Jump to content

Photo

Küstendorf

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
109 replies to this topic

#76 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 13 January 2009 - 20:22

Da ti kazem nesto ozbiljno, svako fura svoj fazon i ima neke svoje zivotne ideje, tako i Kusta ima svoje. Onako objektivno vjerovatno je mogao da zivi i radi u Holivudu, jer je ocigledno da on zna to da radi, da rezira, i to dobro. Bas neki dan ga vidim u nekom filmu glumi sa Nik Noltom, zna on te ljude. Da je osto tamo, morao bi da radi po tim pravilima koja vladaju u Americi, ko finansira, taj i odredjuje uslove. Eto on to nije htio, odabrao je Mokru Goru i da se zajebava sa seljacima, njegov izbor. Ipak ako ne spalimo taj Drvengrad, mozda to postane jednoga dana mjesto, gdje se nece samo loviti divlje svinje.

Pazi, ne radi se o tome shto je on sa'ranjivao filmove (ja sam iz nekog razloga bio ubedjen da ih je spaljivao?, a mozda je i to radio sa onim Mihalkovim) zato shto su oni ochajno loshi, mogao je to da uradi sa nekoliko svojih poslednjih filmova, ne bi niko primetio razliku, jel' tako - jeste, vec se radi o jednom primitivnom, hezbolah incidentu koji je obishao svet pod firmom Srbija, znachi masa ljudi koji za njega ne znaju, zapamtili su Srbiju, a ne tamo nekog Emira, nije on Vlade Divac, pa da svako za njega zna, dodushe, Vlade je inteligentan dechko pa takvu idiotariju ne bi nikada ni napravio.

A mozda si primetio, u krajevima gde nema asfalta odjednom se tu nashao mocan bager ili buldozer, shta li je vec, zatim ekipa koristi helikoptere i ostale bahanalije. Jel' ti to neshto govori? Da on pravi budalu od sebe i sa svojim parama, to bi bio njegov problem, ovako ..... upravo to shto ti kazesh, shta ce se raditi odredjuje onaj ko daje pare - mislish da u Srbiji ne vazi isto pravilo? :ph34r: Zivi u zabludi ako hocesh.

Ja sam protiv spaljivanja tog drvengrada, ali ga ne bi bilo loshe malo pretraziti, ako razumesh shta hocu da kazem, mozda se tamo krije neko glavom, a verovatno i bradom.

Edited by down with the sickness, 13 January 2009 - 20:24.

#77 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 13 January 2009 - 21:07

Ja sam se danas vratila sa Kustendofra, i mogu vam reći da sam se prijatno iznenadila i odlično provela. Ono je zaista vrlo korisna stvar, naročito za mlade ljude, koji imaju priliku da nauče dosta od velemajstora filma. Džarmuš je jeo sve što smo i mi jeli. :ph34r: Planina, apartamani, sam Mećavnik je fantastično uređen.

Edited by sarište, 13 January 2009 - 21:09.

#78 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 13 January 2009 - 22:28

Džarmuš je jeo sve što smo i mi jeli. :ph34r:

Što je po svemu sudeći, od svih pouka, na tebe ostavilo najjači utisak...

#79 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 13 January 2009 - 22:39

Nikada mi ne bi palo na pamet da pljunem po Manojlovicu, Sherbedziji, Fehmiu i ostaloj ekipi koja svojim, nebitno kakvim uspesima zasluzuje respekt. Nije ni bolji od Emira - Slobodan Shijan snimio film 20 godina, posle neuspesne americhke avanture ... pa shta, predaje na americhkom univerzitetu, ne lechi traume hezbolah-voodoo metodama paljenja filmova svojih kolega i ne druzi se sa intelektualnim gromadama tipa Maradona, vec se dostojanstveno povukao. I bice upamcen po svojim grandioznim filmovima, a ne po novom primitivizmu i yebavanju sa seljacima iz Medjedje. Da ne pominjem pokojne Acu Petrovica, Zivka Nikolica i mnoge druge kojima se nije posrecilo da iskoriste trenutak kao shto se desilo nashem Nemanji i da poberu nagrade.

Smio bih se kladiti da bar pola onih koji Kusturicu krste sa "nas najbolji reziser" u zivotu nisu culi za Acu Petrovica i Zivojina Pavlovica, ljude sa bar 5 boljih filmova od Nemanjinih. A nije bas ni da ih internacionalne nagrade nisu htjele. Da su k'o Kusturica ili njegov tovaris, buntovnik sa crvenog dvora, Mihalkov, bolovali od manije samoreklamerstva, bilo bi drugacije.

Edited by U prolazu, 13 January 2009 - 22:42.

#80 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 13 January 2009 - 22:40

Ja sam se danas vratila sa Kustendofra, i mogu vam reći da sam se prijatno iznenadila i odlično provela. Ono je zaista vrlo korisna stvar, naročito za mlade ljude, koji imaju priliku da nauče dosta od velemajstora filma. Džarmuš je jeo sve što smo i mi jeli. :) Planina, apartamani, sam Mećavnik je fantastično uređen.

A sta je bilo za klopu ? Daj pricaj malo vise detalja, kao jedini zivi svjedok  :ph34r:

Sva ostala prica, ukljucujuci i moju je samo sviranje q.... 

#81 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 13 January 2009 - 22:45

Pitam se je li Dzamus prosao kroz onu kalvariju kroz koju je prosao francuski jet-set (A.Delon&co) kad im je Stevan Markovic (gorila) spremio srpski pasulj sa ljute kobasice i papricice. Mislim, nadam se da se jadan covjek nije ustezao da prne. Ta nasi smo jbt.

#82 Abacab

Abacab
  • Members
  • 240 posts

Posted 14 January 2009 - 22:01

A nije bas ni da ih internacionalne nagrade nisu htjele.

Koje?

#83 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 15 January 2009 - 02:18

Pitam se je li Dzamus prosao kroz onu kalvariju kroz koju je prosao francuski jet-set (A.Delon&co) kad im je Stevan Markovic (gorila) spremio srpski pasulj sa ljute kobasice i papricice. Mislim, nadam se da se jadan covjek nije ustezao da prne. Ta nasi smo jbt.

Zaboravio si da je u "ona vremena" S. Markovic to mogao mangupski izdavati za "balkansku egzotiku". Sve do finalnog "djubrista" na kome se obreo.

Posle pocetka i uspesnog trenda "globalizacije" - leskovacka "ljuta paprika" je samo postala ono sto je i uvek bila: balkanska kopija odomacene africke, tj. latino_americke ljute paprike.
Da ne govorimo o pasulju. Njegova domovina je J. Amerika.

...

#84 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 15 January 2009 - 03:39

BolidDorf

Kretendorf, Zigondorf, Putindorf?:): :ph34r:

#85 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 15 January 2009 - 04:17

Ja sam se danas vratila sa Kustendofra, i mogu vam reći da sam se prijatno iznenadila i odlično provela. Ono je zaista vrlo korisna stvar, naročito za mlade ljude, koji imaju priliku da nauče dosta od velemajstora filma. Džarmuš je jeo sve što smo i mi jeli. :ph34r: Planina, apartamani, sam Mećavnik je fantastično uređen.

Pa dobro shta su mladi nauchili tamo, nema te da nam prenesesh. Jel' Jarmusch radio sa vama 1 na 1 ili u malim grupama od po 3 mlada Srpcheta?

#86 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 15 January 2009 - 06:35

Koje?

Check:
www.imdb.com

#87 Abacab

Abacab
  • Members
  • 240 posts

Posted 15 January 2009 - 07:36

Check:
www.imdb.com

Pa, nema šta da se proveri. Petrović i Nikolić imaju po jednu nagradu u Kanu i Moskvi.
Kada već nešto navodiš kao argumentaciju neka to bude, za početak, tačno. Možda, recimo,
ugled koji širom sveta ima Dušan Makavejev kao najpriznatiji filmski reditelj sa prostora ex Yu.

#88 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 15 January 2009 - 12:04

A sta je bilo za klopu ? Daj pricaj malo vise detalja, kao jedini zivi svjedok  :)

Sva ostala prica, ukljucujuci i moju je samo sviranje q.... 

Uglavnom su nam kuvari spremali ono što se inače klopa u Srbiji. Bilo je tu svega, od pasulja do cicvare.
Čula sam da su Džarmuša ložili da je tradicija da se uz kafu pije rakija. Treći dan tražio je rakiju bez kafe :ph34r:

Pa dobro shta su mladi nauchili tamo, nema te da nam prenesesh. Jel' Jarmusch radio sa vama 1 na 1 ili u malim grupama od po 3 mlada Srpcheta?

Bilo je dosta studenata Akademije. Otprilike oko 50ak. A što se znanja tiče, čovek se maksimalno posvetio svakom delu pravljenja filma od organizacije do režije. A posebnu pažnju je udelio studentima koji studiraju kameru. Znao je kada se pusti film, da ga prekine, i svaki milimetar kadra objašnjava...

#89 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 15 January 2009 - 12:49

Bilo je dosta studenata Akademije. Otprilike oko 50ak. A što se znanja tiče, čovek se maksimalno posvetio svakom delu pravljenja filma od organizacije do režije. A posebnu pažnju je udelio studentima koji studiraju kameru. Znao je kada se pusti film, da ga prekine, i svaki milimetar kadra objašnjava...

Pa to onda nije festival, to je radionica, workshop, kurs.

#90 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 15 January 2009 - 12:51

Pa to onda nije festival, to je radionica, workshop, kurs.

Pa da, ali u okviru festivala ima i radionica. To je praksa već od kako postoji festival.