Jump to content


Photo
* * * - - 2 votes

Sreća


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
107 replies to this topic

#16 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 02 September 2007 - 13:29

QUOTE(Viloticka @ 2 Sep 2007, 09:55) <{POST_SNAPBACK}>
Sreca je individualna percepcija... Interesantno je, zar ne, da su neki ljudi srecni (kad se odgore gleda) ni sa cim, a neki nisu srecni a cini se da imaju svet pod nogama (primer onog plavog nosatog glumca koji je pokusao samoubistvo nedavno).

jao, da, owen wilson. sad.gif da sam on, živeo bih 1000 godina samo od ponosa - zbog nosa.

#17 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 02 September 2007 - 14:20

QUOTE(djeneralche @ 2 Sep 2007, 10:13) <{POST_SNAPBACK}>
Posle
Akron-Family - Love Is Simple (2007)3 - Don't Be Afraid, You're Already Dead.mp3
osmeh na lice uz
Akron-Family - Love Is Simple (2007)6 - There's So Many Colors.mp3
smile.gif


kinda off

kakva je ta muzika? sviraju sa Bobom Logom the Thrirdom pa me interesuje shta da ochekujem. (samo josh ne znam ko otvara Bob ili ovi, necemo valjda gledati majstora u 10 sati mrtvi trezni?!)

#18 djeneralche

djeneralche
  • Members
  • 1,135 posts

Posted 02 September 2007 - 14:32

QUOTE(nonick @ 2 Sep 2007, 15:20) <{POST_SNAPBACK}>
kinda off

kakva je ta muzika? sviraju sa Bobom Logom the Thrirdom pa me interesuje shta da ochekujem. (samo josh ne znam ko otvara Bob ili ovi, necemo valjda gledati majstora u 10 sati mrtvi trezni?!)


Kako kažu raniji albumi su im i bolji od ovog mada meni je ovo prvi što sam čuo a pesma There's So Many Colors mi je ultra pozitivna pa je stavih na temu. Inače deluju mi kao neka folk hipi komuna ono okupimo se svi oko vatre i sviramo muzikicu smile.gif . Malo psihodelije i eksperimentisanja. Zanimljivo u svakom slučaju.

#19 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 02 September 2007 - 18:56

QUOTE(angelfish @ 2 Sep 2007, 15:14) <{POST_SNAPBACK}>
P.S. ovo za lastis sam najozbiljnije mislila biggrin.gif


Pa znam. I ja za kondicione pripreme. Smanjio unos čokolade; tražim kompaniju koja bi me sponzorisala da doputujem na hop-off koji pripremate. Možda neki proizvođač gaća (zbog lastiša) bude zainteresovan? laugh.gif

#20 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 02 September 2007 - 22:55

Za svadju je potrebno dvoje, a za srecu si dovoljan sam sebi !
Vrlo cesto nismo svesni svoje srece, tek kada nas zadesi neka nesreca postajemo svesni koliko smo bili srecni!
Srecu cine male stvari, jutarnji crkut ptica, kukurikanje petla, zrikanje zrikavaca...
Pre par godina (2-3) sam stao i razmisljam kada sam zadnji put cuo vrapce, mozda ce izgledati smesno, ali stvarno je bilo tako, jednostavno nisam bio svestan da ih cujem.
Toliko sam bio zaokupljen i opterecen problemima da jednostavno tako jedno obicnu stvar kao cvrkut vrabaca nisam "cuo".
Cvrkut vrabaca.
Kako je to banalno. Sad s vremena na vreme sedim i slusam ih.

#21 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 04 September 2007 - 00:34

....

#22 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 04 September 2007 - 03:02

QUOTE(vinska musica @ 4 Sep 2007, 02:34) <{POST_SNAPBACK}>
....


Ša bi? Zen poruka o sreći (sreća je tri tačkice itd.) ili si se predomislila? U svakom slučaju, ako se vratiš (i dune ti), napiši nam svoje viđenje sreće. smile.gif

#23 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 04 September 2007 - 03:47

kad se osecam dobro.. nista me ne boli, ni za cim/kim ne patim
kad imam dovoljno para da platim sve bilove i da mi ostane extra... za omiljene krpice, za izlazak....
kad imam dobru vutru
kad me oduva dobar film.... i dobra mjuza
kad sanjam lepe snove
kad je lepo vreme vani
kad se ljudi smeju
kad sve mirise
.....

#24 Anne Gwish

Anne Gwish
  • Members
  • 612 posts

Posted 04 September 2007 - 09:30

QUOTE(FranziskaKafka @ 1 Sep 2007, 23:34) <{POST_SNAPBACK}>
"Najveci" kez mi je kad posmatram svoje macke kad su zdrave, kad ih nista ne boli, kad su site, ciste, na toplom, mekanom, sigurnom, pa makar i da samo spavaju, da ne predu, da ih ne mazim (=uznemiravam dok spavaju). smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif
Kad se ovo prenese na drage osobe, onda je to TO.

wub.gif Ti bas voliš mačke... me too.

QUOTE
Ovaj... taj tvoj osecaj ne mora da bude izazvan nekim konkretnim dogadjajem/dozivljajem, niti nejasnom svescu o njemu, ni akumulacijom "pozitivnih" trenutaka... To prosto dodje.

Ovo isto mogu da potpišem. Nekad sam srećna a da za to nemam maltene nikakav razlog, nekad čak i naprotiv, a nekad mi ništa ne fali a osećam se kao da je sav teret sveta na mojim leđima.

#25 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 04 September 2007 - 16:05

QUOTES redbus
>>>Ša bi? Zen poruka o sreći (sreća je tri tačkice itd.) ili si se predomislila?<<<

Ni jedno, ni drugo, vec „sifrovana“ poruka da mi se tema mnogo dopala, a da trenutno nisam imala vremena da u njoj ucestvujem, pa sam samo htela da je podignem na vrh polla.

>>>Mene rutina i ponavljanje stvari iz dana u dan čine duboko nesrećnim. Isto važi i za ustajanje rano ujutru i nemogućnost da radim uveče i noću (tad sam najproduktivniji). Osećaj da neko drugi (tj. poslodavac) u tolikoj meri određuje moje vreme da moram da idem protiv prirodnog ritma svog organizma mi uliva osećaj zatočenosti, bespomoćnosti, i...<<<

Savrseno te razumem. I u „nacelu“ i u pojedinostima smile.gif .
Ceo zivot sam bila duboko motivisana istim razlozima i ultimativnom potrebom da sebi stvorim uslove u kojima cu ziveti u skladu sa svojim prirodnim bioritmom. Za opciju biti „slobodnjak“ ovde je mnogo rizicnije, nego „preko“, jer je izbor mogucih zanimanja mnogo uzi, a i raspolozivost slobodnih mesta uslovljena gomilom ogranicenja, ponajvise onih koja podrazumevaju odredjenu stranacku lojalnost, slepo poslusnistvo nadredjenima cak i kada su profesionalno inferiorni, solidarnost u prikrivanju notornih krsenja zakona itd.
OK, rizikovala sam i – sto ti rece, osmeh mi ne silazi s lica.
Vredelo je. I traje, vec 6-7 godina.

E, sad.. dati nekome recept za srecu je nemoguce. Stavise, odabrati odgovarajuci posao je, cini mi se, zavrsni korak na putu ka toj izmastanoj sreci. Za nju treba stvoriti neke druge preduslove koji su mnogo vazniji, a koji imaju prilicne veze sa godinama, zreloscu, karakterom..

Svi smo mi, bolno ili manje bolno, prosli kroz onu fazu „ocekuju od mene“ /roditelji, vaspitaci, okolina, supruznik, deca../, zaboravljajuci da se upitamo sta sami ocekujemo od sebe i sta bi nas uistinu cinilo srecnima.

Naravno, osecanje srece jeste u bliskoj vezi s licnom uspesnoscu, ali tu je i najveca zamka, iz koje se radja osecaj frustriranosti, usled povladjivanja mainsream kvalifikativima tog pojma ili, pak, previsokom pozicioniranju licnih ciljeva, uz istovremene predimenzionirane predstave o sopstvenim kapacitetima.

Sujeta je, definitivno, najveca smetnja da u gustim maglama nasih teznji, zelja, snova, razaznamo konture onoga sto se zove sreca, ali „po nasoj meri“.

#26 Kartman

Kartman
  • Members
  • 236 posts

Posted 04 September 2007 - 19:31

QUOTE(den røde bussen @ 1 Sep 2007, 21:00) <{POST_SNAPBACK}>
Šta hoću da kažem? Mene rutina i ponavljanje stvari iz dana u dan čine duboko nesrećnim. Isto važi i za ustajanje rano ujutru i nemogućnost da radim uveče i noću (tad sam najproduktivniji). Osećaj da neko drugi (tj. poslodavac) u tolikoj meri određuje moje vreme da moram da idem protiv prirodnog ritma svog organizma mi uliva osećaj zatočenosti, bespomoćnosti, i... ono... Weltschmerza. Kako sada stvari stoje u mom poslovnom životu, čini se da, uz malo brižljivog planiranja, nikada više neću morati da radim na taj način; moći ću u najvećoj meri sam da odlučujem kad radim (nije da ću raditi išta manje nego do sada) a kad ne i da ustajem kad poštari već s kolegama piju prvo pivo. I, iako i dalje postoje periodi od-do, u kojima ću morati da budem na tom-i-tom mestu i da radim to-i-to, ti periodi su sada pomereni na vreme kad se sav pošten svet vraća s posla, ili se upravo sprema da krene kući, a oni prokleti jutarnji džogeri već fizički i mentalno posustaju, počinju da zapliću jezikom, i zevaju. I, shvatih to veče, ove četiri 9-to-5 godine koje su se sada završile su bile najstresnije godine mog profesionalnog života i uspele su da isisaju iz mene skoro svaki trag osobe koja sam bio pre njih.


Ovo o čemu pišeš (neprilagođenost "kalupu") je odlika veoma kreativnih ljudi. Kao što visokointeligentnoj deci ne odgovara klasični sistem obrazovanja jer je pravljen po modelu "prosečnog" đaka, tako ni 9-5 svaki dan, 40+ nedelja u godini ne odgovara nadprosečno kreativnim službenicima/naučnicima/itd. Repeticija ispija krv lagano svima, ali najbrže je ispija najtalentovanijima/najkreativijima među nama.

And now, troll on:

QUOTE(den røde bussen @ 1 Sep 2007, 21:00) <{POST_SNAPBACK}>
Pre neko veče (eufemizam; bilo je tri ujutru) šetam ja relativno praznim ulicama u mom kraju (na putu do bankomata - došlo mi bilo da prošetam


Chris Rock on ATMs:

And here's something, man. Drugs are illegal but ATM machines are open twenty-four hours a day. Twenty-four hours a day. For who? Who the fuck is it open for? Have you ever taken out three hundred dollars at four o'clock in the morning for something positive? Shit, when you press that machine at four o'clock in the morning, I think a psychiatrist should pop up on the screen an go "C'mon man, save your money, man. Don't buy drugs, buy some rims. They spinning, nigger, they spinning, they spinning, nigger, they spinning."

#27 Kartman

Kartman
  • Members
  • 236 posts

Posted 04 September 2007 - 19:43

QUOTE(Viloticka @ 2 Sep 2007, 08:55) <{POST_SNAPBACK}>
Sreca je individualna percepcija... Interesantno je, zar ne, da su neki ljudi srecni (kad se odgore gleda) ni sa cim, a neki nisu srecni a cini se da imaju svet pod nogama (primer onog plavog nosatog glumca koji je pokusao samoubistvo nedavno).


