Jump to content


Photo

Exit 04


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
183 replies to this topic

#31 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 05 July 2004 - 13:04

Nema ponovnog okupljanja, novih pesama i svega ostalog... eventualno, ali to je zaista potpuno nepotvrdjeno jer rekose da se prica a da ni sami ne znaju, mozda bude jos koja svirka... dok Bale i Firci ne odu u NYC!

Nestvarne stvari su izdate, ima nas koji posedujemo CD, medjutim bice uskoro pustene u prodaju ovde... koliko sam shvatila na tom CD ce biti i tri pesme koje se ne nalaze na ploči nego na kaseti!
CD koji imam je Luna - La strada!

Pa koliko cujem, Tismu su jedva naterali i na ovo, navodno se branio recima "Pa nek Bale peva, on peva bolje" :lol:

Ko je izdao taj CD koji ti imas?

Ne secam se da je "Nestvarne stvari" imao kasetno izdanje, ali moze biti. Ipak mislim da u to vreme kod nas nije bio obicaj da kasete imaju bonus pesme u odnosu na vinil. Moguce je da je opet neki pirat.

#32 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 05 July 2004 - 13:05

CD koji imam je Luna - La strada!


pa da, vjerovatno svi imamo isto, snimak kojekude krcka i suska, ali nista ne smeta..

edit: moje izdanje je CDR kopija. Da sam naisao na original, uzeo bih original.

Edited by autsajder, 05 July 2004 - 13:06.


#33 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 05 July 2004 - 13:10

pa da, vjerovatno svi imamo isto, snimak kojekude krcka i suska, ali nista ne smeta..

Aha, znaci pirat :lol:

Ja sam bas u subotu sabajle ripovao svoj vinil u SoundForge pa kroz Waves Restoration i Lame u mp3. Kupio ga u prolece '84, u odavno nepostojecoj BIGZ-ovoj prodavnici Kultura na Slaviji. Jedan od 500 ili 1000 ne secam se tacno, koliko ih je uopste stiglo u Beograd.

U subotu su osim celog albuma Nestvarne stvari svirali i dve meni nepoznate pesme. Tekst jedne od njih govori da se radi o novoj pesmi. Otud moj strah od reuniona :lol:

Edited by Ajvoks, 05 July 2004 - 13:13.


#34 ivicaf

ivicaf
  • Members
  • 454 posts

Posted 05 July 2004 - 13:40

Ovo je neka velika prevara sa Kings of Leon. Da je pao s motora pa i da poverujem. Ovako, na kvarno pre The Stooges me iznervirase opasno. Medjutim....

The Stooges krenuse na najbolji moguci nacin: I took a ride with pretty music ...'cos I'm (born too) loose. Onda rif nad rifovima, zvucalo je kao hiljadu teretnih vozova koji jure prema tebi - Down on the Street. Nisam mogao da verujem kako dobro, glasno, jasno i mocno zvuci. Mike Watt je vec tad opravdao poziv u bend a kasnije je bio sve bolji i bolji. Pored toga sto je dobar muzicar, izgleda i da je inspirisan za ovu turneju. Sledile su 1969, TV Eye i I Wanna Be Your Dog a onda Real Cool Time. POsle prve strofe Iggy je iz cista mira pozvao publiku da dodje na binu. U pocetku su se ljudi zbunili ali kad su se troje ljudi vec popeli nastala je opsta navala. Ja sam trazio nacin da preskocim troje ljudi i ogradu ispred sebe ali je nastala opsta pometnja i dok sam zadrzao ravnotezu bio sam vec par koraka nazad. Na bini je vec bilo 30-40 ljudi, skakali i pevali sa Iggyjem. Prosireni sastav benda je izveo i sledecu No Fun. Tada se umesto pratecih vokala i igraca bendu prikljucio saksofonista i slede zemljotresi 1970 i Fun House. Nisam mogao da verujem svojim usima da sve to slusam uzivo i da je TAJ bend i da sviraju na nekoliko metara ispred mene. Iggy je stvarno ostario. Iako i ne izgleda toliko lose, noge ga vise ne sluze. Nekoliko puta sam primetio da jedva hoda ali zbog toga definitivno daje 200% od sebe. Nije vise zivahan kao pre ali daleko od toga da ne lici na sebe. Siguran sam i da ce se oprostiti od ovog sveta djipajuci na bini.  Za kraj su ostavljeni noviteti Skull Ring, Dead Rock STar i Little Electric Chair a za bis su svirali  Not Right i reprizirali I Wanna Be Your Dog.


