Jump to content


Photo
- - - - -

Regionalna Kavica za Ljude Dobre Volje


  • Please log in to reply
18402 replies to this topic

#18151 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 05 December 2017 - 13:10

svaka ti cast, Vili. 

p.s. prva fotka, pogled s Kozjaka?


  • 0

#18152 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 05 December 2017 - 18:13

 

p.s. prva fotka, pogled s Kozjaka?

 

Da. Ima i na drugu stranu, meni jednako draga perspektiva:

Attached File  IMG_3101.JPG   204.13KB   0 downloads


  • 2

#18153 lokarda

lokarda
  • Members
  • 2,255 posts

Posted 07 December 2017 - 20:57

Ja trošim na grijanje 0...villy razmisli.

 

I kome da prijavim, ali ne radi mi PM.


  • 0

#18154 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 10 December 2017 - 05:21

Prekapajuci po kutijama sa starim memorabilijama, naisao sam i na ovu zanimljivu (barem meni) prodicnu fotku iz 1963.

 

BCKHRf3.jpg

 

Zasto je zanimljiva?

Ovo je pet generacija, sve direktni potomci, zajedno:

- sjedi moj sukundeda

- u sredini stoji njegova kcer, moja prabaka

- desno je njena kcer, moja baka

- lijevo stoji njen sin, moj stari

- u njegovim rukama sam ja (i jos jedini ziv sa slike)

 

Pamti li jos netko (iz RL sjecanja!) svoje sukundede/bake?


  • 3

#18155 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 10 December 2017 - 13:59

Jbt Zorane, kod vas žene radjaju decu sa 15 godina??!!

 

Zezam se, super foto, 5 generacija, to nisam nikad video.


  • 2

#18156 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 10 December 2017 - 15:38

Jbt Zorane, kod vas žene radjaju decu sa 15 godina??!!

......

:lol+:

 

Ne bas, al' oko 20-e (+/- par godina...).

Godista uslikanih su 187X, 1893, 1917, 1938 i 1959.

Najstarije troje sa slike su svi doziveli prvu polovinu 90-ih, onda je moj cale prekinuo niz i umro 3 nedelje pre 60, a ja se jos nekako drzim (za glavu :D  ).

 

edit: da dodam, nakon sukundede, sledece cetiri uslikane generacije su motociklisti - prabaka i baka kao saputnici, a cale i ja kao dozivotno aktivni vozaci. :)


Edited by zoran59, 10 December 2017 - 15:49.

  • 0

#18157 lokarda

lokarda
  • Members
  • 2,255 posts

Posted 21 December 2017 - 09:52

ima grand kafa, bar kava, franck, sad sve izbrišite zbog reklamiranja kave :D


  • 0

#18158 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 30 December 2017 - 14:47

Kad sam, prije 15 - 16 godina kupovao svoj prvi belgijski voziček, BMW seria tre - i, pri registraciji mi je dodijeljena plaque BWV-746; s policijskim originalom se onda ide kod bravara/postolara/ključara/berberina da izradi kopiju za prednju stranu.

Bio sam pomalo razočaran što nisam dobio tablicu BMW, nego BWV i tek onda sam shvatio kakvo blago držim u rukama, a koje će za pola sata krasiti moj prednji i stražnji odbojnik crvenog bavarskog ljepotana.

 

BWV-746. Bachova Christ ist erstanden. Jedna od najljepših i najsažetijih orguljskih i, uopće protestantskih himni.

 

 

No, nema više ni Bavarca, nema tablice, a i BWV-746 se malo tko sjeća.

Nije Ars longa, jedino Vita brevis.


  • 3

#18159 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 08 January 2018 - 15:12

Attached File  ZaOlujnihZimskihVeceri.jpg   186.61KB   0 downloads

(na melodiju Goodnight Irene)

 

...

 

u novu godinu starom / novom planinarskom stazom. novom za mene, jer ju dosad nisam nikada prosao (sjeverna strana srednjeg Papuka, za razliku od juzne, nije mi nikad bila previse zanimljiva), mada sam sa autorom tog planinarskog puta, starim Jungom, godinama planinario. i Papukom, i Velebitom, i Dinarom, i Alpama. on je pokojan, medjutim, njemu u cast, planinarski put grebenom od sela u podnozju Papuka (Slatinskog Drenovca) do pl. doma u jankovackoj kotlini, danas nosi njegovo ime -> Jungova staza. to je nekih 3 sata planinarskog hoda grebenom, a staza je u biti vecim dijelom stari "sumski drum", kojim se nekada davno u vrijeme Rimljana (a kasnije i hajduka) prelazio Papuk iz Podravine prema Pozeskoj kotlini, i koji je nakon II svj. rata, izgradnjom ceste dolinom Kovacice izgubio na znacenju. na koncu je ostao potpuno zaboravljen.

17.jpg 16.jpg 6.jpg
 
13.jpg 12.jpg

11.jpg 14.jpg
 
10.jpg 10a.jpg
 
9.jpg 8.jpg 7.jpg
 
novo je i da sad postoje sluzbeni planinarski vodici, sve sa motorolama i nekim turbo-himalajskim wannabe GSS opremama. malo mi to bilo smijesno, al ajd, treba pozdraviti svaki napredak. a novo je i da se pri povratku kuci, u autobusu, slusaju turbo-cajke. i to tako da se zvucnici raspadaju. stari Jung, koji je pocetak svake voznje autobusom (ili vlakom) u planine otvarao gore navedenom pjesmom alpinaca, a zatim izredao kompletan repertoar Opatije 50's (imao je lijep glas), vjerojatno se vrti u grobu. sta da mu radimo. osim da izbjegavamo izlete s hrvatskim planinarskim drustvima, ili pak u ruksak, kao dio Prve Pomoci, ubacimo
 
slusalice.jpg


  • 2

#18160 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 08 January 2018 - 15:14

...

i onda si, prelistavajuci fotke na smartphoneu, dok vani grme cajke, pustimo Wagnera. to kao "kontru narodnjacima" (sic!), a sve u pokusaju da vratimo pl. grofa Jankovicha njegovim Kaiserlich und Königlich korijenima. evo onda i malkic motiva iz njemackog romantizma, a sa subotnjeg izleta ... Isolde ceka Tristana. ili pak s izvora Jankovackog potoka Rajne, Rheintöchter ceka svog Nibelunga.

1a.jpg-1b.jpg

2a.jpg-2b.jpg

3a.jpg-3b.jpg

4a.jpg-4b.jpg
 
(uz dopustenje supruge, izrezano + gamma correction njenih fotki)


  • 2

#18161 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 08 January 2018 - 15:16

na koncu (ove price) malkic (meni zanimljivih) detalja
 
2.jpg-3.jpg-1.jpg

...

15.jpg-15a.jpg

...

4.jpg-5.jpg

...

18.jpg-19.jpg


  • 0

#18162 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 10 January 2018 - 00:10

Gledajuci fotke u prvom postu, zbunio sam se. Tek kad sam okrenuo glavu za 90o lijevo na cetvrtoj a desno na posljednjoj, postalo je jasnije sto gledam... :D


Edited by zoran59, 10 January 2018 - 00:10.

  • 0

#18163 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 10 January 2018 - 15:56

e jbg.  :(

 

Attached File  pl.jpg   102.76KB   0 downloads

 

http://www.novilist....Predraga-Lucica

 

...

 

2017 - 1964 = samo 53

a toliki neopjevani gadovi zive i po sto godina.

 

...

 

nema veze, karace njih Lucic i iz Pakla.

 

Kolege-se-oprastaju-od-Predraga-Lucica-O

 

 

 

 

 

 


  • 3

#18164 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 11 January 2018 - 23:24

jutros na gornjogradskoj pijaci kupus, kelj, karfiol, svjezi spinat i mladi luk. sredina sijecnja, godina 2018. a u prosincu 2017. zeleni persin u basti neke bakice ispred moje zgrade, imam cak i fotke. dakle nek udje u arhiv, prosim lepo.

...

a bio sam uvjeren da ce najveci stos ove zime biti kad prikazem vani

3.jpg 4.jpg

a unutra u hodniku zgrade (moje) cvijece koje i dalje lijepo cvjeta,
 
8.jpg
 
ili pak moj persin koji sam unio u kuhinju koncem listopada i na toplom uzgajao / koristio do Bozica 
 
1.jpg 2.jpg

 

(umjesto nikom korisnog bozicnog zita)

...

medjutim, Priroda me zeznula. nitko tako dobre stoseve ne radi kao Priroda. 

6.jpg 7.jpg

 

date picture taken: 31. prosinac 2017. 

 

 

...

 

 

e al tu nije bilo zezanja

 

9.jpg

 

moja druga gibanica u zivotu.

za razliku od prve, nije bila neslana.

imdb 8.8


  • 0

#18165 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 17 January 2018 - 11:17

kakve su cijene plivacke rekreacije u vasim gradovima? ja sam prosle jeseni otkrio (nakon pola sata posve nepotrebnog izlaganja nadlezne gospodicne kad i kojim danima koji klub pocinje / zavrsava s treninzima) slobodni ranojutarnji termin (06.30-07.30), i to po cijeni od 10kn (1.3 eura). i mogu reci da mi je zao sto se ne budim svako jutro u svom gradu (poslom sam triput tjedno u Zg). inace je zatvoreni bazen u Osijeku preskup, a i bude guzva preko dana. plus ne postoji klub za rekreaciju (ne postoji dok ga neko ne osnuje). uglavnom, ovih 10kn (jedna kava sa slagom, ili pivo) je meni povoljno, posebno zato sto u pravilu nema nikog, a i kad nas bude nekoliko, uvijek je jedna staza samo tvoja. bicom mi treba 6 minuta do bazena, toliko i nazad, prva dva tjedna bilo je davljenje, no malo pomalo uhvati se ritam / kondicija. prije neki dan izlazim s treninga, a ono sve zabijelilo, grad se tek budi iz sna, tisina, snijeg skripi pod gumama, ja svjez i pun energije, jedan od onih carobnih momenata za pamcenje. fakat nesto sto se u mojoj tinejdzerskoj dobi, barem ne u jutarnjim satima, nije moglo dogoditi (zimske veceri osjecki plivaci i ronioci provodili su u Somboru i Borovu).  

 

dakle pitanje - koliko su (cijenom i terminom) pristupacni bazeni u vasim gradovima za rekreaciju? postoje li klubovi za rekreativno plivanje?


Edited by Vjekoslav, 17 January 2018 - 11:20.

  • 0