Jump to content


Photo

Exit 04


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
183 replies to this topic

#61 dedazec

dedazec
  • Members
  • 1,460 posts

Posted 06 July 2004 - 03:05

eeee, a ja sam plochu la strade dobio, i to sasvim sluchajno, sve u paketu sa nekim plochama sa radio dramama za decu na slovachkom i snimcima katalin ladik... dali kevi da ih se reshe, kao prezentaciju. u prvi mah nisam ni znao shta je u pitanju. koliko se secam neautentichni sneg mi se odma svideo, ostatak neshto kasnije.
znam choveka koji ima vinil lune u duplikatu (moguce da ima i dva, tri) ali nije bio spreman da ga proda, vec je nudio zamenu za prvi lp obojenog programa. pa ko je raspolozen, mogu ga uputiti... ja neshto i nisam bio za. ipak, najvaznije je biti zdrav je strashan album, i uz duzan respekt, meni bitniji i drazi. ipak sam ja rastao u devedesetim (jebi ga).
shteta shto novi sad nije iznedrio naslednike tog zvuka, pristupa, kako god hocete u muzici, a i uopshte duh novog sada iz tog vremena se prilichno izgubio. sve ode u hc. ili bar dobar deo. obojeni program mu dodje josh jedini koji kolko tolko drzi tu prichu. ali to je vec neka druga tema.
u svakom sluchaju drago mi je da sam ih video uzivo. to je delic koji mi je nedostajao, slichno kao shto sam gledao i mizar proshle godine. a i prijatno je opet biti jedan od mladjih u publici (he he he).
uzgred, postoji tu josh jedan snimak koji se takodje mota pod imenom luna, ali mislim da ga je radio bale bez ostatka benda. chak mislim da su samo instrumentali u pitanju. moracu malo da prekopam po kasetama. mora biti da je josh uvek tu negde.
iggy je bio zaista sjajan, i drago mi je shto nije posegnuo za svojim novijim stvarima. doziveo sam svojevrsni pleasure overload, i vec posle tv eye nisam imao snage da se pomerim, vec sam samo upijao. pa dirt, ...
ostatak exita vishe manje ko i uvek. vec sada ne mogu da se setim shta sam josh bitno video...
da, peaches. vrlo drazesno i zabavno, ali ipak ne za main stage.
nisam bio prvog dana, nisu me pustili na slobodu (jebo ih pas) pa samim tim nisam video ni massive, ni darkvude, a bogami ni zvonka bogdana, za koga sam chuo da je takodje imao zapazen nastup. bice valjda prilike i za to.
i josh bih samo dodao da je roots & flowers stage bio vrlo zanimljiv i prijatan za odahnuti, sendvichi nedovoljno obimni iako su imali sveze krastavce u sebi, shto je za pohvalu, a belo vino nekad suvishe kiselo, a nekad i sasvim ok, ali to mi se mozda samo tako chini.

#62 widget

widget
  • Members
  • 18 posts

Posted 06 July 2004 - 07:20

Ja sam ocekivao da cemo imati barem zaseban topic za Exit, dja za pljuvanje dja za hvalospjeve, ako ne i za svaki jaci koncert. ovako ce uskoro sve da se izgubi u bezdanima vocapa. to ne valja. ako hocete, prenesite svoje komentare ovdje i nastavite..

....

Ja sam imao drustvo samo za prvo vece i jedina utjeha mi je sto sam odgledao Massive Attack, koje stvarno nikako nisam smio da propustim i sto je bend imao fenomenalan nastup; impresivan na svaki nacin: izborom pjesama, kompozicijom nastupa, koncertu prilagodjenim aranzmanima, kvalitetom izvedbe, nenametljivim ponasanjem na sceni, sve u svemu, audio-vizuelnim spektaklom za pamcenje.

Poceli su introm u posljednji album, ali su ga poslije par minuta presjekli jezivim pocetnim taktovima Angel i prepoznatljivim vokalom Horasa Endija, zivuce legende cije bi pojavljivanje na festivalu i mimo MA predstavljalo atrakciju za sebe. Dotle misteriozna konstrukcija na sceni, iza njihovih ledja, odjednom se aktivirala u, kako da ga nazovem, zadivljujuci matrix wall of light, koji je do kraja emitovao graficke prikaze i tekstualne poruke vremenski savrseno uprogramirane sa iducom muzikom, mracnim vokalima, paranoicnim stihovima, ritmovima teskih tektonskih poremecaja.. :lol:

Pa kad je krenulo Risingson, pa Safe From Harm, Spying Glass, pa Karmacoma, pa Inertia Creeps (Wow! Vrhunac sjaja koncertne produkcije (naj)novije generacije. Ja sam bio potpuno uhvacen u klopku njihove namjere da gledaoca hipnotisu magijom miksa zvuka, lirike, prizora bine u 16 milijardi boja i prikaza pulsirajucih grafikona, koji se gradacijom umnozavaju i ubrzavaju do gitarsko-bubnjarskog klimaksa..tu je bilo i vremena za duhovitosti, pa je jedna od poruka emitovanih brzom brzinom glasila:

MADONNA
AND
SPEARS
PLAN
SECOND
LESBIAN
KISS

:lol: ) . Svidjelo mi se sto su za svaku pjesmu imali autenticne vokale (osim trikija, naravno), cak je i Terdrop zvucala kao da je pjeva bas Elizabet Frejzer, ili je to, ipak, bila neka djevuska koja ju je opasno dobro skinula..mnogo fino, oni tako otpjevaju svoju pjesmu, pa neko ode sa scene, izlazi drugi vokal i nastavak..3D je na sceni miran kao bubica, a u par navrata je prokomentarisao da mu je faking drago sto je veceras ovdje i da faking podrzava ovaj faking dobri festival..

Definitivno koncert koji ulazi u mojih top fajv. Nedavno me je zestoko dojmila Metallica i ostaje cinjenica da je atmosfera na JNA bila miljama euforicnija i nabrijanija adrenalinom, ali ovo je bila neka druga vrsta naboja, onog koji je isao ka unutra. Ovaj nastup bez dvoumljenja uvrstavam u svoje vrhunske koncertne dozivljaje.

Sporadicno nailazim na komentare tipa da su MA "smorili", bili "dosadni" i slicno. Bas bih volio da vidim (cujem) njihovog fana, ili nekog ko poznaje njihovu muziku, a da mu se ovaj koncert nije svidio. Ako nikad nisi cuo za Massive Attack prije Exita04, a bozesacuvaj preslusao neki njihov album ili jesi ali te nije dojmilo, ne mozes od koncerta ocekivati da ce da te prosvijetli & preobrati..

Prije MA slusali smo Goldfrapp i bili su onako, na momente interesantni, na momente malo manje interesantni. Ja sam obje svirke gledao sa nekih 80 metara (malo ispred onog drveta ispred mejn stejdza, prema bini), pa sam ostao u nedoumici da li je pjevacica, osim za dva broja vece majice, nosila jos samo gacice ili sta?  :lol:  mislim, stvarno se nije vidjelo..

ZAO mi je sto sam propustio Eyesburn + Soulfly, jerbo sam znao da Maksa nece da razocara. Gledao sam ih prosle godine u BGD-u, pa me sjecanja na ubitacne momente rekapitulacije najjacih Sepultura momenata i uspjelijih Soulfly ostvarenja odrzavaju zivim i normalnim, uprkos cinjenici da ih sad nisam gledao.

ZAO mi je i zbog propustene Lune  :lol:  (jel valjalo, dajte pricajte), pa i zbog Sajpres Hil..jebemti okolnosti, valjda ce biti bolje sljedece godine..