Đe njega nađe kao primer? Klinička depresija je bolest. Kad ti je hemija u mozgu zajebana ti ne možeš da kažeš samom sebi "vreme za sreću je SADA" i da ti se horizont odmah razvedri. Tu self help ne pomaže sam po sebi, potreban je još pride psihijatar i gomila šarenih pilulica. Svako od nas ponekad pomalo zapadne u depresiju, ali oni koji pokušaju samoubistvo/vole da se samopovređuju oštrim predmetima/itd se kvalitativno razlikuju od ostalih.

#28 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 05 September 2007 - 05:26

QUOTE(Kartman @ 4 Sep 2007, 21:31) <{POST_SNAPBACK}>
Ovo o čemu pišeš (neprilagođenost "kalupu") je odlika veoma kreativnih ljudi. Kao što visokointeligentnoj deci ne odgovara klasični sistem obrazovanja jer je pravljen po modelu "prosečnog" đaka, tako ni 9-5 svaki dan, 40+ nedelja u godini ne odgovara nadprosečno kreativnim službenicima/naučnicima/itd. Repeticija ispija krv lagano svima, ali najbrže je ispija najtalentovanijima/najkreativijima među nama.


Uf, sviđa mi se ovo objašnjenje. Mnogo je bolje misliti o sebi da si natprosečno kreativan nego natprosečno lenj ili neprilagodljiv! Prihvatam bez dvoumljenja. laugh.gif

No, stranu na šalu, moguće da se radi i o tipu ličnosti... siguran sam da postoje tipovi koji bolje podnose rutinu od drugih. Bilo bi lepo čuti više o ovome od nekoga ko zna. Psihilozi, gde ste?


QUOTE
And now, troll on:
Chris Rock on ATMs:

And here's something, man. Drugs are illegal but ATM machines are open twenty-four hours a day. Twenty-four hours a day. For who? Who the fuck is it open for? Have you ever taken out three hundred dollars at four o'clock in the morning for something positive? Shit, when you press that machine at four o'clock in the morning, I think a psychiatrist should pop up on the screen an go "C'mon man, save your money, man. Don't buy drugs, buy some rims. They spinning, nigger, they spinning, they spinning, nigger, they spinning."


laugh.gif Meni bi trebalo taj psihijatar da kaže: "C'mon, man. Save the money, man. Don't buy that chocolate."

#29 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 05 September 2007 - 05:29

QUOTE(Kartman @ 4 Sep 2007, 21:43) <{POST_SNAPBACK}>
Klinička depresija je bolest. Kad ti je hemija u mozgu zajebana ti ne možeš da kažeš samom sebi "vreme za sreću je SADA"


Jedna od stvari koju su neuropsiholozi primetili kod depresije je imbalans između aktivacije prefrontalnog korteksa leve i desne hemisfere (gde su locirane više kognitivne funkcije). Kod klinički depresivnih osoba je desna hemisfera frontalno aktivnija od leve.

#30 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 05 September 2007 - 09:12

QUOTE(den røde bussen @ 5 Sep 2007, 06:26) <{POST_SNAPBACK}>
No, stranu na šalu, moguće da se radi i o tipu ličnosti... siguran sam da postoje tipovi koji bolje podnose rutinu od drugih. Bilo bi lepo čuti više o ovome od nekoga ko zna. Psihilozi, gde ste?

naravno... otvorenost za nova iskustva (naspram rigidnosti) se smatra jednom od pet bazicnih crta licnosti. ali istina je i da je ovo jedina crta koja bitno korelira sa inteligencijom. mada, nisu to neke ne znam kako visoke korelacije - dovoljno su male da mozemo da budemo sigurni da se radi o odvojenim konstruktima. tako da, svi su u ovoj diskusiji u pravu smile.gif