Jump to content


Photo
- - - - -

1918. - 2018. sto godina Jugoslavije


  • Please log in to reply
715 replies to this topic

#706 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 22 November 2018 - 20:09

...

 

Uvek se setim jedne karikature gde neka losa domacica pece palacinke, pa ih izlepila svuda po kuhinji - i po zidovima, i po plafonu i po plakarima. Ulazi zgranuti muz, a ona ce - mislim da mi je ova pored kalendara najbolje uspela!

;) 

 

Tako i sa Ex_Yu. Sve neki komentari koji nista ne objasnjavaju, koji su totalno vanvremenski, potpuno passe i nepotrebni.

Koliko jos decenija moze da se kuka za prosutim mlekom? Kad svi sve znaju - pa sto sada kod sebe ne naprave nesto vredno, vec samo do u beskraj perpetuiraju 'male jugoslavije'. To ide do besmisla - da karikiram - kao u nekoj varosici gde postoji spor izmedju opstine sa leve i desne obale recice i opstine sa brda.

:ajme:

 

No, i pored silnog prebiranja po zgaristu, sve isprazne kuknjave - nikako da se kaze u cemu je bila sustina neuspeha.

 

Zalud svi politicki planovi / fantazije kada nema glavnog temelja.

 

Demokratije.

 

...


  • 3

#707 McCarthy

McCarthy
  • Members
  • 235 posts

Posted 23 November 2018 - 19:59

Da li je Milošević prvi shvatio da je Tito 'umro'?

Serijal: 100 godina Jugoslavije (4. epizoda)
Published on Nov 23, 2018

Jugoslavija je osamdesetih pucala po svim šavovima, jer je svaka nacija težila svojoj državi, da bi na kraju, nekada bratski narodi, zaratili.


Edited by McConnell, 23 November 2018 - 20:00.

  • 0

#708 McCarthy

McCarthy
  • Members
  • 235 posts

Posted 25 November 2018 - 04:03

Ribičič: Trebaće još 100 godina da vidimo ko je bio u pravu

Serijal: 100 godina Jugoslavije
Published on Nov 24, 2018

 

"Mislim da će nam u polemici da li je samostalnost republika jačala ili slabila Jugoslaviju, trebati još 100 godina da vidimo ko je tu bio u pravu."

 


Edited by McConnell, 25 November 2018 - 04:04.

  • 0

#709 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 01 December 2018 - 05:07

"Nema Jugoslavije.

 

Ako je ovo što imamo na njenim razvalinama sloboda i sreća koju smo hteli, ako su ovi rezervati natopljeni mržnjom taj ideal kome smo težili, onda je njen osnivač Aleksandar veliki grešnik, a možda i zločinac.

 

Ako to nije tako, a nije - onda istorijsko prokletstvo pada na one koji su ubili tu državu", kaže za BBC na srpskom Vuk Drašković.

 

https://www.b92.net/...&nav_id=1476065


  • 0

#710 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 01 December 2018 - 14:15

"Nema Jugoslavije.

 

Ako je ovo što imamo na njenim razvalinama sloboda i sreća koju smo hteli, ako su ovi rezervati natopljeni mržnjom taj ideal kome smo težili, onda je njen osnivač Aleksandar veliki grešnik, a možda i zločinac.

 

Ako to nije tako, a nije - onda istorijsko prokletstvo pada na one koji su ubili tu državu", kaže za BBC na srpskom Vuk Drašković.

 

https://www.b92.net/...&nav_id=1476065

 

Ovo je samo jos jedna degutantna postcetnicka bajalica. 


  • 3

#711 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 01 December 2018 - 14:26

...

 

 

'don't mix frogs and grandmothers'

 

 

Btw, citava ta 'bajalica' je jedna tragikomicna 'bulajicevska' scenografija.

 

...


Edited by Kinik, 01 December 2018 - 14:29.

  • 0

#712 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 01 December 2018 - 18:41

Ovo je samo jos jedna degutantna postcetnicka bajalica. 

 

Pa eto, cestitom Vuku je trebalo 28 godina predanog rada na srBovskoj obnovi da bi na kraju dosao do zakljucka: - Jugoslavija! :lol+:

 

Vama ostalima ce trebati jos vremena. Polako.


  • 0

#713 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 01 December 2018 - 18:51

Pa eto, cestitom Vuku je trebalo 28 godina predanog rada na srBovskoj obnovi da bi na kraju dosao do zakljucka: - Jugoslavija! :lol+:

 

Vama ostalima ce trebati jos vremena. Polako.

 

Niko me nishta nije pitao kad su je komunisti rasturali, josh manje kad su je (ko god da je, eto neka budu chetnici :)) pravili ………. I opet sada zivim u zemlji koju su napravili pre 150 godina bez mene, a siguran sam da me nece apsolutno nishta pitati ako je sutra rasture ….. shto je moguce.

 

U svetlu ovih chinjenica, ne mogu da se nachudim ….. shta je to u ljudskom bicu (tebi) shto ga tera prema ……. lupetanju.


  • 1

#714 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 01 December 2018 - 19:17

Pa eto, cestitom Vuku je trebalo 28 godina predanog rada na srBovskoj obnovi da bi na kraju dosao do zakljucka: - Jugoslavija! :lol+:

 

Vama ostalima ce trebati jos vremena. Polako.

 

Ja niti sam se ikada izjasnjavala niti sam tebe (ili bilo koga) oslovljavala u mnozini. 

Ne postoji nijedan valjan razlog da me guras u tor i da mi guras nogu u opanak. 

Zamolila bih te da ubuduce pokazes minimum vaspitanja i intelektualnog postenja u ophodjenju. 

A i mogao bi, barem ponekad, da napises nesto relevantno. 


  • 3

#715 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 01 December 2018 - 20:15

...
 
 
Beskrajno iritira ovo njanjavo svecarenje i recitali posveceni Ex_Yu crkotini puni emotivnog preterivanja.
Pogotovo kod zhemskih autora - mili bogo, kako se samo razneze, kao da se sete omiljenog 'kartaša' (onaj kamicak / plocica) koji se baca kad se skakucu 'školice', ili prvog 'lastiša'!
Bale na usta, suze na oci, srsi i drhtaji obuzimaju ustreptalo telo u 'zlatnim zhemskim godinama'
;)
 
Steta, nije pozivela ta njihova djacka ljubav.
Pa sa jedne strane - potpuno svesn/e/i zasto nije pozivela, a sa druge djavo ne da mira - pa se i dalje prave neke projekcije i talambasa 'kako nam je lose'. 
 
Kako rece onaj lik - svi bi da se nesto promeni, ali da se oni ne promene.
 
>> ... To sto nije idealno, pa kad je bilo idealno? U vreme Titovo kada smo dobijali kredite zbog istok, zapad - pa smo dobijali kredite koje nismo zasluzili i koje mi sad treba da vracamo?! Tad je bilo idealno? Nije ni tad bilo! Je l’ bilo idealno u Jugoslaviji kralja Aleksandra? Kad smo se sa Hrvatima i Slovencima tukli u Skupstini? Nije politike bilo u ovoj zemlji. Nije ni tad bilo dobro!
Pa je l’ pre toga bilo idealno kada smo bili u prvom svetskom ratu? Nije! 
 
Je li tad bilo idealno kada je bila aneksiona kriza sa Austro-Ugarskom? Nije! Je li pre toga bilo idealno kada su se na dvoru tukli Obrenovici i ubijali? Nije! Nemojte sada da idealizujemo pa da kazemo sada je lose, a ima vremena kada je bilo dobro. Mi smo krenuli na putu poboljsanja, a nikada nam nije bilo dobro u istoriji ... <<
 
Citas sada raznorazne 'uspomene / memoare / secanja' pa se pitas - a gde su ti ljudi bili kad se sve to dogadjalo? Zar nisu ucestvovali u svemu tome? I uprkos tome sve propalo?
:wicked:
 
Pa o cemu onda sada naprdjuju, o kakvoj himeri pricaju, kakvu to dobru vilu prizivaju? 
Eno naslov u novinama - 'zlobimir nije sahranjen bez mozga' / 'mozak zlobimira odnet u moskvu'. 
:twak:  :twak:  :twak:
Lebacimseogadio - pa toga nema na zemaljskoj kugli!
 
Ova skalamerija od drzave je cisto ludilo. 
No, ne postoji 'drzava' sama po sebi. Nju, ipak cine ljudi koji zive u njoj.
 
Nazalost ti su rodjeni u progresno vreme, na pogresnom mestu i iz pogresnih razloga.
Mogu oni da se svijaju kao brsljan oko Ex_Yu grane, kao ona otrovna imela, no, u principu uvek uguse stablo oko koga se uvijaju. Takvi su paraziti. Oni ne doprinose, oni unistavaju. 
I okolinu i sebe.
 
Sada, kad oko sebe gledamo rezultate vukojebinskog ludila i propasti, haos i rusevine - opet se pojavljuju raznorazni proroci / gatare koji gledaju u staklenu kuglu proslosti i tumace - 'ciri_bu ciri_ba!'
Zamisli - nije nam dalo ovoga_onoga, te ovaj smetao, te onaj podmetao, te oni treci vecito nam radili o glavi i slicne andramolje!
:frust:
 
Dobro, sada ste, valjda, postigli sve sto ste hteli, sami odlucujete o svojoj hebenoj vukojebinskoj sudbi - samo recite jedno - a sto vam tako lose ide? U cem je problem - u svetu? A mozda je problem u vama?
 
Kakve veze ima sto neko zauzima formacijsko mesto 'profesora' ili 'akademika, 'publiciste' ili 'kulturnog radnika' kad se to nigde ne ocituje u RL, u nekoj stvarnosti, u napretku ovog sociuma, vec se stalno, do u beskraj, kao svinjska crevca razvlace kafanski abrovi i iscasena tumacenja. Zar neko zaista misli da jos nekoliko intervjua, jos nekoliko knjiga, jos nekoliko tribina povrsnih istomisljenika, gde se aklamacijom uz dobosarenje prihvataju debilne parole i donose pozivi na ovo_ono - mogu bilo sta promeniti?
:huh:
 
Takvima suzno guslarsko unjkanje o Ex_Yu, o tome kako nam je zamalo bilo lepo - treba kao stake invalida, da skakucu kroz zivot i parazitiraju na sazaljenju i sopstvenim kompleksima, uzgred prosjaceci sitan novac od bogatijih i uspesnijih. 
 
Ovde bi trebalo staviti jedno 5-10 godina moratorijum na sve 'uspomene / proslave junackih dana' i slicnu mitomaniju i samo zahtevati - imas nesto konkretno, neku ideju kako da se poboljsa? Nemas? Ajde lepo u cvecare, pa na pijacu. Sve sa familijom, pa da stvorite porodicnu cvecarsku / svecarsku dinastiju - jedni kopaju / riljaju / zalivaju. Jedni dovoze, jedni prodaju veselim kupcima. Ili u taksiste - pa da veselo nosis kofere, otvaras / zatvaras vrata. 
 
Posto to ionako svakodnevno radis u svom mizernom udvorickom zivotu.
:puke:
Kako inace objasniti da vec skoro dvadeset godina ovde nisu u stanju da se pomere iz zivog blata proslosti?
 
Samo jednostavnom cinjenicom - to ne zele!
Eto, navikli se da parazitiraju i sami sebe jedu.
 
Takvima ne da ne treba Ex_Yu, vec im ne treba ni ova nakaradna sVrBija, a po svemu sudeci - ni sami sebi ne trebaju. Samo kradu bogu dane.
 
'Po njima se nista nece zvati'.
 
...

  • 2

#716 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 19 December 2018 - 20:10

...

 

Attached File  propast titonika.jpg   143.6KB   1 downloads

 

...


  • 0