Jump to content


Photo
- - - - -

Wikileaks


  • Please log in to reply
1340 replies to this topic

#31 drmr

drmr
  • Members
  • 667 posts

Posted 28 November 2010 - 23:35

Šta mislite o projektu Wikileaks?

Mene samo interesuje zasto se svi ovi silni borci za ljudska prava ne obruse ne Rusiju, Kinu, Iran i slicne drzave.
Sto ne? Ah da, bili bi mrtvi vec odavno.
Koriste sve slobode koje im pruza postajanje US da bi onda srali po toj istoj drzavi.
Govna i licemeri. Eto to mislim o projektu Wikileaks i o doticnom liku.

Edited by drmr, 28 November 2010 - 23:36.

  • 0

#32 slow

slow
  • Members
  • 3,778 posts

Posted 28 November 2010 - 23:47

Objavljeno je zasad samo 219 konfidencijalnih dokumenata (od 250.000) a vać ima za svakog po nešto... ne baš previše ali ok, nadam se da će objavljivanje brže ići i da će biti više materijala starijeg od 10 god.

CABLEGATE


Ima tačno 1244 dokumenata vezanih za Srbiju  :lol+:


fulltext,                       type,        Number of Records

Serbia and Montenegro,  Country,   "1,244" 

Edited by slowmotion, 28 November 2010 - 23:48.

  • 0

#33 mlatko

mlatko
  • Members
  • 1,159 posts

Posted 29 November 2010 - 00:11

Kosovo 1320 :lol+:
Bosnia and Herzegovina 1419 :)
...
  • 0

#34 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 29 November 2010 - 00:17

Mene samo interesuje zasto se svi ovi silni borci za ljudska prava ne obruse ne Rusiju, Kinu, Iran i slicne drzave.
Sto ne? Ah da, bili bi mrtvi vec odavno.
Koriste sve slobode koje im pruza postajanje US da bi onda srali po toj istoj drzavi.
Govna i licemeri. Eto to mislim o projektu Wikileaks i o doticnom liku.

U čemu se ogleda sloboda ako ne smeš da je iskosristiš? Licemerno zaista.
  • 0

#35 monahan

monahan
  • Members
  • 1,898 posts

Posted 29 November 2010 - 00:34

Mene samo interesuje zasto se svi ovi silni borci za ljudska prava ne obruse ne Rusiju, Kinu, Iran i slicne drzave.

Pa nisu oni najveći zagovornici ljudskih prava. Cilj je da se izvrši raskrinkavanje bagre.

Ovo je mogao da dostavi jedino neko iz centrale u Vašingtonu. Nadam se da je dobro zametnuo tragove.

Posted Image

Edited by monahan, 29 November 2010 - 00:52.

  • 0

#36 Roger Sanchez

Roger Sanchez
  • Members
  • 1,041 posts

Posted 29 November 2010 - 00:45

Ovo je mogao da dostavi jedino neko iz centrale u Vašingtonu. Nadam se da je dobro zametnuo tragove.


Pa zna se tko je dostavio, PfC Manning, kojem su mudro dali pristup SIPRNETu.
  • 0

#37 Dositey

Dositey
  • Members
  • 191 posts

Posted 29 November 2010 - 00:47

Ne znam za druge, ali ja u ovo nista ne verujem. Glupo je i nerealno da tamo neki likovi osnivaci nekog sajta otkriju kao neke top secret informacije koje su u principu zakljucane iza devet brava. I uopste, sta su otkrili? Da Medvedev glumi robina svom betmenu? Da Berluskoni voli nocne bludne radnje sa maloletnicama? Da je Jeremic shaban? Gomila globalno-seoskih abrova, koje znaju i babe na pijaci. Budalastine. A kako vidim mnogi su vec poceli da se pale, propade Amerika, sad ce slobodarski svet na celu sa Ahmadinedzadom i drugom Kimom da se digne na noge, ustajte vi zemaljsko roblje itd. Suckers

Edited by Dositey, 29 November 2010 - 01:00.

  • 0

#38 monahan

monahan
  • Members
  • 1,898 posts

Posted 29 November 2010 - 01:03

Ne znam za druge, ali ja u ovo nista ne verujem. Glupo je i nerealno da tamo neki likovi osnivaci nekog sajta otkriju top secret informacije koje su u principu zakljucane iza devet brava. I uopste, sta su otkrili? Da Medvedev glumi robina svom betmenu? Da Berluskoni voli nocne bludne radnje sa maloletnicama? Da je Jeremic shaban koji na prvi pogled izgleda kao anglosaksonski gospodin? Gomila globalno-seoskih abrova, koje znaju i babe na pijaci. Budalastine

Ma, bitno je da se lupi šamar. A i to objavljeno nisu sitnice. Recimo ovo za Ban Ki Muna. Ili da se iz S. Arabije obilato finansira Al Kaida. Berluskoni fizički slab..A to je samo početak..Jedna pogrešna reč može da ugrozi odnose među državama.

Wikileaks have said that they are unable as yet to confirm whether or not Manning was actually the source of the video, stating "we never collect personal information on our sources," but saying also that "if Brad Manning [is the] whistleblower then, without doubt, he's a national hero"

Edited by monahan, 29 November 2010 - 01:16.

  • 0

#39 ivana23

ivana23
  • Members
  • 4,897 posts

Posted 29 November 2010 - 01:06

Wikileaks has obtained and decrypted this previously unreleased video footage from a US Apache helicopter in 2007. It shows Reuters journalist Namir Noor-Eldeen, driver Saeed Chmagh, and several others as the Apache shoots and kills them in a public square in Eastern Baghdad. They are apparently assumed to be insurgents. After the initial shooting, an unarmed group of adults and children in a minivan arrives on the scene and attempts to transport the wounded. They are fired upon as well. The official statement on this incident initially listed all adults as insurgents and claimed the US military did not know how the deaths ocurred. Wikileaks released this video with transcripts and a package of supporting documents on April 5th 2010 on http://collateralmurder.com


Youtube Video ->Original Video

Edited by ivana23, 29 November 2010 - 01:19.

  • 0

#40 bungleoid

bungleoid
  • Members
  • 14 posts

Posted 29 November 2010 - 01:08

da li uopšte mogu da se skinu dokumenti vezani za Srbiju. ne uspevam da nadjem celo veče :lol+:
  • 0

#41 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 29 November 2010 - 01:08

Ma, bitno je da se lupi šamar. A i to objavljeno nisu sitnice. Recimo ovo za Ban Ki Muna. Ili da se iz S. Arabije obilato finansira Al Kaida. Berluskoni fizički slab..A to je samo početak..Jedna pogrešna reč može da ugrozi odnose među državama.

:lol+: kako da ne. ima da se zakuha u pm. ko to josh ne zna za sav prljavi vesh, o kojem treba znati? ahaaaa, mislis na ''narode'', mozda?
  • 0

#42 Dositey

Dositey
  • Members
  • 191 posts

Posted 29 November 2010 - 01:18

Ma, bitno je da se lupi šamar. A i to objavljeno nisu sitnice. Recimo ovo za Ban Ki Muna. Ili da se iz S. Arabije obilato finansira Al Kaida. Berluskoni fizički slab..A to je samo početak..Jedna pogrešna reč može da ugrozi odnose među državama.


Wow, ma idi..I sta kazu, Al Kaida se finansira iz Arabije? Prosto covek da ne poveruje, zaista sokantno. Otkrili su tu tako strogo cuvanu tajnu da je deda Berluskoni u sedamdeset i kusur godina fizicki onemocao, pa valjda koristi vijagru u svojim nocnim pohodima. Sad ce svi da se preneraze.
I sta kazes, jedna pogresna rec i gvozdena vrata zatvara? Hehe, dobro , uzivaj onda u wikileaks-ovim otkrivanjima novih "mracnih tajni" globalnog sela. Ako sve budu kao ove, mozda saznamo da li je princ Charles gej, sa kim se svalerise Karla Bruni i da li Boris Tadic depilira grudi. Ima rusvaj da bude po svetu, garantovano.

Edited by Dositey, 29 November 2010 - 01:20.

  • 0

#43 sizzling

sizzling
  • Banned
  • 2,497 posts

Posted 29 November 2010 - 01:47

Wow, ma idi..I sta kazu, Al Kaida se finansira iz Arabije? Prosto covek da ne poveruje, zaista sokantno. Otkrili su tu tako strogo cuvanu tajnu da je deda Berluskoni u sedamdeset i kusur godina fizicki onemocao, pa valjda koristi vijagru u svojim nocnim pohodima. Sad ce svi da se preneraze.
I sta kazes, jedna pogresna rec i gvozdena vrata zatvara? Hehe, dobro , uzivaj onda u wikileaks-ovim otkrivanjima novih "mracnih tajni" globalnog sela. Ako sve budu kao ove, mozda saznamo da li je princ Charles gej, sa kim se svalerise Karla Bruni i da li Boris Tadic depilira grudi. Ima rusvaj da bude po svetu, garantovano.


Meni ovo sve mirise na nesto krupnije, ali vreme ce pokazati. Kao prvo, kako to da se serveri nalaze na teritoriji USA?

http://boxbinary.com...10/capture3.png

http://boxbinary.com...0/11/image1.png

Ko je ovde lud, a ko zbunjen? Ko ovo sve finansira? Cui bono?
Izneli su strasnu istini da je u Iraku poginulo 110.000 ljudi za 6 godina! Pa ko je u ovo sumnjao, izuzev Hilari Klinton?
Naprotiv, prema nekim informacijama je tamo ubijeno vise od 1,5 miliona ljudi. Ceo ovaj projekat nikako ne mogu da zatvore, a niko i ne zeli da ga zatvori, inace bi to bio posao od 5 minuta. Kada bi se serveri nalazili na teritoriji Belorusije, mogao bih i da posumnjam u neke "plemenite" namere ovog resursa. Ovako?
  • 0

#44 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 29 November 2010 - 01:58

Meni na tim domenama otvara servere u francuskoj i irskoj ?
Mozda je u pitanju cloud ili geo distributed hosting.
  • 0

#45 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 29 November 2010 - 02:16

Meni na tim domenama otvara servere u francuskoj i irskoj ?
Mozda je u pitanju cloud ili geo distributed hosting.

:lol+: Ma samo se ti strpi. Za 2-3 dana ce na ovom tredu vrvjeti od informacija. Ne pati se bezze.
  • 0