Jump to content


Photo

sandale


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
186 replies to this topic

#31 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 13 July 2005 - 23:34

i dokle si stigla ca citanjem?
ja prelistao i pod Twentieth Century ne videh nista od toga sto ti ovde propagiras, da ne govorimo o tome da XXI ni nema na listi.
mozda si ti stala na africi, jer vec kod grka ili rimljana su drze nogu i sa zadnje strane... :lol:

btw
kada na primer kazes "car" na engleskom, da li pod tom reci podrazumevas kocije ili automobil? normalno je da reci menjaju znacenje (uobicajeno) u duhu sa vremenom.


p.s.
u znak dobre volje, priznacu da se i te tvoje papuce mozda mogu svesti pod "sandals". u africi, naravno (bar sudeci po tvom izvoru informacija). :huh:

#32 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 13 July 2005 - 23:36

kao i sva obuca, i sandale (i odnos prema sandalama) nevidjen su reper... B)

#33 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 13 July 2005 - 23:55

vojo, poceo si sa besmislicama i nastavljas sa istim... citas i podvlacis, uz to i krivo tumacis, samo ono, i kako tebi odgovara.. pravis poredjenja/mesas babe i zabe... uspust ti je i duhovitost mutirala.... ako ti je do svadje, mojne mene, keve ti... ima vec ovde idealnih za takve diskusije............... full dot

#34 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 14 July 2005 - 08:45

Hippie, Voja te lepo uhvatio u gluposti i kao i uvek u takvim situacijama pocinjes da lupas o svadjama i bezis u besmislice. Nikome nije palo na pamet da rec ne samo da poprima modifikovano znacenje vremenom, nego da i imaju malcice drugaciju primenu u raznim jezicima (pogotovo u onim u kojima te reci nisu nastale, nego su uvezene).
Takve (po naski) papuce se drugde zovu "sandalette", a sandale su sandale, kao sto vec Voja rece. To sto plebs po USofA voli sve da pojednostavi (vocabulary included) ne znaci da je to merilo ispravnosti (google pogotovo).

#35 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 14 July 2005 - 09:01

Jebiga, sad cu da ispadnem rogat kod svih, nosim i sandale (Chandra moze kod "Grubina" u BGD da se nadje pokoji model koji nije potpuno odvratan, a kvalitetne su) i martinke, a papuce u gradu su mi prostakluk, jebiga. Koliku razliku cini taj kajisic pozadi.

#36 comanchee

comanchee
  • Members
  • 87 posts

Posted 14 July 2005 - 09:06

Sandale su OK, mada ih licno ne volim, ali zato carape plus sandale (ili papuce) su vrhunac paorshtine koji mogu zamisliti (kada je modni trend u pitanju) :lol: :huh:

#37 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 14 July 2005 - 09:16

............... full dot

:lol: <-- click

#38 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 14 July 2005 - 09:36

:lol:

Attached Files



#39 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 14 July 2005 - 10:04

Leti iskljucivo nosim sandale i papuce.
Zatvorenu obucu na T > 22-3c ne podnosim :lol: (kao ni carape bilo koje vrste)

#40 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 14 July 2005 - 12:02

Jebiga, sad cu da ispadnem rogat kod svih, nosim i sandale (Chandra moze kod "Grubina" u BGD da se nadje pokoji model koji nije potpuno odvratan, a kvalitetne su) i martinke, a papuce u gradu su mi prostakluk, jebiga. Koliku razliku cini taj kajisic pozadi.


te kod grubina su jedino koliko toliko prihvatljivo sto moze da se nadje. nisu preterano lepe, ali su udobno.

sto se tice razlike izmedju sandala i papuca (u ovdasnjem znacenju), dugo su mi papuce bile tezak bljak, ali onda su poceli da prave i neke prihvatljive oblike. no, slazem se da taj kaisic pozadi cuda pravi.

jedini izuzetak su klompe. nosim ih od detinjistva i nije me blam da bilo gde idem u njima (ne bih u pozoriste ili na neko takvo fino mesto, ali u toku dana no limits). a i super su za sutku... :lol:

o martinkama: u slucaju pravilne upotrebe noga se ne znoji. ali smrad koji martinke mogu da rasire ne moze se meriti ni sa jednim drugim proizvodom ljudskih stopala...

#41 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 14 July 2005 - 12:05

te kod grubina su jedino koliko toliko prihvatljivo sto moze da se nadje. nisu preterano lepe, ali su udobno.

sto se tice razlike izmedju sandala i papuca (u ovdasnjem znacenju), dugo su mi papuce bile tezak bljak, ali onda su poceli da prave i neke prihvatljive oblike. no, slazem se da taj kaisic pozadi cuda pravi.

jedini izuzetak su klompe. nosim ih od detinjistva i nije me blam da bilo gde idem u njima (ne bih u pozoriste ili na neko takvo fino mesto, ali u toku dana no limits). a i super su za sutku... :lol:

o martinkama: u slucaju pravilne upotrebe noga se ne znoji. ali smrad koji martinke mogu da rasire ne moze se meriti ni sa jednim drugim proizvodom ljudskih stopala...

Grubin i Alpina su zakon...Alpinine mogu da se nadju u Merkatoru, po zaista povoljnoj ceni, imam jedan par takvih, iz razloga sto mi nijedne nisu odgovarale, jer imam visok ris i malo siru nogu.

#42 Krampa

Krampa
  • Members
  • 4,481 posts

Posted 14 July 2005 - 12:19

imam visok ris i malo siru nogu.

ima za tebe onaj nisko profilni opanak.

#43 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 14 July 2005 - 12:25

Jebiga, sad cu da ispadnem rogat kod svih, nosim i sandale (Chandra moze kod "Grubina" u BGD da se nadje pokoji model koji nije potpuno odvratan, a kvalitetne su) i martinke, a papuce u gradu su mi prostakluk, jebiga. Koliku razliku cini taj kajisic pozadi.

nishta ja, samo da potpishem...

#44 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 14 July 2005 - 15:47

klosaru, ne znam sta bi tacno trebale biti rimljanke, ali mozda je to opis onoga sto i ja trazim.

mozes me slobodno zvati gulanferom ili obajgorom. kloshar je ipak nesto drugo.
a za rimljanke, ne mogu sada da se izrazavam, ali dobro izgledaju ona dva para sto je termalna stavila. di to ima da se pazari?

#45 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 14 July 2005 - 15:52

... obajgorom ...

ko je taj :lol: