Jump to content


Photo
- - - - -

Dijeta


  • Please log in to reply
1027 replies to this topic

#871 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 18 April 2018 - 09:26

Ja sam imao 77kg do 37. godine.

Onda sam prestao da pušim i počeo da jedem.
  • 1

#872 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 18 April 2018 - 09:27

...

 

Treba jesti manje, ali kvalitetnije!

:lol+:

 

 

...


  • 0

#873 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 18 April 2018 - 09:35

Ovo polako postaje topic - Zal za mlados'  :lol+:


  • 0

#874 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 18 April 2018 - 09:54

...

 

 

Nesto to nikako ne vidim - osim ako nemas u vidu 'dijetiranje', sto mu nekako dodje kao okasneli machizam - 'zal za mlados', pogotovo kod muskica koji ulaze u 'osetljive godine', pa onda pocne kupovina kozmetike - kremica & balzama, losiona 'za ucvrscenje korena kose', pa tegovi, dzogiranje, dijetiranje / kalkulator kalorija, sportska garedroba za broj manja koja se na kraju pokloni ... etc, etc.

:lol+:

 

Lepo je govorila Late_Mother - svega bi se covek odrekao, samo ne kasike.

 

...


  • 1

#875 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 18 April 2018 - 16:58

...

 

 

Nesto to nikako ne vidim - osim ako nemas u vidu 'dijetiranje', sto mu nekako dodje kao okasneli machizam - 'zal za mlados', pogotovo kod muskica koji ulaze u 'osetljive godine', pa onda pocne kupovina kozmetike - kremica & balzama, losiona 'za ucvrscenje korena kose', pa tegovi, dzogiranje, dijetiranje / kalkulator kalorija, sportska garedroba za broj manja koja se na kraju pokloni ... etc, etc.

:lol+:

 

Lepo je govorila Late_Mother - svega bi se covek odrekao, samo ne kasike.

 

...

 

 

Uf, dobro je, za sada samo ovo boldovano...


  • 0

#876 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 18 April 2018 - 18:17

Dobio sam sokocalo koje mi mjeri pritisak svakih pola sata, a tokom noci ce svaki sat i tako do sutra popodne. Nesim ga vec 4 sata i nekoliko puta mi je doslo da ga skinem ali izdrzacu nekako.

 

Danas bio na pazaru i gledao neke health hipsteraj foods i kad sam vidio ovo, nisam odolio:

 

Attached File  quinoa hipsteraj.jpg   62.16KB   0 downloads

 

Jos sam kupio i gajbicu jagoda, mutantske neke, svaka k'o pesnica. :D

 

 


  • 0

#877 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 18 April 2018 - 18:54

U dvadesetim nisam nista jeo. Imao sam 62kg do 35. Skoro nadjoh neke slike od prije 10ak godina... Smijesno. :)

He he, ja sam sve jela i imala 47-48 kg. Sad ne mogu ni da zamislim da jedem tako.


  • 0

#878 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 18 April 2018 - 18:58

Dobio sam sokocalo koje mi mjeri pritisak svakih pola sata, a tokom noci ce svaki sat i tako do sutra popodne. Nesim ga vec 4 sata i nekoliko puta mi je doslo da ga skinem ali izdrzacu nekako.
 
Danas bio na pazaru i gledao neke health hipsteraj foods i kad sam vidio ovo, nisam odolio:
 
attachicon.gifquinoa hipsteraj.jpg
 
Jos sam kupio i gajbicu jagoda, mutantske neke, svaka k'o pesnica. :D


Holter test?
  • 0

#879 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 18 April 2018 - 19:18

Holter test?

 

Ne znam sta je holter test, ovo na meni je sprava za mjerenje krvnog pritiska. 

 

Malo sam se zapustio zadnjih godina pa da probam sada da se dovedem u red koliko moze. :)

 

 

Quinoa i avokado je zajebancija ali ne smeta mi malo promjene u ishrani, naprotiv. 


  • 0

#880 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 18 April 2018 - 19:22

Ne znam sta je holter test, ovo na meni je sprava za mjerenje krvnog pritiska. 
 
Malo sam se zapustio zadnjih godina pa da probam sada da se dovedem u red koliko moze. :)
 
 
Quinoa i avokado je zajebancija ali ne smeta mi malo promjene u ishrani, naprotiv.




https://en.m.wikiped.../Holter_monitor
  • 0

#881 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 18 April 2018 - 19:53

 

Nije ovo sa linka.

 

Na meni je obicni aparat za mjerenje krvnog pritiska. Imam onu traku oko lijeve nadlaktice i snjuru koja preko ramena vodi u aparat koji je na opasacu. Napuse se svakih pola sata, izmjeri pritisak, ubiljezi i umiri se do iduceg mjerenja. Radi na 3 AA baterije.


  • 0

#882 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 18 April 2018 - 19:55

Nije ovo sa linka.
 
Na meni je obicni aparat za mjerenje krvnog pritiska. Imam onu traku oko lijeve nadlaktice i snjuru koja preko ramena vodi u aparat koji je na opasacu. Napuse se svakih pola sata, izmjeri pritisak, ubiljezi i umiri se do iduceg mjerenja. Radi na 3 AA baterije.


Dobro je, izgleda da još nisi za generalnu.
  • 0

#883 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 April 2018 - 19:57

Sta je ovo ljudi, pije se whiskey i meri pritisak. 

Preporuku, na svakih 2 sata popiti po casu whiseky. 2 sata je sasvim dovoljno da jetra preradi unetu kolicinu alkohola, a coveku lepo.

Zdravo i korisno.

:P


  • 0

#884 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 18 April 2018 - 20:14

Nije ovo sa linka.

 

Na meni je obicni aparat za mjerenje krvnog pritiska. Imam onu traku oko lijeve nadlaktice i snjuru koja preko ramena vodi u aparat koji je na opasacu. Napuse se svakih pola sata, izmjeri pritisak, ubiljezi i umiri se do iduceg mjerenja. Radi na 3 AA baterije.

 

Samo pazi da ti ne sprži stopalo.

 

https://www.b92.net/...&nav_id=1382913

 

P.S. Omron?


  • 0

#885 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 18 April 2018 - 20:17

Sta je ovo ljudi, pije se whiskey i meri pritisak. 

Preporuku, na svakih 2 sata popiti po casu whiseky. 2 sata je sasvim dovoljno da jetra preradi unetu kolicinu alkohola, a coveku lepo.

Zdravo i korisno.

:P

 

Ne pijem whisky, ne pijem nista alkoholno. Nisam ove sedmice uopste pio alkohol. Sutra cu popiti malo ladnog belog. Jedno dvije boce jer sam ozednio. :D

 

 

Dobro je, izgleda da još nisi za generalnu.

 

Ma jok, OK sam. Malo sam se ugojio, skocio pritisak, popeli se trigliceridi ili sta li vec pa imam izgovor da probam hipstersku hranu. :D


  • 0