Jump to content


Photo
- - - - -

Dijeta


  • Please log in to reply
1027 replies to this topic

#841 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 April 2018 - 09:38

To je to najgluplje što možeš da uradiš, imho.

 

Cime sam zasluzio ovakvo potcjenjivanje?

 

Gluposti koje sam ja u stanju napraviti tesko da se mogu porediti sa preskakanjem dorucka. 

 

 

 

 

 

 

 

:D

 

 

 

 

 

 

Sinoc nakon posla zaglavili u pubu, jutros sam morao pojesti jedan sendvic da pokupi kiselinu iz zeluca.

 

Pocinjem dijetu od sutra.


  • 1

#842 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 12 April 2018 - 10:54

Juce na pregledu kod doktorice, pritisak 160/100, kaze deder stani na vagu. Stanem, pokaze 99kg. "Imam ove teske cizme", velim. Nema veze, kaze ona, moras skinuti 15 kila ili... 

 

Danas sam vadio nalaze, 3 ampulice krvi, pa ce sve da istestiraju, a kad dodju rezultati i ako nema nista 'life threatening', onda idem na 'couch to 5K' trening. Vec sam poceo pomalo, skoro stidljivo, da vodim racuna o ishrani, i.e. ne jedem cijelog konja za veceru, nego malo grilovanog povrca, jogurt i slicne stvari.

 

A taman usavrsio recept za taze leba. :(

 

 

Brale, 180 visok, 78 kila... redovan u dzimu i malciceee pazim sta jedem... i tako mesecima, nikako da sidjem ispod 78 a nije da nema jos toga da se istopi, al' nece, da ga...


  • 0

#843 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 April 2018 - 11:19

Brale, 180 visok, 78 kila... redovan u dzimu i malciceee pazim sta jedem... i tako mesecima, nikako da sidjem ispod 78 a nije da nema jos toga da se istopi, al' nece, da ga...

 

Brale, ne zajebavaj - to je idealna tezina za tvoju visinu. Ja sam 181cm.

 

Pazi kad mi je zena rekla da skinem 15 kila, valjda da me ne obeshrabri. Ja znam da bih trebao skinuti 20 da bih mogao opet da disem kako treba.

 

Evo trazim neke recepte po netu, a nalazim da postoje neke pilule za mrsavljenje, zvuci obecavajuce. laugh.png


Edited by Honey Badger, 12 April 2018 - 11:19.

  • 1

#844 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 12 April 2018 - 12:15

...

 

'Uvek sam bio punacak, jos od detinjstva.

I dok su se svi moji drugovi za maskenbal oblacili kao Dartanjan, ja sam uvek bio Portos'.

:lol+:

 

...

 

Što bi rekao beznogi karikirani SM u legendarnom Matakovićevom stripu (srpsko ostrvo Vajar): "Detinjstva nisam imao. Eh da mi te do'vatim."

 

Troll off.

 

Edit: Habanere su konačno proklijale! Hura! U to ime, a i iz drugih razloga, nazdravljam drugovima s kontra strane političkog spektra.

 

 

Ne zamjerite.


Edited by ironside, 12 April 2018 - 13:22.

  • 2

#845 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 April 2018 - 13:59

 

Troll off.

 

Edit: Habanere su konačno proklijale! Hura! U to ime, a i iz drugih razloga, nazdravljam drugovima s kontra strane političkog spektra.

 

 

Ne zamjerite.

 

2 things:

 

1. pogresan topic

2. pics or it didn't happen

3. Cestitke na prinovama, postali ste majka. biggrin.png


Edited by Honey Badger, 12 April 2018 - 13:59.

  • 2

#846 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 12 April 2018 - 15:47

Brale, ne zajebavaj - to je idealna tezina za tvoju visinu. Ja sam 181cm.

 

Pazi kad mi je zena rekla da skinem 15 kila, valjda da me ne obeshrabri. Ja znam da bih trebao skinuti 20 da bih mogao opet da disem kako treba.

 

Evo trazim neke recepte po netu, a nalazim da postoje neke pilule za mrsavljenje, zvuci obecavajuce. laugh.png

 

 

Sta pilule, zajebi to - no pain, no gain...


  • 1

#847 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 April 2018 - 16:46

Sta pilule, zajebi to - no pain, no gain...

 

Zezao sam se za pilule. Ali ne sasvim. Eksere mozda ne bi bilo lose nabaviti, od njih nemam apetita. :D

 

Ja ne volim pain. Volim stvari koje mi pricinjavaju zadovoljstvo i trudim se da izbjegavam bilo koji oblik bola. Sto me je jelte, i dovelo do 99 kg te sada moram da skidam 15-20.

 

Samo da pokrenem dupe, mislim da ce biti dovoljna jedna sedmica da svaki dan izadjem da trcim i da se probudim, da dobijem motivaciju za dalje. Nasao sam neki "Couch to 5K" program koji ima dobro definisane upute kako polako poceti sa trcanjem i za nekoliko (9) sedmica istrcati 5 kilometara za 30 minuta. Ima vjerovatno i neki App za to, pa mozda mogu i tako da pratim stanje.

 

Sto se moje ishrane tice, tu necu mnogo mijenjati. Uglavnom kuham from scratch, raznovrsno i bogato povrcem. Dovoljno ce biti da smanjim porcije, eventualno smanjim so i podebljam povrce.

 

Sad je ostalo samo da odlucim kad ce to poceti. Sutra ne mogu, jer imam da potrosim neki viski, dolazi neko drustvo i izgleda da se ruzno vrijeme nastavlja pa ce biti njesra trcati po hladnoj kisurini ali od nedelje bi moglo da se krene.


  • 2

#848 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 12 April 2018 - 19:05

Zezao sam se za pilule. Ali ne sasvim. Eksere mozda ne bi bilo lose nabaviti, od njih nemam apetita. :D

 

Ja ne volim pain. Volim stvari koje mi pricinjavaju zadovoljstvo i trudim se da izbjegavam bilo koji oblik bola. Sto me je jelte, i dovelo do 99 kg te sada moram da skidam 15-20.

 

Samo da pokrenem dupe, mislim da ce biti dovoljna jedna sedmica da svaki dan izadjem da trcim i da se probudim, da dobijem motivaciju za dalje. Nasao sam neki "Couch to 5K" program koji ima dobro definisane upute kako polako poceti sa trcanjem i za nekoliko (9) sedmica istrcati 5 kilometara za 30 minuta. Ima vjerovatno i neki App za to, pa mozda mogu i tako da pratim stanje.

 

Sto se moje ishrane tice, tu necu mnogo mijenjati. Uglavnom kuham from scratch, raznovrsno i bogato povrcem. Dovoljno ce biti da smanjim porcije, eventualno smanjim so i podebljam povrce.

 

Sad je ostalo samo da odlucim kad ce to poceti. Sutra ne mogu, jer imam da potrosim neki viski, dolazi neko drustvo i izgleda da se ruzno vrijeme nastavlja pa ce biti njesra trcati po hladnoj kisurini ali od nedelje bi moglo da se krene.

 

Ne volim ni ja pain ali se ne more izbeci, i to trcanje sto planiras bice pain. Trcao ja 7-8 godina pa dosadilo i batalio.


  • 0

#849 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 April 2018 - 19:37

Ne volim ni ja pain ali se ne more izbeci, i to trcanje sto planiras bice pain. Trcao ja 7-8 godina pa dosadilo i batalio.

 

Ako bude radilo tako da se pocnem osjecati bolje i ako kilogrami pocnu spadati relativno brzo, onda bi to moglo da mi da motivaciju za dalje, da izdrzim barem neko vrijeme i nakon skinutih kilograma.

 

Veceras jedem dinstano povrce sa malo rize. Neki kao sataras. Nista meso, samo malo maslinovog ulja. Mozda naribam mrvu parmezana da bude interesantnije.


  • 0

#850 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 13 April 2018 - 05:21

Ako bude radilo tako da se pocnem osjecati bolje i ako kilogrami pocnu spadati relativno brzo, onda bi to moglo da mi da motivaciju za dalje, da izdrzim barem neko vrijeme i nakon skinutih kilograma.

 

Veceras jedem dinstano povrce sa malo rize. Neki kao sataras. Nista meso, samo malo maslinovog ulja. Mozda naribam mrvu parmezana da bude interesantnije.

