Jump to content


Photo

Exit 04


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
183 replies to this topic

#1 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 04 July 2004 - 11:10

Ja sam ocekivao da cemo imati barem zaseban topic za Exit, dja za pljuvanje dja za hvalospjeve, ako ne i za svaki jaci koncert. ovako ce uskoro sve da se izgubi u bezdanima vocapa. to ne valja. ako hocete, prenesite svoje komentare ovdje i nastavite..

....

Ja sam imao drustvo samo za prvo vece i jedina utjeha mi je sto sam odgledao Massive Attack, koje stvarno nikako nisam smio da propustim i sto je bend imao fenomenalan nastup; impresivan na svaki nacin: izborom pjesama, kompozicijom nastupa, koncertu prilagodjenim aranzmanima, kvalitetom izvedbe, nenametljivim ponasanjem na sceni, sve u svemu, audio-vizuelnim spektaklom za pamcenje.

Poceli su introm u posljednji album, ali su ga poslije par minuta presjekli jezivim pocetnim taktovima Angel i prepoznatljivim vokalom Horasa Endija, zivuce legende cije bi pojavljivanje na festivalu i mimo MA predstavljalo atrakciju za sebe. Dotle misteriozna konstrukcija na sceni, iza njihovih ledja, odjednom se aktivirala u, kako da ga nazovem, zadivljujuci matrix wall of light, koji je do kraja emitovao graficke prikaze i tekstualne poruke vremenski savrseno uprogramirane sa iducom muzikom, mracnim vokalima, paranoicnim stihovima, ritmovima teskih tektonskih poremecaja.. :lol:

Pa kad je krenulo Risingson, pa Safe From Harm, Spying Glass, pa Karmacoma, pa Inertia Creeps (Wow! Vrhunac sjaja koncertne produkcije (naj)novije generacije. Ja sam bio potpuno uhvacen u klopku njihove namjere da gledaoca hipnotisu magijom miksa zvuka, lirike, prizora bine u 16 milijardi boja i prikaza pulsirajucih grafikona, koji se gradacijom umnozavaju i ubrzavaju do gitarsko-bubnjarskog klimaksa..tu je bilo i vremena za duhovitosti, pa je jedna od poruka emitovanih brzom brzinom glasila:

MADONNA
AND
SPEARS
PLAN
SECOND
LESBIAN
KISS

:lol: ) . Svidjelo mi se sto su za svaku pjesmu imali autenticne vokale (osim trikija, naravno), cak je i Terdrop zvucala kao da je pjeva bas Elizabet Frejzer, ili je to, ipak, bila neka djevuska koja ju je opasno dobro skinula..mnogo fino, oni tako otpjevaju svoju pjesmu, pa neko ode sa scene, izlazi drugi vokal i nastavak..3D je na sceni miran kao bubica, a u par navrata je prokomentarisao da mu je faking drago sto je veceras ovdje i da faking podrzava ovaj faking dobri festival..

Definitivno koncert koji ulazi u mojih top fajv. Nedavno me je zestoko dojmila Metallica i ostaje cinjenica da je atmosfera na JNA bila miljama euforicnija i nabrijanija adrenalinom, ali ovo je bila neka druga vrsta naboja, onog koji je isao ka unutra. Ovaj nastup bez dvoumljenja uvrstavam u svoje vrhunske koncertne dozivljaje.

Sporadicno nailazim na komentare tipa da su MA "smorili", bili "dosadni" i slicno. Bas bih volio da vidim (cujem) njihovog fana, ili nekog ko poznaje njihovu muziku, a da mu se ovaj koncert nije svidio. Ako nikad nisi cuo za Massive Attack prije Exita04, a bozesacuvaj preslusao neki njihov album ili jesi ali te nije dojmilo, ne mozes od koncerta ocekivati da ce da te prosvijetli & preobrati..

Prije MA slusali smo Goldfrapp i bili su onako, na momente interesantni, na momente malo manje interesantni. Ja sam obje svirke gledao sa nekih 80 metara (malo ispred onog drveta ispred mejn stejdza, prema bini), pa sam ostao u nedoumici da li je pjevacica, osim za dva broja vece majice, nosila jos samo gacice ili sta? :lol: mislim, stvarno se nije vidjelo..

ZAO mi je sto sam propustio Eyesburn + Soulfly, jerbo sam znao da Maksa nece da razocara. Gledao sam ih prosle godine u BGD-u, pa me sjecanja na ubitacne momente rekapitulacije najjacih Sepultura momenata i uspjelijih Soulfly ostvarenja odrzavaju zivim i normalnim, uprkos cinjenici da ih sad nisam gledao.

ZAO mi je i zbog propustene Lune :lol: (jel valjalo, dajte pricajte), pa i zbog Sajpres Hil..jebemti okolnosti, valjda ce biti bolje sljedece godine..

Edited by autsajder, 05 July 2004 - 12:33.


#2 johnnioza

johnnioza
  • Members
  • 1,480 posts

Posted 04 July 2004 - 11:32

Verovatno ima dosta ljudi koji su sva chetiri dana na Exitu, pa se chekaju neki zaokruzeni utisci...
Bilo kako bilo, poshto me je jedino zanimao nastup Massive Attacka, doshao sam "samo" na prvo veche festivala.
Nastup ovog benda je zaista bio impresivan. Otvaranje sa "Angel" je bilo spektakularno, da bi se nakon toga redjali sve sami hitovi (zapravo, pesme koje memi lichno najvishe odgovaraju), zakljuchno sa Karmacomom. Nakon toga, blagi pad sa instrumentalom koji me je malo smorio, pa Teardrop, pa numera sa Horasom Endijem, ne mogu se setiti kako se zove. Zavrshnica ponovo spektakularna, sa sve starim hitovima "Safe from Harm" i "Unfinished Simpathy", i zavrshna numera - uvodna sa stotog prozora, sa gitarskom kulminacijom. Ne mogu da se setim tachnog redosleda pesama, ali ovo bi bile neke grube odrednice toka svirke. Za razliku od autsajdera, nisam bio neshto narochito odushevljen "matrix" rasvetom, ali mi se jako dopalo shto bend nije mnogo komunicirao sa publikom. Time su, chini mi se, na neki nachin stavili do znanja publici da se nalazi pre svega na muzichkom koncertu, a tek sekundarno na festivalu shirih razmera...great, fuckin' great...

Edited by johnnioza, 04 July 2004 - 11:41.


#3 johnnioza

johnnioza
  • Members
  • 1,480 posts

Posted 04 July 2004 - 11:35

... pa sam ostao u nedoumici da li je pjevacica, osim za dva broja vece majice nosila jos samo gacice ili sta?  :lol:  mislim, stvarno se nije vidjelo..

Mislim da je to bio neki ultra tesan shorts...

#4 sunset rubdown

sunset rubdown
  • Members
  • 1,473 posts

Posted 04 July 2004 - 11:49

Massive attack - fanatasticno, fenomenalno. Iako sam pizdio cekajuci da pocnu nastup gurajuci se u masi na desetak metara od bine, kad sam cuo prvi takt sve se promenilo. Tesko da sad mogu naci reci koje bi opisale moje raspolozenje u tih sat vremena i definitivno jedan od mojih najdrazih koncerata ikad.

#5 GEFJON

GEFJON
  • Members
  • 178 posts

Posted 04 July 2004 - 12:44

hmmm. taj exit!... :lol:
steta sto ne videsmo ceo nastup Goldfrappa!-->Prokleta guzva.Massive(ili ljudi oko nas..?)je imao na pocetku ozbiljne namere da smori.no,izvukli su se.i ispade divnooo...
i onaj space ship na DJareni, pri kraju veceri,noci,jutra... neocekivano...neuobicajeno za moj nacin provoda...ali ispade krajnje zabavno!!LUDILO,INDEED! :lol:
i Finci,Zagrepcani,Boris,put za Zrenjanin, i oni sendvichi mmm...
'jebeno'!

iza kapitena!... :lol:




:lol:

Edited by GEFJON, 04 July 2004 - 12:48.


#6 GEFJON

GEFJON
  • Members
  • 178 posts

Posted 04 July 2004 - 12:47

....i vatromet!...ganz schön!

....................................................I ZMP!!!!!!!!!! :lol: :lol:

#7 irneh

irneh
  • Members
  • 158 posts

Posted 04 July 2004 - 13:08

Glavni razlog mog odlaska je takodje bio Massive, ali ne delim oduševljenje sa vama. Početak sam dočekao negde kod desne kamere što je na nekih 50-60 metara od bine. Ozvučenje je bilo KATASTROFA! Ako ste bili blizu bine to niste mogli da provalite, ali za one koji nisu hteli da se guraju napred... Devojka i ja smo otišli kada su počeli da prde zvučnici na početku pesme Karmacoma. Bina je izgledala super, ali je to verovatno deo opreme sa kojim grupa putuje. Ovom utisku bih dodao mlako pivo, sokove i vodu na koju se kod glavne bine čekalo i 20 minuta. Kasnije sam sa društvom lunjao svuda, a najbolje je bilo na bini latino gde je neki crnac pravio super atmosferu. Najveća briga organizatora je da svako plati kartu i da niko ne udje za džaba i to su super organizovali; sve ostalo je bilo manje bitno.

#8 Raci

Raci
  • Members
  • 272 posts

Posted 04 July 2004 - 15:08

Massive attack su bili sjajni,ja sam znao sta da ocekujem od njih za razliku od polovine mase koja mje otisla na 15 minutu koncerta.
Sto je jos gore na medijima se izjavljivalo(isti ti koji su otisli) kako je prvi dan smor ovo ono a nikad u zivotu nisu culi za Massive attack,nego videli ljudi reklamu pa ajde da napravimo guzvu,uostalom kao i svaki put,svake godine iznova i iznova.Dodju ljudi na Main zbog reklame a neznaju ni ko svira ni sta svira,onda se smore pa zapale posle 10 minuta,(valjda svi stalno ocekuju neki rock ili punck rock...)sto je sjajno jer nema vise one strasne guzve.

I da sinoc je bila nevidjena guzva na svim stejdzovima a posebno na Energy,jos nisam video toliko mase za ove 4 god.

Edited by Raci, 04 July 2004 - 15:20.


#9 tamburix

tamburix
  • Members
  • 333 posts

Posted 04 July 2004 - 15:13

Ja sam se jako smorio na Massivu i Goldfrap. Najbolje mi je bilo na DJ Areni i ALtino stejdzu.
Zalim sto nisam uzeo kartu za vishe dana jer je sinoc bio super nastup Rambo Amadeusa i The Wailers.. :lol:

#10 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 04 July 2004 - 16:35

Najjaca grupa na EXIT-u je bila sinoc: Red Stripes! Regge Zellweger i Black White... tip za gitarom i devojka za bubnjevima koji sviraju rege, ska obrade White Stripes, i pank obrade rege klasika :lol: :lol: Kako su rekli dolaze iz Detroit, Jamaica... i bili su muz i zena, dok kasnije nisu saznali da su u stvari brat i sestra :lol: :lol:
Fenomenalna zabava!

Posted Image

#11 irneh

irneh
  • Members
  • 158 posts

Posted 04 July 2004 - 19:27

Massive attack su bili sjajni,ja sam znao sta da ocekujem od njih za razliku od polovine mase koja mje otisla na 15 minutu koncerta.
Sto je jos gore na medijima se izjavljivalo(isti ti koji su otisli) kako je prvi dan smor ovo ono a nikad u zivotu nisu culi za Massive attack,nego videli ljudi reklamu pa ajde da napravimo guzvu,uostalom kao i svaki put,svake godine iznova i iznova.Dodju ljudi na Main zbog reklame a neznaju ni ko svira ni sta svira,onda se smore pa zapale posle 10 minuta,(valjda svi stalno ocekuju neki rock ili punck rock...)sto je sjajno jer nema vise one strasne guzve.

I da sinoc je bila nevidjena guzva na svim stejdzovima a posebno na Energy,jos nisam video toliko mase za ove 4 god.

Da ne bude zabune, Massive su bili dobri, odnosno nisu samo odradili EXIT, ali je EXIT odradio njih. Niko neće da me ubedi da isto ozvučenje može da zadovolji Iggy-ja i Massive.

#12 Mesplède

Mesplède
  • Members
  • 682 posts

Posted 04 July 2004 - 20:44

Najjaca grupa na EXIT-u je bila sinoc: Red Stripes! Regge Zellweger i Black White... tip za gitarom i devojka za bubnjevima koji sviraju rege, ska obrade White Stripes, i pank obrade rege klasika  :lol:  :lol: Kako su rekli dolaze iz Detroit, Jamaica... i bili su muz i zena, dok kasnije nisu saznali da su u stvari brat i sestra  :lol:  :lol:
Fenomenalna zabava!


Šta li si ti gledao?
edit: u smislu šta li ti je tamo bilo toliko zabavno.

Išao sam na Exit samo zbog jedne stvari, a dobio sam više nego što sam tražio, a još uvek ne verujem šta sam gledao.

Luna, naravno.

Edited by Creed, 04 July 2004 - 20:45.


#13 Balttazar

Balttazar
  • Members
  • 2,428 posts

Posted 05 July 2004 - 02:05

Massive Attack je bio zastrasujuc.
Drago mi je sto nisu forsirali poslednji album.
Riba koja je pevala Teardrop je jedva izvlacila tekst.
Steta sto nisu svirali Be Thankful For What You've Got.
Instrumental je bio brain-storming.
Svetlosni efekti perfektni.
Ozvucenje solidno, mada su zvucnici po malo "probijali".

Po zavrsetku Massive-a na koju god sam binu otisao, sve mi je zvucalo i izgledalo nekako "tanko".


Cypress Hill su bili prosecni. (mene su vec posle 10-ak minuta smorili, ali ja nikada nisam bio neki njihov ljubitelj. Ortak koji je dosao najvise zbog njih, rece mi: "Kol'ko su dobri, je*u kevu!")
Ozvucenje poprilicno lose. (zvucnici su, izrabljeni prethodna dva dana, "probijali" samo tako)


Timo Maas je bio odlican (glavni razlog mog dolaska na Exit treceg dana). Pocetak onako profi, sporiji ritam, a ondaK voziiiii.


Edit
to autsajder - bio je to neki ultra kratki sorts-gace uz telo crne boje

plus
the wailers i goldfrapp su bili simpa, mada wailersi malo vise simpa od gf

Edited by Balttazar, 05 July 2004 - 02:17.


#14 Rain Girl

Rain Girl
  • Members
  • 2,803 posts

Posted 05 July 2004 - 02:14

Baltazar

Po zavrsetku Massive-a na koju god sam binu otisao, sve mi je zvucalo i izgledalo nekako "tanko".

Meni se ovo desilo posle Lune... covece... nisam mogla da se adaptiram ni na sta...

O Egzitu vise za dva dana...ali malo
pozdrav iz press centra
Inace
....
....
....


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Gde su Kingsi...alo bre...
nije slomio ruku pet minuta pred nastup...
SRAMOTA!!!

#15 zelenasalata

zelenasalata
  • Members
  • 173 posts

Posted 05 July 2004 - 04:05

na masivnima bejah zguzvana od guzve (:

na igiju - u drugom redu - HUH, ... sta reci...

KKN su bili SJAJNI.

LUNU propustih. UZAS.

najbolji je bio onaj stejdz... kuda.org... zanimljivi ljudi tamo... atmosfera ocaravajuca...

latino, roots stejdz je takodje bio fin...

PICHIS ribe su bile :lol: zanimljive,...

nije bilo svetla u WCima...

nije bilo koktela...

smeca mnogo... malo kanti...

mesec divan...

BUBNJAR KINGSA SLOMIO RUKU - uzas!!! ...

svemuUsve, kao da je bilo vise stranaca nego "nasih"....

tako i...