Jump to content


Photo

Prvi put u Srbiji nakon napustanja iste


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
696 replies to this topic

#31 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 24 October 2004 - 03:05

Kucaj, kucaj, Indy, sta ti fali. :lol:

#32 zvonko

zvonko
  • Members
  • 757 posts

Posted 24 October 2004 - 03:18

Iz Beograda otisao aprila 1994 i prvi put ga ponovo video septembra 2002 i bio sam zaista ODUSEVLJEN...... bez ikakve zajebancije

Nisam se puno upustao u interakcije sa ljudima i prijateljima iz "proslog zivota" jer sam prakticno odmah produzio na more tako da nisam dobio neki osecaj kako se zivi i sve to.... ali vizuelno grad je delovao odlicno. Zaista sam bio impresioniran kolicinom zivosti, strujanja i neke prijatne atmosfere dok hodas ulicama.

Sve je ocito relativno - ocekivanja su mi bila toliko niska nakon odgledanog bombardovanja na TV-u i svega sto je dopiralo ovamo da sam valjda ocekivao utucene odrpance kako se vesaju po banderama ili skacu sa balkona zbog zlehude sudbe i manjka perspektive. A takodje slika grada iz 1994 koja mi je ostala u glavi je sigurno dala svoj doprinos da 2002. izgleda maltene velicanstveno. JBGa, posle Fice i Honda Civic deluje kao Mercedes.

Kad te toliko dugo nema tamo (8 i po godina), onda hteo-ne-hteo, (iako znas otprilike kako stvari stoje i da nije sve bas kao na TV-u) sve o BG i Srbiji nakon nekog vremena primas ocima stranca i procesuiras mozgom stranca tako da kad sam se konacno pojavio dole bio sam u fazonu kao i jedan levat iz Bostona kog sam upoznao u Skadarliji -- "pa ovo uopste nije tako lose kao sto se prica" i sve na tu foru.

Ponovo sam bio sad u maju 2004. i slika je bila malo drugacija i realnija, delimicno jer sam vise bio u kontaktu s ljudima. Shtajaznam, grad izgleda manje-vise OK -- mislim ne znam cemu toliko zeniranje pogotovo vi koji zivite u severnoj Americi (pa jebote ja setajuci se po mnogim delovima downtown Toronta ili New Yorka ladno moram da stavim maramicu preko lica da izbegnem povracanje od milih organskih mirisa koji se sire, a o letecem djubretu i otpacima, pogotovo kad je vetrovito kao recimo danas, da i ne govorim, a tek minsko polje mirisa koje se zove public transit - pogotovo autobusi u rush hour-u brrrrrr :lol: tiha jeza).

Ja dosad nisam bio u cistom 2 milion + gradu.

PAriz je divan i krasan ali ona cukeca govanca i smedji organski namaz po fasadama pola metra uz zemlju od istih nakon sto ih peraci ulica "pociste" sa trotoara, bas i ne ide uz imidz grada ljubavi.

Dakle, da ne idem previse u sirinu,
ono sto ne valja u BG i sto jos duuuugo dugo nece da valja je prilicno porazavajuca ekonomska situacija. Sve je super kad dodjes jednom u dve godine pun ko brod (za srpske prilike), potrosis jednu i po severno americku platu za 10 dana i pritom se osecas ko najbahatiji rasipnik jer je skoro sve smesno jeftino, ali kad bih morao tamo da zivim i zaradjujem..... uhh pa ne znam bas....

Na sve bih se navikao ali na mesecnu platu od 200 evra......

#33 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 24 October 2004 - 03:26

ajd i to neko da kaze. ja se sve ustruchavam.

i u peshtu se ulazi kroz ferencvarosh... a kakva je peshta :lol:

#34 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 24 October 2004 - 03:27

Sve je super kad dodjes jednom u dve godine pun ko brod


Meni nije sve super. Fasade se raspadaju, autobusi su odvratni, ima mnogo kioska, sve je sivo, ljudi nekako izgledaju isprano i iznoseno, jeftino, buvljacki.

Svi kukaju kako nema para (jer ih i nema), a i nemaju sanse da ih zarade.

Svuda je puno dima od cigareta.

Narodnjaci treste iz kola i javnih, te privatnih prostora.

Beograd (nazalost) nije Knez Mihailova. Srbija (nazalost) nije Knez Mihailova.

Edited by Crveniautobus, 24 October 2004 - 03:27.


#35 alisa

alisa
  • Members
  • 1,192 posts

Posted 24 October 2004 - 04:22

maziti psa. Kupati istog, jer se prilicno usmrdeo. The usual stuff.

:lol: kako si, uopste, mogao da ga napustis?! ja sam svoga psa sa sobom u emigraciju povela... jesi gadov :lol:

#36 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 24 October 2004 - 04:31

Moji ortaci su dosli iz Kanade ovde u Australiju. Vise su platili da dovedu svoju machku nego sebe (macheca karta + vakcinacije + karantin + itd)...

#37 alisa

alisa
  • Members
  • 1,192 posts

Posted 24 October 2004 - 05:05

Moji ortaci su dosli iz Kanade ovde u Australiju. Vise su platili da dovedu svoju machku nego sebe (macheca karta + vakcinacije + karantin + itd)...

hebiga, indi, nije bas tako skupo bilo povesti kucne ljubimce s sobom. iz beograda. jes' bila skuplja karata za psa nego za ceru koja je tada imala ses' godina, al' sta da radis... tvoje je, ne ostavljas "naulicu". :lol:

opet ja sviram .... hocemo ljubimce, kad nam dosade, isteramo ih na ulicu... ukljucujuci i decu?

onda se vratimo kuci, pa ako mama i tata nisu okupali keru (hebiga, stari su, ne mogu kako su nekad mogli), u beogradu sve smrdi. ne?

#38 dzishn

dzishn
  • Members
  • 1,533 posts

Posted 24 October 2004 - 07:32

ima mnogo kioska,

ajoj, a josh je sad pochishceno od divlje izgradnje :lol:

do skora ih je bilo makar po 5 na svakom, ali svakom coshku, suludo

sad chak ima delova grada u kojima me nervira nedostatak kioska, ne mozh chovek kupi cigarete, da ufixa bolest zavisti... :lol:

#39 oliva

oliva
  • Members
  • 284 posts

Posted 24 October 2004 - 14:23

Iz Beograda otisao aprila 1994 i prvi put ga ponovo video septembra 2002 i bio sam zaista ODUSEVLJEN...... bez ikakve zajebancije

Nisam se puno upustao u interakcije sa ljudima i prijateljima iz "proslog zivota" jer sam prakticno odmah produzio na more tako da nisam dobio neki osecaj kako se zivi i sve to.... ali vizuelno grad je delovao odlicno. Zaista sam bio impresioniran kolicinom zivosti, strujanja i neke prijatne atmosfere dok hodas ulicama.

Sve je ocito relativno - ocekivanja su mi bila toliko niska nakon odgledanog bombardovanja na TV-u i svega sto je dopiralo ovamo da sam valjda ocekivao utucene odrpance kako se vesaju po banderama ili skacu sa balkona zbog zlehude sudbe i manjka perspektive. A takodje slika grada iz 1994 koja mi je ostala u glavi je sigurno dala svoj doprinos da 2002. izgleda maltene velicanstveno. JBGa, posle Fice i Honda Civic deluje kao Mercedes.

Kad te toliko dugo nema tamo (8 i po godina), onda hteo-ne-hteo, (iako znas otprilike kako stvari stoje i da nije sve bas kao na TV-u) sve o BG i Srbiji nakon nekog vremena primas ocima stranca i procesuiras mozgom stranca tako da kad sam se konacno pojavio dole bio sam u fazonu kao i jedan levat iz Bostona kog sam upoznao u Skadarliji -- "pa ovo uopste nije tako lose kao sto se prica" i sve na tu foru.

Ponovo sam bio sad u maju 2004. i slika je bila malo drugacija i realnija, delimicno jer sam vise bio u kontaktu s ljudima. Shtajaznam, grad izgleda manje-vise OK -- mislim ne znam cemu toliko zeniranje pogotovo vi koji zivite u severnoj Americi (pa jebote ja setajuci se po mnogim delovima downtown Toronta ili New Yorka ladno moram da stavim maramicu preko lica da izbegnem povracanje od milih organskih mirisa koji se sire, a o letecem djubretu i otpacima, pogotovo kad je vetrovito kao recimo danas, da i ne govorim, a tek minsko polje mirisa koje se zove public transit - pogotovo autobusi u rush hour-u brrrrrr :lol: tiha jeza).

Ja dosad nisam bio u cistom 2 milion + gradu.

PAriz je divan i krasan ali ona cukeca govanca i smedji organski namaz po fasadama pola metra uz zemlju od istih nakon sto ih peraci ulica "pociste"  sa trotoara, bas i ne ide uz imidz grada ljubavi.

Dakle, da ne idem previse u sirinu,
ono sto ne valja u BG i sto jos duuuugo dugo nece da valja je prilicno porazavajuca ekonomska situacija. Sve je super kad dodjes jednom u dve godine pun ko brod (za srpske prilike), potrosis jednu i po severno americku platu za 10 dana i pritom se osecas ko najbahatiji rasipnik jer je skoro sve smesno jeftino, ali kad bih morao tamo da zivim i zaradjujem..... uhh pa ne znam bas....

Na sve bih se navikao ali na mesecnu platu od 200 evra......

Zvonko, duso, kao da si mi misli citao...

Beograd je od siromastva dobio bubuljice ali ga zato ne volim manje. Bas mi je lepo u njemu, ne smrdi mi, ljudi mi nisu isprani i ofucani, postoje mnoge lepe stvari - Bitef, sajam knjiga, Rajac, Exit, Radost Evrope (Bre!)
Posle ratova, sankcija, bombardovanja, klinicke depresije od koje boluje 50 procenata odrasle populacije ( po zvanicnom izvestastaju neke americke lekarske ogr. koja se bavi takvim istrazivanjima, sve jedno za cije potrebe), i svega onoga sto se zove transformacija (sve zemlje nekadasnjeg istocnog bloka, pa i ove nove clanice UE i jos kako boluju od siromastva,korupcije, kriminaliteta), i nije tako lose. Da mi se ne bi prebacilo da forsiram "negativnu srecu", tj. dobro je da nije gore - odgovorno tvrdim da je bolje nego devedesetih.

#40 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 24 October 2004 - 14:26

odgovorno tvrdim da je bolje nego devedesetih.


A sta da ti radimo ako nije tako?


politicki govor :lol:

#41 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 24 October 2004 - 15:01

onda se vratimo kuci, pa ako mama i tata nisu okupali keru (hebiga, stari su, ne mogu kako su nekad mogli), u beogradu sve smrdi. ne?

itd. itd.

Ja sam jedan, a ostatak porodice je 3 (ljudske) osobe. Bolje je da se (stari) pas razdvoji od jednog, nego od troje, zar ne?

Da ne ispadne posle da sam ja cudoviste neko.

u beogradu sve smrdi. ne?


Osim mog psa sada. :lol:

#42 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 24 October 2004 - 15:03

- odgovorno tvrdim da je bolje nego devedesetih.


Znaci, nije deveti krug pakla, nego osmi. Nije Mira Skoric, nego Ceca.

Jako poboljsanje.

#43 oliva

oliva
  • Members
  • 284 posts

Posted 24 October 2004 - 15:48

A sta da ti radimo ako nije tako?


politicki govor :lol:

Naravno, nekima je bilo bolje devedesetih, al' bas ti da se javis!? Druze Indy!?

I, jos, takav manir - govoriti (tj. pisati) u mnozini...!

Evo zasto je bolje (na stranu sto nema lovljenja vojnih obveznika i rezervista, praznih rafova, uzasnog termina "ratiste", samoubistava penzionera, medjunarodne izolacije na svakom planu, tj. kullutnom, sportskom, humanitarnom (je l' ti poznato da je jedno vreme jedino Svajcarska davala nesto hrane i lekova za izbeglice)..., a i vlast nije ondasnja itd...itd...):
u polit. sferi: visepatijski, pa jos i demokratski sistem, slobodni izbori... A i nezavisnih sindikata koliko ima!
u sferi prava: aj' sto se malo duze pise ustav, ali vec se norme pravnod sistema prilagodjavaju evropskim, pa i sudstvo se oslobodilo poslusnih sudija, a bice da vise ni rukovodioci velikih (pa i malih) polit. partija nece posecivati razne krimose i nositi im postu od zena i mama.
u sferi kulture: sta tu da ti kazem, znas li koliko ima izdavackih kuca u Srbiji? I velikih kulturnih manifestacija, a pri tom ni slucajno ne mislim na razne revije isl.
Cak je i u ekonomskoj sferi bolje nego devedesetih. Zbog privatizacije, a i skidanja sankcija. Pa se i nesto "finalnih prizvoda" se izvozi... Daleko je to od dobrog, ali je bolje.
Da li si bio/video/citao/saznao nesto o transformaciji politickog i ekonomskog sistema zemalja iza nekadasnje Gvozdene zavese?
Kao da je pisano sa indigom, samo je kod nas dopisan rat. Sve ostalo je isto.
Nemoj nista da mi radis (jao, ja tebi u jednini), nemoj da mi verujes na rec, citaj.

E, je l' ti stvarno bilo bolje devedesetih?

#44 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 24 October 2004 - 15:52

Naravno, nekima je bilo bolje devedesetih, al' bas ti da se javis!? Druze Indy!?

I, jos, takav manir - govoriti (tj. pisati) u mnozini...!

Uputstvo za neuke i "neuke": smajli na kraju rechenice/poruke oznachava shalu.

EDIT. Pomislio bih da barem na Apatridima mogu da pishem oslobodje potrebe da objasnjavam da ne pravim reference na dnevnopoliticka prepljuvljavanja u Srbiji (koja mi nisu ni poznata). Shala koju sam pokusao da napravim, a koja je tebe oliva (kroz tvoje ah tako politicko/strancharske naochare, mimoisla) ticala se tog politicharskog jezika koji koristis: "odgovorno tvrdish" :lol:

Edited by Indy, 24 October 2004 - 16:01.


#45 oliva

oliva
  • Members
  • 284 posts

Posted 24 October 2004 - 16:02


Naravno, nekima je bilo bolje devedesetih, al' bas ti da se javis!? Druze Indy!?

I, jos, takav manir - govoriti (tj. pisati) u mnozini...!

Uputstvo za neuke i "neuke": smajli na kraju rechenice/poruke oznachava shalu.

EDIT. Pomislio bih da barem na Apatridima mogu da pishem oslobodje potrebe da objasnjavam da ne pravim reference na dnevnopoliticka prepljuvljavanja u Srbiji (koja mi nisu ni poznata). Shala koju sam pokusao da napravim, a koja je tebe oliva (kroz tvoje ah tako politicko/strancharske naochare, mimoisla) ticala se tog politicharskog jezika koji koristis: "odgovorno tvrdish" :lol:

Ma kad pre procita sta sam napisala, pa svede odgovor samo na pouku. Nesto podozrevam da si procitao samo prvu recenicu... Bas si ti jedan seret!
I, hvala na pouci, pa ti evo :lol: :lol: :lol: