Jump to content


Photo
- - - - -

Dijeta


  • Please log in to reply
1027 replies to this topic

#1006 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 24 April 2019 - 22:42

Ja 86, ali pijem pivo k'o govedo.

 

Ako si visok 190cm ili vise, onda je 86kila OK.

 

Ja cu probati skinuti jos 4-5 kila, pa cu onda pokusati vratiti nekoliko ali u misicima. I dalje sam tankih ruku i nogu, a okruglog trupa, k'o neki pauk.


  • 0

#1007 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 24 April 2019 - 23:14

Hvala, nema na cemu. :)

 

Valjda ce opet biti neki forum, eno vec je to skoro gotovo novo mjesto/domena pa mozemo nastaviti tamo nakon zatvaranja ovoga. Mozda i moderacija ostane ista pa nam gleda kroz prste za sitne grijehe, a mozda se malo pripazimo, makar na pocetku. ;)

 

Steta da se samo tako izgubimo, nakon 10/15/20 godina druzenja.

 

Kupi si te patike i javi kad pocnes trcati, da ti dam neke savjete. Ja sam sve istrazio i prostudirao, znam sve sto treba. :D

 

Nemam pojma shta ce biti, ja na nekom forumu sa arkanovcima nemam shta da trazim, ovde smo bar bili fizichki razdvojeni po spratovima. :)

 

Ja znam da si ti to prostudir'o temeljno, ali ne treba preterivati sa trchanjem, mislim da to nije za mene ……. neki basket sa klincem ili brzo hodanje :lol+: , bazen, a izgleda ce morati i gym da uleti ,,,,, ali trchanje …… ne!  :s_d:

 

Cenim da sam i ja negde 85-86 kao AA, a to na mojih 180 nije seksi nikako. 


Edited by Denis Jasharevic, 24 April 2019 - 23:16.

  • 1

#1008 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 24 April 2019 - 23:16

Pushim, pijem, duvam, tulumarim ...... a i nabacio sam 7-8 kg.

.....

 

Prvo, moozika:

 

 

 

Dalje, i ja se drzim tvoje dijete (samo ne pusim travu nego obicne cigare), ali sam u poslednjih godinu dana skinuo circa 10-ak kg. Otkako sam u full-time peMziji, vise fizicki radim. Trenutno pravim 12X24ft. 2-story guesthouse od nule. Imace sve k'o prava kuca - kupatilo, kuhinju itd. a sve radim sam (konstrukcija, struja, voda itd.). Prvo da bude jeftino, drugo da bude po mojem ukusu i trece, da mogu posle da se hvalisem kako sam to sam uradio. Puno fizicke aktivnosti.

Uz to, sve ispod nekoliko milja (ako nije velika nabavka) obavljam biciklom.

Pusenje se smanjilo samo od sebe. Jebiga, nije moguce testerisati i terati bicikl uzbrdo u oba smera sa cigarom u ustima...


Edited by zoran59, 24 April 2019 - 23:19.

  • 0

#1009 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 24 April 2019 - 23:20

 I dalje sam tankih ruku i nogu, a okruglog trupa, k'o neki pauk.

 

Moj sluchaj, ruke i noge, trup je josh podnoshljiv, ali osecam "pojas za spasavanje"  :lol+:

 

 

43281675_10216854256456789_8717859321032


  • 0

#1010 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 24 April 2019 - 23:23

 (samo ne pusim travu nego obicne cigare), 

 

Batali cigarete, to je otrov, predji na travu, kupi vaporajzer, zdravlje na prvom mestu ……… uzivacesh u penziji. Ozbiljan sam.


Edited by Denis Jasharevic, 25 April 2019 - 01:09.

  • 1

#1011 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 25 April 2019 - 10:49

Nemam pojma shta ce biti, ja na nekom forumu sa arkanovcima nemam shta da trazim, ovde smo bar bili fizichki razdvojeni po spratovima. :)

 

Ja znam da si ti to prostudir'o temeljno, ali ne treba preterivati sa trchanjem, mislim da to nije za mene ……. neki basket sa klincem ili brzo hodanje :lol+: , bazen, a izgleda ce morati i gym da uleti ,,,,, ali trchanje …… ne!  :s_d:

 

Cenim da sam i ja negde 85-86 kao AA, a to na mojih 180 nije seksi nikako. 

 

Ma jok arkanovci, ne vjerujem. Pa niko normalan ne bi na takvom forumu boravio. Sacekacemo i vidjeti. Nece biti isto kao i ovdje, a i ne mora. Ako uopste sazivi, treba da ima svoj neki 'smek'.

 

Ta kilaza 85-86kg, a sudeci i po slici (iako mantil pokriva), nije nista strasno za tvoje godine, koje su, da se ne lazemo, advanced i ne bih ti ni preporucio trcanje, nego laganu setnju do parka. Mozes da poneses starog leba za golubove. :D

 

Ozbiljno sad, kada sam prvi puta otisao kod moje slatke doktorice, rekla mi je da je OK sto volim da uzivam u hrani i picu ali da pokusam da nadjem neku mjeru jer ne moze svaki dan da se krka i pije i da trebam skinuti 15kg (tada sam bio 99kg) i sad su te godine kada se treba pripaziti. Za mene se ispostavilo kasno da pokusam umjerenost iako nikada nisam znao biti narocito umjeren ni u cemu. 


  • 0

#1012 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 25 April 2019 - 11:01

Ako si visok 190cm ili vise, onda je 86kila OK.

 

Ja cu probati skinuti jos 4-5 kila, pa cu onda pokusati vratiti nekoliko ali u misicima. I dalje sam tankih ruku i nogu, a okruglog trupa, k'o neki pauk.

 

zdravlje ili pomodarska estetika, pitanje je sad. u biti, to je izgleda vjecno pitanje kod ovakvih topica.

 

samim trcanjem, a posebno maratonskim dionicama, uz salo se neminovno gubi i misicna masa. za efikasno trcanje na duge staze ljudskom tijelu prevelik volumen smeta, a ono prirodno tezi biti funkcionalno / sluziti nekoj svrsi. dakle profesionalni maratonci, s razlogom, ne izgledaju kao Arnold Schwarzenegger. istina, ne izgledaju ni kao pauci, no to je samo posljedica prvobitne zapustenosti / pretilosti. kile (osim u ekstremnim slucajevima) ne pokazuju nista znacajno. dakle na vagu je najbolje zaboraviti. zasto bi skidao / gubio misicnu masu, pa ju onda ponovno kidao / gradio, nije li to pomalo imbecilno? ako u treninge ubacis vjezbe snage svaki drugi / treci dan (ne moraju nuzno biti sa utezima), neces gubiti misicnu masu, vise ces energije trositi, i uz pravilnu dijetu (ne izgladnjivanje), stomacic ce ti lagano nestajati. mislim, nestat ce i nakon istrcanih deset maratona, al to ce malkic duze potrajati.


  • 1

#1013 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 25 April 2019 - 11:25

zdravlje ili pomodarska estetika, pitanje je sad. u biti, to je izgleda vjecno pitanje kod ovakvih topica.

 

samim trcanjem, a posebno maratonskim dionicama, uz salo se neminovno gubi i misicna masa. za efikasno trcanje na duge staze ljudskom tijelu prevelik volumen smeta, a ono prirodno tezi biti funkcionalno / sluziti nekoj svrsi. dakle profesionalni maratonci, s razlogom, ne izgledaju kao Arnold Schwarzenegger. istina, ne izgledaju ni kao pauci, no to je samo posljedica prvobitne zapustenosti / pretilosti. kile (osim u ekstremnim slucajevima) ne pokazuju nista znacajno. dakle na vagu je najbolje zaboraviti. zasto bi skidao / gubio misicnu masu, pa ju onda ponovno kidao / gradio, nije li to pomalo imbecilno? ako u treninge ubacis vjezbe snage svaki drugi / treci dan (ne moraju nuzno biti sa utezima), neces gubiti misicnu masu, vise ces energije trositi, i uz pravilnu dijetu (ne izgladnjivanje), stomacic ce ti lagano nestajati. mislim, nestat ce i nakon istrcanih deset maratona, al to ce malkic duze potrajati.

 

Pomodarska estetika, svaki put. :D

 

Nisam ja rekao da cu da skidam misicnu masu pa je ponovo gradti, ne znam kako si izvukao tu jednadzbu? Misica skoro da i nemam, to tek trebam izgraditi, a jos vucem nekoliko kilograma viska koje zelim izgubiti prije nego malo korigujem ishranu i trening - vise proteina i tegova, manje carbs i trcanja. Za sad mi trcanje ide i kad izguram maraton, to ce biti to, ne namjeravam se time baviti predugo, nemam ja taj kapacitet niti fokus. Godina dana max.


  • 0

#1014 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 25 April 2019 - 12:15

nisi rekao, ali ako trcis dionice od 15/18/21 km, a u planu ti je maraton, onda svakako skidas misicnu masu. i to brze nego salo oko struka. misice svakako imas, inace ne bi mogao uopce hodati, a ni disati. nisam bas siguran da ateroskleroza, stent, i esteticarsko pumpanje misicne mase u teretani idu u istu recenicu, vidi oko toga sa kardiologom. ja bih se na tvome mjestu drzao sklekova, cucnjeva i zgibova, veca opterecanja ti ne trebaju.


  • 0

#1015 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 April 2019 - 12:18

...

 

Nesto se ne secam da sam krizirao u 'zlatnim muskim godinama' - ono, neki rivajval 'machoizma', tegovi, gym, trckaranje, 'hridratantna krema za lice / losion za negu kosista, ulje za tijelo' i sl. andramolje.

To me zaobislo.

:lol+:

Cigarete sam dekretom ukinuo - tu i tamo neku skromnu cigaru, ostao sam privrzen pivu, pa i nekoj zestini (u smanjenom obimu). Jednostavno - la vita e bella!

 

Gledao sam nedavno reportazu sa bijogradskog polumaratona.

:ajme:

Pola ucesnika su pregojeni likovi koji su jedva doglavinjali do cilja - kandidati za sve moguce 'infarakte'.

:lol+:

No, ne bih se mesal u njihov hobi.

 

Skidanje tezine - borba protiv pogresog nacina ishrane, to je OK.

Raznorazne pomodne 'dijete', a tim pre 'suplementi' - to je vrlo upitno.

 

...


  • 0

#1016 the dude

the dude
  • Members
  • 747 posts

Posted 25 April 2019 - 13:01

Bilo kakva fizicka aktivnost na prazan stomak(tj, first thing in the morning) je vise nego dobar nacin skidanja kilograma. Nema hrane u sistemu, telo mora da trosi salo kao energiju. Dovoljna je malo duza setnja, voznja bicikla... nista preterano. Takodje, casa(ili dve) vode na prazan stomak ujutru deluje izuzetno blagotvorno na organizam generalno, pa i mrsavljenje. 

 


  • 1

#1017 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 April 2019 - 13:14

...

 

Sve sto se 'dijetom skine', vrlo brzo se vrati.

 

Oko 'sportskih aktivnosti' - pogledaj slike vaterpolista - nekada kad su bili aktivni i sada, kad su odebljale voline.

Doduse, neka kucna sportska sprava moze biti korisna, no mahom ljudi to ne vole.

 

Ko ce 'voziti biciklo' ili 'veslati' u mestu sat vremena dnevno.

:tired:

 

Tezina se regulise pravilnom ishranom. To je jedini moguci i zdravi nacin.

;)

 

...


  • 0

#1018 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 25 April 2019 - 13:36

Oko 'sportskih aktivnosti' - pogledaj slike vaterpolista - nekada kad su bili aktivni i sada

 

https://forum.b92.ne...ttach_id=127873

 
lijevo na slici moj otac (1938.), bivsi vaterpolist, ovog proljeca
nesto si zelio reci?
  • 0

#1019 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 April 2019 - 13:46

...

 

Jel mozda bio svetska klasa - 

 

Karlo Stipanić (Mladost Zagreb), Zdravko Hebel (Mladost Zagreb), Ivo Trumbić (Mladost Zagreb), Ozren Bonačić (Mladost Zagreb), Ronald Lopatni (Medvešćak Zagreb), Miroslav Poljak (Mladost Zagreb), Zoran Janković (Partizan Beograd), Mirko Sandić (Partizan Beograd), Uroš Marović (Partizan Beograd), Đorđe Perišić (Partizan Beograd) i Dejan Dabović (Partizan Beograd) 

 

ili mozda samo jedan od bezbroj anonimnih amatera?

;)

 

Mani se stare price - 'u moga tatka ...'

:lol+:

 

...


  • 0

#1020 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 25 April 2019 - 14:53

nisi rekao, ali ako trcis dionice od 15/18/21 km, a u planu ti je maraton, onda svakako skidas misicnu masu. i to brze nego salo oko struka. misice svakako imas, inace ne bi mogao uopce hodati, a ni disati. nisam bas siguran da ateroskleroza, stent, i esteticarsko pumpanje misicne mase u teretani idu u istu recenicu, vidi oko toga sa kardiologom. ja bih se na tvome mjestu drzao sklekova, cucnjeva i zgibova, veca opterecanja ti ne trebaju.

 

Nisam ni ja 100% mada se sjecam da mi je cardio sestra rekla da mogu trcati koliko hocu, pa i maraton ali da pazim da ne ostajem bez daha, da mogu pricati dok trcim i tako ja nekad, kad osjetim da sam ubrzao, pocnem sam sa sobom nesto da pricam i ako se cujem, nastavljam, a ako zamuckujem, usporavam i stajem.

 

Sve to mi je poznato, pa i ne trcim 10/15/21km svaki dan, nego jednom u 7 ili 10 dana, a izmedju su interval treninzi, lagano trcanje, sprintovi, sprave, sklekovi i sl. Ocekujem poziv od kardiologa za pregled ovih dana pa cu s njim sve raspraviti. 


  • 1