Jump to content


Photo

Najgori pisci na svetu...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
87 replies to this topic

#16 Willow

Willow
  • Members
  • 680 posts

Posted 16 January 2004 - 12:46

Catcher In the Rye mi je jedna od omiljenih knjiga svih vremena

Catcher in the Rye je solidna knjiga, mada donekle precenjena, kao i celokupan Selindžerov opus: Sejmor... i Tesari... su dve krajnje dosadne, gotovo besmislene knjige; Freni i Zui je relativno okej; 9 priča je sjajna. Dakle, kod Selindžera imamo jednu sjajnu, jednu solidnu, jednu okej i nekoliko krajnje dosadnih knjiga. Sve u svemu - nedovoljno... Meni se ipak puno više dopada Džon Fante... I njegova knjiga Put za Los Anđeles... Mislim da se tu Fante puno uspešnije pozabavio jebadama i problemima adolescentskog doba nego Selindžer u svom Lovcu...

Super je avatar, Sigourney rulez!  :lol:


Najzgodnija cura na svetu... ideal moga srca...

#17 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 16 January 2004 - 13:56

Sejmor... i Tesari... su dve krajnje dosadne, gotovo besmislene knjige;

Mala ispravka - Raise High The Roof Beam, Carpenters i Seymour: An Introduction su priče, a ne knjige (pretpostavljam da pod "knjiga" podrazumevaš "roman"). Slažem se da su lošije od ostatka njegovog suviše skromnog opusa. Ali što se mene lično tiče, sve da je napisao samo Catcher In The Rye, bilo bi dovoljno. :lol:

#18 Willow

Willow
  • Members
  • 680 posts

Posted 16 January 2004 - 22:26

Ali što se mene lično tiče, sve da je napisao samo Catcher In The Rye, bilo bi dovoljno.  :lol:

Delim slično mišljenje...

#19 Willow

Willow
  • Members
  • 680 posts

Posted 16 January 2004 - 23:18

sve više postaje očigledno da u ovom topiku ipak nećemo uspeti da izaberemo najgore pisce na svetu...

#20 luba

luba
  • Members
  • 1,254 posts

Posted 17 January 2004 - 00:50

paolo kueljo ili kako li se vec zove taj covek. nesto najdosadnije sto sam ikada uzela u ruke. mrzim tu kombinaciju satro intelektualno-emotivnog mrsomudjenja.
tacno moze da se provali matematicka formula po kojoj je pisano: idemo dva pasusa, svaki po recenicu dugacak, onda malo introspekcije obojene patetikom, sa obrtom negde oko trece cetvrtine knjige i vestasko orgazmicnim finalom.
besmisleno.
imam problem i sa novim domacim piscima, mada se i ne trudim previse.

#21 Mac

Mac
  • Members
  • 1,539 posts

Posted 17 January 2004 - 01:01

I ja sam hteo da pomenem P. Koelja, s druge strane ne mogu da kazem ko su najgori pisci na svetu, nisam ni priblizno procitao sve. Sigurno da ima gorih i od Koelja (recimo, njegovi imitatori). Bolje da se topik zvao precenjeni pisci, ili tome slicno.

#22 luba

luba
  • Members
  • 1,254 posts

Posted 17 January 2004 - 01:05

znaci, koeljo. ok. da bar zapamtim kako se zove, da mogu jos da kritikujem. :lol:
hvala, mac

#23 Mac

Mac
  • Members
  • 1,539 posts

Posted 17 January 2004 - 01:17

new-age Koeljo, u punom sjaju:

------------

"Alhemicar je poceo nesto da sara po pesku i za to mu nije trebalo vise od pet minuta. Dok je on to radio, mladic se setio starog kralja, trga na kome su se jednog dana sreli; izgledalo je da je od toga proslo veoma mnogo godina.

"-Ovo je pisalo na Smaragdnoj Tablici - rece Alhemicar, kada je zavrsio sa pisanjem.

"Mladic se priblizio i pogledao reci ispisane na pesku.

"-To je neka sifra - rece mladic, pomalo razocaran Smaragdnom Tablicom. - Lici na Englezove knjige.

"-Ne - odgovori Alhemicar. -To je kao let kobaca; ona ne moze da se razume samo razumom. Smaragdna Tablica je direktan put do Duse Sveta."

Edited by Mac, 17 January 2004 - 07:05.


#24 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 17 January 2004 - 07:00

"Alhemicar je poceo nesto da sara po pesku i za to mu nije trebalo vise od pet minuta. Dok je on to radio, mladic se setio starog kralja, trga na kome su se jednog dana sreli; izgledalo je da je od toga proslo veoma mnogo godina.

"-Ovo je pisalo na Smaragdnoj Tablici - rece Alhemicar, kada je zavrsio sa pisanjem.

"Mladic se priblizio i pogledao reci ispisane na pesku.

"-To je neka sifra - rece mladic, pomalo razocaran Smaragdnom Tablicom. - Lici na Englezove knjige.

"-Ne - odgovori Alhemicar. -To je kao let kobaca; ona ne moze da se razume samo razumom. Smaragdna Tablica je direktan put do Duse Sveta."


:lol:

Znao sam da je losa, cim je moja profesorka srpskog preporucila.

#25 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 17 January 2004 - 08:27

ja nisam stigla do kraja sa knjigom sofijin svet
takodje, ni sa alherimicarem, emocionalnom inteligencijom i ostalim mambo dzambo miki maus mudrackim ..
dosadno mi, dosadno..

#26 tyler durden

tyler durden
  • Members
  • 904 posts

Posted 17 January 2004 - 09:44

:lol:
same here

#27 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 17 January 2004 - 11:39

Alhemičar je sigurno jedna od najbesmislenijih i najpretencioznijih knjiga koje sam ikad pročitala. Ako nešto mrzim to je pseudoduhovnost, sva ta "metafizika za svakoga". :lol: Na momente je toliko uvredljiv po čitaočevu inteligenciju da sam u nekoliko navrata htela knjigu da zafrljačim kroz prozor, ali nisam jerbo je bila tuđa.

Edited by maxivida, 17 January 2004 - 11:39.


#28 Willow

Willow
  • Members
  • 680 posts

Posted 17 January 2004 - 12:12

Alhemičar je sigurno jedna od najbesmislenijih i najpretencioznijih knjiga koje sam ikad pročitala. Ako nešto mrzim to je pseudoduhovnost, sva ta "metafizika za svakoga". :lol: Na momente je toliko uvredljiv po čitaočevu inteligenciju da sam u nekoliko navrata htela knjigu da zafrljačim kroz prozor, ali nisam jerbo je bila tuđa.

Da, taj Koeljo je žešći ljigavko... Možda čak i najveći ljigavko u univerzumu... Nakon svake njegove pročitane knjige osećam se kao pogođen pesnicom smrti...

Sve u svemu, nema veće davežine od Koelja... Jedini donekle ravnopravni takmaci su mu neki savremeni domaći - pod znacima navoda - pisci...

#29 Kninski

Kninski
  • Members
  • 135 posts

Posted 17 January 2004 - 17:31

Najgori pisci su verovatno oni koji nisu nikada stampani.
Mnogi domaci pisci uopste ne treba da se nazivaju piscima.
Kada sam imao 16 godina voleo sam Hermana Hesea.
Sa 25 mi je bio toliko predvidljivo propovedacki da sam sklopio knjigu koja mi je tada bila pri ruci i nikada mu se vise nisam vratio.
Koeljo je pisac za polupismene domacice inteligencije ispod 90.
A posto takvih izgleda ima mnogo, covek je popularan.

Neko je gore uvrstio Hemingveja u vrh svetske knjizevnosti.
Ne sporim mu zanimljivost u pojedinim knjigama, ali on je prilicno ispod osrednje elementarne pismenosti.
Ko moze da ga cita ne engleskom neka pogleda kakav je to ogoljen, praznjikav stil, pojedini nasi prevodioci su ga prepevavali, sto takodje nije dobro jer stvara pogresnu sliku o piscu.

#30 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 17 January 2004 - 17:58

pojedini nasi prevodioci su ga prepevavali, sto takodje nije dobro jer stvara pogresnu sliku o piscu.

Yep! Tu si potpuno u pravu. Naši prevodioci su svi neostvareni pisci, pa koriste tuđa dela da učitaju svoj stil. Bljah! :lol: