Jump to content


Photo

GRCKI KONZULAT U PRISTINI-PROCITAJTE


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
284 replies to this topic

#61 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 18 May 2007 - 19:59

QUOTE(Slaven @ 18 May 2007, 20:57) <{POST_SNAPBACK}>
ona ka' ti

ni ti neces srpski


A i sta ce mu? Kaze Srbija jos uvek nema embajadu u Podgorici..
Pa s kim da govori uopste srpski smile.gif

Lep pozdrav
Teja

#62 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 18 May 2007 - 20:08

QUOTE(Teja @ 18 May 2007, 19:08) <{POST_SNAPBACK}>
Nisam ni ja mislila da treba poeziju da prevodi, ali bre ja bih naucila i finski ( cenim da je tezi i od albanskog i madjarskog)
za nekakvu normalnu svakodnevnu konverzaciju..

Al,ne mere..

Lep pozdrav
Teja

Mitä kuuluu Teja:-)... Apropo finskog

#63 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 18 May 2007 - 20:13

QUOTE(Slaven @ 18 May 2007, 20:57) <{POST_SNAPBACK}>
zzzzzzzzzzz

...a ti, kao sto vidimo, i dalje samo zzzzzzujis

daj ubuduce nabaci smajlija po svom obicaju.
dobrododju kada nema ni traga od duhovitosti...

#64 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 18 May 2007 - 20:15

QUOTE(radele @ 18 May 2007, 19:34) <{POST_SNAPBACK}>
evo,ja sam npr ziveo samo dve godine u istoj zemlji sa hrvatima i prilicno dobro ga znam...cak i akcenat vezbam wink.gif
Ne zelis da ucis finski...veruj mi...

A sto ne bi zelela?

#65 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 18 May 2007 - 20:30

QUOTE(Gjergji @ 18 May 2007, 21:15) <{POST_SNAPBACK}>
A sto ne bi zelela?


Mislim da je hteo da kaze da je tezak..
Ipak sam ja namerno navela bas finski, jer bih ga ucila da tamo zivim..

Nego bre vi Albanci ste ove vase Srbe razmazili.. smile.gif Ucite jezike samo tako..

Lep pozdrav
Teja

#66 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 18 May 2007 - 20:31

QUOTE(Teja @ 18 May 2007, 19:01) <{POST_SNAPBACK}>
Zar nije postojao predmet "albanski jezik" u srpskim skolama?

Lep pozdrav
Teja

Jeste, postojao je, ali nije stvar u tome. Srbi su na Kosovu uvek smatrali albance kao manjinu, a to je i Beogradski rezim cinio, tako da je srbima sa Kosova bilo maltene ispod casti da se koriste albanskim jezikom. Nikada necu zaboraviti kada sam na moje zaprepascenje slucajno video moju komsinicu kako tecno govori albanski sa prodavacem u gradskoj pijaci. 15 smo godina ziveli u istoj zgradi, vidjali se svaki dan, ona je cesto dolazila kod moje majke na kafu i itd. ali nisam imao pojma da ona vlada sa albanskim jezikom i to odlicno.

Ja sam srpski naucio uporedo sa mojim maternjim albanskim i nikada se nisam ustrucavao da ga koristim. Dakle srpski jezik nisam naucio u skoli vec u dvoristu, od mojih komsija i drugova.

Na zalost, mislim da primer moje bivse komsinice vazi za veci deo srba. Vecina njih jednostavno nije htela da sa albancima komunicira osim na srpskom.

#67 daut

daut
  • Members
  • 93 posts

Posted 18 May 2007 - 20:32

QUOTE(Teja @ 18 May 2007, 21:30) <{POST_SNAPBACK}>
Mislim da je hteo da kaze da je tezak..
Ipak sam ja namerno navela bas finski, jer bih ga ucila da tamo zivim..

Nego bre vi Albanci ste ove vase Srbe razmazili.. smile.gif Ucite jezike samo tako..

Lep pozdrav
Teja

E da su svi srbi kao ti Teja bilo bih malo drugcie na kosovu,ali steta sto nema mnogo tih.
pozdrav

#68 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 18 May 2007 - 20:40

QUOTE(Teja @ 18 May 2007, 21:30) <{POST_SNAPBACK}>
Mislim da je hteo da kaze da je tezak..
Ipak sam ja namerno navela bas finski, jer bih ga ucila da tamo zivim..

Nego bre vi Albanci ste ove vase Srbe razmazili.. smile.gif Ucite jezike samo tako..

Lep pozdrav
Teja

Da, da razumem ja sta je on hteo da kaze samo nisam mogao da odolim smile.gif. Finski je jezik tezak, kao i svaki strani jezik kada ga covek ne zna. Moja je supruga polufinska/poluitalijanska smile.gif

#69 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 18 May 2007 - 20:56

QUOTE(Gjergji @ 18 May 2007, 12:31) <{POST_SNAPBACK}>
Vecina njih jednostavno nije htela da sa albancima komunicira osim na srpskom.


...a to u prodavnici je verovatno zbog toga sto prodavac nije hteo da prica sprski.
Kazu mi Srbi, da se vrlo cesto desava da prodavac ignorise srpski, ono, udjes i kazes "dobar dan", a on kao da te nema. Da zivim u dvojezicnoj sredini i da govorim dva jezika, uvek bih uzvratio na jeziku na kojim mi se obracaju.

#70 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 18 May 2007 - 20:58

QUOTE(daut @ 18 May 2007, 21:32) <{POST_SNAPBACK}>
E da su svi srbi kao ti Teja bilo bih malo drugcie na kosovu,ali steta sto nema mnogo tih.
pozdrav


Pa ne mogu svi ljudi da budu isti.. A i dosadno bi bilo da je tako..

Kosovo zapravo zanima samo tzv.uzu Srbiju, Beograd,incl. Druge Srbe (mislim na Vojvodinu ili RS) Kosovo zanima
kao recimo sto ih parenje nosoroga zanima.. Ali ih samo zanima..Bez nekih velikih dubina i shirina..
Zapravo je svako shvatio da Kosovo vise nije Srbija (cak i moji polupismeni komshije iz Zajecara koji biraju
SRS, a to je dobar znak smile.gif .. Samo su potrebne evtl.dve tri terapije sa hormonima za testise Tadicu,Kostunici
i Co. i stvar ce biti okoncana..

A onda vi ubrizgavajte serume Vasim politicarima, protiv besnila,laznih obecanja,korupcije ,itd..

Ali ta prica vise sa nama nece imati nikakve veze..

Lep pozdrav
Teja

#71 Zero7

Zero7
  • Banned
  • 385 posts

Posted 18 May 2007 - 21:07

QUOTE(Gonzo @ 18 May 2007, 20:56) <{POST_SNAPBACK}>
...a to u prodavnici je verovatno zbog toga sto prodavac nije hteo da prica sprski.
Kazu mi Srbi, da se vrlo cesto desava da prodavac ignorise srpski, ono, udjes i kazes "dobar dan", a on kao da te nema. Da zivim u dvojezicnoj sredini i da govorim dva jezika, uvek bih uzvratio na jeziku na kojim mi se obracaju.


jedna sredina nije dvojezicna sredina ako 90% stanovnistva govori albanski a nedge 6-7% srpski. privatnici nisu obavezeni da postuju zakon o jezicima jer oni nisu deo administracije. bilo bi lepo kad bi jedan srbin usao u albanskoj prodavnici i govorio albanski a jedan albanac u jednoj srpskoj prodavnici i govorio srpski - bez da misle o nekim nacionalistickim pitanjima. danas albanci kad idu da kupuju nesto po srpskim pijacama po gracanici govore srpski, a retko ko od srba govori albanski s nekim svojim drugarem - a kamoli u pijaci.

#72 tasha_Kos.Mitrovica

tasha_Kos.Mitrovica
  • Members
  • 5 posts

Posted 18 May 2007 - 21:12

Odoste svi vi predaleko, ali nema veze!!!

Da se razumemo, nisam nacionalista i ne smeta mi da govorim ni jednim nematernjim jezikom, kada ga razumem i istovremeno njime znam i da govorim.
Drugo, da se vratim na temu, u konzulatu sam se obracala i na engleskom, ali nista nije pomoglo, a znam, provereno da se engleski racuna kao sluzbeni jezik u svim npr. organizacijama sa internacionalcima, pa i u konzulatima, izuzev kosovskih institucionalnih sluzbi, gde to ne mora biti slucaj.

