Jump to content

Photo
- - - - -

Wikileaks

• Please log in to reply
1340 replies to this topic

#61 drmr

drmr
  • Members
  • 667 posts

Posted 29 November 2010 - 14:24

Који идиотлук...

Aj ne izigravaj cistunca.
Nema coveka na planeti koji nece svoj govor prilagoditi okolnostima. Ko to ne radi jednostavno nije socijalno prilagodjen i zreo je za strucnu pomoc.
Politicari su ljudi. Naravno da neko iz druge drzave ko sa njim saradjuje, nece Berluskoniju u lice reci da je senilni starac ali naravno da hoce svojem kolegi.
Isto radis i ti a nista se ne bi promenio da postanes politicar i radis u javnom interesu.
I naravno da ce neke stvari raditi tajno. Nemoj zezat da zaista mislis da sve sto rade treba da bude javno?
Da su objavili neke ozbiljne stvari nego ovakvu prepisku... zuta stampa.
  • 0

#62 Black Dog

Black Dog
  • Members
  • 1,255 posts

Posted 29 November 2010 - 14:28

Који идиотлук (додуше, имајући у виду да је објављен у режимском смећу од часописа какав је Economist, не треба да чуди). Када неко каже Sally what Billy said to Jane , то је приватна ствар која се тиче Sally, Billy, Jane и евентуално још неке особе. Када министар(ство) или неки политичар каже нешто о неком политичару (или било коме), то ради на грбачи десетина или стотина милиона пореских обвезника, којима би, ваљда, требало да одговара (за апсолутно све што ради на функцији коју обавља).

Jedno je zvanična politika a drugo kuloarske priče ili kako kaže ona poslovica: ako voliš kobasice nemoj da gledaš kako se prave

Да не помињем да тај исти паразитски политичарски олош (амерички и други), трошећи стотине милијарди пореских долара, стотинама хиљада невиних људи ради о глави, често делима која су припремана далеко од очију јавности, и о чијим детаљима је могуће сазнати веома ретко или никада.

U ovom slučaju nikada. Čemu onda lupati glavu?

Dečko, savetovao bih da malo spustiš ton, jer ovakvim rečnikom nećeš dogurati daleko.

:lol+: No, dobro..... da ne razbijam iluzije.
  • 0

#63 monahan

monahan
  • Members
  • 1,898 posts

Posted 29 November 2010 - 14:29

Komentar sa RTS-a:

"Objavi mladiću, bog te blagoslovio.."

Edited by monahan, 29 November 2010 - 14:30.

• 0

#64 BasCelik

BasCelik
  • Members
  • 1,975 posts

Posted 29 November 2010 - 14:30

Kako uopšte znati da gomila stvari tamo objavljenih nije izmišljena....

Zato što autentičnost dokumenata potvrđuju i zvanične američke institucije.

Koliko znam .... osim u par sporadičnih slučajeva ... relevantni organi priznaju da su dokument  autentični.

Režimski mediji tamo reže na Wikileaks zbog navodnog "ugrožavanja američke bezbednosti", otkrivanja imena doušnika, otkrivanja načina operativnog delovanja ... 

Edited by BasCelik, 29 November 2010 - 14:30.

• 0

#65 Black Dog

Black Dog
  • Members
  • 1,255 posts

Posted 29 November 2010 - 14:31

separatisto... amerikanci nisu zli, oni su prosto zatucani, ne svi ali mnogi. Jesi nekad upoznao nekog UnajtedStatera? Ako nisi eto ti prilike da ih upoznaš malo, pročitaj si dokumenta i shvati barem kako razmišljaju kad im sa lica spadne sir (cheez). Sa njima je lako, veruj mi, mnogo su sugestivni, veruju skoro u sve što im kažeš, ali bez njih je još lakše, jer sa njihovim infantilnim razmišljanjem ne može se mnogo postići. Pročavrljati se može, u tome su dobri, znaju i vole nasmejati se ali i rado ismejati druge, jednostavno zato što radimo ili razmišljamo kako ne treba tj. kako se ne radi/razmišlja u Usa. Čast (brojnim) izuzetcima, ali veruj mi, nisu zli...

nemoj molim te - kad njima bude vladao ekvivalent Balkanskom Kasapinu i to 12 godina ona ćemo pročati koliko su zatucani..... ili glupi.
Srbi narod najpametniji a šugavi diktator i polupismene barabe ih karaju 12 godina :lol+:

Edited by nevidljivi, 29 November 2010 - 14:34.

• 0

#66 heathen

heathen
  • Members
  • 1,442 posts

Posted 29 November 2010 - 14:37

Aj ne izigravaj cistunca.
Nema coveka na planeti koji nece svoj govor prilagoditi okolnostima. Ko to ne radi jednostavno nije socijalno prilagodjen i zreo je za strucnu pomoc.

Под условом да то ради приватно и не на мој рачун - немам ништа против. Оно што не подносим је да ми политичари или приватна лица раде иза леђа. Социјална прилагођеност је ствар морала, што је Вама очигледно стран концепт.
  • 0

#67 Black Dog

Black Dog
  • Members
  • 1,255 posts

Posted 29 November 2010 - 14:41

Под условом да то ради приватно и не на мој рачун - немам ништа против. Оно што не подносим је да ми политичари или приватна лица раде иза леђа. Социјална прилагођеност је ствар морала, што је Вама очигледно стран концепт.

a pa ne...... trebaju da kažu direktno - znate godspodine Ahmadinedžad mi mislimo da ste vi novi hitler i da vas treba kolcem ko pobesnelog psa ali ne smemo zbog javnog mnjenja i jebene međunarodne zajednice - nego vi nastavite da nas zavlačite sa oću piškim neću piškim a mi ćemo da se pretvaramo da vi ne pravite atomku i finansirate hezbolah, hamas i one nesrećnike u avganistanu.
  • 0

#68 Black Dog

Black Dog
  • Members
  • 1,255 posts

Posted 29 November 2010 - 14:45

ili još bolje - Chavez vs Ahmadinedžad: Mi mislimo da ste vi u Iranu jebeni retardi al eto jebiga treba nam podrška protiv zle amerike tj. da zajebemo sopstveno javno mnjenje kako ne bi primetilo da zemlju pretvaramo u novu Kubu jer nemamo veze s ekonomijom....
  • 0

#69 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 29 November 2010 - 14:45

O kakvoj slobodi ti pricas? Dotican lik nema slobodu da objavljuje tudja dokumenta. Nema tu slobodu ni onaj koji dokumenta dotura. To je najobicnija drukara.
Tvoj odgovor nema smisla. Imao bi smisla da postoji zakon koji wikileaks-u dozvoljava da objavljuje dokumenta a oni tu slobodu ne koriste.

Ma nije valjda. I u severnoj koreji postoje neki zakoni, znači samo ih se pridržavaš i sve je u redu. Znaš kako, narodni predstavnici nikad neće doneti zakon koji ih obavezuje na trensparentnost rada osim ako nisu prinudjeni mogućnošću da izgube vlast. Ovo je jedan od načina da ih se prinudi. I ne moraš se truditi oko odgovora a ja svejedno neću više replicirati jednom tako beznadežnom i pristrasnom autoritarcu.

Nešto na ovu temuNothing But the Truth (2008)
  • 0

#70 BasCelik

BasCelik
  • Members
  • 1,975 posts

Posted 29 November 2010 - 14:47

a pa ne...... trebaju da kažu direktno - znate godspodine Ahmadinedžad mi mislimo da ste vi novi hitler i da vas treba kolcem ko pobesnelog psa ali ne smemo zbog javnog mnjenja i jebene međunarodne zajednice - nego vi nastavite da nas zavlačite sa oću piškim neću piškim a mi ćemo da se pretvaramo da vi ne pravite atomku i finansirate hezbolah, hamas i one nesrećnike u avganistanu.

E pa baš tako će ameri da pričaju.

Obzirom da su popušili u Iraku, a bogami i u Avganistanu.... može se desiti da pozovu Ahmedinedžada i na inauguraciju budućeg amerčikog predsednika....

Ameri su ionako navikli da aplaudiraju raznim diktatorčićima o S. Arabije, pa do Pakistana -- neće im pasti teško ni da podilaze Ahmedinedžadu...

Edited by BasCelik, 29 November 2010 - 14:48.

• 0

#71 Black Dog

Black Dog
  • Members
  • 1,255 posts

Posted 29 November 2010 - 14:48

Ma nije valjda. I u severnoj koreji postoje neki zakoni, znači samo ih se pridržavaš i sve je u redu. Znaš kako, narodni predstavnici nikad neće doneti zakon koji ih obavezuje na trensparentnost rada osim ako nisu prinudjeni mogućnošću da izgube vlast. Ovo je jedan od načina da ih se prinudi. I ne moraš se truditi oko odgovora a ja svejedno neću više replicirati jednom tako beznadežnom i pristrasnom autoritarcu.

Nešto na ovu temuNothing But the Truth (2008)

zar ti nisi kukao kao je bilo kul za vreme slobe kad si mogao da se snalaziš aka švercuješ benzin?
  • 0

#72 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 29 November 2010 - 14:54

Koliko znam .... osim u par sporadičnih slučajeva ... relevantni organi priznaju da su dokument  autentični.

Režimski mediji tamo reže na Wikileaks zbog navodnog "ugrožavanja američke bezbednosti", otkrivanja imena doušnika, otkrivanja načina operativnog delovanja ... 

Ne znam. Tu se objavi 200 000 dokumenata i postoji velika mogućnost da neki od njih budu falsifikovani. Uostalom to otvara i prostor da neko može da podmetne šta mu padne na pamet, a da ljudi iz wikileaksa ni ne znaju da li je nešto falsifikat ili ne.

BTW koji su to režimski mediji u USA. Mislim da podela tamo ide drugačije.

Edited by Eraserhead, 29 November 2010 - 14:55.

• 0

#73 mlatko

mlatko
  • Members
  • 1,159 posts

To je ono što ih "krasi", gde god da su, operativci su. Ne samo ambasadori i njihovi činovnici nego i obični ljudi. Uvereni (indoktrinirani) su da je sve dobro u Državama a izvan su samo otpadci normalnog sveta. Ne zaslužujemo da živimo u Njihovom svetu zato treba da ih se otarasimo.
  • 0

#74 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Mislim, smešno je, kako ste se okomili na poslednji paket dokumenata na Wikileaks. K'o da su na Wikileaks samo dokumenta, koji razotkrivaju način korespodencije među političarima... :) Koliko ja znam, bilo je (i biće) tu još jašta pametnijih stvari. A vi o tome, kako treba da se priča u svetu... :lol+:
  • 0

#75 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 29 November 2010 - 14:56

zar ti nisi kukao kao je bilo kul za vreme slobe kad si mogao da se snalaziš aka švercuješ benzin?

Definitivno ne, nikad ne kukam jer mogu da se snadjem uvek. Problem je što postoji potreba za snalaženjem a to dokazuje manja proizvodnja nego posle bombardovanja i život na veresiju i od milostinje. A sad da mi objasniš kakve to veze ima sa temom.
  • 0