 

 

Ne daj se, Ines  ;)


  • 0

#851 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 13 April 2018 - 09:24

2 things:

 

1. pogresan topic

2. pics or it didn't happen

3. Cestitke na prinovama, postali ste majka. biggrin.png

 

#1: Naravno da sam postirao na pogrešnom topicu, do istog sam došao asocijacijom idejaTM (smršavio sam ponešto).

#2: Ovo ne kontam. Odnosi li se to na sliku mlađahne Joan Baez? Ipak Yo soy un hombre sincero.

#3: ¡Gracias! ¡Cuba libre! ¡Habaneros siempre!

 

Kad smo već kod slobodne Cube, autor tog najjednostavnijeg cocktaila je izvjesni gospodin Bacardi, koji je nakon Španjolsko-Američkog rata iskombinirao svoj proizvod od šećerne trske i novouvezeni napitak Coca-Colu Johna Pembertona.

Sama pjesma Guantanamera je zavijena u more misterija. To je navodno 'narodna' pjesma, 100 x prepjevana i reinterpretirana. Jedna od popularnih tumačenja je da je sama Guantanamera bila djevojka koja je za vrijeme kubanske krize i izolacije Guantanama nosila vodu američkim vojnicima u bazu, ne žaleći da položi i vlastiti život.


  • 1

#852 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 13 April 2018 - 09:48

 

#2: Ovo ne kontam. Odnosi li se to na sliku mlađahne Joan Baez? Ipak Yo soy un hombre sincero.

#3: ¡Gracias! ¡Cuba libre! ¡Habaneros siempre!

 

 

Da vidimo slike proklijalih habanera ili ti ne vjerujemo. :)


  • 0

#853 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 14 April 2018 - 19:44

Da vidimo slike proklijalih habanera ili ti ne vjerujemo. :)

 

Idu koliko sutra.


  • 0

#854 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 16 April 2018 - 09:22

Idu koliko sutra.

 

Ja sam svoje poceo iznositi van preko dana, a veceras cu definitivno ostaviti najvece da prenoce u green house. 

 

~~~

Da se vratimo temi...

 

Nakon jucerasnjeg taze leba debakla, odlucio sam da se manem corava posla i krenem ozbiljno sa dijetom, vjezbama i svime ostalim sto treba da skinem 15-20 kila, popravim pritisak i vjerovatno bih trebao smanjiti kojekakve secere i ostale dijabetise.

 

Jutrosnji dorucak:

 

Attached File  30429659_10213951774740704_170592914_n.jpg   195.03KB   1 downloads

 

Koliko sam samo zajebavao cure na poslu za ovaj avokado, sada ce mi se sve vratiti da me ujede za dupe. :D

 

Salu na stranu, ovo uopste nije lose i nece biti pretesko navici se. Pola zrelog avokada, mrvica soli i malo soka od limuna, sve izgnjeceno viljuskom i razmeljano na tanku krisku njemackog razevog, kiselog "hljeba".

 

Ima li neko nekih dobrih dijetalnih recepata za podijeliti?


  • 2

#855 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 16 April 2018 - 09:43

Ja sam svoje poceo iznositi van preko dana, a veceras cu definitivno ostaviti najvece da prenoce u green house. 

 

~~~

Da se vratimo temi...

 

Nakon jucerasnjeg taze leba debakla, odlucio sam da se manem corava posla i krenem ozbiljno sa dijetom, vjezbama i svime ostalim sto treba da skinem 15-20 kila, popravim pritisak i vjerovatno bih trebao smanjiti kojekakve secere i ostale dijabetise.

 

Jutrosnji dorucak:

 

attachicon.gif30429659_10213951774740704_170592914_n.jpg

 

Koliko sam samo zajebavao cure na poslu za ovaj avokado, sada ce mi se sve vratiti da me ujede za dupe. :D

 

Salu na stranu, ovo uopste nije lose i nece biti pretesko navici se. Pola zrelog avokada, mrvica soli i malo soka od limuna, sve izgnjeceno viljuskom i razmeljano na tanku krisku njemackog razevog, kiselog "hljeba".

 

Ima li neko nekih dobrih dijetalnih recepata za podijeliti?

 

 

Avokado? Hipster si postao pod stare dane  :lol+:


  • 0