Jump to content


Photo

Prvi put u Srbiji nakon napustanja iste


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
696 replies to this topic

#61 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 24 October 2004 - 23:29

sta cemo kad smo takvi
get life redbus!!!

E moj, pa zar tebi nije jasno da je red bus "got life" i to bas kakav je zeleo?!

A kakav je tvoj "life"?

Edited by Indy, 25 October 2004 - 00:01.


#62 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 24 October 2004 - 23:29

> "udahni duboko"
> "corav kod ociju"

upravo zbog takvog nacina obracanja neki od nas ne vole vise da dolaze u Beograd.

I pogledaj sta si napisala (u citiranom delu posta). Objektivno = moje misljenje?

Uzivajte u vasem Beogradu. Daleko vam lepa kuca.

Kako samo svog načina obraćanja nisi svestan? :lol:

Sve u svemu, ovi sto "brane Beograd od crvenog autobusa", mnogo su smeshni

I ove infantilne poruke........

Strašno :lol:

#63 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 24 October 2004 - 23:33

Strašno :lol:

Ja u citiranom ne vidim nista strasno. I dalje mislim da je stav "potrudite se da vidite lepo u Beogradu" smesan i infantilan. (I uz to pomalo uvredljiv).

#64 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 24 October 2004 - 23:34

kad kazete da beogred vise nema duh ...mozda vi vise niste mladi i nemate iste potrebe, vasi prijatelji su se poselili, vreme se pomaklo, itd. verujem da za neku drugu decu beograd ima duh, svoj, kakav da je, autentican i izrastao iz tih novih generacija dece, i mislim da u njemu za tu decu ima neceg neponovljivog. dok ne odrastu, dok se ne odsele, dok ih vreme ne preoblikuje.

beograd jeste prljav i mali, grub, i tezak, ali u njemu ima lepih stvari, stvar je ukusa sta se kome dopada...nekome americka predgradja istovetnih kuca i travnjaka, sladoledi od po tri litra u samoposluzi itd...a nekome neke druge stvari.

sve je stvar izbora. moj je: ne vracati se.

#65 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 24 October 2004 - 23:35


Strašno :lol:

Ja u citiranom ne vidim nista strasno. I dalje mislim da je stav "potrudite se da vidite lepo u Beogradu" smesan i infantilan. (I uz to pomalo uvredljiv).

zasto te to vredja? svako ima potrebu da bude vidjen u dobrom svetlu. nema nista strasno u tome.

#66 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 24 October 2004 - 23:37

kad kazete da beogred vise nema duh ...mozda vi vise niste mladi i nemate iste potrebe, vasi prijatelji su se poselili, vreme se pomaklo, itd. verujem da za neku drugu decu beograd ima duh, svoj, kakav da je, autentican i izrastao iz tih novih generacija dece, i mislim da u njemu za tu decu ima neceg neponovljivog. dok ne odrastu, dok se ne odsele, dok ih vreme ne preoblikuje.

beograd jeste prljav i mali, grub, i tezak, ali u njemu ima lepih stvari, stvar je ukusa sta se kome dopada...nekome americka predgradja istovetnih kuca i travnjaka, sladoledi od po tri litra u samoposluzi itd...a nekome neke druge stvari.

sve je stvar izbora. moj je: ne vracati se.

Doslo i takvo vreme - potpisujem sve sto je mango rekla.



Ovde - na ovom topiku, ali i na forumu uopste - sve vishe vidim konflikt nekih "nas" (tj onih koje ja osecam kao sebi bliske) i "neke druge dece".

Zato na nekim drugim forumima lepo postoje podforumi: 30+, 40+ itd. Bezlicna komunikacija je dovoljno teshka bez da se u to unose i dodatne varijable, kao sto je razlicito zivotno doba.

#67 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 24 October 2004 - 23:38

Ja u citiranom ne vidim nista strasno.

To mi je jasno :lol:

I dalje mislim da je stav "potrudite se da vidite lepo u Beogradu" smesan i infantilan. (I uz to pomalo uvredljiv).

Smešno je što ti uopšte pronalaziš takav stav tamo gde ga nema.

#68 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 24 October 2004 - 23:39

zasto te to vredja? svako ima potrebu da bude vidjen u dobrom svetlu. nema nista strasno u tome.

Nije da me bash "vredja", ali podrazumeva da neki mi koji vishe beograd ne nalazimo lepim (crveni bus, maxivida, ja i jos poneko) ne zelimo da vidimo lepo u njemu - sto naprosto nije tacno. Mozda smo bas od silne zelje za lepim u Beogradu tako i razocarani njime.

#69 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 24 October 2004 - 23:41

greska

Edited by Indy, 24 October 2004 - 23:58.


#70 sandfly

sandfly
  • Members
  • 170 posts

Posted 24 October 2004 - 23:42

a koliko ti je godina Indy?

#71 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 24 October 2004 - 23:51

Ono sto je u topiku najsmesnije to je taj nadmeni stav koji ti zauzimas. Ti ces nama da objasnis svojim "objektivnim" misljenjem. Za uvredljivost one tvrdnje, pogledaj moj odgovor mango. I otkachi me se, 'leba ti.

Ovde je problem što si ti umislio da ja namećem nekakav pozitivan stav o Beogradu, što je apsolutno netačno i tvrdoglavo odbijaš da prihvatiš objašnjenje da to nije tako.
Niti sam se zakačila za tebe niti ću se otkačinjati, ali svaka dalja diskusija sa tobom je besmislena i gubljenje vremena.

#72 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 24 October 2004 - 23:53

kad kazete da beogred vise nema duh ...mozda vi vise niste mladi i nemate iste potrebe, vasi prijatelji su se poselili, vreme se pomaklo, itd. verujem da za neku drugu decu beograd ima duh, svoj, kakav da je, autentican i izrastao iz tih novih generacija dece, i mislim da u njemu za tu decu ima neceg neponovljivog. dok ne odrastu, dok se ne odsele, dok ih vreme ne preoblikuje.

Slazem se mango, verovatno je tako. Cak sta vise sigurno je tako :lol:

Ja licno pokusavam da vidim sto je moguce vise toga lepog. Prljav nista prljaviji od Pariza (delova) Rotterdama, Amsterdama, Brisla... mislim to nisu parametri.

Volim da odem na Kosancicev Venac, negde oko 16h kada je suncano, igra boja po fasadama, popijem kaficu u basti. ako je otvorena galerija svratim. Ima puno toga lepog u BG. Ako si citala moj utisak je bio vezan za atmosferu koju sam zatekao. a to nisam ocekivao. SM je sklonjen.... mislio sam da medju svetom ima vise entuziajma.

edit: ps Nema nikave veze sa politikom cisto subjektivan stav.

Edited by Hefestus, 24 October 2004 - 23:54.


#73 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 24 October 2004 - 23:55

Ovde je problem što si ti umislio da ja namećem nekakav pozitivan stav o Beogradu, što je apsolutno netačno i tvrdoglavo odbijaš da prihvatiš objašnjenje da to nije tako.

Pa dobro, ako je tako, mozda te nisam dobro razumeo.

#74 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 25 October 2004 - 00:03

postoje i indijski restorani koji izuzetno smrde, postoje crnci, arapi, Turci, Kinezi i nasi baustelci iz Bosne i okoline Pozarevca koji ne ostavljaju utisak da su neki zestoki intelektualci


Rasizam/antiprovincijalizam/svakakodrugizam. Jos nesto sto mi jako smeta u Srbiji. Svuda je.

Pisacu vise sutra. Sada nestalo mojim roditeljima internet vremena, a u Srbiji nema naplate sa kreditne kartice i eto ti. Moram da cekam sutra, a slepam se na tudje internet vreme. Kad odem da uplatim (ej, deset stvari je wrong with this sentence!), namrgodjena radnica ce mi namrgodjeno reci: "Izvoli?"

#75 sandfly

sandfly
  • Members
  • 170 posts

Posted 25 October 2004 - 00:09

username:cni
password:cni
041 950 950
041 550 550
ne moras da cekas jutro i namrgodjenu!!!!