Jump to content


Photo

Petar Lukovic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1350 replies to this topic

#106 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 16 November 2007 - 15:06

pisanje u javnom domenu te cini podloznim kritikama i napadima, sta te motivise je vec tvoj problem.


Jeste, ali te ne cini podloznim linchu.
Na sta bi sad licilo da Djordje Vukadinovic, Slobodan Antonic ili Ljiljana Smajlovic, o kojima mislim sve najgore, otkriju imena nas forumasa, koji se s njima ne slazemo i koji ih nazivamo fasistima?
Sajt Pescanika bi vec bio pun protestnih pisama, na blogu BS bi se skupili svi oni koji se tome protive da ovo troje vidi cija majka vunu prede. a na sajtu HOPS-a bi se vec u roku od 2 sata pojavio protestni tekst.
Bas bih voleo da vidim NGO-eve, koji se bore za ljudska prava kako ce sada, u ovom trenutku, da reaguju.
Pravila vaze za sve, isto, ma koliko se i to i ti ljudi nama (ne) svidjali.
I neka me se, zbog ovoga, i kritikuje i izbaci iz stranke, ne zanima me-necu da popljujem ni po svojoj diplomi ni po svojoj ljudskoj i profesionalnoj casti samo zato sto je tekst napisao neko, s kim se u 99% stvari politicki slazem!

Edit:Smrdunjava Srbija, tj.danasnja, mi je ogavna, radikalska ili neonacisticka bi mi bila jos ogavnija, a u isti rang stavljam i one koji zamisljaju Srbiju kao neki sa jednog foruma (koji je Hella razotkrio, ima u arhivi foruma), kojima je sve sto Pera napise, pa i ovo, sveto pismo. :rolleyes:
Neki, ocigledno,u obracunu sa zlocinackom i fasistickom srbijanskom prosloscu, ne vide razliku izmedju lustracije i proskripcija. :huh:
Ako tako zamisljaju Srbiju, ja je sa njima na vlasti ne zamisljam, :) niti zelim da je uopste zamislim.
Lustracija pripadnika Milosevicevog i Kostunicinog rezima-da, pljuvanje i pozivanje na nasilje prema onima, koji ne misle 100% kao pisac teksta-ne!
U pitanju je mentalitet,i,ma koliko neki, koji hoce da menjaju drustvo, mislili da su iznad tog mentaliteta, debelo su se zajebali, jer nisu prvo promenili sebe.

Edited by uros_s78, 16 November 2007 - 15:31.


#107 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 16 November 2007 - 15:27

Ne bih se zaletao u tvrdnje da je PL "izgubio kreativnu snagu". Svako ko piše ima svoje up & down periode, a u zadnje vreme nisam pratio ni njegov rad ni topike posvećene njemu. Njegovo ime mi je poznato već skoro 30 godina, još kao klinac sam čitao njegove recenzije u "Džuboksu" i već tada mi se dopao njegov stil. Otada sma pročitao mnogo njegovih tekstova koji su bili izvrsni.

Ukratko, Ne pada mi na pamet da ga prerano "otpisujem", kao što vidim da se sad radi.

Međutim, ovo sa larkom i gazzom mu uopšte nije trebalo.

#108 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 16 November 2007 - 15:29

Ukratko, Ne pada mi na pamet da ga prerano "otpisujem", kao što vidim da se sad radi.

Međutim, ovo sa larkom i gazzom mu uopšte nije trebalo.

Yossie, prijatelju, niko ga ne otpisuje, samo mu je malo smanjen kredibilitet zbog ovoga, barem kod mene.
Trebace mu dugo da ga povrati, odnosno poveca.

#109 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 16 November 2007 - 15:35

radi se o forumskim nikovima a ne javnim licnostima

po cemu se lukovicev txt razlikuje od ispada onog nesrecnika sa rtsa sto se uzivo obracunavao sa nikovima sa sportske? sta god da je namerio, upljuvao je sam sebe, i to pre svega iz tehnickih razloga*
naime, rl je ovde metafizika; forum jeste javni domen ali vise ne vaze pravila sa pocetaka razvoja masovnih medija - to zna omladina ldp koja smara vec i po forumima ljubitelja cveca, al ne znaju starci kojima je najuzbudljivije iskustvo sa alternacijom autorstva iz 70ineke kad su pisali fejk pisma citalaca u sopstvenoj redakciji

ajd sto je ispao zloca (zluradost sam mu tolerisala kad je na meti bila haljina sa zirafama i ostalo, al sad mi je tako u heroja iz rla :rolleyes: )
al sto je ispao glup u drustvu, to mu feral ne bi smeo oprostiti (edit, a u konacnom skoru, hejt ne na peru, vec na onog/onu/one koji su ga tako glupo navukli)







*oni netehnicki su posebna tema, a ticu se etickih normi i razboritosti

Edited by Mioba, 16 November 2007 - 15:38.


#110 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 16 November 2007 - 15:37

@Mioba-potpis! :rolleyes:

Edited by uros_s78, 16 November 2007 - 15:38.


#111 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 16 November 2007 - 15:43

Sad sam gotov, ali...(i bez obzira na to sto je pera moj obozavatelj, on nema pojma ko sam ja, nikad nije ni cuo za mene)...

Ovde mislim postoje tri problema:
1. pera je otkrio identitet nekih forumasha
2. pera mozda nije u pravu sto se tice njihovog identiteta
3. pera ih je optuzio za vrlo gadne stvari i pricao o njima izuzetno ruznim jezikom


Sheridane, u citavoj prici je najmanji problem njihov "identitet" - bar sirokoj publici kojoj nick "Larko" ili "gazza" ne znace nista, vec insinuacije u vezi njihovih identiteta na sto Lukovic nema pravo; primarno, eticko pravo. Ja bih sutra kao novinar mogla iz cefa napisati tekst da je "Sheridan zapravo Milosevicev sin koji blabla, (ne pada mi nista napamet, jbg. treba se znati kupati u zutilu) i da je iz tog i tog razloga na forumu tom i tom." Ej, pazi! Forumu, gdje se ipak podrazumijeva da si incognito, nisi javna licnost i kao takav/va nisi nikome duzan polagati racune u smislu vlastitog pisanja, gluposti, kreveljenja ili ozbiljne diskusije, whatever, podlijezes jedino forumskim pravilima i u krajnjoj liniji sve sto pises moze biti notorna laz na koju kao nick imas neotudjivo pravo.
Medjutim, kada si javna licnost koja je uz to i novinar, moras biti spreman na bar dvije stvari; prvo, da svojim imenom stojis iza onoga sto je napisano, a cisto sumnjam da ti to nije jasno, a drugo, da budes spreman na kritike javnosti koja ce odreagirati na tvoj tekst/prilog/emisiju/film/ pa cak i na nacin da se ta ista javnost krije iza forumskih nickova. Ono sto bi u takvom slucaju (a na sto zapravo imputiras) bilo dopusteno je da se Lukovic prijavio na forum, pa istim oruzjem napao neistomisljenike ili kriticare koji mu nisu po cefu. Ovako je prije svega ispao krajnje nekorektan, a krsenje osnovnih novinarskih nacela necu ni spominjati. To sto je napravio nema drugi naziv nego trach, sto je u novinarskom smislu dno dna i sto rade propali novinari kojima je jedini cilj i smisao da nekako prezive uz nadu da ljudi vole trach, sto je nazalost tocno.

A da ti pokazem kako bi to izgledalo kad bi i ako bi; Lukovic uopce ne bi spominjao forumske nickove, nego bi isao na ime i prezime (kao sto je isao sa Kadijevicem) i tada bi (mozda) imao novinarsku pricu iza koje stoje dokazi. Ovako, evidentno je da nema pricu, da nema dokaze, da nema nista, osim sto izgleda ima njezne forumske dusice koje viteski brani na ustrb svoje karijere, a to je verzija u najblazem slucaju. Sto ga opet ne spasava cinjenice da se pretvorio u ucmalu novinarsku kakicu koja je sama sebi smrdljiva, kao ni cinjenicu da nije zapravo on najvise kriv, vec sam "Feral" kojeg ni jedan ozbiljan citatelj odavno ne shvaca ozbiljno.

#112 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 16 November 2007 - 15:50

Sad sam gotov, ali...(i bez obzira na to sto je pera moj obozavatelj, on nema pojma ko sam ja, nikad nije ni cuo za mene)...

Ovde mislim postoje tri problema:
1. pera je otkrio identitet nekih forumasha
2. pera mozda nije u pravu sto se tice njihovog identiteta
3. pera ih je optuzio za vrlo gadne stvari i pricao o njima izuzetno ruznim jezikom

E sad, za ovo pod 3. , sta su oni pricali o njemu na javno dostupnom forumu, nisu lose ni prosli (bez da ulazim u to da li je tacno ili nije, to je za sudove), zasto ne bi on opalio po njima zauzvrat? Forum jeste javni medij i citaju ga verovatno hiljade ljudi svakodnevno. Da je napravljen topik "larko" ili "gazza" da li bi vas iznenadilo da se oni jave negde da odgovore onima koji agituju protiv njih i njihovih stavova?

