Jump to content


Photo
- - - - -

Dijeta


  • Please log in to reply
1027 replies to this topic

#136 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 20 April 2017 - 21:41

Nije ti pista baš neka potrošnja kalorija na rekreacijskom nivou. To bi morao jedno 15 puta uzastopno da ideš Gran Riisu ili Sasslong u režimu treninga, jebeš to, ja idem da uživam a ne da se takmičim na planine. Dobro, malo se negde zaletiš kad ima mesta na pisti, to je mega cool, ali inače, langsam...

 

Za skidanje sala je idealan langlauf. Ali to baš mnogo i ne volim, pista je keva. :D

 

Inače svaki dan prošetam kera, to je od jednog do tri km, samo što je sad zima kao u Sibiru kod nas, teška redukcija izlazaka.

 

Na poslu sedim. U autu, ili u kancelariji. Dok sam purnjao duvan i tabao po baušteli svaki dan, bio sam i mršav. A sad sam jagnjeća brigada, ručkovi, rauti, proslave...... :piggy:

 

To se i meni desilo pa sam nabacio jedno 25 kila. Kad se samo sjetim, ne tako davno da sam bio 65 kila, a sad vukljarim eksta 25 gdje god krenem. Stomak dodje svugdje prije mene.

 

Najgore je sto nemam ni motivacije da se malo dovedem u red, bas volim u kuhinji da pijuckam dok kuham, a i pijuckam i kuham dobro. :D

 

Sve do jednom.


  • 0

#137 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 April 2017 - 21:53

To se i meni desilo pa sam nabacio jedno 25 kila. Kad se samo sjetim, ne tako davno da sam bio 65 kila, a sad vukljarim eksta 25 gdje god krenem. Stomak dodje svugdje prije mene.

 

Najgore je sto nemam ni motivacije da se malo dovedem u red, bas volim u kuhinji da pijuckam dok kuham, a i pijuckam i kuham dobro. :D

 

Sve do jednom.

 

Ja bih ti podigao health insurance na 500% od toga što plaćaš danas, pa bi ti pazio da te ne metne na tanak šlauf za par godina u bolnici...

 

Kud ćeš bolju motivaciju? :lol+:


  • 0

#138 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 20 April 2017 - 22:13

Ja bih ti podigao health insurance na 500% od toga što plaćaš danas, pa bi ti pazio da te ne metne na tanak šlauf za par godina u bolnici...

 

Kud ćeš bolju motivaciju? :lol+:

 

Kad izadjemo iz EU i Tereza rasproda NHS, taman kad me zdravlje pocne napustati. Pa racunam da cu najvjerovatnije krepat negdje u jarku, pod mokrom dekom, tresuci se od groznice.

 

Toliko sam optimistican da cu se pocet molit bogovima.


Edited by Honey Badger, 20 April 2017 - 22:13.

  • 0

#139 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 April 2017 - 22:20

Kad izadjemo iz EU i Tereza rasproda NHS, taman kad me zdravlje pocne napustati. Pa racunam da cu najvjerovatnije krepat negdje u jarku, pod mokrom dekom, tresuci se od groznice.

 

Toliko sam optimistican da cu se pocet molit bogovima.

 

 

Kasno je za tebe, provaliće te popine da si neznabožac. :lol+:

 

To se ne računa, kad ti zatreba, a ti tek onda u crkvu. Nisu ni oni od juče, nije bogougodno... :lol+:


  • 0

#140 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 20 April 2017 - 22:21

Kasno je za tebe, provaliće te popine da si neznabožac. :lol+:

 

To se ne računa, kad ti zatreba, a ti tek onda u crkvu. Nisu ni oni od juče, nije bogougodno... :lol+:

Samo ubaci da dobro zazveci, ima da ti progledaju kroz prste. Popine su jako flexibilne licnosti, ako zvecis pravo.


  • 0

#141 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 April 2017 - 22:24

Samo ubaci da dobro zazveci, ima da ti progledaju kroz prste. Popine su jako flexibilne licnosti, ako zvecis pravo.

 

 

Pa taj rad bi mogao da pomogne...


  • 0

#142 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 20 April 2017 - 22:39

Kasno je za tebe, provaliće te popine da si neznabožac. :lol+:

To se ne računa, kad ti zatreba, a ti tek onda u crkvu. Nisu ni oni od juče, nije bogougodno... :lol+:


Nisam neznabozac, to je neko ko se uopste ne razumije oko tih stvari. Ja sam prilicno dobro upoznat i svjesno odjebavam svaki uticaj na moj zivot.

Osim naravno kad se krka i loce. :D
  • 0

#143 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 20 April 2017 - 22:50

18076632_1481628035241717_57790677398500Nova kafana nudi nove stvari za zdranje.

 


  • 0

#144 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 21 April 2017 - 00:51

Shta je to yebote? Kukuruz, stejk i sweet relish???  :blink:


  • 0

#145 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 April 2017 - 01:41

Shta je to yebote? Kukuruz, stejk i sweet relish???  :blink:

Nemam pojma, daju to bloody-marry u subotu, shatro slave prolece. Vidis da su T-bone nabili u salsu.


  • 0

#146 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 21 April 2017 - 06:49

..

Attached Files


Edited by alberto.ascari, 21 April 2017 - 06:57.

  • 0

#147 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 21 April 2017 - 06:57

Malo carb za doručak.
  • 0

#148 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 21 April 2017 - 09:41

Videh naslov teme, reko':"Odoh da vidim sta forumske zene pisu!"
Dodjoh ovde, imam sta i da vidim - "cetr' konja debela"!
  • 8

#149 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 April 2017 - 09:51

...

 

... 

 

 

Wrong!

 

 

Fresh tomatoes on toast made from sourdough rye bread, sprinkled with olive oil! 

 

Oko 'langlaufa & piste'. 

Vidim Zoki ti dao 'plusic' - no vi ste poznati ljubitelji 'vrludanja', pa me ni ne cudi.

;)

Bicikl gospodo i 'langlauf'! 

Mislim, kome je do dijete.

 

 

Jedne godine u planinskoj vikendici izadjem ja opremljen za 'langlauf'.

(bio neki zesci honorar / sl. put pa se opremio relativno povoljno van sezone. Nesto iz Trentina AA, a nesto u Bgd. Skije kupio jedine preostale, kao bile 'predugacke' drugima, a i 'mnogo tanke'. :ajme: )

 

Mislim, sve po propisu.

Tanke trkacke 'elanove' skije, srebrne nor. cipele (namerno uzeo duboke - oko planinske vikendice nema uredjenih staza, a i ima dosta snega, pa sam ih sam pravio za ostatak drustva), oni takmicarski vezovi, 3/4 svetlo plave pantalone i jakna, crvene vunene dokolenice (nor.) karbonski stapovi ('Elan', i oni bili preostali - 'isuvise dugacki' :ajme: ), vunena traka oko glavudze i manji ranac.

 

Neka planinska rodbina - Late_Father i kcera - blago zgranuti.

- Pa gde ces to?

- Idem do prodavnice.

 

Nataknem se na skije i odjezdim. (A bilo je tamo i blagih uzbrdica).

Kad sam stigao pred 'zadruznu prodavnicu' (one sto prodaju sve - od poljoprivrednog inventara, vest. djubriva, bakaluka, pa do higijenskih potrepstina, skromne konfekcije :+1: ) i smakao skije - prodavnica se isprazni, izasli da gledaju skije koje sam ostavio naslonjene na zid.

 

Kupim sto mi trebalo, normalno po paklu cigareta domacim pusacima, novine (takvo bilo vreme) i odjezdim nazad. Tako jedno 2 km tamo i toliko nazad. Mali kros-kontri (mada je to nesto drugacije - druge skije, druge cipele), sa dva blaga uspona / spusta.

 

Posle mi kcera kaze, wow, matori - samo su rekli - ko bi rekao da onoliki covek moze da trci na skijama!

:s_w:

 

Moram li reci da sam isao po pivo?

:D

 

...


  • 3

#150 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 April 2017 - 11:00

...

 

Videh naslov teme, reko':"Odoh da vidim sta forumske zene pisu!"
Dodjoh ovde, imam sta i da vidim - "cetr' konja debela"!

 

:thumbs:

:hail:

 

Pet!

('konjova')

 

U Tadzikistanu a aerodromu, iz zezanja se nesto kao merimo na ogromnoj vagi (iz nekog razloga u 'VIP salonu' - valjda da je neko ne ukrade!) i drustvo mi kaze - ajde malo ti, vidi kako te gledaju ovi vojnici.

 

Stanem ja na vagu - 135 kg!

 

A jedan vojnicic - pa nas dvojica, pokaze na drugara - imamo toliko zajedno!

 

Castili smo ih po paklicom 'Camel'a.

 

Slicno mi se dogodilo u kn. Mihaila sa 'vagom koja govori'. Stanem ja a ona ce - '124 kilograma i 350 grama'!

Promet u ulici blago zastane.

Sad sam nesto 'utanjio' - oko 100.

 

Za kraj nesto od nadnaravnog Cehova

 

>> ... Lekar je savetovao trgovcu (obrazovanom) da jede bujon i piletinu. Trgovac je bio ironičan u vezi saveta. Prvo je naručio čorbu od zelja i prase, a onda, setio se doktorovog saveta i poručio još bujon i pile, i to takođe pojeo, misleći da je jako smešno. ... <<

 

 

'Daj mi kuvane jesetre.

Sa zadovoljstvom!

Ma sa 'tatrar sosom'!'

 

Ovo je tipican ruski trgovac / 'купец', prema slikaru Kustodievu.

 

 

...

 

 

...

 

...


  • 0