Jump to content

Photo
- - - - -

9 meseci u Americi na J2 vizi, kako iskoristiti ?

• Please log in to reply
112 replies to this topic

#31 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 01 April 2018 - 10:29

A kako to da si ti zavrsio studije u UK a nisi ostao u UK?! Vecina studenata nadje neko zaposlenje i ostaje da radi u UK, USA, Australiju ....

nauci prvo da procitas sta govori sagovornik, pa se vrati da nastavimo caskanje.

• 0

#32 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 01 April 2018 - 11:25

nauci prvo da procitas sta govori sagovornik, pa se vrati da nastavimo caskanje.

Pa napisao si da si studije zavrsio u UK a ne Pjongjangu! Zasto nisi ostao tamo? Vrlo jednostavno pitanje.

• 0

#33 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 01 April 2018 - 11:40

Pa napisao si da si studije zavrsio u UK a ne Pjongjangu! Zasto nisi ostao tamo? Vrlo jednostavno pitanje.

Kakve veze njegov neostanak u UK ima veze s njegovim pitanjem o US vizama?

Sta si radoznao, sta te briga sto covek nije ostao u UK
  • 0

#34 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 01 April 2018 - 11:56

ajdemo ponovo.

1. Nisam ostao u UK jer nisam hteo

2. uvek mogu ponovo da odem u UK (bar dok su jos uvek u EU) ako bi zazeleo

3. moj prijatelj nije studirao u USA vec je bio pet godina na H1B vizi

4. ON ZELI I ZALI ZA USA i zato mi je cudno da nije onda izboksovao tamo ostanak, a mogao je jer je jos bachelor makar i preko braka

okay ?  :lala:

• 0

#35 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 01 April 2018 - 12:25

ajdemo ponovo.

1. Nisam ostao u UK jer nisam hteo

2. uvek mogu ponovo da odem u UK (bar dok su jos uvek u EU) ako bi zazeleo

3. moj prijatelj nije studirao u USA vec je bio pet godina na H1B vizi

4. ON ZELI I ZALI ZA USA i zato mi je cudno da nije onda izboksovao tamo ostanak, a mogao je jer je jos bachelor makar i preko braka

okay ?  :lala:

OK. To je bio tvoj izbor. razumem.

Edited by darth bane, 01 April 2018 - 12:37.

• 0

#36 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 01 April 2018 - 12:44

Kakve veze njegov neostanak u UK ima veze s njegovim pitanjem o US vizama?

Sta si radoznao, sta te briga sto covek nije ostao u UK

Vi ste uboli GC I posle pasos i vratili sve u Evropu, jel ?
  • 1

#37 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 01 April 2018 - 15:04

Cudno je zato sto svaki Boziji dan kmeci za Amerikom. Ili mozda nije rekao sve, mozda je nesto zabrljao pa ima neki ban.

Ne morate mi prepricavati sva pravila toga ima svugde i ne nagadjate o mojim sansama bolje mi dajte neki savet koji se ne nalazi na internetu, a prisutan je u praksi !

Nista tu nije cudno. Boravak u US se ne "izboxuje".

Tako isto ne znam sta bismo mi tebi rekli sto u stvari nije na internetu, sajt imigracionog u US je jako informativan.

Naravno evo saveta, nemoj da predajes za L1 i GC paralelno, samo komplikujes stvari.

Cisto sumnjam da ti je to pomoglo.

Vi ste uboli GC I posle pasos i vratili sve u Evropu, jel ?

Uboli?

• 1

#38 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 01 April 2018 - 16:16

Mi se poznajemo licno ?
  • 0

#39 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 01 April 2018 - 16:24

Mi se poznajemo licno ?

Ne znam, mozda  :) Posto je forum anoniman onda je tako nesto jedino moguce zakljuciti ako nekoga prepoznas i on to potvrdi.

Cemu takvo pitanje?

• 0

#40 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 01 April 2018 - 19:57

Ajde, ljudi, nemojte da ovo svedete na licno prepucavanje.

Meni je tema zanimljiva jer imam vise ljudi u domovini koji bi da dodju, imaju neke uslove a druge nemaju itd. a ja ne znam kako da im pomognem.

Bilo je i glupih predloga/zahteva koje sam odbio. Kome sam mogao da pomognem legalno i uz relativno mali trosak sopstvenih para, pomogao sam.

Ovde se radi o konkretnim nacinima da se nesto uradi. Apsolutno nije bitna necija motivacija i  background. Ako hocu da skocim sa 23. sprata, ne pitam zasto nego kako da otvorim prozor.

Tako i ovde. Kakva viza omogucama neku drugu i sledecu, zasto je bolje ovo nego ono itd.

• 0

#41 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 01 April 2018 - 20:04

mene su mnogi ljudi pitali kako da dodju EU i kad nekih slucajeva kad je bas tesko tipa ni jezik ni skola ni zanat ja uvek kazem, pa znas sta DODJI i vidi. Za EU bar ne trebaju vize, a kad dodjes "na mesto dogadjaja" sanse svakako rastu. Mozda ne mnogo, ali rastu !

Mislim imao bih ja hiljadu pitanja da vas pitam od otvaranja bankovnog racuna do rentiranja stana itd...

• 0

#42 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 01 April 2018 - 20:12

Mislim imao bih ja hiljadu pitanja da vas pitam od otvaranja bankovnog racuna do rentiranja stana itd...

Bankovni racun nije tesko otvoriti. Treba ti neka adresa koju ce da vezu za racun, Bank of America otvara racune svima. Za pocetak dobijete debitnu kartu, a kasnije i kreditnu (kada se uvere da imate stabilne finansije). 

Stanove mozes iznajmiti svuda, s tim da ako nemas credit background je stan skuplji, ali se brze i iznajmi. 

Ako ne zelis (tj. tvoja zena) da provodi pola dana u kolima do posla (ili sta ce vec da radi) i nazad, onda gledate neki sigurniji deo grada blizu posla koji se uklapa u finansije. Idi na internet i potrazi grad u koji idete, nadji zonu gde joj je obaveza, pogledaj koliko kostaju nekretnine u okolini, nadji crime rate (sajt neighborhood scout recimo), strukturu stanovnistva, prosecnu zaradu i napravi neku sliku o tome gde cete biti. 

• 0

#43 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 01 April 2018 - 20:18

Bankovni racun nije tesko otvoriti. Treba ti neka adresa koju ce da vezu za racun, Bank of America otvara racune svima. Za pocetak dobijete debitnu kartu, a kasnije i kreditnu (kada se uvere da imate stabilne finansije). 

Stanove mozes iznajmiti svuda, s tim da ako nemas credit background je stan skuplji, ali se brze i iznajmi. 

Ako ne zelis (tj. tvoja zena) da provodi pola dana u kolima do posla (ili sta ce vec da radi) i nazad, onda gledate neki sigurniji deo grada blizu posla koji se uklapa u finansije. Idi na internet i potrazi grad u koji idete, nadji zonu gde joj je obaveza, pogledaj koliko kostaju nekretnine u okolini, nadji crime rate (sajt neighborhood scout recimo), strukturu stanovnistva, prosecnu zaradu i napravi neku sliku o tome gde cete biti. 

da, to za kola to su i svi Amerikanci vec pricali. Ja sam bio u Amrici ali samo u NYC i otprilike nisam ni seo u kola za par dana, ali verujem da je tako.

Rekli su mi: in America you drive or you fly. :-)

dakle kola ce svakako biti stavka.

• 0

#44 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 01 April 2018 - 20:25

da, to za kola to su i svi Amerikanci vec pricali. Ja sam bio u Amrici ali samo u NYC i otprilike nisam ni seo u kola za par dana, ali verujem da je tako.

Rekli su mi: in America you drive or you fly. :-)

dakle kola ce svakako biti stavka.

Pa opet zavisi od grada do grada i od mesta gde zivite, radite...

NY je pesacki grad i to mu omogucava dobaro organizovan gradski prevoz. 

U sustini, bez kola ne moze da se zivi, ali ako je vec tako, birate onda gde cete sto manje provoditi vremena u kolima. 

Ako nije tajna, gde idete?

• 0

#45 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 01 April 2018 - 20:31

Pa opet zavisi od grada do grada i od mesta gde zivite, radite...

NY je pesacki grad i to mu omogucava dobaro organizovan gradski prevoz. 

U sustini, bez kola ne moze da se zivi, ali ako je vec tako, birate onda gde cete sto manje provoditi vremena u kolima. 

Ako nije tajna, gde idete?

nije tajna, ali jos uvek ne znamo, a razlog je sto je profesor predavao u Maryland-u, a sada je postao provost u Washingtonu (drzavi). Jos uvek ima lab u Marylandu, ali vise vremena je na Zapadu.

Ja se molim za Maryland, oh please God almighty...

• 0