Jump to content


Photo

Pravoslavna Molitva vs. Paganska Meditacija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
46 replies to this topic

#31 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 18 February 2004 - 18:52

...Asteka , npr., i njhova hronologija izgleda ovako (kroz epohe trajnosti 4008 do 5026 - sto znaci da nisu fiksne, te da ne prelaze cirka tri`es `iljada):
  • vetreno sunce (zavrseno vrtlozima pomamljenih vetrova),
  • vatreno sunce (zavrseno u plamenu koji je kuljao s neba),
  • sunce mraka (zavrseno kada je "tigar potamanio divove"),
  • vodeno sunce (zavrseno potopom),
  • zemljotresno sunce (zavrseno zemljotersom u Mexico City-ju 85.te),
  • sunce kvecalkoatla - pernate zmije (traje od 91.ve)...;
ali kakve vezo to ima sa tehnikama meditacije?
sto se tice bible, prenebregavas da je Enoh, koga "Bog uze i ne nadje se vise", ziveo znatno krace od svojih savremenika.
nema veze, samo ti reprodukuj i dalje - nabiflano, steta da se baci, jel?

Edited by vowel, 19 February 2004 - 19:35.


#32 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 18 February 2004 - 19:17

Напоменимо још један детаљчић око животног века човека... Наиме, очигледна је разлика у дужини живота људи пре и после потопа. Након потопа, још се више скраћивао животни век, али овом приликом ћу споменути само разлику од пре и после потопа.

Наиме, препотопска земља, је изгледала битно другачије од данашње. У оно време, 6 седмина површине је било тло, а само 1 седмина је била под водом. Где је била та силна вода ? Била је изнад свода (атмосфере), као што је и речено у Књизи Постања. Потоп је настао када је Бог одлучио да обруши ту воду на земљу. Каква је била клима препотопске земље док је тај водени омотач још био горе ? Неке напомене опет имамо у Библији. Киша није падала, него је роса натапала земљу, што указује на сасвим другачији ток кружења постојеће воде у атмосфери. Поред тога, ефекат стааклене баште је био присутан, па су темепературе биле уједначеније. Полови у таквим условима нису могли бити замрзнути, што нам доказују и истраживања када су нашли фосиле папрати на половима. Ако је температура уједначена, онда ни ветрови не дувају, него можда неки благи поветарци... Што се тиче самог човека, животни век је морао бити дужи, што због одсуства радијације из васељене, што због других климатских фактора, а и због генетске садржине која је била далеко ближа савршеном првом човеку Адаму, него ли је данас...

Тврдити како данас неки људи живе толико дуго је велика глупост, јер се ради о покушају да се садашње време тави у контекст препотопске земље. Апсурд !!! :lol:

#33 Kartikeya

Kartikeya
  • Members
  • 562 posts

Posted 19 February 2004 - 16:30

... i njhova hronologija izgelada ovako: vetreno sunce, vatreno sunce, sunce mraka, vodeno sunce, zemljotresno sunce, sunce kvecalkoatla, ali kakve vezo to ima sa tehnikama meditacije?
sto se tice bible, prenebregavas da je Enoh, koga "Bog uze i ne nadje se vise", ziveo znatno krace od svojih savremenika.
nema veze, samo ti reprodukuj i dalje - nabiflano, steta da se baci, jel?

:lol:

#34 Kartikeya

Kartikeya
  • Members
  • 562 posts

Posted 19 February 2004 - 16:58

Тврдити како данас неки људи живе толико дуго је велика глупост, јер се ради о покушају да се садашње време тави у контекст препотопске земље. Апсурд !!!  :lol:

Niko nije tvrdio da su to obični ljudi, tvrdnja se odnosi na yogije i mističare. Dakle, na osobe koje poseduju praktična, vrlo složena, često i opasna, metafizička znanja uz pomoć kojih odolevaju naletima smrti. Takođe niko nije tvrdio da je tako neverovatna dužina njihovog života uzrokovana današnjom prirodnom okolinom u kojoj žive. Uzrokovana je, kao što rekoh, metafizičkim znanjima (prevashodno procesima disanja), uostalom ti ljudi su sposobni da putuju i na druge planete ili svetove gde vladaju drugačiji i priodni uslovi i efekti dejstva vremena, oni nisu vezani samo za ovu planetu. Naravno, izuzetno su retki i nećete ih naći da prave cirkus od svojih moći ili da se tašto eksponiraju. Znate, nekome ko je okusio beskraj nije do detinjarija. To su krajnje duboka i vrlo potresna iskustva koja iz temelja menjaju kako pogled na svet u kome se nalazimo tako i našu svest. Yogi koji je dostigao savršenstvo u primeni Aštanga-yoge sposoban je izabrati trenutak smrti, napustuti telo po svojoj volji, i odabrati sledeće odredište...

#35 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 19 February 2004 - 19:44

A kad sam ja potencirao OOB (OBE)*, ti Karty nisi hteo da konverziras, pravio si se Tosa? A sad zagovaras astralna putovanja? Nego jel znas ti, jel si praktikovao meditaciju (mislim u ovom zivotu), i ako jesi, jel imas neka iskustva? Mislim, mozes li malo da se odvojis od pukog reprodukovanja nabiflanog ?
* jel znas kako se po samadhi-ju, a nastavkom duhovnog uzdizanja postize ... jel znas sta prethodi astralnom putovanju? a posle cu ja opet da sasecam ako bude trebalo (da ne kaze neko da imam zadje namere, odmah ...ccc).

Edited by vowel, 19 February 2004 - 19:49.


#36 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 19 February 2004 - 20:09

osobe koje poseduju praktična, vrlo složena, često i opasna, metafizička znanja uz pomoć kojih odolevaju naletima smrti


хахахахахахахахааххахаахахахахахаха... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


(1 Мој. 3,4) А змија рече жени: нећете ви умријети

Edited by MaranAta, 19 February 2004 - 20:11.


#37 Kartikeya

Kartikeya
  • Members
  • 562 posts

Posted 19 February 2004 - 20:44

хахахахахахахахааххахаахахахахахаха...  :lol:  :lol:  :lol: :lol:  :lol:  :lol: :lol:  :lol:  :lol: :lol:  :lol:  :lol: :lol:  :lol:  :lol:


(1 Мој. 3,4) А змија рече жени: нећете ви умријети

Pa ti stvarno ne vidiš ništa izvan svog kokona. :lol: Ko je rekao da oni ne umiru? "odolevaju naletima smrti" i to mogu da rade vrlo dugo, ali ne u večnost. Oni takođe umiru, ali mogu veoma dugo da odbijaju smrt. Sve ti u toj svojoj ćupi zamuljaš i izvrneš da ne kažem razvratiš. Čitaj malo kako je rečeno, a ne kako ti želiš da je :lol:

Edited by Kartikeya, 19 February 2004 - 20:57.


#38 Kartikeya

Kartikeya
  • Members
  • 562 posts

Posted 19 February 2004 - 20:54

A kad sam ja potencirao OOB (OBE)*, ti Karty nisi hteo da konverziras, pravio si se Tosa? A sad zagovaras astralna putovanja? Nego jel znas ti, jel si praktikovao meditaciju (mislim u ovom zivotu), i ako jesi, jel imas neka iskustva? Mislim, mozes li malo da se odvojis od pukog reprodukovanja nabiflanog ?
* jel znas kako se po samadhi-ju, a nastavkom duhovnog uzdizanja postize ... jel znas sta prethodi astralnom putovanju? a posle cu ja opet da sasecam ako bude trebalo (da ne kaze neko da imam zadje namere, odmah ...ccc).

Ništa ja ne zagovaram, potegnuta je tema mističnih moći yogija, pa to malo opisujem. I šta bi ti to hteo, da izvedem mentalni striptiz na sceni "forum B92" ili si dobio napad želje da ti ispovedim privatan život? :lol:

#39 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 19 February 2004 - 21:08

..."odolevaju naletima smrti" i to mogu da rade vrlo dugo, ali ne u večnost. Oni takođe umiru, ali mogu veoma dugo da odbijaju smrt.

хахахахахахахахахахахаахахахахахахах.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#40 Kartikeya

Kartikeya
  • Members
  • 562 posts

Posted 19 February 2004 - 23:20

хахахахахахахахахахахаахахахахахахах....  :lol:  :lol:  :lol: :lol:  :lol:  :lol: :lol:  :lol:  :lol: :lol:  :lol:  :lol: :lol:  :lol:  :lol:

Kaži i nama šta je tako smešno da se i mi malo smejemo. :lol:

#41 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 20 February 2004 - 14:36

Енцефалограм је показао да је код Православног хришћанина у стању молитве запажено потпуно искључење коре великог мозга уз јасну свест. Овај феномен су научници одредили као четврто стање свести


zvano svesna mutavost (mutavluk, praznoglavost, tupost) :lol: :lol: :lol: :lol:

#42 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 20 February 2004 - 15:46

Kaži i nama šta je tako smešno da se i mi malo smejemo. :lol:

..."odolevaju naletima smrti" i to mogu da rade vrlo dugo, ali ne u večnost. Oni takođe umiru, ali mogu veoma dugo da odbijaju smrt.


Још питаш... хахахахахахахахахахахахахахахахахахахахаахахахахахаха... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#43 Kartikeya

Kartikeya
  • Members
  • 562 posts

Posted 21 February 2004 - 17:06

Још питаш... хахахахахахахахахахахахахахахахахахахахаахахахахахаха...  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

hle to ono, - ko lud na brašno :lol:

#44 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 22 February 2004 - 14:31

Hajde malo da se vratimo na temu.

Unutrasnje usredsredjenje uma u srcu. Molitva srca. U njemu se usecava i ostaje-vezuje (mada se i uzdize k Bogu: gore imajmo srca ).
Prava molitva - delatna molitva, a pravo delo - molitveno delo i rad.

vs.

Unutrasnje samouzdizanje do svesti iznad misli, apsolutnog uma. Samadhi, te moksha, nistavilo
Ne-delovanje, ravnodusnost prema ishodistu (prema dobru i zlu kao odvojenim silama, jer se time covek vezuje i onemogucava harmonija - stvarnost, zapravo ambivalentnost).

p.s. setimo se molitve Gospodnje na gori Maslinskoj u znoju koji kao kaplje krvi kapase u samrtnoj borbi. I sad, kakvo je zajednistvo te usrdne (od srca) molitve sa meditantskim kundalini samouznosenjem preko cvorista, energetskih-cakri, a zarad ekstrahovanja duha - moksha-om ("oslobodjenjem"), po samadhi-ju (zaustavljanju misaonih aktivnosti - toka misli), a kao krajnji cilj iste? NIKAKVo!

Edited by vowel, 22 February 2004 - 14:34.


#45 Kartikeya

Kartikeya
  • Members
  • 562 posts

Posted 04 March 2004 - 16:35

Hajde malo da se vratimo na temu.

Unutrasnje usredsredjenje uma u srcu. Molitva srca. U njemu se usecava i ostaje-vezuje (mada se i uzdize k Bogu: gore imajmo srca ).
Prava molitva - delatna molitva, a pravo delo - molitveno delo i rad.

vs.

Unutrasnje samouzdizanje do svesti iznad misli, apsolutnog uma. Samadhi, te moksha, nistavilo
Ne-delovanje, ravnodusnost prema ishodistu (prema dobru i zlu kao odvojenim silama, jer se time covek vezuje i onemogucava harmonija - stvarnost, zapravo ambivalentnost).

p.s. setimo se molitve Gospodnje na gori Maslinskoj u znoju koji kao kaplje krvi kapase u samrtnoj borbi. I sad, kakvo je zajednistvo te usrdne (od srca) molitve sa meditantskim kundalini samouznosenjem preko cvorista, energetskih-cakri, a zarad ekstrahovanja duha - moksha-om ("oslobodjenjem"), po samadhi-ju (zaustavljanju misaonih aktivnosti - toka misli), a kao krajnji cilj iste? NIKAKVo!

Mešaš istočnu mistiku (onu izvornu i ovu "savremenu") sa njihovim monoteizmom i još puno toga. Puno je to složenije nego ti o tome znaš nešto.