2. nije nesto narocito bitno, ali se da lako regulisati, i nije problem forumasa nego tih ljudi koje je on imenovao

E sad...otkrivanje identiteta forumasa...to je pravilo samo za nas koji smo clanovi, u pravom svetu ne vazi. U pravom svetu i zivotu moras biti spreman da snosis odgovornost za stvari koje napises i koje uticu na politicki zivot. Da nije tako, nikad ne bi bio uhvacen nijedan pedofil na primer - lako bi se sakrili iza nekog identiteta na webu. Ta svetost identita iznad svega vazi samo za clanove foruma, zato sto nama ovde obezbedjuje mali beg i skrivanje iza nekih izmisljenih imena koje nam omogucava da se mnogo manje obaziremo na posledice svog lajanja nego sto bismo to inace radili, ali to nas ne oslobadja odgovornosti, pogotovu ako postoje konstantni napadi na nekoga ko se ne moze braniti iz istog polozaja (tj Pera Lukovic se ne moze anonimno braniti od anonimnih napada, niti moze "blogorodica").

Sve u svemu, jedino sto ja mogu peri lukovicu da zamerim je sto je veoma moguce da nije identifikovao prave mete jer se nije pozabavio dovoljno problematikom, no to je pitanje za sudove i vrlo je lako organizovati fondove za placanje sudskih i slicnih troskova larku i gazzi da ovo razrese.

Posto sam mnogo umoran i bolestan, necu odgovarati na postove koji se bave mnome i mojim karakterom, kao ni one koji samo koriste ovaj post da dodatno pljuju po PL. Rado cu se upustiti u argumentovane i hladokrvne rasprave oko ovoga sto sam izneo.



Moram da priznam da se slazem sa iznesenim stavom.

#113 gaspod

gaspod
  • Members
  • 238 posts

Posted 16 November 2007 - 15:51

Moram priznati da zavidim Perici.

Tako verne obožavaoce kao što je Vinska nemaju ni lepi, pametni i šarmantni a kamoli brljive pijandure koje ponavljaju iste fraze godinama ližući guzicu najgorem smradu za dupli konjak.

Perice druže naš, odaj nam tajnu svog uspeha.

#114 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 16 November 2007 - 16:27

Moram da priznam da se slazem sa iznesenim stavom.


Moram da priznam da mi je zao sto se slazes sa iznesenim stavom tim vise jer taj stav prosto ne drzi vodu iz vise razloga, a napose oko forumskog identiteta. Naime, da bi za nekoga uopce ustvrdio da je npr. "net-pedofil", prvo moras imati debele dokaze s kojima ides na policiju koja se obraca sudu koji izdaje daljnje naloge, pa tek nakon toga bilo cije ime i prezime zaista ispliva u javnosti, a to onda postaje ozbiljna stvar; sve ostalo je trach.

Elem, (sto biste vi rekli) da sad ne ispadne da se nesto posebno zauzimam za doticnu dvojicu, a primarno gazzu koji je na moje (upravo otkriveno) sveopce odusevljenje bio glavni su-akter stalkiranja Zize uz vodstvo doticne Cruelle, koja inace zalijeva Perino uvelo cvijece svaki put kad je Vinska odsutna, dodala bih samo, ipak ima Boga - ali to je samo forumska zluradost koja me nece sprijeciti da branim novinarske principe neovisno o tome sto trenutno branim forumsko smece, ali tko zna, mozda je gazza u RL sasvim ok lik. :rolleyes:

P.S. I molim, nemojte mi uskratiti ovo malo zlocestoce koja mi je jos preostala. :huh:

#115 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 16 November 2007 - 16:33

...


Ziza, svidjalo se to tebi ili ne, ziza jeste javna licnost, kao i sheridan. Iza tih nickova, stoje pravi ljudi sa pravim odgovornostima. To o cemu ti pises su pravila foruma, nas interni kodeks na koji smo se slozili zato sto nam je tako lepse. To sto se mi krijemo iza tih imena, ne uklanja nasu odgovornost, ponajmanje eticku (na sta pera te ljude upravo i poziva, prozivajuci ih po imenima).

Ako bi ti napisala tako neke gluposti o meni kao novinar, bilo bi sasvim dovoljno vecini forumasa da ja ovde napisem da nije tacno i da to nisam ja. Hocu reci, greska pri toj spekulaciji (ako to jeste spekulacija) nije veliki problem i jako se lako da resiti. Ali recimo, ako bih ja pisao o kidnapovanju i silovanju dece koje sam ucinio na forumu, da li mislis da bi neko ko bi objavio moje ime ili ga dojavio miliciji cinio bilo sta pogresno? Time ne insinuiram nista u vezi sa larkom i gazzom, samo pokusavam da ilustrujem da ne mozes ocekivati zastitu anonimnosti samo zato sto si se uclanio u klub gde se to svima svidja.

Uz to, Pera je jako retko kritikovan zbog svojih stavova ili cak svojih tekstova na ovim forumima. Uglavnom je napadnut kao licnost, ne kao novinar, satiricar ili analiticar. To nije nesto na sta on mora da pristane kao javna licnost. Na takve napade on ne moze da uzvrati drugacije, jer on ne moze da se krije iza izmisljenog imena. On nema prednost anonimnosti i ne moze se obracunavati sa njima na forumu.

Tako da ne vidim nikakve probleme sa etikom uopste. Pogotovo sto on nije novinar, on ne istrazuje price pa iznosi cinjenice, vec prvenstveno satiricar i mozda analiticar. Ovde je jos jednom neke javne licnosti koje su njega napadale po licnoj osnovi on napao zauzvrat, takodje po licnoj osnovi.

Mnogima nije prijatno ovo otreznjavanje, i to sa strane nekoga ko je uglavnom na "nashoj" strani, ali forum je prvo i pre svega javni medij. Svako moze da ga cita i puno ljudi to radi. Ti ljudi posle idu i pricaju sa drustvom, pisu clanke u pravim novinama, glasaju... Anonimnost nikako nije izgovor, niti je cinjenica da ovo nisu klasicne novine ili televizija - zar nismo pre mesec dana kao sumanuti slali zalbe guglu na firerov blog?

Da dodam, ako nije bas jasno, posto se spominje i tamo ovaj moj post: nemam apsolutno nista protiv Larka i Gazze, sa jednim sam imao jako malo komunikacije, krajnje prijateljske (mada ne verujem da ce se tako nastaviti, za sta mi je zao), sa drugim ama bas nikakve. Takodje mislim da ima drugih koji su mnogo vise srali i "zasluzili" perinu paznju.

Takodje, iako je protiv svih mogucih dogovora i pravila da to spominjem ovde, zaista bih molio da ako neko hoce da prica o mojim stavovima po ovom pitanju i ako me citira da do radi na forumu i topiku gde sam napisao post. Pisem na oba foruma, ali zaista mi je malo uzaludno da odgovaram i vodim diskusije po istom pitanju na oba.

#116 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 16 November 2007 - 16:44

Sheridane, da bi neko bio javna licnost, mora se baviti poslom, koji to podrazumeva.
Nickovi na forumu su nickovi, a ne imena i prezimena, i ne smeju se otkrivati licna imena vlasnika nickova.
Drugo, ne sme se lagati o vlasnicima nickova samo zato sto se isti ne slazu sa onim sto Pera pise.
Sta, sad treba DJV u nekom narednom izdanju NSFM da oplete tebe ili mene, zato sto se ne slazemo s Kostunicinom politikom?
A to bi bilo isto.
Trece, protivno je novinarskoj etici.
Cetvrto, ugrozava pravo na privatnost.Koje je njemu samom suzeno, zato sto je javna licnost.
To sto je Pera uradio je implicitni poziv na nasilje.
To tako nece protumaciti neko ko podrzava LDP zbog ideje i ko jeste u njemu zbog ideje, jer je i sam/a protiv nasilja, ali hoce tako da protumaci neki lik kome su Ceda/Beb/Pera/neko cetvrti bogovi i sve na svetu.
Morao je da debelo promisli pre nego sto je ista od ovoga napisao.

#117 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 16 November 2007 - 16:54

ajd sto je ispao zloca (zluradost sam mu tolerisala kad je na meti bila haljina sa zirafama i ostalo, al sad mi je tako u heroja iz rla :rolleyes: )
al sto je ispao glup u drustvu, to mu feral ne bi smeo oprostiti (edit, a u konacnom skoru, hejt ne na peru, vec na onog/onu/one koji su ga tako glupo navukli)

Nisu ga oni navukli vec taj neko ko mu je preneo info. :huh:

#118 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 16 November 2007 - 16:55

urose sve sam ti vec odgovorio, ne bih opet.

#119 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 16 November 2007 - 18:31

Ziza, svidjalo se to tebi ili ne, ziza jeste javna licnost, kao i sheridan. Iza tih nickova, stoje pravi ljudi sa pravim odgovornostima. To o cemu ti pises su pravila foruma, nas interni kodeks na koji smo se slozili zato sto nam je tako ljepse. To sto se mi krijemo iza tih imena, ne uklanja nasu odgovornost, ponajmanje eticku (na sta pera te ljude upravo i poziva, prozivajuci ih po imenima).





Ima nesto u nama budalama, ali Dodo neda. Ja kad god pokusam ukucati program imam masu spamova sto je skroz kool.

Edited by Ziza, 17 November 2007 - 12:56.


#120 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 16 November 2007 - 18:32

Pero,
nabijem te na qrac.

bivši fan