Jump to content


Photo
- - - - -

Red Bull 2016


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#31 Dzoni_m

Dzoni_m
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 05 May 2016 - 12:27

Praktcno losa odluka. Tesko da ce se odmah obojica prilagoditi.

 

Sa druge strane ja nikada u tom Kvajtu nisam video nekog tako talentovanog vozaca. Max je druga prica. Sto se tice ovoga koliko je karijera propalo, pa i nisu neki talenti nadrljali. Oni dokazani (Rikardo) nema problem. Vetel i Rikardo i AKO bude Max su dovoljan razlog za tu "akademiju" i pristup koji imaju. Prema tome, ja ih ne osudjujem. 


  • 1

#32 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 05 May 2016 - 12:50

Da nabrojimo sve likove iz Red Bulove skole mladih vozaca i kako su prosli:

 

Fetel - 4 titule, sada u Ferariju

Skot Spid - sutnut u sred sezone 2007, nikada se nije vratio u F1

Liuci - sutnut nakon sezone 2007, uspeo da vozi sezonu i po u Fors Indiji posle 2 godine i jednu u HRT-u, nema ga u F1 od kraja 2011.

Sebastian Buemi - sutnut nakon tri godine na kraju 2011, nikada nije vozio ni za jedan drugi tim, tri godine satro bio rezervni vozac Red Bula

Haime Algersuari - sutnut nakon 2 i po godine, nikada se nije vratio u F1 i zavrsio trkacku karijeru sa 25 godina

Zan Erik Vern - tri solidne sezone, sutnut na kraju 2014, bio jednu sezonu u Ferariju i radio na simulatoru

 

Za sada su jos tu Rikiardo i Ferstapen koji su izgleda bezbedni i ako Red Bul odluci da ih otera, dokazali su se i lako bi nasli drugi tim, dok Sains, a izgleda posebno Kvjat imaju sansu da zavrse kao svi gorepomenuti osim Fetela.

 

- Kristijan Klin, sutnut pred kraj sezone 2006, vozio tri trke za HRT u sezoni 2010. Doduse, on je verovatno najslabiji od ovih pobrojanih, i najjaci adut mu je bilo to sto je Austrijanac.

 

Sad citam da je Marko ovo planirao odavno i da je samo cekao priliku. Kvjat je zrtveno jagnje a povod za ovo jeste da se obezbede da im Ferstapena neko ne uzme za 2018. jer mu ovim daju konkurentan auto.

 

Naravno da je odavno planirano.


  • 0

#33 Dzoni_m

Dzoni_m
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 05 May 2016 - 12:55

Vidim ludilo od komentara protiv RB-a za ovaj potez. Ne razumem. Pa samo fudbalu kod nas navijaci zele da kroje kadrovsku politiku tima  :krsta: U RB misle da je ovo najbolje za njih, ne vide Kvajta kao buducu zvezdu (delim misljenje) i to je to. Zasto bi cekali kraj sezone? Bolje odmah da se Max navikne sto pre na nov auto. 

 

Mnogo je talenata proslo kroz razne timove od kako ja pratim F1 pa nikom nista. RB je bio samo najgrlatiji u hvaljenju vozaca koji su tek usli u F1 bez osnove. 


  • 0

#34 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 05 May 2016 - 12:57

Praktcno losa odluka. Tesko da ce se odmah obojica prilagoditi.

 

Sa druge strane ja nikada u tom Kvajtu nisam video nekog tako talentovanog vozaca. Max je druga prica. Sto se tice ovoga koliko je karijera propalo, pa i nisu neki talenti nadrljali. Oni dokazani (Rikardo) nema problem. Vetel i Rikardo i AKO bude Max su dovoljan razlog za tu "akademiju" i pristup koji imaju. Prema tome, ja ih ne osudjujem. 

 

JEV je veliki talenat, nije nista slabiji od Rikarda, samo ga jebe totalni nedostatak sponzora otkad su ga sutnuli iz RB programa. Liuci takodje, on je u F1 razocarao ali ako cemo pravo nije ni dobio sansu. Ovi ostali - ima i boljih a ima i gorih na gridu od njih.

 

Ono sto je interesantno recimo je da je Felipe Nasr otvoreno odbio ponudjeni dil sa RB za sponzorstvo, i da je pri tome izjavio kako su oni smrt za karijeru mladih vozaca. Evo ga na kraju ipak u F1, znaci nista nije izgupio tim potezom...


  • 0

#35 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 05 May 2016 - 13:01

A new deal for Max?
May 5, 2016 by Joe Saward

 

The interesting thing about the Verstappen-Kvyat switch is that it removes Max from the driver market. He has a contract with Red Bull for the 2017 season, but after that would be free to sign elsewhere and there is no doubt that Max was on the radar at both Mercedes and Ferrari. I would suggest that the decision to promote Max now means that there was probably a contract renegotiation as well, with more money and an extended deal that will take Verstappen off the market for at least two more years. There may also be an option for 2020 as well. The team hopes that by then it will have a competitive engine and so can again win races.

An amusing response from Ferrari might be to hire Daniel Ricciardo to replace Kimi Raikkonen, which would give the Milton Keynes team a team without much experience…


  • 0

#36 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 05 May 2016 - 13:14

Ja od toga ne bih pravio neku veliku aferu, piloti su profi sportisti pod ugovorom, nadnicari ako hocete. Nije tako davno bilo kad je Kime placen da ne vozi a Damon Hill isteran iz Williamsa sa titulom u dzepu da bi vozio Arrows sa brojem 1, prvi i poslednji put. Jaka mooda, oterali Rusa, pa sta? Njihove pare, njihovo pravo.
  • 1

#37 Dzoni_m

Dzoni_m
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 05 May 2016 - 13:23

Upravo tako.


  • 0

#38 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 05 May 2016 - 14:34

Rus manje-vise, nego ovo moze Maksa da sjebe. Sad su mu nabili pritisak samo takav, decko prvi put seo u bolid koji nije ni testirao i ocekuje se od njega da pravi cuda, minimum da bude bolji od od onog koja je zamenio, a taj im je uzeo jedini podijum koji imaju ove sezone.

 

Ajd' da je prvi put da se useru nekome u karijeru, ali ja se ne secam u istoriji F1 jedne ekipe koja je ovoliko karijera unistila.


  • 0

#39 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 05 May 2016 - 16:19

Vidi Radoje, taj program mladih vozaca je njihovo dete, i kad nista vise od toga ne bi bilo, dao im cetvorostrukog šampiona. A iskreno, kad se setim svih tih pilota koji su prošli kroz program, niko od njih mi nije ostavio neki dublji trag, Speed mislim da je bio cist marketing prema US trzistu, Liuzzija sam gotivio zato sto je Italijan, ali objektivno nije bio materijal, isto kao ni Buemi, Alguersuari, Vergne, Rus. Iskace iz tog proseka samo Max i donekle Sainz. Imace sad vatreno krstenje, já verujem da će to savladati. Ima toga i u drugim sportovima, neko prodje dalje sa farme u A tim ali uvek je mnogo vise onih koji otpadnu. Ili mislis, da bi svi bivsi piloti STR napravili blistave karijere u F1 da ih nisu upropastili u RedBullu, da su bili u drugim timovima? Ja mislim da ne.
  • 0

#40 Dzoni_m

Dzoni_m
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 05 May 2016 - 17:36

Ja samo ponavljam da su ti momci zablistali zbog marketinga RB i zbog toga sto su kao pocetnici seli u DOBAR auto. Auto u kojem i pocetnik moze da iznenadi ako ima malo srece. Tako da je ascari u pravu, ne bi oni nista napravili ni u drugom timu. Mislim da je Nasr sasvim lep primer. Jos nesto, niko te mladje vozace ne bije po usima da udju u RB skolu. Postoji i drugi nacin do F1 mesta. Sent from my LG-D838 using Tapatalk

Edited by Dzoni_m, 05 May 2016 - 17:40.

  • 0

#41 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 05 May 2016 - 17:45

Samo moj komsiluk zna kako sam ispsovao rusa tokom prosle trke.

 

Ali posle stava iz onog duela sa Vettelom, zgotivio sam ga u neku ruku.

 

Ova odluka...

 

Uzas.


  • 0

#42 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 05 May 2016 - 17:49

Ja mislim da je ova promena najbolje došla Sainzu, sada ima priliku da se pokaže, van sekne Max-a.


  • 0

#43 staneC

staneC
  • Members
  • 864 posts

Posted 06 May 2016 - 09:51

Evo, McNish sve lepo objasnio.

F1 je brutalno egoističan sport, sa največim ego manijacima za volanom.

U američkim sportovima klubovi igrače prodaju kad god i kome hoče.

I u fudbalu ima nazad u B tim. Hebi ga, nisu tu da maze... 

 

http://www.bbc.com/s...rmula1/36211910


  • 0

#44 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 06 May 2016 - 12:33

Nije problem nazad u B-tim (iako je potez prilicno brutalan, samo jednu trku nakon osvajanja podijuma i zvanicnog naslova za vozaca trke), tu je problem i napred u A-tim. Mali Maks ima talenta da bude buduci sampion, ali ako ga prerano bace u vatru izgorece. Od njega se sada ocekuje da se pokaze i dokaze u top bolidu, a on taj bolid nije do sada ni jedan krug vozio. To ni mnogo iskusnijim vozacima od njega nije lako, setite se pre par godina Fisikele kada je nakon pola i podijuma u Belgiji za Fors dobio iznenada poziv da zameni Masu u Ferariju i nije mogao da se sastavi.


  • 0

#45 staneC

staneC
  • Members
  • 864 posts

Posted 06 May 2016 - 13:09

Mislim, da je Max več dokazao, da je veliki talenat i da je sa pravom na meti velikih timova. Neče biti njegove vožnje u RB odlučujuče za njegovu daljnu karieru. Ako ga Riccardo razbije, nema veze. Ako če biti tu negde sa Riccardom, zabrinjavajuče za Riccardova. Niko od njega ne očekuje napad na naslov.

To je više manje pokušaj RB, da ga zadrži, kao : Evo mali, sve radimo za tebe, nemoj da gledaš okolo.  

Ne verujem, da bi tata Verstapen dopustio nešto, što ne bi valjalo za Maxa.


  • 0