Jump to content


Photo

Entropija srBstva


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
478 replies to this topic

#16 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 11 January 2004 - 13:12

Srpski nacionalizam je gradjanski orijentisan u izvornom obliku, a ne seljacki kako vi smatrate. Samo pogledajte na sta lice ostale bivse republike SFRJ glede nacionalnog diverziteta. Gusenjem istog nista pametno nije proizaslo, jer je to jednostavno nemoguce i stvara otpor, osim ako ne istrebite pripadnike jedne nacije, ma kako se oni zvali.

Odlicno zapazanje

dakle to je buducnost srbije, gradjanski orijentisani nacionalizam :lol: :lol: :lol:
rekao bih da ce za g17+ vaziti ona "kako zanjes, tako sejes". populisticki nastupi mladjana dinkica doneli su mu snaznu podrsku medju kvaziintelektualnom, gradjanskonacionalisticki orijentisanom omladinom, odnosno, srpski receno, polupismenim zgubidanima kojima su "komunjare" krive za sve.
sedi 1.

Edited by ikar, 11 January 2004 - 13:14.


#17 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 11 January 2004 - 13:18

buum, ti si jedina osoba kojoj je uspelo da stovremeno bude istomishljenik henrija chinaskog i ovako nekih likova poput serchatnika

:lol:

Heh, to samo znači da ne pripadam nijednoj ekstremnoj opciji, ni građanskoj, ni nacionalnoj.

Bitno je da čovek o svemu trezveno razmišlja i da ne bude zaslepljen. B)

my point was slightly different

#18 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 11 January 2004 - 13:43

pa kako sad ovo uroshe?
ne razumem ovu rech
pogotovo

Zato sto se deklarisem kao Srbin,sto btw nije nikakav nacionalism,pa mi je izljevanje srBstva na forumima a i sire odvratno!S(h)vatas?

Edited by uros_s78, 11 January 2004 - 13:43.


#19 Snajperista

Snajperista
  • Members
  • 37 posts

Posted 11 January 2004 - 13:59

pa kako sad ovo uroshe?
ne razumem ovu rech
pogotovo

Zato sto se deklarisem kao Srbin,sto btw nije nikakav nacionalism,pa mi je izljevanje srBstva na forumima a i sire odvratno!S(h)vatas?

Ти изливаш МРЖЊУ. СХВАТАШ?

#20 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 11 January 2004 - 14:04

zashto se zovesh snajperista?

#21 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 11 January 2004 - 14:05

pa kako sad ovo uroshe?
ne razumem ovu rech
pogotovo

Zato sto se deklarisem kao Srbin,sto btw nije nikakav nacionalism,pa mi je izljevanje srBstva na forumima a i sire odvratno!S(h)vatas?

Ти изливаш МРЖЊУ. СХВАТАШ?

How come?

#22 DjA

DjA
  • Members
  • 2,189 posts

Posted 11 January 2004 - 14:43

Nacionalizam, kao pojam, za pripadnika razvijenog dela sveta i stanovnika danasnje Srbije (i okoline) nikako nije jedno te isto. (Pogledati, recimo, topik "Da li ste nacionalista?" sa evidentnim nerazumevanjem Eraserhead-a da to sto je za njega nacionalizam ne znaci da je on to isto za ostatak sveta).

----
* Kao dobar primer za ovo navescu postove Henry Chinaskog. Pratim ih vec vise od 3 godine i nema nikakve sumnje da su progresivno radikalniji kako vreme prolazi. Dok sam za Slobinih dana mogao da potpisem mnogi njegov post, danasnje poruke koje salje, u kojima, recimo, monarhiste otvoreno zove "degenima" i tome slicno, polako pocinjem da zaobilazim.

Mac uvek me odusevis, moram da ti priznam :lol:

ikar

dakle to je buducnost srbije, gradjanski orijentisani nacionalizam   
rekao bih da ce za g17+ vaziti ona "kako zanjes, tako sejes". populisticki nastupi mladjana dinkica doneli su mu snaznu podrsku medju kvaziintelektualnom, gradjanskonacionalisticki orijentisanom omladinom, odnosno, srpski receno, polupismenim zgubidanima kojima su "komunjare" krive za sve.
sedi 1.


Kao prvo, ja imam svoje misljenje i ako ti se ne dopada sto sam rekla da je deo teksta "Srpski nacionalizam je gradjanski orijentisan u izvornom obliku, a ne seljacki kako vi smatrate. Samo pogledajte na sta lice ostale bivse republike SFRJ glede nacionalnog diverziteta. Gusenjem istog nista pametno nije proizaslo, jer je to jednostavno nemoguce i stvara otpor, osim ako ne istrebite pripadnike jedne nacije, ma kako se oni zvali." odlicno zapazanje, onda nadji drugi argument jer G17 Plus nije relevantan argument, valjda je to jasno svakom ko hoce normalno da diskutuje.

Jos ranije sam primetila i par puta napisala na nekim topicima, da vecina na forumu ima problem sa samoidentifikovanjem kao i sa deljenjem na OVE I ONE. Ja licno takvih problema nemam.
Pitam se zasto su deobe potrebne i odakle takva praksa potice... :lol: , 50 godina nije malo...

Meni komunjare jesu krive sve dok zivim ovde u ovoj zemlji, a mnogo su "krivlje" onima koji ni dan danas ne mogu u svojoj glavi da poredjaju lonchice, nazalost.

Necu sesti, odsetacu B)

#23 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 11 January 2004 - 14:52

xexexe, alaj ste mi presoljeni.

pa imate li vi, mikroćelie nacionalnoga bića, ikaku drugu svrhu sem da bidnete Srbi, a?
missim, oke, ako vam je to domet za faljenje, neka vas, qrčite se i dalje.

elem, jel lepo ono, dasi Srbin? ima neke kinte otog? se udebljaš? opametiš? prizdraviš? krene te poso? ribe lakše padau? dobieš lakša pitanja za ispit? loto te zvizne premiom?

jok brate.

koga god znam (ne računajuć forum, tu mošse mimikrišeš kolko te volja) - da se tako deklariše at the first place, patek onda ime i prezime - počev od rođaka razni, preko njiovi poznanika i neki moji poznanika, sticajom okolnosti, pa do ugledni javni ličnosti - sve kulov do promašenjaka i bezbeli papka.

ofkors, ima ih koji su se u tom valovu fino snašli, read rahmetli ŽRArkan, te various radovani, šeljše, markić aka madonna i ini timovi nacionalni udarnika, da duhovnu ekipu ne pominjem ovom prilikom, kojsu se fino sqćili i osigurali potomstvu egzistenciu na račun vašeg ponosa. kako vas fino izradiše ada ni primetili niste, xoxoxoxo...

e to ti brate, mož bit jedina koris, ako si naumio se baviš naciom i ne zaluđuj se kako si nešto special jerbo si šarafče u glasačku mašineriu koja se takolepo loži na kojekaku paraistoriju, tradiciju, ćirilicu, slave bitke, krajputaše i običaje. vaćari stoku na tu foru, gleaj da smissiš nešto attractive i prodaš im orginal časni krst od tisovine, prišivku SDG, srebrenu kokardu, kalendar mladića, fotku draže s autogramom, bedž "pričam ćirilicom" ilse - najbolje - zapopi i obećaj im spas duše, to se najjače prodaje ovdena...

izvinte ako sam vas malo sjebo u naumu, to mi bila namera.

#24 DjA

DjA
  • Members
  • 2,189 posts

Posted 11 January 2004 - 15:00

izvinte ako sam vas malo sjebo u naumu, to mi bila namera.


i sta sad? jaooo jesi :lol:

ma super si



p.s. prva korist koja mi pada na pamet je manje vremena se trosi na pitanje: a gde sam ja i ko sam ja... eto recimo to...

#25 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 11 January 2004 - 15:11

p.s. prva korist koja mi pada na pamet je manje vremena se trosi na pitanje: a gde sam ja i ko sam ja... eto recimo to...

ovo je najiskrenija izjava ever na ovom forumu



hella, pravi si sokrat
izvlachish iz ljudi
i ono za shta je izgledalo da nisu sposobni :lol:

#26 Buum

Buum
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 11 January 2004 - 15:14

Jos ranije sam primetila i par puta napisala na nekim topicima, da vecina na forumu ima problem sa samoidentifikovanjem kao i sa deljenjem na OVE I ONE.

Živa istina! :lol:

#27 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 11 January 2004 - 15:26

Nacionalisti, meni nesto nije jasno!
Sta vi mislite o Seselju, Milosevicu, uopste srpskoj politici u poslednjih 15 godina, i sta vi hocete. U Evropu? U Partnerstvo za mir? Sa radikalima? Sa umerenim, gradjanskim nacionalizmom? Sa opravdavanjem zlocina zlocinom? Pa sve i da hocete, ne moze, jer vam nece dati.
Ono sto vi ovde pokusavate da poturite je - sta ima veze, igrale se delije na celu sa Seseljom i comp., napravile slom u drzavi, pogubili ratove, proterivali, ubijali, pljackali. I sada-sta? Pa ringe-ringe raja: gradjanski nacionalizam, antititoizam i budalastine.I kad bi jos Civilizovani Svet to prihvatio, uh gde bi nam kraj bio.
Srbima treba pre svega-ogledalo.
I jos nesto: nacija koja nesto vredi, ne mora da se busa u grudi junacke 24 sata dnevno i da se ponosi srpstvom. Vrednosti se podrazumevaju.

#28 DjA

DjA
  • Members
  • 2,189 posts

Posted 11 January 2004 - 15:40

mhm...... khm khm :lol:

nisam se izjasnila...... nisam nacionalista, taj pojam shvatam negativno. Ono sto moze da bude pozitivno je patriotizam. Nisam gradjanski funadamentalista i NE SMATRAM DA NEKO MORA BITI GRADJANSKI FUNDAMENTALISTA, uz to da pljuje po svemu (citaj 2x) BEZ PRECIZNOG NISHANA, da bi se taj isti deklarisao kao neko ko OSUDJUJE :"Seselju, Milosevicu, uopste srpskoj politici u poslednjih 15 godina,, zatim :"igrale se delije na celu sa Seseljom i comp., napravile slom u drzavi, pogubili ratove, proterivali, ubijali, pljackali. I sada-sta? Pa ringe-ringe raja: gradjanski nacionalizam, antititoizam i budalastine. i slicno...

Ono sto vecini nedostaje je zdrav odnos prema svemu, tolerancija prema sagovorniku, mozda i samopouzdanje, mesto za dokazivanje i slicno, ali to je vec ulazenje u onu sferu o kojoj ja ne volim da komentarisem na forumu.

Vrednosti se podrazumevaju.


One se i dokazuju i neguju i slicno...

To kamichak:

tnx na otkricu, mislicu o tome :lol:

#29 brankoj

brankoj
  • Members
  • 403 posts

Posted 11 January 2004 - 15:41

I jos nesto: nacija koja nesto vredi, ne mora da se busa u grudi junacke 24 sata dnevno i da se ponosi srpstvom. Vrednosti se podrazumevaju.

Tačno tako ali ne treba da joj bude zabranjeno to "busanje" jer će se onda ceo scenario ciklično ponoviti.

#30 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 11 January 2004 - 15:43

mhm...... khm khm  :lol:

nisam se izjasnila...... nisam nacionalista, taj pojam shvatam negativno. Ono sto moze da bude pozitivno je patriotizam. Nisam gradjanski funadamentalista i NE SMATRAM DA NEKO MORA BITI GRADJANSKI FUNDAMENTALISTA, uz to da pljuje po svemu (citaj 2x) BEZ PRECIZNOG NISHANA, da bi se taj isti deklarisao kao neko ko OSUDJUJE :"Seselju, Milosevicu, uopste srpskoj politici u poslednjih 15 godina,, zatim :"igrale se delije na celu sa Seseljom i comp., napravile slom u drzavi, pogubili ratove, proterivali, ubijali, pljackali. I sada-sta? Pa ringe-ringe raja: gradjanski nacionalizam, antititoizam i budalastine. i slicno...

Ono sto vecini nedostaje je zdrav odnos prema svemu, tolerancija prema sagovorniku, mozda i samopouzdanje, mesto za dokazivanje i slicno, ali to je vec ulazenje u onu sferu o kojoj ja ne volim da komentarisem na forumu.



One se i dokazuju i neguju i slicno...

To kamichak:

tnx na otkricu, mislicu o tome  :lol:

nisi odgovorila na pitanja koja sam postavila, bas me zanima