Jump to content


Photo
- - - - -

Regionalna Kavica za Ljude Dobre Volje


  • Please log in to reply
18402 replies to this topic

#18121 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 28 November 2017 - 10:45

Ugovorom si vezan, da ne objavljuješ slike brodova, luka, ind. postrojenja...itd. (jebeno vrime)

Peglao sam onda liniju Rijeka, Solin, Ploče, Rijeka na tankerima za naftu...

...onda nazad na kemiju...i evo me sad tu di jesam.

 

Imao sam utisak da si neki 'seasoned' morski vuk, gusar sa sedam mora i 4 okeana, tetovaze iz svake luke, gonoreja - the works, a kad ono Rijeka, Solin, Ploce - pa nazad u Rijeku. Ni pola Jadrana.  :lol+:


  • 1

#18122 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 28 November 2017 - 10:56

aj ti trenerka suti.

 

te jadranske ture su bile samo zagrijavanje. pa javljao se Splitjo ovdje i sa Sjevernog mora i sa Baltika, gdje su mu jedino foke pravile drustvo. 


  • 0

#18123 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 28 November 2017 - 12:04

aj ti trenerka suti.

 

te jadranske ture su bile samo zagrijavanje. pa javljao se Splitjo ovdje i sa Sjevernog mora i sa Baltika, gdje su mu jedino foke pravile drustvo. 

 

Hmm, mogao je sresti i naseg AA-a, koji tamo ide na godisnji odmor. ;)


  • 2

#18124 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 28 November 2017 - 15:12

Hmm, mogao je sresti i naseg AA-a, koji tamo ide na godisnji odmor. ;)

 

Sreca pa jos ima intelektualno radoznalih ljudi otvorenog uma. Turisticke preference govore svojim jezikom. ;)


  • 1

#18125 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 28 November 2017 - 15:54

Sreca pa jos ima intelektualno radoznalih ljudi otvorenog uma. Turisticke preference govore svojim jezikom. ;)

 

Znam jednog lika koji voli da obilazi mjesta na koja se malo ko usudjuje. Somalija na primjer. Tu su ga kidnapovali ili polu kidnapovali, mislim da nisu bili sigurni hoce li ga kidnapovati ili ne. Tako nesto, uglavnom se izvukao. Obozava Etiopiju, tamo ide skoro svake godine, osnovao je i neki charity tamo. Onda kada je G W Bush napao Sadama, mislim da je bila 2003, tada je isao na medeni mjesec i sa suprugom otisli negdje blizu Iraka (Jordan ali nisam 100%) i gledali americke borbene aviona kako nadlijecu i slusao tutnjavu eksplozija iz daljine. Znam za jos par njegovih dogodovstina, kao na primjer kad su mu u Yemenu doveli djecaka na vrata sobe, misleci da je kiddie fiddler...

 

Neko moze pomisliti da je ovaj visoko treniran u svim borilackim vjestinama i premazan svim mastima cim obilazi ovako opasna mjesta, dok je u biti sasvim suprotno. On je jedan naivni, poprilicno situiran lik, koji je naslijedio maltene sve sto ima i tipican engleski ekscentrik. Malo procelav i nosi tweed odijela i flat caps, debele naocale i vozi stari model Minija. Ah da, veliki je fan hip-hopa, ide na neke opskurne koncerte, pominje neke likove za koje nikad nisam cuo i cesto je jedini bijelac na tim koncertima. Mene je zvao jednom, ja sam nesto izmislio da ne idem. Jesam nekoliko puta sam s njim isao na utakmicu, veliki navijac West Ham-a. Strasan lik. :)


Edited by Honey Badger, 28 November 2017 - 15:56.

  • 3

#18126 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 28 November 2017 - 16:04

...


Sui generis. Znam i ja neke takve. Bolje tako nego da se gura sa debelguzima na charter letovima i vodi rat za lezaljku na plazi. ;)
  • 1

#18127 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 28 November 2017 - 16:14

Sui generis. Znam i ja neke takve. Bolje tako nego da se gura sa debelguzima na charter letovima i vodi rat za lezaljku na plazi. ;)

 

Ma jok, JC je prije svega gospodin. Ne ide taj na Magaluf. :)


  • 0

#18128 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 28 November 2017 - 17:18

Centar „JA kao i TI“ započeo je s provedbom projekta „Novi život“ koji je financiran u cijelosti bespovratnim sredstvima Europskog socijalnog fonda u sklopu programa „Razvoj ljudskih potencijala“...
 
vrapcici-2.png
volonterski.png
rljp.png

EU1.png
fondovi-1.png
 
...
 
High walls still surround the oldest asylum in the Balkans, an 18th-century building pocked with the artillery scars of last century’s civil war, but the gates are no longer locked...

Lives that were dominated by medication and restraints behind the locked doors of an old-style asylum in Osijek are being transformed. Now many of its residents are enjoying greater independence in shared apartments in the nearby community, with carers to give them support when they need it...


  • 0

#18129 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 28 November 2017 - 21:37

kosava.jpg
 

kosava je mocan jugoistocnjak koji nam stize s (juznih) Karpata, ja ga ponekad zimi osjetim na Dravi u Osijeku (kosti ti smrzne), al ne moze se mjeriti s velebitskom burom. 307 km/h! kosava je max 70.

 

ekoloski vjetrovi, prociste zrak u gradu.

evo, cim sam pomislio na kosavu, pala mi na pamet vruca sarma. :D

 

 

 

 

auf, koliko kilometara cijevi i cjevcica, ese to farba svake godine?

super fotka, vidim da je dobrano valjalo. btw. nema pusenja na brodu?

 

 

 

 

trajekt Marko Polo? onaj sto se 2009. nasukao na Kornatima? 

Kosava duva i 35.9m/s. :o


  • 2

#18130 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 29 November 2017 - 04:10

Kosava duva i 35.9m/s. :o

 

130 km/h?  :o

 

...

 

di to? na ovom forumu?  :D


  • 0

#18131 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 November 2017 - 04:35

...

 

>> ... Ipak, ovih sedam-osam metara u sekundi daleko su od apsolutnog rekorda koji je zabeležen baš na današnji dan, 17. oktobra, ali 1976. godine. Tada je izmeren nalet od čak 35,9 metara u sekundi!

 

Takođe, narodsko verovanje da košava po pravilu duva jedan, tri ili sedam dana, nije baš omiljeno među meteorolozima koji podsećaju da je ovaj istočni ili jugoistočni vetar u dva navrata “terorisao” Beograđane po čak 31 dan!

Bilo je to 1953. i 1972. godine. ... <<

 

...


  • 0

#18132 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 29 November 2017 - 08:09

Srećan praznik svim ljudima dobre volje.


  • 2

#18133 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 November 2017 - 18:02

...

 

Attached File  svinjokolj.jpg   54.24KB   0 downloads

 

neki 'jugonostalgicar' (a u sustini nostalgicar za neradom)

 

"najbolje je bilo kada 29. padne u četvrtak, pa se sve spoji sa vikendom."
:lol+:
 
...

Edited by Kinik, 29 November 2017 - 19:49.

  • 0

#18134 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 29 November 2017 - 20:18

Ja sam bila klinka u to doba pa se verovatno zato tih praznika secam samo po tome sto smo u skoli preko razglasa slusali razne narodno-oslobodilacke sadrzaje i sto smo morali nakazno da se obucemo mi koji smo pevali u horu (zbog priredbe). I da, naravno, svi obavezno crvenu maramu. A ja sam tu maramu izgubila isti dan kad su nam je dali u pionirskom gradu pa sam posle improvizovala sa nekim crvenisem kad god je trebalo. Sve partizanske pesme sam znala od reci do reci. Paralelni svet.

 

Tek pre nekoliko godina koje se mogu izbrojati na prstima jedne ruke, saznala sam da se ti tzv drzavni i proleterski praznici vezuju za krkanje. To se desilo jedne noci u taxiju kad sam se odnekud vracala, kod Lisicjeg potoka sam videla nepreglednu kolonu vozila koja se kretala ka Topcideru - krenuli na prvomajski uranak da zauzmu sto bolje mesto. Ja zinula. Blago ondasnjim radnicima! Pre toga, da me je neko pitao ja ne bih imala pojma da ti datumi idu uz mesishte. Blago i NOB-romanticarima! 


  • 1

#18135 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 29 November 2017 - 20:43

Bas danas pokusavamo muz i ja da se setimo drzavnih praznika u YU - jedino sto mi pada na pamet su 1-2 januar, 1-2 maj, 4 juli (ne secam se da li je bio neradni) i 29-30 novembar. Nesto mi malo, kad uporedim sa ovih nemackih 14! Ili sam nesto zaboravila?
  • 1