Jump to content


Photo
- - - - -

9 meseci u Americi na J2 vizi, kako iskoristiti ?


  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#46 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 01 April 2018 - 20:33

uzgred, btw, s obzirom da je on sada provost i ima platu oko $420,000 (to smo provalili jer je bio trac post su se studenti pobunili protiv tolikih plata) ja smatram da joj on lakse moze obezbediti prolaz do tenure position, a to je onda kraj price, EB etc etc...


  • 0

#47 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 01 April 2018 - 20:36

Sto puta sam ponovio, valjda ce me i ovde optuziti za reklamu, al' neka ga opet:  http://www.city-data.com/

 

Specificna je situacija, sa zenom i univerzitetom, pa nece posluziti za izbor mesta ali hoce za poredjenje sa nekom drugom varijantom. To treba uzeti u obzir prilikom razmisljanja o boravku na neki duzi rok.

 

Brane, sve 5, ali ne treba da pitas previse na ovakvom forumu. Sigurno ima specijalizovanih majstora (nisam trazio, pretpostavljam).

Mi smo ovde amateri, imamo licna i individualna (svakako ne univerzalna) iskustva, al' to je macku o rep.

 

Dodji i pitaj profesionalca.


  • 3

#48 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 01 April 2018 - 20:40

Sto puta sam ponovio, valjda ce me i ovde optuziti za reklamu, al' neka ga opet:  http://www.city-data.com/

 

Specificna je situacija, sa zenom i univerzitetom, pa nece posluziti za izbor mesta ali hoce za poredjenje sa nekom drugom varijantom. To treba uzeti u obzir prilikom razmisljanja o boravku na neki duzi rok.

 

Brane, sve 5, ali ne treba da pitas previse na ovakvom forumu. Sigurno ima specijalizovanih majstora (nisam trazio, pretpostavljam).

Mi smo ovde amateri, imamo licna i individualna (svakako ne univerzalna) iskustva, al' to je macku o rep.

 

Dodji i pitaj profesionalca.

dobra ste vi ekipica. Hvala za link.


  • 0

#49 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 01 April 2018 - 20:40

nije tajna, ali jos uvek ne znamo, a razlog je sto je profesor predavao u Maryland-u, a sada je postao provost u Washingtonu (drzavi). Jos uvek ima lab u Marylandu, ali vise vremena je na Zapadu.

 

Ja se molim za Maryland, oh please God almighty...

 

:lol+:

 

Valjda cete dobiti Maryland...

 

Cim saznate tacno, ili vec sada mozes da istrazujes okolinu laboratorija cisto da steknes sliku i pocnes da planiras. 

Svako preseljenje uglavnom znaci i finansijski trosak i dok ne naucite gde, sta i kako, sigurno ce vas kostati vise nego sto mora da vas kosta. Bilo bi dobro da istrazujes ta mesta, prodavnice, hranu... kako bi te troskove smanjili. 


  • 0

#50 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 01 April 2018 - 20:47

dace nam bespovratno $3,000 za preseljenje.

 

Uni ce po obicaju ponuditi i neki sistem zdravstvenog osiguranja.


  • 0

#51 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 01 April 2018 - 21:05

 

 

Stanove mozes iznajmiti svuda, s tim da ako nemas credit background je stan skuplji, ali se brze i iznajmi. 

 

I na 9 meseci je skuplji stan. Mozda ako je u blizini Uni onda su oni navikli na krace periode gostujucih ljudi.

btw kod BoA moze odmah da se uradi secured credit card, uplatis 500$ i oni ti daju na 500$, to je ono pay as you go. Tako se napravi credit record, nakon godinu dana postane prava kreditna. 

 

Ali njima za 9 meseci mnogo toga nece niti izvodljivo.


  • 0

#52 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 02 April 2018 - 00:20

stan nije nikakav problem za nas.

 

Pre svega za to ima sasvim dosta vremena, jer UNI obezbedjuje smestaj do tri meseca za pocetak.

 

Ne morate mi vise pisati o smestaju, to je sasvim sporedna stvar za mene...


  • 0

#53 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 02 April 2018 - 00:36

dobra ste vi ekipica. Hvala za link.

 

Brane, nadam se da ovo nije sarkazam.

Nisam zlonameran, na sprdam se, hteo bih da pomognem ako mogu. Verujem da to vredi i za ostale.

 

Jbm ti forum. Pojave se realne stvari, ali onda i milion budala koji se sprdaju i razvodne temu.


  • 1

#54 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 02 April 2018 - 00:50

Brane, nadam se da ovo nije sarkazam.

Nisam zlonameran, na sprdam se, hteo bih da pomognem ako mogu. Verujem da to vredi i za ostale.

 

Jbm ti forum. Pojave se realne stvari, ali onda i milion budala koji se sprdaju i razvodne temu.

 

u principu ni jedan post nije nevazan.

 

Sto bi rekao Sojitji najpisljiviji licni dohodak mora krvavo da se zaradi.


  • 0

#55 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 02 April 2018 - 04:11

stan nije nikakav problem za nas.

 

Pre svega za to ima sasvim dosta vremena, jer UNI obezbedjuje smestaj do tri meseca za pocetak.

 

Ne morate mi vise pisati o smestaju, to je sasvim sporedna stvar za mene...

 

 

 

Mislim imao bih ja hiljadu pitanja da vas pitam od otvaranja bankovnog racuna do rentiranja stana itd...

 

Pa vidi Brane, pitas, ljudi ti odgovaraju. Nisam videla ni jedan zlonameran komentar, ali moras se odluciti sta ti je vazno... ovako deluje da se ti ustvari samo dobro zabavljas... 


  • 0

#56 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 02 April 2018 - 04:22

stan nije nikakav problem za nas.

 

Pre svega za to ima sasvim dosta vremena, jer UNI obezbedjuje smestaj do tri meseca za pocetak.

 

Ne morate mi vise pisati o smestaju, to je sasvim sporedna stvar za mene...

Pa dobro a sta bi ti hteo da odgovorimo?

 

Sto se tice vize najbolja varijanta ti je ako Uni moze da ponudi H1B za tvoju suprugu, koliko znam ti nakon toga dobijas H4, sa kojim onda apliciras za dozvolu za rad.

 

Nemas pravo na SSN ali imas na ITIN. Verovatno i da Uni moze da radi brzu proceduru, ali je H1B jos uvek leave to enter visa, to znaci da moras da dobijes vizu u zemlji gde legalno boravis (ne US), ako se nesto nije promenilo u medjuvremenu kad sam se zadnji put bavila H1B.

A sa imigracionim se samo komunicira postom ili preko neta.

 

Tako da fizicko prisutvo u US moze da pomogne da nadjes advokata ili da porazgovaras sa Uni da li oni znaju alternative.

 

To da ces da nadjes poslodavca da te sponzorise je na nivou statisticke greske, uzevsi u obzir tvoje zanimanje, nije nemoguce - samo je malo moguce. A sanse su jos manje jer jednostavno nije trazeno zanimanje za H1B.

 

Postoji jedna slabo koristena varijanta da Uni i tebi ponudi posao - ali posto je teoretska, ne bih dalje.

 

Sto baby rece izgleda da se ti malo zabavljas


  • 0

#57 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 02 April 2018 - 06:55

Prvo, ta J1 viza je samo "internship " cultural exchange program, sa samo teoretskim sansama da doticna dobije stalno zaposlenje nakon isteka pomenutih 9 meseci.
  • 0

#58 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 02 April 2018 - 07:32

Pa vidi Brane, pitas, ljudi ti odgovaraju. Nisam videla ni jedan zlonameran komentar, ali moras se odluciti sta ti je vazno... ovako deluje da se ti ustvari samo dobro zabavljas... 

 

 

nemoj da si na kraj srca. Stan i kreditnu karticu sam spomenuo onako u smislu da imam jos mnogo pitanja ali sve su to sitne stvari sa kojima ne bih da smaram vaskoliki forum. Naravno bitno je u kom kvartu zivim, koju banku odaberem ili auto, ali to su sve sporedne stvari.

 

Bitni su temelji. A temelji su kako ostati u USA, a posle ide sve ostalo. Da li J moze u H, kako od H do GC to za zenu. Za mene, kako najbolje da iskoristim 9 meseci na J2 vizi.

 

//////

 

Idemo na J vizu. H sada nije opcija. Dakle sigurno J.

 

H moze da bude opcija tek kad istekne J  ako ona nema onu kvaku home return to moram jos proveriti, ali cekam i precizna ponuda da nam stigne pa cu onda znati.


  • 0

#59 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 02 April 2018 - 07:47

Bitni su temelji. A temelji su kako ostati u USA, a posle ide sve ostalo. Da li J moze u H, kako od H do GC to za zenu. Za mene, kako najbolje da iskoristim 9 meseci na J2 vizi.

 

Ako su ti bitni temelji onda nemoj da koristis izraze kao "uboli" i "izboxovati". Najbolje ces da iskoristis J vizu da malo zivis u US, upoznas se sa okruzenjem i vidis da li stvarno zelis da tu provedes duze vreme ili zivot.

 

vize koje to mogu da omoguce zahtevaju barem par meseci rada pa i do par godina, neke cak i deceniju. Neki od nas ovde ce ti reci da vredi. Ali to je samo tvoja odluka. Nema precice koja nije ilegalna.


  • 0

#60 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 02 April 2018 - 07:55

Ako su ti bitni temelji onda nemoj da koristis izraze kao "uboli" i "izboxovati". Najbolje ces da iskoristis J vizu da malo zivis u US, upoznas se sa okruzenjem i vidis da li stvarno zelis da tu provedes duze vreme ili zivot.

 

vize koje to mogu da omoguce zahtevaju barem par meseci rada pa i do par godina, neke cak i deceniju. Neki od nas ovde ce ti reci da vredi. Ali to je samo tvoja odluka. Nema precice koja nije ilegalna.

gle,

 

u mom kraju ubosti znaci dobiti na lutriji. Dakle u srecu. A izboksovati znaci srediti nesto posle dosta peripetije. Okay ?


Edited by Brane, 02 April 2018 - 07:56.

  • 0