Sta reci na kraju. U povratku mi uopste nije palo na pamet da pustim bilo kakvu muziku u kolima. POsle ovakve svirke sve nekako gubi smisao. Poslednji koncert na kome sam bio odusevljen kao dete u prodavnici igracaka su Stonesi u Budimpesti. Od tad sam vise posetilac i slusalac nego aktivan ucesnik u dogadjajima. Sinoc sam od Stoogesa dobio mnogo, mnogo vise nego sto sam ocekivao. Ne mislim da mi se to cini samo zbog toga sto sam vec 20 godina ovisnik o njihovoj muzici. Ovo je bila carobna noc za svakoga ko je nekad u zivotu mogao da se, u nedostatku svojih reci, posluzi nekim stihom iz pesama Iggy Popa.


delim tvoje misljenje ,iako sam bio saaaasvim pozadi i slabo sam i video binu

..nego,kako si imao snage da napises ovo ujutru????..ja se tek probudio i sve me boli :lol:

#35 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 05 July 2004 - 13:41

pizhiz, jebo je ja u nastup, loodacha :lol: odlichna je!
jes da lichi na Vudi Harelsona, al volem takve dominatrixe!!!
ona i Igi su mi izvukli EXIT samo tako :lol:

#36 Mesplède

Mesplède
  • Members
  • 682 posts

Posted 05 July 2004 - 15:42

Ja sam bas u subotu sabajle ripovao svoj vinil u SoundForge pa kroz Waves Restoration i Lame u mp3. Kupio ga u prolece '84, u odavno nepostojecoj BIGZ-ovoj prodavnici Kultura na Slaviji. Jedan od 500 ili 1000 ne secam se tacno, koliko ih je uopste stiglo u Beograd.

U subotu su osim celog albuma Nestvarne stvari svirali i dve meni nepoznate pesme. Tekst jedne od njih govori da se radi o novoj pesmi. Otud moj strah od reuniona :lol:

U BG je stiglo 1.000 od 3.000 primeraka, a ja sam ponosni vlasnik jednog. La Strada je štampana u samo 500 (platio sam je svojevremeno 25 maraka, a čovek od koga sam je kupio mi je nedavno nudio 50 evra, ali tu sam stao jer jednostavno nije za prodaju).

Luna je odsvirala sve stvari sa albuma i tri nove, a od te tri dve su mi super, a jedna me neprijatno podsetila na Obojeni program. Da, ona sa "crnim reperom" i "mrtvim rejverom".

Inače, posle koncerta sve koje sam sreo imali su zajednički komentar - "ne verujem da mi se ovo desilo". Tako se i ja osećam. I Mina stvarno izgleda kao da je nedavno popila eliksir mladosti ili da se zadržala u onom dobu.

#37 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 05 July 2004 - 15:59

Uf. Propustio Peaches, prve dve numere Igija proveo u guranju i trazenju boljeg mesta. Definitivno mi je suvise kratko trajalo. Mislim da bi organizatori trebalo da razmisle o drugacijoj poziciji bine na main stage-u, da prostor bude siri, a ekrani veci i pored bine, zato sto njihovo postavljanje dovede do toga da dobar deo ljudi zuri, gleda sta prati kamera i prakticno su pasivni na koncertu.

Roots stage je jedan deo noci bio prilicno zanimljiv.

Vratio se na 10 minuta da cujem 4Hero, hehe, totalna katastrofa.

#38 Born Too Loose

Born Too Loose
  • Members
  • 1,205 posts

Posted 05 July 2004 - 16:09

Nije prevara. Zavrsili su koncert na festivalu u Danskoj odjavom "Sutra sviramo u Srbiji, jedva cekamo" i bubnjar je pao dok su silazili niz stepenice.
Po ugovoru morace da nastupe sledece godine.


Ovo je pokusaj organizatora da me nateraju da dosjem i iduce godine :lol: . Steta sto nisu sinoc nastupili.

Inace, Ajvoks, jesi li ti onaj sto je prosuo stvari po zemlji? :lol:

nego,kako si imao snage da napises ovo ujutru????..ja se tek probudio i sve me boli


Pisao oko 6 a zaspao tek oko 8. valjda nisam mogao zbog utisaka. Telefon me 2 puta budio u toku prepodneva :lol: . pretpostavljam da cu tek u sredu biti kako treba. Zaboravio sam da pomenem i da su svirali Dirt negde na polovini koncerta ali su je nesto skratili. A bas su tu mogli da puste masti na volju jedno 10-15 minuta.

I da pomenem Peaches. Ovaj nastup zauzima visoko drugo mesto na mojoj listi nagorih koje sam video u zivotu. Onakvi se desavaju svako vece u svakoj drumskoj kafani u Srbiji. A i gitara joj zvuci kao sargija. Ne znam zasto se ljudi toliko pale. Shaky tits, shaky tits. Binu su spremali 50 minuta za nastup od pola sata.

#39 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 05 July 2004 - 16:53

U BG je stiglo 1.000 od 3.000 primeraka, a ja sam ponosni vlasnik jednog. La Strada je štampana u samo 500 (platio sam je svojevremeno 25 maraka, a čovek od koga sam je kupio mi je nedavno nudio 50 evra, ali tu sam stao jer jednostavno nije za prodaju).



Ako se ne varam taj album La Strade je neka poluprivatna inicijativa izdata bez Tisminog odobrenja. Tada Mina vec nije bila u grupi mada je u pitanju materijal snimljen s njom u postavi. Kao razlog Tisminog odbijanja se pominjalo neko samoubistvo i neka pesma o tome ali se detalja ne secam. Sta tu bese ima od pesama? Ja pamtim "Okean" i "Neka vremena" (ta je izasla i na Modlijevoj kompilaciji) te demo snimka "Mama Luna" ali mi se cini da je to prva La Strada, ona koja je postojala pre Lune.

Luna je odsvirala sve stvari sa albuma i tri nove, a od te tri dve su mi super, a jedna me neprijatno podsetila na Obojeni program. Da, ona sa "crnim reperom" i "mrtvim rejverom".


Vidi stvarno - Obojeni program, podsecalo me na nesto a nisam bio siguran na sta.

Inače, posle koncerta sve koje sam sreo imali su zajednički komentar - "ne verujem da mi se ovo desilo". Tako se i ja osećam. I Mina stvarno izgleda kao da je nedavno popila eliksir mladosti ili da se zadržala u onom dobu.


Aha, i ja sam to cuo od vise ljudi.

Inace, Ajvoks, jesi li ti onaj sto je prosuo stvari po zemlji?


Nisam taj :lol:

Nego, kako se bre secas jos i redosleda pesama :lol:

#40 zeko

zeko
  • Members
  • 8 posts

Posted 05 July 2004 - 17:18

ko se sjeti stavit festival u vrijeme ispitnih rokova. c,c,c.

enivej, je li bio iko na urbanu, i kakvi su bili komentari.

#41 Cvija

Cvija
  • Members
  • 2,488 posts

Posted 05 July 2004 - 17:23

peaches - genijalno. zena je zmaj. obozavam je od sinoc. sad mi je krivo sto nisam vise forsirao njena dva albuma pre certa. cini mi se da je publika mogla da bude malcice zivlja. vise se gledalo ali ok. muzika mi se dojmila a narocito kad je drndala one gitare (kako god da su zvucale). dobar bio i onaj deo sa klavirom u okviru jedne od pesama. odlican performans. ocekivao sam je i u duetu sa iggy-jem. :lol:

kings of leon - a bilo je previse dobro da bi bilo istinito. jos u vozu sam cuo da nece svirati i totalno sam se smorio jer sam uglavnom zbog njih i dosao. tek sad vidim kako bi legao njihov nastup izmedju peaches i iggy-ja. :lol:

iggy and the stooges - fenomenalno. bio sam na 20-ak metara od bine (po sredini) i osetio sam sve u full varijanti. starije generacije u elementu: polusede, oci bujaju od srece, znojka, droga, pivo i sutka. respekt. pridruzio bi im se vrlo rado da nisam morao da cuvam devojke koje su bile sa mnom. sjajno ozvucenje, perfektne gitare, razarajuci bubanj. a iggy je kralj i toliko. nisam jedan od fanova ali cinilo mi se da bi raw power i search n destroy, prva kao uvodna a druga kao finalna upotpunile zabavu. pa i the passenger i lust for life izmedju. sto da ne. :lol:

vrhunac 1969. :lol:

posle ovoga bilo je greota lutati okolo.

pivo prijalo vise nego ikad. jebem ti voz.

sledece god. da vidimo i kings of leon. sa sve novim albumom. :lol:

#42 Trilijan

Trilijan
  • Members
  • 93 posts

Posted 05 July 2004 - 18:26

iggy... :lol: 1.red, kud se nisam popela. ostarilo se za takve egzibicije
:lol:
mog'o je malo duze.
i ja sam se nadala da ce svirati bar lust for life, ehh...umesto sto je reprizirao i wanna be your dog. sve u svemu, odrzao je lekciju svima
:lol:
peaches-uopste nisam impresionirana. kapiram da je mejn stejdz mesto za svirku a ne performans sa matricom. nisam nesto primetila ni odusevljenje mase. :lol:
highlights (osim gorepomenutog): 1.luna - pridruzujem se svemu recenom
2. cypress - dinamika, veselje, pozitiva, zestina...otkinula sam! :lol:

#43 Rain Girl

Rain Girl
  • Members
  • 2,803 posts

Posted 05 July 2004 - 19:23

Luna je odsvirala sve stvari sa albuma i tri nove, a od te tri dve su mi super, a jedna me neprijatno podsetila na Obojeni program. Da, ona sa "crnim reperom" i "mrtvim rejverom".


Ovo ce objasniti Hristodulo jer je te pesme imao na kaseti... nije album u pitanju... dakle to NISU NOVE a ni nestvarne STVARI!
Nece biti rijunajtida... vec napisah...
sutra vam saljem neke iyjavice sa press konferencije :lol:

#44 Trilijan

Trilijan
  • Members
  • 93 posts

Posted 05 July 2004 - 20:54

Ah da. OGROMNA zamerka: puštanje utakmice na balkan stejdžu! Umesto DLM-a, fuckin' tekma. Koga zanima glupo finale mrš kući!:lol:
Ne moš' pobeći od fudbala :lol:

#45 Mesplède

Mesplède
  • Members
  • 682 posts

Posted 05 July 2004 - 21:39

Ako se ne varam taj album La Strade je neka poluprivatna inicijativa izdata bez Tisminog odobrenja. Tada Mina vec nije bila u grupi mada je u pitanju materijal snimljen s njom u postavi. Kao razlog Tisminog odbijanja se pominjalo neko samoubistvo i neka pesma o tome ali se detalja ne secam. Sta tu bese ima od pesama? Ja pamtim "Okean" i "Neka vremena" (ta je izasla i na Modlijevoj kompilaciji) te demo snimka "Mama Luna" ali mi se cini da je to prva La Strada, ona koja je postojala pre Lune.

Pa ovako. Ploču sam kupio bez omota, a na nalepnici piše sledeće (izostavio sam trajanje pesama):

"M" produkcija Radio Novog Sada

La Strada

A strana

1. Mlad i radostan
2. Došla su tako neka vremena
3. Neautentični sneg
4. Pesak i sunce

B strana

1. Okean
2. Plavi tonic
3. Mama luna

Glavni i odgovorni urednik: Dušan Mihalek
Recenzent: Vitomir Simurdić

1987, tiraž 500

I da ne bude zabune, ne znam ko je pomenuo, ali i Luna i La Strada imaju pesmu "Okean". Isto se zove, ali je sasvim različita. Ima tu mnogo nedoumica i nepoznanica, ali srećom medju nama je novinar koji je imao priliku da razgovara sa ljudima pa će nam razjasniti šta je kako i kada izlazilo.