Jump to content


Photo

GRCKI KONZULAT U PRISTINI-PROCITAJTE


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
284 replies to this topic

#76 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 18 May 2007 - 21:37

QUOTE(Gjergji @ 18 May 2007, 13:14) <{POST_SNAPBACK}>
Ma jok. Bilo je obrnuto. Jesi li ti slep? Koristim li se ja albanskim ili srpskim jezikom? Sta mislis, zasto moja bivsa komsinica nikada ni rec nije prozborila na albanskom u komsiluku. Otvori oci i zahebi propagandu. I ptice vec znaju o cemu se radilo a o istome se i dan danas bogami radi.


Nismo se razumeli. Doticna komsinica nece da govori albanski, osim kad joj zatreba 100gr kafe.
Nije nikakva propaganda, ovo malo sto znam o Kosovu je iz razgovora sa Srbima odatle. Oni sami kazu da se uglavnom govorio srpski u mesovitom drustvu.

#77 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 18 May 2007 - 21:38

Koliko price oko obicne birokratske rasprave sa sluzbenikom konzulata.
Moja iskustva su ipak malo bolja,naime kontaktirajuci KTA agenciju za privatizaciju u Pristini skoro uvek se javljao neko od sluzbenika Albanaca i na moje predstavljanje odgovarao na odlicnom srpskom jeziku i to vrlo ljubazno.
Vidim i da neki toliko poznaju stanje na KOsovu da tvrde da u Severnoj Mitrovici nema Albanaca i da ne smeju pricati na svom jeziku,dovoljno je da se javi Rooney i objasni vam tamosnju situaciju.
Srbi sa Kosova vecinom nisu znali,neki nisu ni hteli da znaju albanski pogotovo mladje generacije,to je po meni bio veliki propust ali moja malenkost tu nije mogla nesto da promeni...

#78 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 18 May 2007 - 21:39

QUOTE(Gonzo @ 18 May 2007, 22:37) <{POST_SNAPBACK}>
Nismo se razumeli. Doticna komsinica nece da govori albanski, osim kad joj zatreba 100gr kafe.
Nije nikakva propaganda, ovo malo sto znam o Kosovu je iz razgovora sa Srbima odatle. Oni sami kazu da se uglavnom govorio srpski u mesovitom drustvu.


Nije uglavnom , nego samo i iskljucivo..

Lep pozdrav
Teja

#79 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 18 May 2007 - 21:41

Moguce.

#80 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 18 May 2007 - 21:53

QUOTE(Gonzo @ 18 May 2007, 22:37) <{POST_SNAPBACK}>
Nismo se razumeli. Doticna komsinica nece da govori albanski, osim kad joj zatreba 100gr kafe.
Nije nikakva propaganda, ovo malo sto znam o Kosovu je iz razgovora sa Srbima odatle. Oni sami kazu da se uglavnom govorio srpski u mesovitom drustvu.

Oni vele to sto im pase, a ti ako ne znas kako se jaja snose, nemoj da izigravas kokos. Bez uvrede, ali ti meni pricas pricu o tome o cemu ja imam dugogodisnje iskustvo a koliko ja vidim ono je duze i obimnije od tvog iskustva. Mislim, sto se ove teme tice.

#81 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 18 May 2007 - 21:55

Sta sam ja to rekao sto je suprotno sa tvojim? Koliko mi se cini, obojica smatramo da su albanci lakse govorili srpski nego obrnuto.
ajd zdravo.

#82 daut

daut
  • Members
  • 93 posts

Posted 18 May 2007 - 22:00

QUOTE(Gonzo @ 18 May 2007, 22:55) <{POST_SNAPBACK}>
Sta sam ja to rekao sto je suprotno sa tvojim? Koliko mi se cini, obojica smatramo da su albanci lakse govorili srpski nego obrnuto.
ajd zdravo.

Tako i jeste,imas pravo da albanci lakse govore srpski nego obrnuto.
pozzzzzzzz.

#83 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 18 May 2007 - 22:11

QUOTE(Teja @ 18 May 2007, 20:58) <{POST_SNAPBACK}>
Kosovo zapravo zanima samo tzv.uzu Srbiju, Beograd,incl. Druge Srbe (mislim na Vojvodinu ili RS) Kosovo zanima
kao recimo sto ih parenje nosoroga zanima.. Lep pozdrav
Teja

Ako si ti u pravu onda se mile verovatno pario sa nosorogom jer on eno crce za Kosovom.

Edited by MAGRIPA65, 18 May 2007 - 22:23.


#84 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 18 May 2007 - 22:12

Sve u svemu, nešto ne razumem. kako je moguće da osoba ne želi da nauči i govori jezikom sredine u kojoj živi. Svejedno da li se radi o Kinezu u USA, Muji i Hasi u SLO, Peri u Finskoj ili ovoj personi iz Kosovske Mitrovice.

#85 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 18 May 2007 - 22:32

QUOTE(Gonzo @ 18 May 2007, 22:55) <{POST_SNAPBACK}>
Sta sam ja to rekao sto je suprotno sa tvojim? Koliko mi se cini, obojica smatramo da su albanci lakse govorili srpski nego obrnuto.
ajd zdravo.

Pa evo sta si rekao:

"...a to u prodavnici je verovatno zbog toga sto prodavac nije hteo da prica sprski.
Kazu mi Srbi, da se vrlo cesto desava da prodavac ignorise srpski, ono, udjes i kazes "dobar dan", a on kao da te nema. Da zivim u dvojezicnoj sredini i da govorim dva jezika, uvek bih uzvratio na jeziku na kojim mi se obracaju."

Ili sam ja mozda blentav? Svejedno, ako sam te pogresno shvatio, dobrodosao si da me ispravis. Mada tvoji noviji postovi naslucuju da sam te mozda ipak pogresno shvatio...

#86 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 18 May 2007 - 22:41

Pa Albanci u prodavnici gde rade Srbi pricaju srpski, a Srbi to isto izbegavaju, otud ovakvi slucajevi

#87 Zero7

Zero7
  • Banned
  • 385 posts

Posted 18 May 2007 - 22:43

QUOTE(perkos @ 18 May 2007, 21:38) <{POST_SNAPBACK}>
Vidim i da neki toliko poznaju stanje na KOsovu da tvrde da u Severnoj Mitrovici nema Albanaca i da ne smeju pricati na svom jeziku,dovoljno je da se javi Rooney i objasni vam tamosnju situaciju.


rekao sam da srbi nece da pricaju albanski u severnoj mitrovici. i to je istina. smetaju im i KPS jer, gle cuda, medju njima ima i Albanaca. hoce neku svoju privatnu miliciju valjda...

no, kol'ko ja znam, Rooney zivi u juznoj Mitrovici. mozda i gresim.

#88 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 18 May 2007 - 22:48

QUOTE(Gonzo @ 18 May 2007, 23:41) <{POST_SNAPBACK}>
Pa Albanci u prodavnici gde rade Srbi pricaju srpski, a Srbi to isto izbegavaju, otud ovakvi slucajevi

E sad te nista ne razumem. Procitaj jos jednom ono o cemu sam te citirao pa se vrati. Samo, meni se cini da ces isto morati da procitas ono o mojoj bivsoj komsinici. To se desilo sredinom osamdesetih.

#89 theDuke

theDuke
  • Members
  • 365 posts

Posted 18 May 2007 - 22:49

Ovaj Topic izmedju ostalog dokazuje, kako neko rece na 3. strani, da je konacni status potreban sto pre... Znaci vise nije problem ni Kolevka srpstva, ni nasi manastiri, ni povratak srba na kosovo, pa zbog viza za Grcku smo za dva dana stigli do 6. strane. Zrelo je...

#90 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 18 May 2007 - 23:11

QUOTE(Kos.Mitrovica @ 18 May 2007, 22:12) <{POST_SNAPBACK}>
A mislim da je u jednom konzulatu, bilo koje zemlje, ovakvo ponasanje i samih konzula, a ne sluzbenika, nedopustivo.

Kada bi ti samo znala kako sam ja bio docekan u beogradskoj ambasadi zemlje u kojoj zivim od srpkinje sa drzavljanstvom te doticne zemlje. Cero moja, ta me je dama ubedila veoma brzo koliko ona mrzi sve albance. Ali, bilo pa proslo. Sada cemo imati svak-svoje ambasade i svak-svoja medjunarodno priznata pravila sto se diplomatije na tom nivou tice