Jump to content


Photo

jel gledao neko "Lost in translation" ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
90 replies to this topic

#61 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 25 March 2004 - 15:24

Kao covjek koji je na svojim azijskim turnejama posjetio i Tokio, s paznjom sam pogledao film. Mislim da je glavna ideja filma u onom sto je Indy napisao:
"... poenta je da su nasih 2 glavna junaka potpuno izolovana i primorana da pogledaju u sebe i svoje zivote."
Japan je posluzio kao koreografija. Za nas sigurno interesantna. 

PS
Je li neko razumio zasto ona call girl koja trazi da joj glavni junak pocijepa carape u hotelskoj sobi stalno ponavlja "please let me go"? Je li i to bilo "lost in translation"?

EDIT: mislim da je ikar u pravu - "tokio je izabran bas zato da naglasi tu otudjenost."

ne znam ali epizoda sa
LIP my stockings
umesto RIP....

i LOGEL MOORE...na snimanju reklame su genijalne:)))

#62 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 25 March 2004 - 15:30

a kako vam se cini b.murrey-ova karaoke izvedba MORE THAN THIS?:lol:))

#63 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 25 March 2004 - 15:30

pa necka se.

#64 Veliki Gedzbi

Veliki Gedzbi
  • Members
  • 323 posts

Posted 25 March 2004 - 15:35

a kako vam se cini b.murrey-ova karaoke izvedba MORE THAN THIS?:lol:))

...kako je to zahtevna pesma za pevanje...sigurno je za to morao DOSTA da vezba ili je savremena tehnika pritekla u pomoc...

#65 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 25 March 2004 - 15:49

...kako je to zahtevna pesma za pevanje...sigurno je za to morao DOSTA  da vezba ili je savremena tehnika pritekla u pomoc...

da, ali mislim da je bas otpevao od srca...cak mu malo glas podrhtava...moze se cuti na soundtrack-u 'lost in translation'...ta numera zatvara cd...
ali mi je tako super:)))

#66 Psycho

Psycho
  • Members
  • 830 posts

Posted 26 March 2004 - 16:18

Film preporucujem svim ljudima koji nemaju pisu,a drma ih midl ejdz kriza. Big Zeleni smajli

#67 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 26 March 2004 - 19:57

i ja sam konacno pogledala film ...jako mi se svideo :lol: ....isprva pomislih, Boze kako je njima dosadno, tako je i meni dok ih tako gledam :lol: ...ali odmah malo kasnije sam skontala da je film almost perfect :lol: B)

#68 Pikoleta

Pikoleta
  • Members
  • 1,012 posts

Posted 26 March 2004 - 20:09

Film preporucujem svim ljudima koji nemaju pisu,a drma ih midl ejdz kriza. Big Zeleni smajli


bolji obicaji ponasanja nalazu da sopstvenim problemima ne smijes zamarati ostale, ali boze moj, tu smo svi manje vise larpurlartisti. u to ime, mali zeleni too.

#69 Psycho

Psycho
  • Members
  • 830 posts

Posted 27 March 2004 - 09:38

larpurlartisti,bolji obicaji ponasanja,boze moj...
ju had me at helo

#70 Tsunami

Tsunami
  • Members
  • 279 posts

Posted 27 March 2004 - 11:49

Ma super je film...
Hoce li neko da mi isprica kraj, ja sam zaspao. :lol:

#71 sailor

sailor
  • Banned
  • 977 posts

Posted 31 March 2004 - 14:05

Odličan film. Prvo mi je upala u oči režija koja je majstorska i više od toga. Gluma takođe odlična, scenario tako i tako, čini mi se da je Sophia dobila Oskara kao nadoknadu za nedostižnu nagradu koja je unapred bila namenjena Jacksonu. Jedan od mojih favorita u poslednje vreme.

#72 jack bauer

jack bauer
  • Members
  • 629 posts

Posted 14 April 2004 - 10:23

sinoc gledao RUSHMORE (1996, mislim.).
jedna od glavnih uloga bill murray.

ko nije gledao, mora. film je remek-delo. a narocito ce znaciti onima koji su gledali LOST IN... EVERYTHING MOSTLY :lol:

film se doima kao prequel L.I.T., ima nevidjenu dramaturgiju, glumu, vrlo je poetican, i zelja mi je- pokazace svim ovima koji od coppole s. ne vide gusku g., da za dobar film treba imati i malo mashte.

soundtrack ludilo. sve sam krem sezdesetih, pop & rok

#73 Junior Bonner

Junior Bonner
  • Members
  • 1,146 posts

Posted 16 April 2004 - 12:24

Film je sasvim OK. Dvoje ljudi privlačni jedno drugom svako ih svojih razloga, svesnih od početka da njihova veza nema ni sadašnjost a kamo li budućnost. Taj osećaj simpatije sa zadrškom, jer su svesni da ih sve razdvaja, dominira u svakoj sceni. Posebno kada ona vide pevačicu u njegovoj sobi i kaže: OK, ako ništa bliža ti je po godinama. Režiserka je izdržala sva iskušenja i priču od početka do kraja vodila onim putem kojim je i logično da ide. Odustvo čak i poljupca na kraju, o sex-u i da ne govorimo, samo povećava simpatije prema glavnim likovima, prisutne od samog početka. Oboje odigrali odlično svoje uloge.

E, sad. Tokio, odnosno Japan, jesu tu da istaknu njihovu usamljenost ali isto tako je tačno da je film mogao da se odvija na bilo kom drugom mestu na svetu. Problem je što naslov filma sugeriše mnogo žešće bavljenje odnosom Japana prema zapadnoj kulturi a toga u filmu nije bilo mnogo i to što je bilo nije bilo toliko ubedljivo. Kada bi naslov bio drugačiji sve bi bilo mnogo bolje.


Psycho:

Film preporucujem svim ljudima koji nemaju pisu,a drma ih midl ejdz kriza. Big Zeleni smajli


Normane, je si li bio skoro u podrumu?

#74 Master Yoda

Master Yoda
  • Members
  • 49 posts

Posted 21 April 2004 - 18:54

Posted Image

I Hitchu se dopao film. :lol:

#75 Lana

Lana
  • Members
  • 7 posts

Posted 26 April 2004 - 23:31

Veci smor u zivotu nisam gledala. Ja mislim da je tekst za ovaj film stao na jednu stranu A4 formata. Uzas... tacno bih se smorila da sam ga gledala u bioskopu. Jedino sto valja u tom filmu je Tokio i nista vise