Pazi sam tvoj text vratio me je na exit, i na sam MA concerto in D Major... :lol: (Dellirium Major) , nastup je bio fenomenalan, jako lep uvod, pesma koja mene vodi , Angel mi je presekao dusu i telo na pola, i sama ta pesma inace jako krucijalna postala je prvim live pogledom na MA samo jaca, emotivno sam vezan za tu pesmu, iskreno MA mi nije najomiljeniji band, ali izravno mi je poznata kompletna diskografija, iako sam kasnije u odnosu na njihov start poceo da ih slusam, sta ces imam samo 21 godinu. LM, naravno da nisu smorili nas koji smo fanovi, cak se meni i mom drustvu sa kojima sam isao na exit desilo da nam grupica pored iza ledja prica (cuj ove likove, znaju sve reci, a vidi ovu dvojicu, mora da su gay...) a onda nas je jedan od njih pitao : Znate li sve reci? Na sta smo se mi onako u delliriumu nasmejali, i rekli DA. And SOT OFF. :lol: .
Moja jedina zamerka je bila sto Sly nije isao...no dobro, bilo bi previshe dobro... :lol: Goldfrapp je nekako dobar preludijum, ali ok, samo za zagrejati se, no posle je isao DJ Stage, na kome se akumulirana energija uz MA jako lepo praznila, i ostali smo do raspada ljudi....Nije me zanimao nijedan major band ostalih dana, ali mi je zao jer sam propustio da cujem Tima Maasa, ali ok, ko velim on je stalno na Urbanima....

#63 Rain Girl

Rain Girl
  • Members
  • 2,803 posts

Posted 06 July 2004 - 09:48

Vidim da ste se sve lepo razjasnili... ja nemam sta da dodam...
Eventualno da postujem tekst. zapis sa KZS... ako vas nesto interesuje javnite... malo, veoma malo govora je bilo o La stradi...
Nego sto se Baleta tice on mi izgledao kao neki natripovani klinja koji svira gitaru u novom americkom alter bendu... kosa onako jez pa na sve strane... vrteo ju je kad su ga novinari smarali glupim pitanjima... eh a bilo je dva primerka ja bi im oduzela press kartice...
Pa trofrtaljne pantalone i bacanje po sceni... B) :lol: bio je smesan... Ali zar je bitno...
A moj CD je pirat stigao od drugara iz Engleske...
BTW... Hristo... zenski Zika ti stoji ispred nosa... pala na nekoj maloj nizbrdici, odrala malo ruku, malo nogu i... iscepala omiljene mi pantalone...
:lol:
Sreca zubi na mestu :lol:
Za ostale ... drugar koji je dosao na dva dana ostao je jednu noc jer se toliko napio da smo ga izgubili, nije znao da nam objasni gde je, stigao kuci u devet ujutru krvavih, natecenih usana, razderanih pantalona, noge ruke...i polomljenih keceva! Negde se spotakao... valjda!
Da, on ima samo 32 godine! :lol:

#64 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 06 July 2004 - 10:13

Samo da se nadovezem za dilemu oko `Lune` - reper ili rejver: Tisma je posle koncerta objasnio da je malo aktuelizovao tekst, kako bi ga prilagodio 2004. godini. Rekao je i reper i rejver.

#65 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 06 July 2004 - 10:45

E, a ste videli kako je neki debil u onim debilno-moronskim novinama Kurir proglasio koncert Stooges za sranje zato sto nisu svirali Igijeve solo hitove. Pa se jos zali sto nije bilo "Candy" i sl. sranja koje je Igi snimao kad su mu trebale pare. Jebote kakve nepojamne budale sve pisu po ovom djubretu koje se u Srbiji zove stampa, pa to je potpuno neshvatljivo.

Inace, gledah sinoc snimak koncerta na N.T., ono je stvarno bilo super, ali sam sad siguran da sam u pravu glede pesama sa Raw Power. Slusajuci pazljivo zvuk benda nisam siguran kako bi se Ron primio na ona hevimetalska izivljavanja James Williamsona.

Edited by Ajvoks, 06 July 2004 - 10:45.


#66 dedazec

dedazec
  • Members
  • 1,460 posts

Posted 06 July 2004 - 10:50

Sreca zubi na mestu :lol:
Za ostale ... drugar koji je dosao na dva dana ostao je jednu noc jer se toliko napio da smo ga izgubili, nije znao da nam objasni gde je, stigao kuci u devet ujutru krvavih, natecenih usana, razderanih pantalona, noge ruke...i polomljenih keceva! Negde se spotakao... valjda!
Da, on ima samo 32 godine! :lol:

he, znam i ja par takvih...
ipak, apsolutni rekorder je jedan moj drug koji je na proshlogodishnjem echou otishao po pivo, i probudio se na travnjaku pored vma, bez para i mobilnog telefona. shta je bilo u medjuvremenu niko ne zna.
da misterija bude potpuna, par dana kasnije neka gospodja mu se javila da mu vrati mobilni telefon...

#67 Rain Girl

Rain Girl
  • Members
  • 2,803 posts

Posted 06 July 2004 - 11:13

:lol:
Ova zgoda je trevbala ostati za big stori o egzitu ali kao je krenuo odustacu ja od toga... inace najludje je sto je posel otisao u Dom zdravlja, tako krvav i polomljen, dao svoju vizit kartu i predstavio se vlasnik priv. tog i tog tako i tako... covek je inace cudo s njim se uvek nesto desi.. prosle godine se toliko napio da je otisao na po pivo ... nekako... i nije umeo da se vrati pa je zvao 50 puta da pita gde smo... a o tome gde su mu uzimali mobilne, lupao kola i svasta nesto zaista ne bih... :lol: :lol:
Nego
Kaze Bale

Vec imamo dogovoreno snimanje u Radio Novom Sadu. Ideja je bila da sve stvari koje smo ikada snimili i odsvirali ponovo snimimo. Medjutim ja ne vidim razloga da se pesme koje su vec snimljene na jednom albumu i na CD koji je reizdatpre nekoliko godina ( bice da se kupi u prodavnicama u Novom Sadu, Beogradu i Nišu)  ponovo sviraju ali ove tri stvari ce sigurno biti snimljene i izdate, da ih zabeležimo, zasad je to to!



#68 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 06 July 2004 - 11:28

Super prodje i ovaj EXIT! Mada je Lav pivo sranje od piva... a u VIP su nas jos i odrali sa cijenom, valjda misle neka, ovi imaju para a i usli na fest za dz.

Massive su insistirali na nekom downu, a imaju oni tu prostora da malo dignu, jel’ se neko sjeca nastupa Horace Andya od prije nekoliko godina kad je odpjevao tri stvari od Massiva uz pratnju samo bubnja... to tad je bilo bas super...

Luna... uf, nevjerovatno kao u snu... nestvarno, pa tek stvari.... nestvarne stvari... :lol:

Iggy je svirao tri stvari sa novog, zadnjeg albuma Skull Ring, tako da nije istina sto neko gore napisa da nije svirao nove... jos kad su nas foto pustili na pocetku svirke da slikamo izmedju ograde/mase i bine... i kao imamo pravo prve tri stvari da slikamo, citav film sam ispucao za jednom 60 sekundi i onda kulirao tu dok nas nisu izbacili, nevjerovatno Iggy ispred mene na manje od metar pjeva I Wonna Be Your Dog, doslo mi da tu pocnem da skacem....

#69 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 06 July 2004 - 11:36

Za ostale ... drugar koji je dosao na dva dana ostao je jednu noc jer se toliko napio da smo ga izgubili, nije znao da nam objasni gde je, stigao kuci u devet ujutru krvavih, natecenih usana, razderanih pantalona, noge ruke...i polomljenih keceva! Negde se spotakao... valjda!

ako su ga obradjivali oni iz sekjuriti tima, dobro je da je doshao ziv kutji. momci su neverovatno revnosni. :lol:

#70 Rain Girl

Rain Girl
  • Members
  • 2,803 posts

Posted 06 July 2004 - 11:41

Znam, citala ti post... Moj frend se sam obradjuje uspesno veoma... ni ti kockasti ga ne bi tako sredili...
Fulao ulaz pa usao u suteren u susednom... zena izasla i prepala se pa zvala policiju, drzali ga tamo dva sata, a on bez dokumenata... na kraju su zakljucili da je jaaaako miroljubiv :lol:

Iskreno, mogu da se zezam ali ovo nije ni malo smesno... taman i da je srednjoskolac...

#71 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 06 July 2004 - 11:48

pa ako je polis brutaliti, neka obavezno presavije tabak.

#72 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 06 July 2004 - 12:47

E, a ste videli kako je neki debil u onim debilno-moronskim novinama Kurir proglasio koncert Stooges za sranje zato sto nisu svirali Igijeve solo hitove. Pa se jos zali sto nije bilo "Candy" i sl. sranja koje je Igi snimao kad su mu trebale pare. Jebote kakve nepojamne budale sve pisu po ovom djubretu koje se u Srbiji zove stampa, pa to je potpuno neshvatljivo.


