Jump to content


Photo
- - - - -

1918. - 2018. sto godina Jugoslavije


  • Please log in to reply
715 replies to this topic

#136 Mujo Mujic

Mujo Mujic
  • Members
  • 1,107 posts

Posted 24 March 2018 - 23:38

PIONIRSKA ZAKLETVA

 

 

Danas, kada postajem pionir 

 

Dajem časnu pionirsku reč: 

 

Da ću marljivo učiti i raditi 

 

poštovati roditelje i starije, 

 

i biti veran i iskren drug, 

 

koji drži datu reč; 

 

Da ću voleti našu domovinu samoupravnu 

 

Socijalističku Federativnu Republiku Jugoslaviju 

 

Čuvati bratstvo i jedinstvo 

 

Svih njenih naroda i narodnosti 

 

I ceniti sve ljude sveta 

 

koji žele slobodu i mir!


  • 0

#137 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 25 March 2018 - 00:44

Osim sto si izbacio ono "Titovu" kod "pionirske reci", da bi se elegantno izbeglo priznanje da je drzava pravljena po volji i za potrebe jednog autokrate. 


  • 2

#138 Mujo Mujic

Mujo Mujic
  • Members
  • 1,107 posts

Posted 25 March 2018 - 01:03

Osim sto si izbacio ono "Titovu" kod "pionirske reci", da bi se elegantno izbeglo priznanje da je drzava pravljena po volji i za potrebe jednog autokrate. 

 

Iz danasnje perspektive, a vjerovatno i iz  perspektive bilo kojeg nejugoslavenskog doba na ovim prostorima, Tito mene vise asocira na nekakvog mesaju, Jesusa, Martina Luthera, i sl. nego na autokratu.


  • 0

#139 suptil

suptil
  • Members
  • 2,079 posts

Posted 25 March 2018 - 13:45

Прва штафета која је трчена у  Југославији је штафета коју су Соколи 1940, године трчали у част рођендана Краља Петра II, да не качим слике, и да не стављам пречице до линка са сликама и текстовима. Дакле, Јошка је један плагијатор и ништа више. 


  • 0

#140 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 25 March 2018 - 18:06

Iz danasnje perspektive, a vjerovatno i iz  perspektive bilo kojeg nejugoslavenskog doba na ovim prostorima, Tito mene vise asocira na nekakvog mesaju, Jesusa, Martina Luthera, i sl. nego na autokratu.

To sto tebe asocira na kojekakve gluposti nista ne menja na stvarnosti, pa ni na totalitarnoj prirodi tog rezima -- a ni na orvelovsko prekrajanje proslosti koje si upravo demonstrirao, menjajuci pionirsku zakletvu u skladu sa sopstvenom ideoloskom opsesijom.


  • 1

#141 Mujo Mujic

Mujo Mujic
  • Members
  • 1,107 posts

Posted 25 March 2018 - 20:20

To sto tebe asocira na kojekakve gluposti nista ne menja na stvarnosti, pa ni na totalitarnoj prirodi tog rezima -- a ni na orvelovsko prekrajanje proslosti koje si upravo demonstrirao, menjajuci pionirsku zakletvu u skladu sa sopstvenom ideoloskom opsesijom.

 

Tito = najbolji => pati! :lol+:

 

Tito nije kriv sto su technomenadzeri bili mutavci! Ucinio je sve da budalase potrpa na Goli otok i sl. kazamate - a gdje i  pripadaju - dok je bio ziF! Jedino nas moze spasiti da ga proglasimo mesajom, kako su to ucinili u drugim dijelovima planete, sa svojim mesajama.


  • 1

#142 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 March 2018 - 20:29

...

 

... jedino nas moze spasiti da ga proglasimo mesajom ...

:ajme: 

Kakve budalastine!

 

Nego, jel nekoga spasio onaj vas 'mesaja' iz knjige bajki?

:rotflmao:

 

...


  • 0

#143 Jonnhy Clash

Jonnhy Clash
  • Banned
  • 311 posts

Posted 25 March 2018 - 20:42

To sto tebe asocira na kojekakve gluposti nista ne menja na stvarnosti, pa ni na totalitarnoj prirodi tog rezima -- a ni na orvelovsko prekrajanje proslosti koje si upravo demonstrirao, menjajuci pionirsku zakletvu u skladu sa sopstvenom ideoloskom opsesijom.




Osnovni problem sa socijalistickim rezimima u globalu (bez obzira na napredak koji su te drzave postigle u ekonomskom, kulturnom i civilizacijskom smislu) je sto su veliku moc imale socijalisticke elite i sam vladar. Jedini ispravan socijalisticki model je onaj u kome nema elita i jakog vodje vec gde narod vlada. Radnistvo, seljastvo, proletarijat. Elite su cesto odvojene od narodnih potreba, vodje ponekad odu u ludilo a narod je uvek jedini i najbolji lider. Jer je narodna volja nepogresiva i jedina validna. I kada se sabere i oduzme na kraju dovodi do drzave ekonomskog i socijalnog blagostanja.
  • 0

#144 Mujo Mujic

Mujo Mujic
  • Members
  • 1,107 posts

Posted 25 March 2018 - 20:43

...

 

:ajme:

Kakve budalastine!

 

Nego, jel nekoga spasio onaj vas 'mesaja' iz knjige bajki?

:rotflmao:

 

...

 

Kako ne.

 

Zamisli drug prije dva tisucljeca, dole odakle smo svi potekli, jedan karavan, drugi karavan, treci pljackaju, cetvrti se svadjaju, ovi svoje, oni svoje, ludilo... i onda Bog posalje mesaju, koji kaze 'eh, nema vise, od danas zakon, i to pisani'. Ko to nece, leti u kazamat. I nije to lose bilo za to vrijeme, uspostavljen je prilicno kvalitetan drustveni poREDak.

 

Tako isto i Tito, vidi gore pionirsku poslanicu, ha? Zakon zakona! :wicked: A kad se zakon prekrsi, onda prestaje poredak, i nastaje nered. I sad naraFski, cekamo da ponovo neko izmisli pionirsku poslanicu! :rotflmao:


Edited by Mujo Mujic, 25 March 2018 - 20:44.

  • 0

#145 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 25 March 2018 - 20:51

Tito = najbolji => pati! :lol+:

 

Tito nije kriv sto su technomenadzeri bili mutavci! Ucinio je sve da budalase potrpa na Goli otok i sl. kazamate - a gdje i  pripadaju - dok je bio ziF! Jedino nas moze spasiti da ga proglasimo mesajom, kako su to ucinili u drugim dijelovima planete, sa svojim mesajama.

Koncept mesijanstva je sam po sebi kretenski, hvala ti sto ga cinis jos kretenskijim ovakvom vrstom bezumne propagande.


  • 0

#146 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 March 2018 - 20:52

...

 

:ajme:

 

Mora da te, i slicne mudrolije, bunaris odavde

 

Attached File  i for dummies.jpg   28.73KB   1 downloads Attached File  q for dummies.jpg   31.81KB   1 downloads

 

:rotflmao:

 

...


  • 0

#147 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 25 March 2018 - 21:01

Osnovni problem sa socijalistickim rezimima u globalu (bez obzira na napredak koji su te drzave postigle u ekonomskom, kulturnom i civilizacijskom smislu) je sto su veliku moc imale socijalisticke elite i sam vladar. Jedini ispravan socijalisticki model je onaj u kome nema elita i jakog vodje vec gde narod vlada. Radnistvo, seljastvo, proletarijat. Elite su cesto odvojene od narodnih potreba, vodje ponekad odu u ludilo a narod je uvek jedini i najbolji lider. Jer je narodna volja nepogresiva i jedina validna. I kada se sabere i oduzme na kraju dovodi do drzave ekonomskog i socijalnog blagostanja.

 

Kakav li je tek bio skandinavski TitA kad je ovaj nash, onakav chovek, a nije mog'o nishta bolje od ovog sranja da napravi  :rotflmao: 


  • 0

#148 Mujo Mujic

Mujo Mujic
  • Members
  • 1,107 posts

Posted 25 March 2018 - 21:01

Koncept mesijanstva je sam po sebi kretenski, hvala ti sto ga cinis jos kretenskijim ovakvom vrstom bezumne propagande.

 

Nema tu drug nikakve propagande, ja samo postavim sliku, i kazev evo argument:

 

proizvodnja-u-jugoslaviji-foto-facebook-

 

I sad si ti u blatu, gacas, mazes se, trkelj-trkelj, laprd-laprd... Al' Tito = mesaja => pati! :lol+:


  • 1

#149 Mujo Mujic

Mujo Mujic
  • Members
  • 1,107 posts

Posted 25 March 2018 - 21:03

Kakav li je tek bio skandinavski TitA kad je ovaj nash, onakav chovek, a nije mog'o nishta bolje od ovog sranja da napravi  :rotflmao:

 

Ihhhh, neki bi da su Skandinavci.... ihhhh... :rotflmao:


  • 0

#150 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 March 2018 - 21:27

...

 

...

 

proizvodnja-u-jugoslaviji-foto-facebook-

 

 

Slikice odavno izandjale / izbledele a neki bi jos uvek da ih 'tapkaju'!

;)

 

Secam se za vreme boNbardovanja, sedim u firmi i padne mi pogled na firmin (poveci) kalendar.

Brzo otvorim Net, pogledam neke 'izboNbardovane', pa odem do police sa katalozima 'komitenata'. Uzmem makaze i nastrickam im manje logotipove, pa nalepim na samolepljivi papiric - pa na kalendar, natakarim to na odredjeni datrum i preskrabam unakrst crnim flomasterom. Da se zna.

 

Neke koleginice se premestile iz kancelarije koliko su se 'potresle'.

Udje neki lokalni sefic, pogleda kalendar i pita - sta je ovo? A jedna 'opoziciona' likinja, sva vesela: a, to je Kinikov kalendar, obelezava sve nase 'komitentne' koje su boNbardovali.

Lik da pobesni, samo promrlja - kazite mu da skine ovo.

Normalno da nisam.

 

Kad dodje naredba 'menadzmenta' da se umesto po raznim spratovima / raznim kancelarijala zbijemo svi na jedan sprat u sto manje kancelarija. Raja povileni, svako hoce svoju kancelariju, a ovi se uplase, posalju vecinu kuci.

 

I tako jednom, ide niz hodnik taj tip, a ja pustio kez (znao sam sta cu mu reci). On ce mrgudno, u prolazu - a sta je tebi smesno?

- Ma gledam, ide jos jedna prazna kancelarija!

:D

Posle mi rekli - tip nacisto povilenio, samo sto ga je bilo pola mene, a i nije hteo da pogine tokom boNbardovanja.

:rotflmao:

Toliko o 'slikicama'.

 

Vec sam pisao - jedva sam bio docekao da propadnu JNA, JAT i 'Zastava'!

(a i ta firma je propala)

:wicked:

 

(neki podaci u clanku iz granskog casopisa 'Celik')

 

U zenicki monstrum dnevno na posao nije dolazilo 10% zaposlenih (valjda ih je ukupno bilo 300.000 :ajme:) pa rukovodstvo poruci neku studiju od engleske konsultantske firme.

A ovi im odgovorili - kad bi sve otpustili i placali im redovne plate - to bi vas kostalo 250 miliona $.

Ovako su vam troskovi - 300 miliona $.

:rotflmao:

 

...


Edited by Kinik, 25 March 2018 - 21:31.

  • 0