Jump to content


Photo

Petar Lukovic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1350 replies to this topic

#76 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 16 November 2007 - 02:26

Zamolio bih vas da se uzdrzite od provociranja, spekulacija sa identitetima i raznim drugim problematicnim reakcijama na ovom topiku. Hvala.

#77 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 16 November 2007 - 02:36

2Uki

ako se ne varam ti si obozavao tog Lukovica

#78 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 16 November 2007 - 03:08

Dabogda te Petar Lukovic pomenuo u kolumni

(stara forumska kletva)

#79 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 16 November 2007 - 04:54

2Uki

ako se ne varam ti si obozavao tog Lukovica

Ja Peru, dragi prijatelju, i dan danas cenim.
Ali ne cenim pojedine njegove pausalne ocene o nekome samo zato sto taj neko ne misli isto kao i on, ili samo zato sto je taj neko po odredjenim pitanjim strucniji, po profesionalnoj prirodi stvari od njega, zbog drugacije profesije.
Ako vec zeli da doaka nekome, onda nek se pripremi potpuno za pisanje teksta o njemu, a ne da daje proizvoljne ocene samo zato sto se taj neko ne slaze sa politikom LDP-a, ciji sam i ja clan, ali mi ne pada na pamet da strucnije ljude od sebe, pogotovo u mojoj profesiji, nazivam DB-ovcima, samo zato sto imaju drugaciji point of view od mene glede nekih stvari.
Za Kadijevica OK, on je ratni zlocinac, te me ne zanima. Ljiljana Smajlovic je kvazinovinarka i obozavateljka ratnih zlocinaca, ali se onda kritikuje na osnovu politickog misljenja, a ne velicine sisa ili izgleda.
A za gazzu i Larka zaista nemam komentara, iznosenje njihovih imena u javnost mi je isuvise :rolleyes:, i ne samo to, nego lazi o jednom od njih (za koga sam siguran da su lazi, za drugog nisam, jer ga ne znam).

#80 skomi ricma

skomi ricma
  • Members
  • 2,843 posts

Posted 16 November 2007 - 09:40

Ma, daj - bolesnik stvarno u kolumni proziva Larka i Gazzu?! Jebo te, pa njemu stvarno nije dobro, više nego što sam mislio.

Uroše, sine, nisi mi ti za LDP. Razumno, delikatno, nijansirano a ne crno-belo, neće ti to proći u stranci.

#81 KaspeR

KaspeR
  • Members
  • 356 posts

Posted 16 November 2007 - 11:08

Ja Peru, dragi prijatelju, i dan danas cenim.
Ali ne cenim pojedine njegove pausalne ocene o nekome samo zato sto taj neko ne misli isto kao i on, ili samo zato sto je taj neko po odredjenim pitanjim strucniji, po profesionalnoj prirodi stvari od njega, zbog drugacije profesije.
Ako vec zeli da doaka nekome, onda nek se pripremi potpuno za pisanje teksta o njemu, a ne da daje proizvoljne ocene samo zato sto se taj neko ne slaze sa politikom LDP-a, ciji sam i ja clan, ali mi ne pada na pamet da strucnije ljude od sebe, pogotovo u mojoj profesiji, nazivam DB-ovcima, samo zato sto imaju drugaciji point of view od mene glede nekih stvari.
Za Kadijevica OK, on je ratni zlocinac, te me ne zanima. Ljiljana Smajlovic je kvazinovinarka i obozavateljka ratnih zlocinaca, ali se onda kritikuje na osnovu politickog misljenja, a ne velicine sisa ili izgleda.
A za gazzu i Larka zaista nemam komentara, iznosenje njihovih imena u javnost mi je isuvise :rolleyes:, i ne samo to, nego lazi o jednom od njih (za koga sam siguran da su lazi, za drugog nisam, jer ga ne znam).


Hoćeš reći da ceniš nekoga ko : laže, ne prihvata kritiku (najblaže rečeno) i vredja ljude na osnovu fizičkog izgleda.

#82 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 16 November 2007 - 11:19

Doticni tekst nije samo dokaz do kakvih je cirozativnih razmjera uslijed dugogodisnjeg rada na Pinku pozutio Lukovic, vec je i dokaz moje ne tako davne tvrdnje u kakvu sprdnju se moze (kao sto i jeste) pretvoriti nekad respektabilan "Feral" kojeg vec neko vrijeme na svojoj grbaci vuce grupa EPH. Za neupucene, ovdje pogledati diskusiju iz arhive. Otprilike u istom rangu petparackih romana drage nam Vinske, kojoj sad jos preostaje da Perin scenarij uoblici u nadahnuti ljubic. :rolleyes: Steta je samo sto se Feral u Hrvatskoj slabo cita, a ni herc romani bas nemaju prodju.

Edit: ubacen smajli, cisto zbog estetike

Edited by Ziza, 16 November 2007 - 11:32.


#83 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 16 November 2007 - 12:05

Ma, daj - bolesnik stvarno u kolumni proziva Larka i Gazzu?! Jebo te, pa njemu stvarno nije dobro, više nego što sam mislio.

Uroše, sine, nisi mi ti za LDP. Razumno, delikatno, nijansirano a ne crno-belo, neće ti to proći u stranci.

Nije on bolesnik, samo nije profesionalno uradio deo posla koji je trebalo da uradi.
A ja jesam za LDP, samo nisam za identifikaciju ni sa jednim kolektivitetom.
Ne identifikujem se ni sa drzavom u kojoj sam rodjen, ni sa nacionalnoscu i veroispovescu, koje sam dobio rodjenjem, ne znam zasto bih se identifikovao sa partijom ciji sam clan.
Identifikacija s prva tri radja nacionalizme,ratove i zlocine.
Identifikacija s cetvrtim radja neeticke tekstove u novinama i neprofesionalizam.
Ovog puta, Pera je zaista izgubio kompas. :rolleyes: :huh:
Ne kazem to zato sto sam licno pogodjen, jer je izneo lazi o nekome, ko je jedan od mojih najomiljenijih likova sa profesionalne strane, vec i zbog objavljivanja imena forumasha u novinskom tekstu.

#84 Čika Ciki

Čika Ciki
  • Banned
  • 549 posts

Posted 16 November 2007 - 12:09

Doticni tekst nije samo dokaz do kakvih je cirozativnih razmjera uslijed dugogodisnjeg rada na Pinku pozutio Lukovic, vec je i dokaz moje ne tako davne tvrdnje u kakvu sprdnju se moze (kao sto i jeste) pretvoriti nekad respektabilan "Feral" kojeg vec neko vrijeme na svojoj grbaci vuce grupa EPH. Za neupucene, ovdje pogledati diskusiju iz arhive. Otprilike u istom rangu petparackih romana drage nam Vinske, kojoj sad jos preostaje da Perin scenarij uoblici u nadahnuti ljubic. :rolleyes: Steta je samo sto se Feral u Hrvatskoj slabo cita, a ni herc romani bas nemaju prodju.

Edit: ubacen smajli, cisto zbog estetike

Žiža, da prostiš, nemaš pojma !
Pored toga što Feral objavljuje Perine splačine, to je i dalje jedini medij u Hrvatskoj koji makar malo gricka hrvatsku "mi smo se samo branili" mantru.
Usput - Pera luparda.

Edited by Čika Ciki, 16 November 2007 - 12:10.


#85 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 16 November 2007 - 12:21

Žiža, da prostiš, nemaš pojma !
Pored toga što Feral objavljuje Perine splačine, to je i dalje jedini medij u Hrvatskoj koji makar malo gricka hrvatsku "mi smo se samo branili" mantru.
Usput - Pera luparda.


Nemam sta da prostim jer i te kako imam pojma, dok ti ocito ne zivis u Hrvatskoj, niti pratis HR medije - jer da pratis ne bi ti palo na pamet da, pogotovo danas, tako nesto tvrdis. Osim toga, nijedne ozbiljne novine (koliko god na duhovit nacin obradjivale pojedine teme) si ne bi dopustile tekst(ove) na nivou Pink TV showa o mladim talentima.

Feral se po svemu sudeci, daleko vise cita (i cijeni) u Srbiji.

Edited by Ziza, 16 November 2007 - 12:22.


#86 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 16 November 2007 - 12:36

Sad sam gotov, ali...(i bez obzira na to sto je pera moj obozavatelj, on nema pojma ko sam ja, nikad nije ni cuo za mene)...

Ovde mislim postoje tri problema:
1. pera je otkrio identitet nekih forumasha
2. pera mozda nije u pravu sto se tice njihovog identiteta
3. pera ih je optuzio za vrlo gadne stvari i pricao o njima izuzetno ruznim jezikom

E sad, za ovo pod 3. , sta su oni pricali o njemu na javno dostupnom forumu, nisu lose ni prosli (bez da ulazim u to da li je tacno ili nije, to je za sudove), zasto ne bi on opalio po njima zauzvrat? Forum jeste javni medij i citaju ga verovatno hiljade ljudi svakodnevno. Da je napravljen topik "larko" ili "gazza" da li bi vas iznenadilo da se oni jave negde da odgovore onima koji agituju protiv njih i njihovih stavova?

2. nije nesto narocito bitno, ali se da lako regulisati, i nije problem forumasa nego tih ljudi koje je on imenovao

E sad...otkrivanje identiteta forumasa...to je pravilo samo za nas koji smo clanovi, u pravom svetu ne vazi. U pravom svetu i zivotu moras biti spreman da snosis odgovornost za stvari koje napises i koje uticu na politicki zivot. Da nije tako, nikad ne bi bio uhvacen nijedan pedofil na primer - lako bi se sakrili iza nekog identiteta na webu. Ta svetost identita iznad svega vazi samo za clanove foruma, zato sto nama ovde obezbedjuje mali beg i skrivanje iza nekih izmisljenih imena koje nam omogucava da se mnogo manje obaziremo na posledice svog lajanja nego sto bismo to inace radili, ali to nas ne oslobadja odgovornosti, pogotovu ako postoje konstantni napadi na nekoga ko se ne moze braniti iz istog polozaja (tj Pera Lukovic se ne moze anonimno braniti od anonimnih napada, niti moze "blogorodica").

Sve u svemu, jedino sto ja mogu peri lukovicu da zamerim je sto je veoma moguce da nije identifikovao prave mete jer se nije pozabavio dovoljno problematikom, no to je pitanje za sudove i vrlo je lako organizovati fondove za placanje sudskih i slicnih troskova larku i gazzi da ovo razrese.

Posto sam mnogo umoran i bolestan, necu odgovarati na postove koji se bave mnome i mojim karakterom, kao ni one koji samo koriste ovaj post da dodatno pljuju po PL. Rado cu se upustiti u argumentovane i hladokrvne rasprave oko ovoga sto sam izneo.

#87 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 16 November 2007 - 12:47

E sad, za ovo pod 3. , sta su oni pricali o njemu na javno dostupnom forumu, nisu lose ni prosli

Sheridane, ma koliko se ne slagao sa larkovom i gazzinom opservacijom Perinog lika i dela, oni na nju imaju pravo.
Nemaju svi isti ukus, covece.
Nije pitanje da li njih dvojica mogu da iznose licne opservacije glede njegovih tekstova, niti to pitanje u drustvu, koje pretenduje da bude demokratsko treba da se postavlja.
Stvar je u etici, Sheridane, novinarskoj etici, a Pera ju je pogazio i objavljivanjem imena dvojice forumasha i iznosenjem lazi o jednom od njih.

#88 KaspeR

KaspeR
  • Members
  • 356 posts

Posted 16 November 2007 - 12:53

A zar ne bi bilo primerenije da se PL "obračunao" sa Larkom i Gazzom na forumu gde je i bio kritikovan, a ne da čita iz potaje i onda o tome piše na nekom sasvim desetom mestu kome ova dvojica nemaju pristup ?

#89 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 16 November 2007 - 13:01

A zar ne bi bilo primerenije da se PL "obračunao" sa Larkom i Gazzom na forumu gde je i bio kritikovan, a ne da čita iz potaje i onda o tome piše na nekom sasvim desetom mestu kome ova dvojica nemaju pristup ?

Upravo to htedoh reci, "to se radi klonovima". Napravis 5-6 naloga i opichis po omiljenim likovima, ko sa kime spava, koga yebe, da li je sakrivao cigarete pred tv kamerama i slicno. That's as good as it gets :rolleyes:

Ali sta znaju javne licnosti, od Vukadinovica, preko Srbljanovicke do Pere osim da to rade pogresno.

#90 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 16 November 2007 - 13:03

Stvar je u etici, Sheridane, novinarskoj etici, a Pera ju je pogazio i objavljivanjem imena dvojice forumasha i iznosenjem lazi o jednom od njih.


Naravno da je riječ o gaženju profesionalne etike i dobrog ukusa. Ali Pera je desperados. Nije mu lako i razumijem ga. Nakon svih tih godina kako viče u zid, od zida jednako prazno odjekuje.

A zar ne bi bilo primerenije da se PL "obračunao" sa Larkom i Gazzom na forumu gde je i bio kritikovan, a ne da čita iz potaje i onda o tome piše na nekom sasvim desetom mestu kome ova dvojica nemaju pristup ?


FT i javna medijska scena općenito nisu nepristupačni. Ako gazza i Larko imaju motiva da mu se suprotstave javno i pod stvarnim imenima - prostora i sredstava ima dovoljno.