A gde pise da je sranje?

`Druga zalost za "egzitase" bio je - Igi Pop. Igi i "Studzisi" popeli su se na binu vec oko ponoci, dok su se reke posetilaca, navikle na akademska kasnjenja od oko 45 minuta, jos uvek probijale ka glavnoj sceni. Zilavi Igi i njegovi omatoreli majstori, "`ednu" i "gladnu" publiku aktivno su zabavljali (na opstu zalost) samo oko 50 minuta. Taman su se ljudi primili posle "1969", "I Want To Be A Dog" i "No Fun" - tokom koje je pet minuta slave sa Igijem na bini podelilo oko stotinak fanova (?!). A onda se bina z!amracila. Bis? Jok, kraj! Nismo culi "Lust For Life", Passenger, "Candy", "Home" niti mnoge druge ocekivane hitove "spasilaca rokenrola" iz nepovratnih sedamdesetih.`

Koliko vidim, osnovna zamerka teksta je da je koncert bio prekratak, a ne da je bio los.

`Kurir` nije, za razliku od `Politike`, objavio da su `Kings of Leon` imali neverovatnu svirku, atmosfera, kantri, ludilo...To njima, valjda, sme da se desi, jer oni su jebena Institucija, kao Zvezda, SPC, SANU.

Kakve sve nepojamne budale pisu po ovom forumu...

#73 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 06 July 2004 - 12:57

"Nismo culi "Lust For Life", Passenger, "Candy", "Home" niti mnoge druge ocekivane hitove "spasilaca rokenrola" iz nepovratnih sedamdesetih."

Sasvim je jasno da je ovo pisala neka priucena budala kojoj je jedina referenca za pisanje o muzici eventualno poznavanje svih slova azbuke/abecede (mada se ni to iz ovog teksta ne vidi). Neko bi trebalo da mu objasni da su to Igijeve pesme iz solo faze a da su ovo bili Stooges.

Politika je skoro isto sranje kao i Kurir, ali oni sebi ne bi dozvolili da daju ime tekstu "Sise za Igija". Moronska novina u kojoj debili pisu za imbecile. Ako si ti citaoc Kurira onda si i ti imbecil, sori bejbe. I ne skreci temu vise.

#74 Skadi

Skadi
  • Members
  • 1,557 posts

Posted 06 July 2004 - 12:59

Vasudeva - yeah, sure, whatever...

"Kurir" je još jednom pokazao da u svoje široko naručje prima samo novinarske polufabrikate koje ni "Večernje Novosti" ne bi uposlile.

Pazi ovo: nismo čuli "Candy" od Stoogesa?! I šta još nismo čuli, seke ti - "Stairway to Heaven" grupe Blur?

A primer za odbranu lika i dela debilčine koja je sročila tu nepojamnu glupost u "Kuriru" je na visini - to što "Politika" bulazni (oh, kakvo iznenađenje!) ne čini ono napisano u "Kuriru" manjim trešom.

Da nastavim thread: Kakve sve nepojamne budale pisu po ovom forumu...

#75 Rain Girl

Rain Girl
  • Members
  • 2,803 posts

Posted 06 July 2004 - 13:06

`Kurir` nije, za razliku od `Politike`, objavio da su `Kings of Leon` imali neverovatnu svirku, atmosfera, kantri, ludilo...To njima, valjda, sme da se desi, jer oni su jebena Institucija, kao Zvezda, SPC, SANU.


:lol:
:lol:
Isuse... odo da nadjem komplet... :lol:
A od kad se u bilo kojim novinama pise "sranje" :lol:
Heh sto ste osetljivi... ili nisi imao za sta drugo da se zakacis... a?

Edit... nevidljivi

"I Want To Be A Dog"

Lepota ove pesme je u your...
U stvari cela pesma je da kolena krenu da ti klecaju...

So messed up, I want you near
In my room I want you here
Now we're gonna be face to face
And I'll lay right down in my favorite place

(Chorus)
Now I wanna be your dog
Now I wanna be your dog
Now I wanna be your dog
Well, come on!

Now I'm ready to close my eyes
Now I'm ready to close my mind
Now I'm ready to feel the hand
To lose my heart in the burnin' sand

:lol: