Jump to content


Photo
- - - - -

Vratice se rode


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
322 replies to this topic

#1 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 09 November 2007 - 21:46

Cudi me da vec niste otvorili topic povodom ove serije.

Odgledao sam veceras prvu epizodu, ne bas od pocetka, i mogu reci da mi se dojmila. Glumacka ekipa je odlicna, red je bio da Djuricko konacno negde dobije glavnu rolu, tu je i Mirjana Karanovic, Zika Todorovic i da ne nabrajam dalje,videcete vec.
Tema je gradska, sukob gangstera sa onim drugim gangsterima, gde ovi drugi i nisu bas krupne face, a verovatno bi to hteli da budu, ali u dusi su obicni ljudi koji su se nasli u pogresno vreme na pogresnom mestu :huh:
Dosta duhovitih scena i onih u kojima se prepoznajem.
Posebno bih se osvrnuo na muziku ciji me je izbor odusevio. Svaka cast.

Konacno nesto pristojno da se pogleda na tv-u. Cekam sledeci petak :rolleyes:

#2 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 09 November 2007 - 22:10

nisam stručnjak ali mislim da je ovo što smo večeras videli najbolje što se trenutno može videti od domaće produkcije.

#3 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 09 November 2007 - 22:19

ja ništa nisam videla, jel može siže?

#4 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 09 November 2007 - 22:21

repriza - sutra u 17h. :rolleyes:



Link da prekratiš vreme do sutra.

Edited by Vesna, 09 November 2007 - 22:22.


#5 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 09 November 2007 - 22:30

autor soundtracka Saša Lošić Loša

1 roda :rolleyes:

#6 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 09 November 2007 - 22:33

Zika Todorovic je lokalni mafijas koji diluje gudru i pokusava da se probije u tom svetu gangstera. Odlicno se snasao u toj ulozi, iako mi ne izgleda kao covek za istu. Posebno bih izdvojio situaciju kada lema Igora Pervica u klubu u i onu scenu kada prodaju djankosu dop u kolima. Ne znam ko je taj momak koji glumi narkomana, ali svaka mu cast, reklo bi se da je stvarno bio na dopu, nadam se da nije :rolleyes:

Djuricko i Bjela su ortaci. Njih dvojica valjaju lazne parfeme i jos ponesto pokusavajuci da prezive. Desavaju im se maleri non-stop, ali ce se ocigledno sve promeniti, jerbo je Djurickova keva (Mirjana Karanovic) nasledila kucu u nekom selu u Vojvodini od pokojnog Toze, za kog nikada ranije nije cula.
Btw. Djuricko zivi sa matorcima, keva ga pazi i mazi, a cale mu je nevidjeni smarac koji gusi 300 na sat, igra ga glumac koji je tumacio i ulogu starijeg Bjelogrlicevog brata u seriji bolji zivot, sada ne mogu da mu se setim imena, ali je potpuno maestralan u ovoj novoj ulozi.

Na kraju epizode Djuricko i Bjela (tj. Svaba i Ekser -cini mi se :huh: ) krecu za to selo u potrazi za kucom.

Eto to bi bilo to, nadam se da sam pomogao da se ukljucite u radnju vi koji ste propustili prvu epizodu.

#7 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 09 November 2007 - 22:36

1 roda :rolleyes:



E ovo sam i ja nacuo i nisam mogao da verujem jer je muzika stvarno dobra.

Na kraju epizode naveden je spisak pesama koje su koriscenje u seriji (Darkvudi...) i njegovo ime se ne pominje. Mozda je on samo sastavljao repertoar ili je napisao naslovnu numeru, koju nisam cuo :huh:

#8 djordjeb

djordjeb
  • Members
  • 7 posts

Posted 09 November 2007 - 23:21

sve pohvale i sa moje strane zaista dobra serija

#9 Agent Smith

Agent Smith
  • Members
  • 764 posts

Posted 10 November 2007 - 01:09

a cale mu je nevidjeni smarac koji gusi 300 na sat, igra ga glumac koji je tumacio i ulogu starijeg Bjelogrlicevog brata u seriji bolji zivot, sada ne mogu da mu se setim imena, ali je potpuno maestralan u ovoj novoj ulozi.


Pa Boris Komnenić, zaboga. Jedini razlog za gledanje Boljeg Života (ako se baš mora)

#10 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 10 November 2007 - 01:15

Pa Boris Komnenić, zaboga. Jedini razlog za gledanje Boljeg Života (ako se baš mora)

I chovek koji je igrao glavnu ulogu u jednom od najboljih domacih filmova ever - "Tajvanska Kanasta" :rolleyes:

#11 hagley

hagley
  • Members
  • 2 posts

Posted 10 November 2007 - 09:24

Kakvo crno oduševljenje. Tema već viđena hiljadu puta. O vulgarnostima neću.
Jedino što vredi je glumačka ekipa.
Prvo veliki brat pa sad ovo. Sve bolje od boljeg. Bežim ja na radio B92.

#12 KishiRobert

KishiRobert
  • Members
  • 125 posts

Posted 10 November 2007 - 09:53

nije lose,za sada.
mada djuricka ne mogu da smislim iz filma "virtualna stvarnost" :rolleyes:

#13 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 10 November 2007 - 10:38

Planirao sam da demonstrativno izignorišem seriju zbog neviđeno iritantnog hajpa koji B92 servira već dosta vremena (ej, tajmer su imali, kao da odbrojavaju do ulaska u EU!), ali sam ipak odgledao pola epizode. Štajaznam, deluje OK, možda i bude.

Jedina zamerka za sada je već poznato nepotrebno razvlačenje nekih scena, kad su svi nešto zbunjeni pa se 3 minuta pretvori u 5, a 5 u 15 ("Meni kuću?" "Vama kuću" "Kako meni?" "Pa lepo vama" "A ko je taj Toza?" "Pa Toza" "Pa ja ništa ne razumem, ajmo ispočetka...")

#14 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 10 November 2007 - 14:19

Inace mi pade na pamet scena u kojoj diluju dop na parkingu, a iza jasno stoji znak TEMPA, valjda su sponzori serije, sta li. Ne znam samo sta su time hteli da kazu, dodjite kod nas u kupovinu, posle radnog vremena povoljna gudra na nasem parkingu :rolleyes: :huh:

#15 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 10 November 2007 - 16:33

Mozda sama serija, kao ni Nasa mala klinika, nije neki veliki korak filmske industrije u Srbiji i okruzenju, ali je jako veliki korak za pomirenje u regionu.
Treba gledafi shire.