Jump to content


Photo

Entropija srBstva


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
478 replies to this topic

#31 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 11 January 2004 - 15:46


I jos nesto: nacija koja nesto vredi, ne mora da se busa u grudi junacke 24 sata dnevno i da se ponosi srpstvom. Vrednosti se podrazumevaju.

Tačno tako ali ne treba da joj bude zabranjeno to "busanje" jer će se onda ceo scenario ciklično ponoviti.

nemoj samo da se busate seseljem, zlobimirom i ostalim ratnim zlocincima. to ne moze.
busajte se sarmama i pljeskavicama, bilo bi vam bolje.

#32 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 11 January 2004 - 15:47

Mrzim sto svaki put kada nekom cestitam bozic 25-tog moram da objasnjavam da on meni ne mora da cestita, vec da malo saceka, ali i to je posledica pripadnosti naciji.


To je posledicva pripadnosti odredjenoj crkvi, upravo taj monstruozni hibrid nacije-vere je ono sto povaj narod odvlaci u ksenofobiju i izolaciju.

Ne znam ko se to proglasava braniocem srpstva i iz kojih razloga, ali gledajuci istoriju, da nije bilo pravog srpskog nacionalizma danas ne bi bilo Srbije, ko zna gde bi ziveli i kako se zvali. Pravilo broj jedan: Ako nisi sposoban da formiras svoju drzavu na teritoriji gde zivis, neko ce vec formirati i asimilirace te, hteo ili ne, napravice kulturni genocid.


Do stvaranja drzaba je doslo mnogo pre stvaranja nacija(XIX vek), tako da do stvaranja drzava nije ni dolazilo zbog nacionalizma vec zbog okupljanja oko lidera.

e znam sto ste se par vas ostrvili na Srbiju i srbe, da negirate sve sto je srpsko, ali ok i to je misljenje.


Klasican stav nekoga ko ne razume o cemu se radi.

Srpski nacionalizam je gradjanski orijentisan u izvornom obliku, a ne seljacki kako vi smatrate.


Nacionalizam nije ni seljacki ni gradjanski on je jednostavno posledica plemenskog duha ljudskih bica.

Jednostavno je, ako zelite da shvatite. U srpskog nacionalizmu nema niceg loseg, kao ni u hrvatskom, slovenackom, francuskom, nemackom itd. Upravo to i odlikuje jednu naciju i sasvim je normalno da postoji jer u protivnom ne bi bilo ni nacije. Zato, ako hocete, poslusajte moj savet, smirite malo dozivljaj sa ispadima antisrpstva jer i od normalnih, gradjanski orijentisanih ljudi, pravite radikale. Niko ne moze da shvati toliku mrznju prema srpskom nacionalizmu, niti ce ikada biti prihvacena, u to se mozemo kladiti  Alo, pa gde vi zivite? Ne mogu da verujem da neko ko zivi ovde moze biti toliko nerealan i toliko vaznosti sebi pridavati. U biti, bolje bi bilo da u svojoj okolini prosipate te sektaske fore, mozda se neko i upeca. Za razliku od vas ja kao nacionalista volim svoje, postujem, a eto isto tako postujem i hrvatske nacionaliste. Uvek se siti ispricamo na ravnopravnim osnovama uz obostrano postovanje diverziteta i pripadnosti. A julovce, skojevce i ostatke titoizma, koji nemaju dodir nisakim, a ponajmanje sa nacijom, niko ne postuje u svetu, osim par sekti i eventualno tvoraca NWO. Razmislite o tom.


Pa naravno, stvaranje nacionalisticke internacionale, price o NWO... Sve je to deo ikonografije modernih nacionalista.
I opet ponavljam, ako izdjete iz vasih malih dijasporskih zajednica, crkava i kafancuga pored istih, upalite televizore popricate sa prolaznicima videte da vas nacionalizam potice iz vase nostalgije, da ga gradjani ne dele.

Ja ako nisam nacionalista ne znaci da ne volim srpsku kulturu, ali volim i indijsku kulturu, pa nisam indijski nacionalista.

Nacionalizam je davanje prednosti nacionalnosti osobe nad njegovim ljudskim karakteristikama i kao takav je negativan.

Edited by Eraserhead, 11 January 2004 - 15:51.


#33 DjA

DjA
  • Members
  • 2,189 posts

Posted 11 January 2004 - 15:52

Mislila sam da je jasno sta ja mislim o svemu tome, ali odgovoricu, no frks...

you wrote :

Sta vi mislite o Seselju, Milosevicu, uopste srpskoj politici u poslednjih 15 godina, i sta vi hocete. U Evropu? U Partnerstvo za mir? Sa radikalima? Sa umerenim, gradjanskim nacionalizmom? Sa opravdavanjem zlocina zlocinom? Pa sve i da hocete, ne moze, jer vam nece dati.
Ono sto vi ovde pokusavate da poturite je - sta ima veze, igrale se delije na celu sa Seseljom i comp., napravile slom u drzavi, pogubili ratove, proterivali, ubijali, pljackali. I sada-sta? Pa ringe-ringe raja: gradjanski nacionalizam, antititoizam i budalastine.I kad bi jos Civilizovani Svet to prihvatio, uh gde bi nam kraj bio.


Sta moze da misli onaj ko od svoje 15. godine visi na raznim mitinzima?

Mislim sve najgore, ako se u dve reci moze nesto o njima reci.

Ne opravdavam to :igrali se pa nikom nista, dobro je sto leze tamo gde jesu i treba i ostale "poterati" gore da im prave drustvo. Pretpostavljam da nisi citala moje postove, pisala sam o tome x puta.

Mene samo cudi zasto Srbi prvo moraju da se opredele (hej ciji si ti?) pa onda da krenu negde!?
U Evropu se ide radom, znanjem, inteligencijom, a ne sa umerenim ovim ili onim.
Shvatam da se mnogima ne svidja kakvi smo generalno i da nam dosta toga nedostaje, ali ovakvim nacinom razmisljanja i deobama nikad necemo biti gori. I oni koji se ogradjuju takodje prave male grupice nezadovoljnih kojima vreme prolazi u osudjivanju.... a oni drugi... idu na izbore, glasaju i slicno... :lol:

Meni je zao sto ovde najmanje od svega ima konstruktivnog pisanja, sve ostalo je..... nazovite kako hocete.

#34 DjA

DjA
  • Members
  • 2,189 posts

Posted 11 January 2004 - 15:54

Nacionalizam nije ni seljacki ni gradjanski on je jednostavno posledica plemenskog duha ljudskih bica.
------------
ihhhh Eraser, pobogu tebe ko da je Marks ljuljao u kolevci !

#35 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 11 January 2004 - 16:00

Marx je bio jedan brilijantan covek.

Na zalost ovo nema nikakve veze sa Marxom vec sa idejom "grupe". Isto osecanje je u srzi navijackih grupa i mnogih drugig GG.
I sa sustinskim osecanjem sigurnosti ukoliko se postigne pripadnost grupi.

#36 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 11 January 2004 - 16:01

Nacionalizam nije ni seljacki ni gradjanski on je jednostavno posledica plemenskog duha ljudskih bica.
------------
ihhhh Eraser, pobogu tebe ko da je Marks ljuljao u kolevci !

monotono, krajnje monotono... Posted Image
ne rece li ti da ces odsetati... bilo bi lepo da to stvarno i uradis.

#37 Buum

Buum
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 11 January 2004 - 16:02

Nacionalisti, meni nesto nije jasno!
Sta vi mislite o Seselju, Milosevicu, uopste srpskoj politici u poslednjih 15 godina, i sta vi hocete. U Evropu? U Partnerstvo za mir? Sa radikalima? Sa umerenim, gradjanskim nacionalizmom? Sa opravdavanjem zlocina zlocinom? Pa sve i da hocete, ne moze, jer vam nece dati.
Ono sto vi ovde pokusavate da poturite je - sta ima veze, igrale se delije na celu sa Seseljom i comp., napravile slom u drzavi, pogubili ratove, proterivali, ubijali, pljackali. I sada-sta? Pa ringe-ringe raja: gradjanski nacionalizam, antititoizam i budalastine.I kad bi jos Civilizovani Svet to prihvatio, uh gde bi nam kraj bio.
Srbima treba pre svega-ogledalo.

Aj, evo ja ću da ti odgovorim pošto sebe smatram nacionalistom.

1. O Šešelju, Miloševiću, Miri Marković i srpskoj politici u vreme njihove vladavine mislim sve najgore. Slično mislim i o 50-godišnjoj vladavini komunista koja je tome prethodila. Dakle, sve najgore!

2. Naravno da Srbija treba da se integriše sa EU & pristupi Partnerstvu za mir. To je u srpskom nacionalnom interesu.

3. Bez radikala, naravno!

4. Da, sa umerenim građanskim nacionalizmom, mada bih ja to pre nazvao izvornim nacionalizmom.

5. Bez ikakvog opravdavanja zločina zločinom. Dakle, treba osuditi sve zločine i sve zločince. Mi, Srbi bi pre svega trebalo da počistimo, da prostiš, govna iz svog dvorišta. Znači, svako ko se prilikom oružanih sukoba nije pridržavao odgovarajućih konvencija već klao, odsecao glave, ubijao, silovao civile, odnosno zarobljenike treba da odgovara i bude osuđen bez milosti! Isto to treba očekivati i od druge strane.

6. Zbog toga treba jednom za svagda raskrstiti sa Šešeljem & ostatkom zločinačke družine - jednom rečju debilima koji su se za srpske nacionalne interese borili na pogrešan način (sukobljavanjem), pogrešnim sredstvima (ubijanjem & progonom). To se jednostavno tako ne radi... Moglo nekad, pre par vekova - sad jok (sem ako nisi USA).

I jos nesto: nacija koja nesto vredi, ne mora da se busa u grudi junacke 24 sata dnevno i da se ponosi srpstvom.


Tako je, bez busanja u grudi!

Treba narod prvo da se malo opismeni, da nauči nešto o životu i da krene da radi! Mnogo je polupismenih, neobrazovanih & dokonih u Srbiji, a takvi su najpodložniji manipulaciji začinjenoj pogubnim kvazi-nacionalističkim frazama.

#38 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 11 January 2004 - 16:10

Dja
U Evropu se ide i sa jasnim opredeljenjem prema liku i delu Seselja i Milosevica. U tom smislu umereni iliti gradjanski nacionalizam je samo eufemizam za zastitu lika i dela haskih sokolova.
P.S. A izbori? Sta kazes, a? Gde nas to vodi taj specijalni nacionalizam i tolerancija?

#39 iuuui

iuuui
  • Members
  • 1,048 posts

Posted 11 January 2004 - 16:11

henri, pa kakav si ti domacin ovog topica? otvorio topic i poslije se ne javljas nijednim komentarom? sta ti bi, pa mozes i ti da odgovoris na pitanje? mozes ga shvatiti i ovako, sta ste "vi" uradili u zadnje 3-4 godine dok ste bili na vlasti za napredak Srbije? uspjeli ste Srbiju vratiti nazad da "desnicarske" stranke dobiju najvise glasova. toliko o vasem uspjehu.

#40 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 11 January 2004 - 16:15

buum,
nisam bas primetila da taj tvoj umereni nacionalizam bas mnogo optuzuje haske sokolove. bas naprotiv. saradnja sa Hagom bese deveta ripa na svirali. pa o cemu se tu zaboga radi, nije mi jasno? da nije neka prevara?

#41 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 11 January 2004 - 16:17

buum,
nisam bas primetila da taj tvoj umereni nacionalizam bas mnogo optuzuje haske sokolove. bas naprotiv. saradnja sa Hagom bese deveta ripa na svirali. pa o cemu se tu zaboga radi, nije mi jasno? da nije neka prevara?

Kako ti nije jasno da u svetu nacionalista Haski tribunal nije 9.rupa,nego 9.krug?

#42 Buum

Buum
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 11 January 2004 - 16:24

buum,
nisam bas primetila da taj tvoj umereni nacionalizam bas mnogo optuzuje haske sokolove. bas naprotiv. saradnja sa Hagom bese deveta ripa na svirali. pa o cemu se tu zaboga radi, nije mi jasno? da nije neka prevara?

Ahahahahahaha :lol:

Nisam bre ja za DSS, nemoj da me vređaš!

Mislim da svako ko je optužen, pa makar i od Haškog tribunala treba da se dobrovoljno odazove. Ako si čist ne vidim zašto bi to izbegavao.

Muka mi je od takozvanih nacionalista koji se kriju iza naroda. Mislim, ako si nacionalista - pa žrtvuj se onda za taj narod ako treba!

Ovde su u pitanju najobičniji pilićari, jajare & ratni profiteri koji Haški tribunal izbegavaju sa debelim razlogom.

#43 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 11 January 2004 - 16:32

Aha, dobro.
Ali meni i dalje nije jasno sta vam znaci taj umereni, gradjanski nacionalizam? Mislim sadrzaj? Sta je to? Gde ste to videli? Cemu to sluzi? Zasto je to dobro?
Zasto se npr. ne uhvatite za model najrazvujenije drzave na svetu.
Culi nekad za The Constitution? :lol:

#44 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 11 January 2004 - 16:35

4. Da, sa umerenim građanskim nacionalizmom, mada bih ja to pre nazvao izvornim nacionalizmom.


Imamo iskustva sa "umerenim nacionalistima".

Lepo je Pera Lukovic postavio pitanje:
"Ako je to vec tako dobra stvar, sto onda umereni? Sto ne biti totalan u necemu sto je dobro?"

#45 Buum

Buum
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 11 January 2004 - 16:45

Aha, dobro.
Ali meni i dalje nije jasno sta vam znaci taj umereni, gradjanski nacionalizam? Mislim sadrzaj? Sta je to? Gde ste to videli? Cemu to sluzi? Zasto je to dobro?
Zasto se npr. ne uhvatite za model najrazvujenije drzave na svetu.
Culi nekad za The Constitution? :lol:

Aj' da ne dužim, mrzi me a i nemam vremena.

Pragmatično i mudro u korist naroda. Sve to, naravno u demokratskim okvirima.

Prouči malo našu istoriju, ima tu interesantnih primera ovoga o čemu ti pričam. Od savremenika, svakako, ideje i delo Zorana Đinđića.

A ti misliš da baš u svemu treba da se ugledamo na USA? :lol: Razlika između SCG i USA je u ovom slučaju isuviše velika...