Jump to content


Photo

Petar Lukovic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1350 replies to this topic

#46 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 14 November 2007 - 19:16

"(vec 20 godina sve jedno te isto pishe)"
Teja

A da li si mozda pomislila da je to zbog toga jer se 20 godina u Srbiji nista bitno ne menja? Zato sto nacionalisticka i sovinisticka mantra opstaje kao osnovna i najveca?

#47 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 14 November 2007 - 19:32

Pogresna analogija, jer ti taj lanac ne moze pomoci u toj situaciji. Lanac i cigla nemaju veze jedno sa drugim.

Medjutim, ako si zedan hoces li popiti vodu ako je casa polu-puna, ili ces tu casu ostaviti jer je polu-prazna i trazices casu koja je do kraja puna, kako bi u potpunosti ugasio zedj? To je sva 'mudrost' analogije koju ti je tako tesko bilo ukapirati.


Tacno, bila mi je neprecizna analogija, tvoja sa casom vode je mnogo bolja... Samo sto casa, polu-prazna ili polu-puna kako god, nije puna vodom za pice, vec recimo morskom vodom. I sad, ako si zedan, hoces li popiti slanu vodu posto ti instikti nalazu da utolis zedj, ili ces istu ostaviti ma koliko tempting bila jer znas da ces zbog privremenog utolenja zedji jos gore nastradati? Ti nekako naginjes misljenju da posto je morska voda 90-99% voda za pice, istu treba popiti, jer eto - organizam trazi vodu... Ti toliko daleko ides da bi popio istu vodu cak i da ima samo 10% 'sigurnih za pice' elemenata...

Sorry, neki bas i nisu toliko samodestruktivni...

Edited by incognito, 14 November 2007 - 19:32.


#48 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 14 November 2007 - 19:44

Od silnih metafora vise nista ne razumem... :rolleyes:

#49 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 14 November 2007 - 20:03

Nego Steamy, sta ako ne samo da konobar hoce da ti napalti ne samo celu casu nego ti jos trazi i pozamasnu napojnicu :rolleyes:


Oticicu tamo gdje cu dobiti onoliko piva koliko sam platio. Necu narednih 15 godina prestati da pijem pivo i da pricam o tom konobaru sto me je prevario.

#50 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 14 November 2007 - 20:14

Oticicu tamo gdje cu dobiti onoliko piva koliko sam platio. Necu narednih 15 godina prestati da pijem pivo i da pricam o tom konobaru sto me je prevario.

neces, neces...pices ti tu i pustices da te vara.
ali ces nama pricati kako je to bilo najbolje pivo...u datim okolnostima... :rolleyes:

ps
nakon svih ovih "ispijanja" predlazem trajnu pis-pauzu
(nije cudo sto se vladan opio, ni kriv, ni duzan)

#51 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 14 November 2007 - 20:16

Tacno, bila mi je neprecizna analogija, tvoja sa casom vode je mnogo bolja... Samo sto casa, polu-prazna ili polu-puna kako god, nije puna vodom za pice, vec recimo morskom vodom. I sad, ako si zedan, hoces li popiti slanu vodu posto ti instikti nalazu da utolis zedj, ili ces istu ostaviti ma koliko tempting bila jer znas da ces zbog privremenog utolenja zedji jos gore nastradati? Ti nekako naginjes misljenju da posto je morska voda 90-99% voda za pice, istu treba popiti, jer eto - organizam trazi vodu... Ti toliko daleko ides da bi popio istu vodu cak i da ima samo 10% 'sigurnih za pice' elemenata...

Sorry, neki bas i nisu toliko samodestruktivni...


Opet pogresna analogija, jer kada pijes slanu vodu, zbog kolicine soli jos vise ozednis. Situacija o kojoj govorimo ne zahtjeva da pijemo slanu vodu, vec samo nema dovoljno vode. Ali ako popijemo to malo sto imamo dace nam snage da nastavimo dalje dok ne nadjemo onoliko koliko nam treba. Zato optimisti nemaju sta da izgube, a pesimisti mogu sve izgubiti.

#52 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 14 November 2007 - 20:20

neces, neces...pices ti tu i pustices da te vara.
ali ces nama pricati kako je to bilo najbolje pivo...u datim okolnostima... :rolleyes:


Mozda da smo u Americi u 30-im, da vlada prohibicija. U tim okolnostima, da. Ali ako nismo u tim okolnostima vec imam bolji izbor, oticicu tamo gdje mi je bolje.

#53 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 14 November 2007 - 20:24

Dok god je Srbija ponovo u "zlatnim devedesetim", zahvaljujuci Kostunici i Tadicu, bice mesta za jednog Peru Lukovica, da pokaze da nisu bas svi progutali njihov populisticki buckuris.


Kada su to zbog Tadica Srbiji uvedene sankcije, kada je Srbija bombardovana, kada to zbog Tadica niko ne zeli da investira u Srbiju, kada je to zbog Tadica EU prekinula pregovore sa Srbijom? Kako mozes bez blama da ovako izmisljas?

#54 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 14 November 2007 - 20:33

neces, neces...pices ti tu i pustices da te vara.
ali ces nama pricati kako je to bilo najbolje pivo...u datim okolnostima...

Mozda da smo u Americi u 30-im, da vlada prohibicija. U tim okolnostima, da. Ali ako nismo u tim okolnostima vec imam bolji izbor, oticicu tamo gdje mi je bolje.

sta je sad ovo?!
...a ja mislio da bi i ti kao tadic.

#55 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 14 November 2007 - 20:44

Mozda da smo u Americi u 30-im, da vlada prohibicija. U tim okolnostima, da. Ali ako nismo u tim okolnostima vec imam bolji izbor, oticicu tamo gdje mi je bolje.

sta je sad ovo?!
...a ja mislio da bi i ti kao tadic.


A kako bi Tadic?

#56 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 14 November 2007 - 21:36

Od silnih metafora vise nista ne razumem... :rolleyes:

Ma nisu to metafore. To su samo obicne fore :huh: . Dzoni - fazoni. Sve poetski i nedodirljivo.

#57 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 15 November 2007 - 20:50

Interesantan clanak Pere Lukovica kojem je cak spomenuo i neke forumske likove

http://www.ldp.org.y...news.jsp?id=536

Edited by MAGRIPA65, 15 November 2007 - 21:23.


#58 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 15 November 2007 - 21:25

Kada su to zbog Tadica Srbiji uvedene sankcije, kada je Srbija bombardovana, kada to zbog Tadica niko ne zeli da investira u Srbiju, kada je to zbog Tadica EU prekinula pregovore sa Srbijom? Kako mozes bez blama da ovako izmisljas?

Potpuno isto kao i zbog Kostunice - pa medju njima ni nema neke znacajnije razlike. Niti je zbog njega Srbija bombardovana, niti je zbog njega EU prekidala pregovore, niti zbog njega nema nikakvih znacajnijih investicija u Srbiju...
'Ajde, ne glupiraj se pokusavajuci da odelis Tadica od Kostunice, kad ga je on sam toliko cvrsto prigrlio da ga iz tog zagrljaja moze istisnuti jedino Toma Nikolic.

#59 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 15 November 2007 - 21:30

stize novi pera...onima koji su ga siti preporucujem sve ostale topike...

Petar Luković, Feral Tribune

Đeneral Buji-Paji

Dva posta pre ovoga postoji link koji vodi na taj tekst P. Lukovica.

Edited by vladan, 15 November 2007 - 21:46.


#60 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 15 November 2007 - 21:30

Potpuno isto kao i zbog Kostunice - pa medju njima ni nema neke znacajnije razlike. Niti je zbog njega Srbija bombardovana, niti je zbog njega EU prekidala pregovore, niti zbog njega nema nikakvih znacajnijih investicija u Srbiju...
'Ajde, ne glupiraj se pokusavajuci da odelis Tadica od Kostunice, kad ga je on sam toliko cvrsto prigrlio da ga iz tog zagrljaja moze istisnuti jedino Toma Nikolic.


Ako nema tih stvari bombardovanja, izolacije, sankcija, kako onda mozes da izmisljas da je Srbija jos u 90-im?