Jump to content


Photo

Pravoslavna Molitva vs. Paganska Meditacija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
46 replies to this topic

#16 Kartikeya

Kartikeya
  • Members
  • 562 posts

Posted 17 February 2004 - 15:14

Boze, ne znam da li vece gluposti pisu ovi pravoslavni ili hinduisti.
A da pokrenem jedno glasanje ?

Ma, objasni ti njima Draganče sve kako to zapravo treba i valja.

#17 Kartikeya

Kartikeya
  • Members
  • 562 posts

Posted 17 February 2004 - 15:27

Из интервјуа са доктором...


Question: You are working on the problem of the effect of prayer on consciousness. What conclusions have you arrived at?

http://www.madra.dp....ctur/a18_4.html

#18 Kartikeya

Kartikeya
  • Members
  • 562 posts

Posted 17 February 2004 - 15:51

karty, prestani da lazes ljude i da se blamiras;
samadhi je zaustavljanje misaone aktivnosti, cemu i vode sve meditacije, zapravo sama-zajedno, dhi-staviti; moze se govoriti o enstaticnom umirenju, usredsredjenju, sabranju, koncentraciji, a naravno sve to kao protivteza ekstaticnom prosvetljenju (boddhi).
dakle, to sto karty lupa gluposti ne znaci da je maran na pravom tragu, cak i kad bi zano da barata prakticno sa frekvencama, stanjima. i u rusiji je meditacija na ceni, i neko se zapravo dosetio da "blagotvorne" frekvence evidentira i u molitvama. tjah, ...

A šta sam to slagao?

Edited by Kartikeya, 17 February 2004 - 15:51.


#19 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 17 February 2004 - 15:56

Наставак интервјуа...
---------------------------

Q: Does it mean that it is possible today to build a model of the interaction between man and the environment based on the study of brain's electric potential?

A: The problem is that the second level of consciousness in modern civilization is reduced. Man becomes grown up somewhere by 20 or 21 years old, and he fully develops alpha rhythm. This is social consciousness, socialization.

A child having consciousness only on the level of the ideal Self, seeing his father and mother and those close to him as ideal figures, so to speak, cannot orient himself in space, as he is being led by the hand and he cannot go anywhere on his own. He pays no attention to society. While he grows, the man is entering the world of social consciousness as he studies at a school, at a college, and assimilates achievements of humanity. This is the third level of consciousness.

The other day I came across a newspaper article, it said that a French TV cameraman was on assignment in Somali. At that time there were a lot of hungry people there, and the United Nations operated a food distribution center. Hungry, famished people were coming to the food center, including many children, and that French guy was shooting a girl who plodded wearily along towards the food center. She had only a little way to go, but she was pursued by a hopping griffon vulture which waited when she fells down in order to peck her. And the guy shot all along as the girl fell down and the vulture pecked her -- he put all that on videotape. When he was asked why he didn't lift the girl and carry her the remaining 200 or 300 yards, for she weighed almost nothing, he said:

"Well, what's the difference? There are thousands, perhaps hundreds of thousands of people like that girl, so it was a statistically negligible and a near zero percentage. What significance can it have for humanity?"

In other words, he could not see individual human beings for humanity. It turned out that he was brought up in an incomplete family where his parents took no interest in him. As a practical matter, he does not have even the second level of consciousness, as he could not feel compassion toward a concrete human being, not statistically, but humanely. This is what all western civilization primarily loses, because, on the one hand, it becomes kind, and, on the other hand, extremely cruel.

--------------------------

Наставиће се... :lol:

Edited by MaranAta, 17 February 2004 - 15:57.


#20 Kartikeya

Kartikeya
  • Members
  • 562 posts

Posted 17 February 2004 - 16:05

Oh, oprostite mi što insistiram :lol: ali, ko su tzv "meditanti" Ajde MaranAta, otkrij nam tu "tajnu". Već bih mogao da se kladim da se radi o Maharišijevim TM "letačima". :lol: koji su ponajviše radili sa electroencefalogramom.

#21 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 17 February 2004 - 17:11

Рекло би се да ПАГАНИ будисти себе сматрају за "супериорне" у односу на друге ПАГАНЕ, у овом конкретном случају Махаришијевим... :lol:

Стрпљења синко.... све полако и по реду. :lol:

#22 Kartikeya

Kartikeya
  • Members
  • 562 posts

Posted 17 February 2004 - 18:00

Рекло би се да ПАГАНИ будисти себе сматрају за "супериорне" у односу на друге ПАГАНЕ, у овом конкретном случају Махаришијевим...  :lol:

Стрпљења синко.... све полако и по реду.  :lol:

E pa sinak adventistički-pravoslavac-jehovin svedok, "ПАГАНИ будисти" :lol: :lol: :lol: Pa ti si stvarno genije - i to "suvi genije". Čuvaj se da te CIA ne ukrade.

Nisam se prevario, radi se baš o "Transcendentalnoj meditaciji". Nešto se ne sećam tog "procesa" da je opisan u autentičnim spisima. :lol:

"Quantum Effects Devices Project"
http://www.qedcorp.c...cr/attentn.html

#23 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 17 February 2004 - 18:03

A šta sam to slagao?

o 60000 godina prakse. ili 50000 godina do istinske meditacije.

Edited by vowel, 17 February 2004 - 18:05.


#24 Kartikeya

Kartikeya
  • Members
  • 562 posts

Posted 17 February 2004 - 18:05

o 60000 godina prakse.

Zašto misliš da je to laž.

#25 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 17 February 2004 - 18:10

zasto?
60000
6000
600
60
6
cega? godina? reci mi sta je istinska meditacija, objasni/pojasni je malo podrobnije, ili razoblici laznu, pa onda 'reinkarniraj' pitanje ili, reci mi zasto ne 6.000.000?

#26 Kartikeya

Kartikeya
  • Members
  • 562 posts

Posted 17 February 2004 - 18:15

zasto?
60000
6000
600
60
6
cega? godina? reci mi sta je istinska meditacija, objasni/pojasni je malo podrobnije, ili razoblici laznu, pa onda 'reinkarniraj' pitanje ili, reci mi zasto ne 6.000.000?

Ah, ti znači sumnjaš da bi to mogla biti laž. Samoglasniče, sredi tu svoju misao malo, shvatam ja da ti imaš neki problem, al nije to baš toliko veliki problem a? Sad žurim, imam obaveze, pojašnjenje u vezi sa tom tvrdnjom sledi uskoro. :lol:

#27 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 17 February 2004 - 19:40

E pa sinak adventistički-pravoslavac-jehovin svedok, "ПАГАНИ будисти"  :lol:  :lol:  :lol: Pa ti si stvarno genije - i to "suvi genije". Čuvaj se da te CIA ne ukrade.

Наравно... Будизам је само један од многих облика ПАГАНИЗМА. Испразна људска философија која проповеда егоцентричност и затвореност у самог себе, и одвраћа људе од Бога Творца. По хришћанству, управо то је оно што Сатана непрестано ради - одвраћа људе од Бога. :lol:

Edited by MaranAta, 17 February 2004 - 19:40.


#28 Kartikeya

Kartikeya
  • Members
  • 562 posts

Posted 18 February 2004 - 17:03

Наравно... Будизам је само један од многих облика ПАГАНИЗМА. Испразна људска философија која проповеда егоцентричност и затвореност у самог себе, и одвраћа људе од Бога Творца. По хришћанству, управо то је оно што Сатана непрестано ради - одвраћа људе од Бога.  :lol:

Budizam Paganizam! :lol: A ja mislio da je Budizam - Budizam! :lol: Da je ateističko učenje u tome se slažem, al da je Budizam paganizam... e, pa sad mogu na miru da umrem kad si me tako lepo prosvetlio. :lol: Još samo da kažeš u kom si rečniku i enciklopediji našao tu tvrdnju ili je to oficijelni specijalitet pravoslavlja? Nešto kao u kulinarstvu papazjanija ili mešano povrće. Od svega po malo, pa u jednu šerpu.

Imadeš li još nešto da nam amanetuješ u svom testamentu kao izraz tvoje uzvišene volje da stvarnost bude baš onakva kakvom je tvoj kikiriki um, kroz velove iluzije, pomućeno vidi i opisuje? Ili je to sve? :lol:

#29 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 18 February 2004 - 17:28

ПАГАНИЗАМ (мало блажи назив је - незнабошци) је веровање у неког или нешто друго а не у Бога Творца. Самим тим је јасно да је и Будизам заправо - облик ПАГАНИЗМА. :lol:

#30 Kartikeya

Kartikeya
  • Members
  • 562 posts

Posted 18 February 2004 - 17:47

zasto?
60000
6000
600
60
6
cega? godina? reci mi sta je istinska meditacija, objasni/pojasni je malo podrobnije, ili razoblici laznu, pa onda 'reinkarniraj' pitanje ili, reci mi zasto ne 6.000.000?

Elem, Samoglasniče. U vedskom učenju i računanju vremena doba u materijalnom svetu se smenjuju po ciklusima koji se zovu na sanskritu "yuga". Postoje 4 yuge ili doba. Po imenima: Satya, Treta, Dvapara i Kali. Sva imaju određene karakteristike i trajanje.

Satya-yuga, zlatno doba, doba vrline, traja 1.728.000 zemaljskih godina.
Treta-yuga, traje 1.296.000
Dvapara-yuga, traje 864.000 i
Kali-yuga, gvozdeno doba, doba u kome smo sada mi, traje 432.000 godina, od čega je do sada proteklo oko 5.000 godina. Ukupno sve četri yuge traju 4.320.000 godina i onda dolazi do većeg uništenja pa se ciklus ponavlja...

Svako od doba, između ostalog ima specifičan način propisanog duhovnog napretka za ljude koji je odgovarajući vremenu, mestu i okolnostima svakog od tih doba i takav da čovek može za jedan ljudski vek određenog doba da dostigne cilj ljudskog postojanja, povratak Bogu. Takođe u svakom od ovih doba ljudi žive različitu dužinu života mereno zemaljskim godinama. Tako da u

Satya yugi žive do oko 100.000 godina,
Treta do oko 10.000 godina u
Dvapara do oko 1.000 godina i u
Kali yugi do oko 100 godina i to se polako smanjuje.

Na primer u Bibliji se kaže:
1Moj.5.
5. Тако поживе Адам свега девет стотина тридесет година; и умре.
8. Тако поживе Сит свега девет стотина дванаест година; и умре.
11. Тако поживе Енос свега девет стотина пет година; и умре...
27. Тако поживе Матусал свега девет стотина и шездесет и девет година; и умре.

Odakle je od ovog zadnjeg, Metusala, i nastala izreka za starog čoveka - star ko Metusalem, (budući da je nadjuže živeo) Očigledno je opis stvaranja sa početka novog zemaljskog doba nakon Treta yuge; - Dvapara yuge, kada su ljudi živeli do oko 1.000 godina.

Slažem se da u sićušnom umu savremenog čoveka tamnog doba Kali koji se zadovoljava sapunskim operama sa televizije i živi sa oganičenom vizijom poput konja sa oglavnom, ovo izaziva silnu nevericu pa i podsmeh, ali potrebno je mnogo znanja, truda i odricanja da bi se realizovali marifetluci uma i duša oslobodila i zaplutala u beskraj koji je oko nas. Do tada ne mogu da se bavim ličnim problemima neverice kod ograničenih pojedinaca, ali mogu da izložim ovo, iako izaziva nevericu, pa kako kom volja. :lol:

Pomenuti proces aštanga-yoge je bio propisani proces za duhovno uzdizanje u Satya yugi, dobu u kojem je ljudski život trajao 100.000 godina. Smatralo se da ako ga neko započne od malih nogu može da u svom zralom dobu od oko 60.000 godina distigne uspeh. Neki se sa tim procesom sa manje ili više uspeha bave i danas, iz života u život, ili pak ako su dovoljno uznapredovali sposobni su da odbijaju nalete smrti, održavaju telesnu vitalnost i mladost stotinama, hiljadama pa i desetinama hiljada godina. Takvih ima i u Južnoj Americi, potomci drevnih Tolteka, Inka, Maja... iako se bitno razlikuju od yogija...