Mozete osudjivati koga hocete, ali znam da sam u ovoj stvari na pravom putu, i da ne prozivam nikoga zbog toga sto je Albanac, vec zato sto su direktno moja prava narusena.

A mislim da je u jednom konzulatu, bilo koje zemlje, ovakvo ponasanje i samih konzula, a ne sluzbenika, nedopustivo.

Ovo ce biti poslednje sto sam ovde napisala, jer prevazilazi granice postavljene teme i zalazi u neke druge price u kojima ja ne zelim da ucestvujem.

Pozdrav svima!!!

#73 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 18 May 2007 - 21:14

QUOTE(Gonzo @ 18 May 2007, 21:56) <{POST_SNAPBACK}>
...a to u prodavnici je verovatno zbog toga sto prodavac nije hteo da prica sprski.
Kazu mi Srbi, da se vrlo cesto desava da prodavac ignorise srpski, ono, udjes i kazes "dobar dan", a on kao da te nema. Da zivim u dvojezicnoj sredini i da govorim dva jezika, uvek bih uzvratio na jeziku na kojim mi se obracaju.

Ma jok. Bilo je obrnuto. Jesi li ti slep? Koristim li se ja albanskim ili srpskim jezikom? Sta mislis, zasto moja bivsa komsinica nikada ni rec nije prozborila na albanskom u komsiluku. Otvori oci i zahebi propagandu. I ptice vec znaju o cemu se radilo a o istome se i dan danas bogami radi.

#74 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 18 May 2007 - 21:20

QUOTE(Kos.Mitrovica @ 18 May 2007, 22:12) <{POST_SNAPBACK}>
Odoste svi vi predaleko, ali nema veze!!!

Da se razumemo, nisam nacionalista i ne smeta mi da govorim ni jednim nematernjim jezikom, kada ga razumem i istovremeno njime znam i da govorim.
Drugo, da se vratim na temu, u konzulatu sam se obracala i na engleskom, ali nista nije pomoglo, a znam, provereno da se engleski racuna kao sluzbeni jezik u svim npr. organizacijama sa internacionalcima, pa i u konzulatima, izuzev kosovskih institucionalnih sluzbi, gde to ne mora biti slucaj.

Mozete osudjivati koga hocete, ali znam da sam u ovoj stvari na pravom putu, i da ne prozivam nikoga zbog toga sto je Albanac, vec zato sto su direktno moja prava narusena.

A mislim da je u jednom konzulatu, bilo koje zemlje, ovakvo ponasanje i samih konzula, a ne sluzbenika, nedopustivo.

Ovo ce biti poslednje sto sam ovde napisala, jer prevazilazi granice postavljene teme i zalazi u neke druge price u kojima ja ne zelim da ucestvujem.Pozdrav svima!!!



Sta li si ti ocekivala kada si postavljala topik.. Koga da saljemo u tri pm? Grcku ili Albance?
Svasta se u konzulatima dozivljava, cak i u maticnim..

E vidis, to sto ne zelis da ucestvujes u "prici" do kraja vec ti se lupa o glavu.. Ali ti to kao ponosna Srpkinja naravno ne
razumes..


Aj i tebi lep pozdrav..

#75 Zero7

Zero7
  • Banned
  • 385 posts

Posted 18 May 2007 - 21:21

QUOTE(Kos.Mitrovica @ 18 May 2007, 21:12) <{POST_SNAPBACK}>
Mozete osudjivati koga hocete, ali znam da sam u ovoj stvari na pravom putu, i da ne prozivam nikoga zbog toga sto je Albanac, vec zato sto su direktno moja prava narusena.


pa idi do prishtine i zali se predstavniku grcke direktno, ili nekom drugom koji ima vlast tamo. ako ti neko narusava prava da uzmes vizu, velim, posebno kad je grcka u pitanju, nece te ignorisati ako ides tamo i objasnjavas svoja prava i kako to oni narusavaju tvoja prava.

nije to daleko od mitrovice...