Jump to content


Photo

Petar Lukovic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1350 replies to this topic

#91 KaspeR

KaspeR
  • Members
  • 356 posts

Posted 16 November 2007 - 13:05

Ovde mislim postoje tri problema:
1. pera je otkrio identitet nekih forumasha
2. pera mozda nije u pravu sto se tice njihovog identiteta
3. pera ih je optuzio za vrlo gadne stvari i pricao o njima izuzetno ruznim jezikom


Samo me zanima da li bi ista reakcija bila da je Antonić napisao u Politici imena i prezimena koja se kriju iza pojedinih nickova, nazvao ih izdajnicima i počastio ostalim (dobro poznatim) atributima ? Izbila bi frka , pisali bi se blogovi, topik bi već ima 100 strana ...

#92 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 16 November 2007 - 13:07

Naravno da je riječ o gaženju profesionalne etike i dobrog ukusa. Ali Pera je desperados. Nije mu lako i razumijem ga. Nakon svih tih godina kako viče u zid, od zida jednako prazno odjekuje.

King, ako se Pera zalaze za demokratiju, a po clanstvu u LDP-u se vidi da se zalaze, onda ga nista za ovo ne opravdava.
Demokratija ne znaci pravo na njegovo misljenje, nego pravo na misljenje, koje ima SVAKA individua u ovom drustvu.
I nije me briga sto ne mislim politicki isto kao gazza i Larko, njihovo vidjenje Perinih tekstova je njihovo demokratsko pravo i jedno od osnovnih ljudskih prava, za koja smo se, izmedju ostalog za sta smo se borilil, borili do 5.oktobra 2000!
@ KaspeR-potpis!:rolleyes:

Edited by uros_s78, 16 November 2007 - 13:08.


#93 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 16 November 2007 - 13:09

Sheridane, ma koliko se ne slagao sa larkovom i gazzinom opservacijom Perinog lika i dela, oni na nju imaju pravo.
Nemaju svi isti ukus, covece.
Nije pitanje da li njih dvojica mogu da iznose licne opservacije glede njegovih tekstova, niti to pitanje u drustvu, koje pretenduje da bude demokratsko treba da se postavlja.
Stvar je u etici, Sheridane, novinarskoj etici, a Pera ju je pogazio i objavljivanjem imena dvojice forumasha i iznosenjem lazi o jednom od njih.


Ovo boldovano, dochim da se odnosi na onog sto ume da kuva i razume se u vina.

Ali ja nigde i ne videh da se i onaj drugi (koji takodje voli vino) nesto narocito izjasnjavao oko lika i dela LDP likova/nikova.


Meni sve ovo deluje oprilicno zastrashujuce. Za mene licno ce naravouchenije biti da se uzmem u pamet i ne komuniciram
tek tako sa nepoznatim,meni simpaticnim likovima/nikovima.

Ovo vazi i za tebe :rolleyes:

Lep pozdrav
Teja

#94 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 16 November 2007 - 13:12

Ali ja nigde i ne videh da se i onaj drugi (koji takodje voli vino) nesto narocito izjasnjavao oko lika i dela LDP likova/nikova.

Teja, kritikovali su Perine tekstove, i to je jedno od njihovih osnovnih ljudskih prava.
Tacka!

#95 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 16 November 2007 - 13:32

E sad, za ovo pod 3. , sta su oni pricali o njemu na javno dostupnom forumu, nisu lose ni prosli (bez da ulazim u to da li je tacno ili nije, to je za sudove), zasto ne bi on opalio po njima zauzvrat? Forum jeste javni medij i citaju ga verovatno hiljade ljudi svakodnevno. Da je napravljen topik "larko" ili "gazza" da li bi vas iznenadilo da se oni jave negde da odgovore onima koji agituju protiv njih i njihovih stavova?


PL je javna ličnost. Na forumima se raspravlja i o mnogim drugim komentatorima, piscima, glumcima, političarima i uopšte poznatim ljudima, a mišljenja se kreću od pohvala do osuda, pa čak i uvreda.

Mogao je da se učlani na forum, pa da "opali po njima". Čemu spekulacije o njihovim pravom identitetu, pa još u novinama?




A što se tiče tih hiljada čitalaca... :rolleyes:

Evo trenutne situacije:

143 user(s) active in the past 15 minutes
50 guests, 70 members, 23 anonymous members


a evo i rekorda:

Most users ever online was 174 on Nov 8 2007, 23:05


Ej, pedeset kibicera, a ostalo je "inventar".

Edited by yossarian, 16 November 2007 - 13:35.


#96 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 16 November 2007 - 13:40

King, ako se Pera zalaze za demokratiju, a po clanstvu u LDP-u se vidi da se zalaze, onda ga nista za ovo ne opravdava.


Naravno, ništa ga ne opravdava.
Lično spekuliram da su radila dva motiva: lični (sujeta, gubitak kreativne snage i javnog uticaja) i politički (vjerujem da za P. L. gazzin "realpolitički" stav o pripajanju RS Srbiji i jačanje uslova za njegovu realizaciju mora da su jako frustrirajući). Dodaj formuli alkohol + prijateljicu Vinsku = explozivni text.

#97 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 16 November 2007 - 13:43

pedeset kibicera, a ostalo je "inventar".


ne moraju biti kibiceri, mogu biti i registrovani članovi koji u tom trenutku nisu logovani na forum.

edit. anonimni su oni koji su pri logovanju čekirali "stay invisible"

Edited by Vesna, 16 November 2007 - 13:45.


#98 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 16 November 2007 - 13:45

Naravno, ništa ga ne opravdava.
Lično spekuliram da su radila dva motiva: lični (sujeta, gubitak kreativne snage i javnog uticaja) i politički (vjerujem da za P. L. gazzin "realpolitički" stav o pripajanju RS Srbiji i jačanje uslova za njegovu realizaciju mora da su jako frustrirajući). Dodaj formuli alkohol + prijateljicu Vinsku = explozivni text.

Ma koliko se ne slagao sa gazzinim stavom o pripajanju tzv.RS Srbiji, to je njegovo demokratsko pravo i Pera nema pravo da tako unizava tudja misljenja, Loui.
Ja smatram da je tzv.RS genocindna tvorevina, koja treba da bude ukinuta, i da BiH bude celovita.
Gazza ne smatra, to je njegovo pravo, pa necemo se ni poubijati niti cemo iznositi jedan drugom id u javnosti samo zato sto se ne slazemo politicki.
Jednostavno, hteli smo demokratiju, evo nam je, ona znaci da je svako, ali SVAKO, pogotovo javna licnost, podlozan kritici.
Pa i Pera.
A Pera nije izgubio kreativnu snagu, izgubio je uticaj.
Ali ga je izgubio zbog prelazenja granice pristojnosti, sto veoma cesto radi.
Glede vinske-ne verujem da ima neku ulogu u ovome.

Edit:to sto je Pera uradio zove se proskripcijama.
To se radilo s nepozeljnima u starom Rimu i sa Jevrejima za vreme nacisticke Nemacke u Jurisniku Juliusa Streichera.
To je DB radio u Srbiji poslednjih godina sa Sonjom Biserko, Vidom Petrovic Skero i Danicom Draskovic.
E, pa ako bi Pera da se stavi u istu grupu sa propagatorima nacistickog rezima i sa onima koji objavljuju podatke nepodobnih u ovoj zemlji, u tome ga necu podrzati.
Zato sto, doduse implicitno, poziva na nasilje prema tim ljudima.
Svejedno mi je da li su proskribovani Sonja Biserko, Danica Draskovic, Vida Petrovic Skero, Larko ili gazza-svima im je zajednicko da su ljudi, koji imaju svoja ljudska prava, koja postoje zbog samih ljudi, a ne zbog selektivnih boraca za njih!

Edit edita:Ovim se Pera svojevoljno svrstao u istu grupu sa Seseljem, koji je pisao razne bljuvotine, koje su se nazivale knjigama devedesetih.
Npr,"1 profesor (necu ga imenovati javno na forumu)-prljavi, pogani plagijator".:rolleyes:

Edited by uros_s78, 16 November 2007 - 14:35.


#99 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 16 November 2007 - 14:01

Teja, kritikovali su Perine tekstove, i to je jedno od njihovih osnovnih ljudskih prava.
Tacka!


A da, Petar Lukovic je svet..

Pa kritikuju bre ljudi i Tolstoja ( evo nas nekolicina juce izjavismmo da su nam Koeljo i Hermann Hesse(ovaj drugi i Nobelovac)
dosadni likovi i da ne volimo da se smaramo njima.

Meni je smeshno da PL zamislja da je josh uvek godina 1990 (kada ga je sijaset publike ,me ,incl. obozavalo)..

Vishe ga niko i ne cita.. Niti zanima one iz drzave iz koje pishe, a josh manje one o cijoj drzavi pishe.

Lep pozdrav
Teja

#100 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 16 November 2007 - 14:40

Sad sam gotov, ali...(i bez obzira na to sto je pera moj obozavatelj, on nema pojma ko sam ja, nikad nije ni cuo za mene)...

Ovde mislim postoje tri problema:
1. pera je otkrio identitet nekih forumasha
2. pera mozda nije u pravu sto se tice njihovog identiteta
3. pera ih je optuzio za vrlo gadne stvari i pricao o njima izuzetno ruznim jezikom

E sad, za ovo pod 3. , sta su oni pricali o njemu na javno dostupnom forumu, nisu lose ni prosli (bez da ulazim u to da li je tacno ili nije, to je za sudove), zasto ne bi on opalio po njima zauzvrat? Forum jeste javni medij i citaju ga verovatno hiljade ljudi svakodnevno. Da je napravljen topik "larko" ili "gazza" da li bi vas iznenadilo da se oni jave negde da odgovore onima koji agituju protiv njih i njihovih stavova?

2. nije nesto narocito bitno, ali se da lako regulisati, i nije problem forumasa nego tih ljudi koje je on imenovao

E sad...otkrivanje identiteta forumasa...to je pravilo samo za nas koji smo clanovi, u pravom svetu ne vazi. U pravom svetu i zivotu moras biti spreman da snosis odgovornost za stvari koje napises i koje uticu na politicki zivot. Da nije tako, nikad ne bi bio uhvacen nijedan pedofil na primer - lako bi se sakrili iza nekog identiteta na webu. Ta svetost identita iznad svega vazi samo za clanove foruma, zato sto nama ovde obezbedjuje mali beg i skrivanje iza nekih izmisljenih imena koje nam omogucava da se mnogo manje obaziremo na posledice svog lajanja nego sto bismo to inace radili, ali to nas ne oslobadja odgovornosti, pogotovu ako postoje konstantni napadi na nekoga ko se ne moze braniti iz istog polozaja (tj Pera Lukovic se ne moze anonimno braniti od anonimnih napada, niti moze "blogorodica").

sheridane, sta je to bilo receno o lukovicu, a da se moze podvesti pod puko pljuvanje? ako petar lukovic pise pod punim imenom i za to prima novac / od toga zivi, onda njegovi tekstovi i jesu podlozni javnoj debati posto vec jesu namenjeni javnosti, takva mu profesija, uki je o tome pricao. petar lukovic za to sto pise (a u ovom slucaju smehotresno "denuncira" forumase) uzima novac; ne manje bitno - bas za to proziva druge. to sto petar lukovic zeli da njegovo pisanje bude smrtno ozbiljno shvaceno - na to pravo ne polaze nijedno ljudsko bice pa ni petar lukovic.

Sve u svemu, jedino sto ja mogu peri lukovicu da zamerim je sto je veoma moguce da nije identifikovao prave mete jer se nije pozabavio dovoljno problematikom, no to je pitanje za sudove i vrlo je lako organizovati fondove za placanje sudskih i slicnih troskova larku i gazzi da ovo razrese.

ona tvoja ograda oko identifikacije mete me stvarno zabezeknula, ono, sad sam stvarno u nedoumici ko je gori - kadijevic ili larko, ili mozda ipak gazza, lazanski je ipak sitni igrac ili mozda nije... :rolleyes:

mada ni najmanje ne sumnjam da ga je moguce dobiti na bilo kom sudu, izvini, sta treba da urade: da povedu spor pred sudom kojim bi dokazali da nisu clanovi dss-a ili db-a, u zamenu za sudsku odstetu od - petra lukovica, koji svako malo ne propusti da kaze da nema sta da jede i da mu ne radi lift?


bolje da skupe kintu pa na ziro-racun, da mu plate za reklamu. cist racun - duga ljubav, a covek je ionako u oskudici.

Edited by Diskutant, 16 November 2007 - 14:44.


#101 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 16 November 2007 - 14:46

PL je javna ličnost. Na forumima se raspravlja i o mnogim drugim komentatorima, piscima, glumcima, političarima i uopšte poznatim ljudima, a mišljenja se kreću od pohvala do osuda, pa čak i uvreda.


Moje misljenje je isto bez obzira ko je u pitanju.

Mogao je da se učlani na forum, pa da "opali po njima". Čemu spekulacije o njihovim pravom identitetu, pa još u novinama?


Nije mogao, njega nikada ne moze da stiti anonimnost iza koje se svi mi krijemo.

A što se tiče tih hiljada čitalaca... :rolleyes:


Mislio sam na oba foruma zajedno, drugo i sa tog malog foruma tekstovi cure u vece medije, zasigurno ce paznja koju dobija porasti i konacno PPP jeste vrlo sabijeno jezgro ljudi koji imaju znacajan uticaj drugde po internetu. Svi mi koji pisemo na ovim forumima jesmo javne licnosti, svoje misli poglede i osude iznosimo pred javnost i (makar koliko malo) na javnost time uticemo.

@uros: Ako mi na forumu imamo kao svoje demokratsko pravo da pljujemo po ljudima i nazivamo ih licemerima, alkoholicarima, luzerima i tako dalje, valjda i oni imaju pravo da na to odgovore? Pri tome nas pozivajuci na odgovornost za svoje javno iznesene stavove. (retoricko pitanje - ne zelim da ulazim u raspravu mnogo dublje o necemu sto je toliko emotivno pitanje za mnoge ucesnike).

#102 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 16 November 2007 - 14:48

@ Disk-tacno je da su namenjeni javnosti i tacno je da za to uzima novac, tj.od toga zivi.
Ali,
1)ovog puta je presao granicu jer nije ispostovao pravila novinarske etike objavljivanjem imena forumasha
2)izneo je lazne navode o jednom od forumasa, samo zato sto ga kritikuje
3)prekrsio pravila o slobodi izrazavanja, koja, po svim medjunarodnim dokumentima, koje prati i srbijanski Ustav (za koga sam bojkotovao referendum, ali deo o ljudskim pravima u njemu je extra) postoje i ne znace apsolutnu slobodu izrazavanja misljenja, nego ima svoja inherentna ogranicenja.
Kao sto Goran Davidovic ne sme da siri antisemitizam, tako ni Pera ne sme da siri lazi o drugima, pritom im otkriva forumski ID, jer uvek postoji opasnost da prelazenje granica slobode izrazavanja misljenja predje u nasilje.

@ sheridan-Pera je javna licnost, i kao takav podlozniji kritici i suzeno mu je pravo na privatnost.
Larko nije javna licnost (gazza, ako je Perina opservacija tacna, jeste), a sve ostalo sam objasnio u odgovoru Disku.

Edited by uros_s78, 16 November 2007 - 14:51.


#103 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 16 November 2007 - 14:59

vrlo sabijeno jezgro ljudi koji imaju znacajan uticaj drugde po internetu.

Nezayebavaj. Od onih 2% internet pismenih Srba nekih 2% je culo za fb92, podeli sa 5 one koji su culi za drugi forum.
Dakle 640.

Edited by st.maurice, 16 November 2007 - 15:00.


#104 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 16 November 2007 - 15:01

...
ona tvoja ograda oko identifikacije mete me stvarno zabezeknula, ono, sad sam stvarno u nedoumici ko je gori - kadijevic ili larko, ili mozda ipak gazza, lazanski je ipak sitni igrac ili mozda nije... :rolleyes:
...

kao sto rekoh, ne bih ulazio u rasprave oko licnosti pere lukovica i njegove motivacije niti bih se sad gadjao detaljima sta je na kom forumu recenu, imas i ovde i tamo topic pa izlistavaj. To sto on dobija pare, a neko drugi ne (ili kako on tvrdi krije da ih dobija) nije bitno, pisanje u javnom domenu te cini podloznim kritikama i napadima, sta te motivise je vec tvoj problem. Ja lukovica ne poznajem, niti planiram da postanemo ortaci,niti da ga muvam, kakav je on covek me jako slabo interesuje.

U stvari sam poceo ovo da bih ti odgovorio na ovaj citirani deo, nisi me razumeo, mislio sam da je bolje mogao da izabere mete medju forumasima, odnosno neshvatam zasto su mu medju svim forumskim pl-juvacima.

#105 KaspeR

KaspeR
  • Members
  • 356 posts

Posted 16 November 2007 - 15:03

...

U stvari sam poceo ovo da bih ti odgovorio na ovaj citirani deo, nisi me razumeo, mislio sam da je bolje mogao da izabere mete medju forumasima, odnosno neshvatam zasto su mu medju svim forumskim pl-juvacima.


Ako je istina to što je napisao, onda se radi o koliko-toliko javnim pojedincima i svakako su bolja meta od nekog programera kome je dosadno na poslu...