Jump to content


Photo

KNJISKO ZNANJE


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
63 replies to this topic

#16 I Am Hell

I Am Hell
  • Sleepers
  • 643 posts

Posted 04 November 2003 - 14:35

Super vam "Knjiško Znanje".
:lol: :lol: :lol: :lol:

#17 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 04 November 2003 - 14:38

Naravno, shvatili smo sustinu - "knjige su dosadne i glupe", pa smo presli na konkretnije metode koje "nestrpljivi" i nenacitani bolje razumeju; nekako su prizemniji nacini komunikacije, zar ne? :lol:


Hajde misijo, mozes ti i bolje od toga! Samoizrazi se! :lol:


P.S.
Kako mozes da pitas "kome"?!? Pa pise sasvim jasno :lol:

Edited by Bata.Ilich, 04 November 2003 - 14:39.


#18 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 04 November 2003 - 14:50

ne znam ono za histrionika :lol: nisam se bavila prouchavanjem misije, besides, Sioran je ovde psiholog :lol:

elem, osobu sa manje smisla za humor u zivotu nisam "srela".
o toleranciji da i ne govorim.
Misijo, znash shta se kaze za ljude koji nemaju smisla za humor (tj. sposobnost da se razume shala)?
Da su glupi.

Ukoliko ti ne shvatash moju KNKNPNKN zezu (koju sam stvarno onomad videla u radnji gde prodaju KNKNPNKN na rinfuzu) kao zezu vec kao ozbiljan argument ili shta li vec, onda KO TE JEBE.

ODJEBI NA TALASIMA KVAZIZEN BUDIZMA.

#19 Spider Jerusalem

Spider Jerusalem
  • Members
  • 298 posts

Posted 04 November 2003 - 15:03

Oho!
Misija je odstupio od hodanja po Budinoj stazici, pa se malo nakostreshio :lol:

Podseca me na Dzordza Starka, ovaplocenog pseudonima i zajebanog alter-egoa glavnog junaka u Kingovoj Dark Half: (znas, to je ona beletristika, onaj roman gde tip nije u mozgu imao preveliki kolicnik inteligencije, vec samo tumor)

"You are disrupting my peaceful frame of mind."

Save your breath, mission dude.

#20 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 04 November 2003 - 15:06

a ne
nije imao tumor vec zakrzljalog brata blizanca, ostatak kose i hm, mislim jedan zub.
something like that.
otud i Dzordzi Stark.

#21 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 04 November 2003 - 17:26

A izgleda da je, fala ti bože, konačno popio ban... :lol:

#22 DjA

DjA
  • Members
  • 2,189 posts

Posted 07 November 2003 - 12:18

of skroz! Naravno da cu se osloniti na svoje znanje poneto sa (dragog mi) ekonomskog fakulteta. Uskoro zavrsavam faks i mogu nekome da pricam o Marksu i njegovim teorijama reprodukcije (bla bla bla).
Sta da vam kazem...... cist promasaj! :lol:

#23 oliva

oliva
  • Members
  • 284 posts

Posted 07 November 2003 - 15:58

Pomislih, 'ajde da vidim sta tu pise... Vidim, nekom mali srpski, pa ga ispomaze engleskim, nekome velik pa oduzima nesto pravopisa... Sad, ima ih koji kazu da nije fino ispravljati druge, a na netu se pise kako svet govori na ulicama...
A u vezi teme (oh, da l' se kaze "tema" il' "topik", ili nekako trece?) , da ne banalizujem, knjisko znanje mi je uvek dobro doslo, bas uvek! Vise znam, vise razumem, vise znam da nista ne znam. To, naravno, ne iskljucuje greske i spoticanja u svakodnevnom zivotu, al' stvarno mi je lepse s tim... citanjem.

#24 oliva

oliva
  • Members
  • 284 posts

Posted 07 November 2003 - 19:37

Pa sta bi ti onda pisao? Evo, pokazao si da znas gramatiku, a i imas priliku da poducavas. Malo li je to? Bre?

#25 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 07 November 2003 - 19:42

nikako ne


duplu negaciju izbegavati u srpskom jeziku


Sto bre to nisi negde procitala!… u nekoj knjizi.


novu recenicu probaj da zapocnes velikim slovom - mislim, iza uzvicnika
(posto vidim da kod tebe mala slova nisu politicki stav, nego se trudis da postujes pravopis)

sad i ja da amortizujem, kako ono bese : :lol: :lol: :lol: :lol:

#26 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 07 November 2003 - 19:54

nije, nije
evo meni je jos ostalo da se resim uobrazenosti i onda cu biti savrsena

#27 danijela

danijela
  • Members
  • 353 posts

Posted 07 November 2003 - 21:06

Sorry, Kamičak, nisi u pravu... Srpski jezik trpi duplu negaciju...

"U našem jeziku, za razliku recimo od engleskog ili latinskog, važi načelo dvostruke negacije: reči kao nikad, ništa, nigde, nikako zahtevaju još i negaciju ne (bilo odvojenu ili spojenu s glagolom u nisam, nemam, neću i sl.)."

A, i za znak uzvika, kao deo iste rečenice...
(bez amortizovanja, samo razgovaramo) :lol:

Ipak, moram da priznam da mi se ne sviđaju komentari tipa Olivinog, koja je ošinula sve nas koji smo se ikad 'okoristili' engleskim, i uopšte mi smeta takva priča o slobodi izražavanja, ili njeno apostrofiranje grešaka uz sopstvene greške. Naravno da se svakom desi da pogreši, makar i slučajno, ali to baš, bar po meni, i ne bi trebalo toliko naglašavati... (doduše, to se samo nameće u ovim extremnim slučajevima, kakav je Misijin, ili Mladenov... :lol:)

Edited by danijela, 07 November 2003 - 21:18.


#28 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 07 November 2003 - 21:42

Vidim, nekom mali srpski, pa ga ispomaze engleskim

pa kad uporedish vokabulare oba jezika primetices da engleski ima 10x veci vokabular.
naravno da nam je mali srpski (meni barem).
postoji gomila engleskih fraza koje u odredjenom kontextu mnogo bolje pasuju od postojecih srpskih i shto ih ne bih koristila.
nije kao da sam zaboravila cirilicu ili menjanje rechi po padezima.

#29 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 07 November 2003 - 22:43

ma znam sve to danijela, samo me iznervirao pal u momentu, pa sam malo blefirala
otud posle ono o uobrazenosti :lol:

ja inace dobijam ospice od standardizacije, kao sto vidis na forumu se cistim od pravopisa (koliko to god mogu da izvedem, a da se ne pretvorim u mladena
zato su mi sva slova mala :lol:

#30 danijela

danijela
  • Members
  • 353 posts

Posted 07 November 2003 - 23:03

ja inace dobijam ospice od standardizacije, kao sto vidis na forumu se cistim od pravopisa (koliko to god mogu da izvedem, a da se ne pretvorim u mladena
zato su mi sva slova mala :lol:

pa, da... :lol: :lol: Zato i kažem da je to OK, i tu slobodu branim - da se svako izražava kako želi i ume, naročito kad se vidi da je to kod nekog stvar izbora, za razliku od, opet, onih koji pišu kako jedino mogu :lol: