Jump to content


Photo
- - - - -

Vratice se rode


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
322 replies to this topic

#61 Agent Smith

Agent Smith
  • Members
  • 764 posts

Posted 17 November 2007 - 01:25

Meni lično je serija negledljiva. Ono, volim slušam šta kenjaju dok drndam kompjuter, al da sednem i da gledam, jok. Na stranu to, veštački podgrejan hype oko serije je jadno smešan. Prvo puste šta će biti u drugoj epizodi (prvo ceo dan, a onda i pre same epizode), zatim ide epizoda, pa posle šta će biti u sledećoj, i onda opet (!) šta je bilo u drugoj! I ono dvoje u jutarnjem programu, odbrojavaju koliko je do početka emitovanja: "još nešto manje od 12 sati do početka druge epizode"...jbte, ko da gledam sletanje na Mars svakog petka.

#62 Bela

Bela
  • Members
  • 8 posts

Posted 17 November 2007 - 13:48

Izgleda da postoji usud produkcije serija u Srbiji. U poslednjih 20 godina, jedine dve dobre serije bile su Otvorena vrata i Ljubav, navika, panika (da, da). Ovo nisu skupe serije, a dobre su. Znaci, nije stvar u parama, posto Rodama to nije pomoglo. Sinoc pokusavam da gledam seriju, a sve vreme shaltam kanale i sta - zadrzim se na Muckama koje sam gledala hiljadu puta...Opet probam da se vratim na Rode, pa opet na Mucke, i na kraju ostanem na Muckama. Toliko o DOBROJ seriji.

Prica pokusava da bude soc-realna (a zasto mora uvek taj artizam, pobogu, dovoljno je da bude DOBRA prica!). To je nagluplji i sto puta vidjen fazon nase seriografije. I nije telvizicno i nije seriji-cno, valjda bi to scenarista morao da zna.

Gluma je smeshno shmirantska koliko se trudi da bude hiperrealisticna (sve, kao, vri od fol improvizacija). Da, svi ovi likovi su isti likovi koje vidjamo tokom prethodne decenije u raznim filmovima i serijama. Dakle, u jednom velikom mutant-sitkomu sastavljenom od kadrova svih besmislenih filmova i serija koje je vec neko pomenuo.

Rezija je jos ok, ali ne moze se sa ovakvim materijalom bog zna sta uraditi.

Jedino sto valja u Rodama je muzika. Ali jedna roda ne cini prolece :rolleyes:

Ne moraju da se vrate rode, vratite nam OTVORENA VRATA! Ali ne dajte Bjeli da se petlja, pls...

#63 Cvetko

Cvetko
  • Members
  • 269 posts

Posted 17 November 2007 - 15:36

U poslednjih 20 godina,


A "Volim i ja nerandze,no trpim"? :rolleyes:

#64 Mouse13

Mouse13
  • Members
  • 6 posts

Posted 18 November 2007 - 00:19

Naisla sam na zanimljiv link na netu:

http://dobanevinosti...o-zasluili.html

Bas sam se lepo ismejala :rolleyes:

#65 tordajav

tordajav
  • Members
  • 4 posts

Posted 18 November 2007 - 00:27

Meni je serija OK, ali baš kvalitet kakvog davno na TV-u nije bilo. Nego, zainteresovao sam se za muziku u seriji. Ima jedna, dal je instrumental ili ne, ne znam šta je, sa malo čudnijim ritmom, koja se provlači kroz samu seriju, mislim da neide na početku ni na kraju... Zna li neko o čemu govorim, i gde mogu naći više informacija o muzici?

#66 queeria

queeria
  • Members
  • 1,429 posts

Posted 18 November 2007 - 00:34

Ona scena ti se svidela? Pa, onako bi ja poljubio mrtvog odstajalog konja da me je nateralo.
Tipovima samo što na čelu nije pisalo "jao, fuuuuj... bem ti posao". Zinuli ko cokule, samo da se što manje diraju.


Nije istiiiiina. Bas je super scena. Prestali su da se ljube kada je nesto shusnulo i u jednoj sekundi prikazali kako je gej populacija istraumirana u vanjskom svetu.

Evo i snimka pa gledaj lepo: SNIMAK GEJ POLJUBAC - VRATICE SE RODE

#67 pacey defender

pacey defender
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 18 November 2007 - 01:15

Hoće li oni konačno stići u tu Barandu? :rolleyes:

#68 kengur36

kengur36
  • Members
  • 10 posts

Posted 18 November 2007 - 06:10

kad je repriza epizode prosle,nisam stigao da pogledam u premijernom izdanju? hvala!

#69 Buum

Buum
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 18 November 2007 - 16:57

vrlo tanka druga epizoda :rolleyes:

#70 david ben gurion

david ben gurion
  • Banned
  • 84 posts

Posted 18 November 2007 - 17:20

u ovoj nista se nije desilo ali imajmo strpljenja ja verujem da ce biti extra

#71 nisam Ja

nisam Ja
  • Members
  • 275 posts

Posted 18 November 2007 - 18:06

razvodnjenost je na nivou "shpanskih" serija

#72 Cvetko

Cvetko
  • Members
  • 269 posts

Posted 18 November 2007 - 19:50

Pocelo je...The curse of the White throat brothers.Gajicu,otrgni se...

#73 Spleen

Spleen
  • Members
  • 1,126 posts

Posted 18 November 2007 - 23:57

E ovo sam i ja nacuo i nisam mogao da verujem jer je muzika stvarno dobra.

Na kraju epizode naveden je spisak pesama koje su koriscenje u seriji (Darkvudi...) i njegovo ime se ne pominje. Mozda je on samo sastavljao repertoar ili je napisao naslovnu numeru, koju nisam cuo :rolleyes:

Mislim da je izbor muzike radio Koja, te je isti zato dobar, ako je dobar, posto nisam gledao seriju.

#74 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 19 November 2007 - 11:00

Ne znam za vas, ali za mene umetnost koju sadrže filmovi i seriji nikako nije jednodimenzionalna pa da kada ta dimenzija zakaže odma' kažem "ma ovo je teška šitčina!"

Mislim, ok, nije se dogodilo ništa spektakularno, ali je zato cela epizoda sastavljena od maestralnih i zanimljivih dijaloga, scena, političkih i društvenih poruka, vizuelno ugodnih sekvenci itd.

Napraviti seriju koja će imati samo priču i u kojoj će samo dinamika biti na visokom nivou dok će ostalo biti odrađeno i podređeno ne znači da će serija biti super, čak naprotiv.

Ja neću napisati ni da je serija fantastična, niti da je kultna, ali da mi se sviđa - sviđa mi se, i to veoma.

#75 neutral man

neutral man
  • Members
  • 17 posts

Posted 19 November 2007 - 19:44

Ja ne mogu da verujem koliko negodovanja...
U poslednjih par dana sam diskutovao oko ove serije sa 10ak svojih prijatelja i svi su vise nego zadovoljni...I jeste,serija je takva da treba da se odbrojavaju i dani i sati do njenog sledeceg emitovanja...
Neverovatno koliko dobro su skinute tipicne price sa kojima se susrecemo svakog dana...To je mogao da napravi neko ko neverovatno dobro poznaje i ulicu i desavanja oko nje...tipicno...
Jel vam se desilo nekad da vam neko ko npr zivi u bg,ns,nisu...kaze da je najbolji film koji je ikada gledao "kad porastem bicu kengur" a neko drugi ko jednostavno nije odrastao u takvom okruzenju ne moze taj film organski da podnese...Jednostavno ne razume price i ceo fazon koji taj film odslikava...Isto i za seriju...