Jump to content


Photo
- - - - -

Srebrenicki genocid - 20 godina poslije


  • Please log in to reply
1756 replies to this topic

#1606 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 05 July 2017 - 13:45

Pusti ga bolan, vidish da je baksuz. Svi mu krivi shto je ost'o ziv.

Edited by Denis Jasharevic, 05 July 2017 - 13:46.

  • 2

#1607 fff

fff
  • Members
  • 55 posts

Posted 05 July 2017 - 15:12

Pusti ga bolan, vidish da je baksuz. Svi mu krivi shto je ost'o ziv.

 

Neukusna sala, najblaze receno


  • 2

#1608 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 05 July 2017 - 16:24

Neukusna sala, najblaze receno

Ja mislim da ti meshash moj stav prema dokazanom i osudjenom genocidu fashistichkog rezima Srbije uz ogromnu 90%-tnu podrshku "naroda" sa stavom da mi idu na milokliz vishe svi ti is svih "naroda i narodnosti" kojima je za sve kriva "medjunarodna zajednica". Pomislio bi neupucen da je YU bila neka napredna, neshvacena civilizacija koju su varvari europski pokushali da unishte. A ono obichna vukojebina sklona i danas klanju i satiranju.

Holandjani su u Srbiji bronza po omrazenosti posle naravno shampiona Amera i tradicionalnih Engleza. A eto nisu bolje proshli ni u Bosni, optuzuje ih ovaj za pomagache genocida i ljubitelje ratka mladica. Koliko ja poznajem Holandjane, a znam ih dobro I jedni i drugi su se zajebali. Da se Holandjani nisu snashli u vukojebinskim gudurama, balkanskim podlostima i plemenskim satiranjima sasvim je moguce, ja to ne znam, samo znam da nije postojala nechasna namera.

Na kraju ce ispasti da su najbolje prihvacena braca iz pripizdina tipa Rusija i Pakistan koji su "pomagali" kao "dobrovoljci" pa bih ja sledeci put, a to samo zavisi izgleda od toga kada ce se MZ povuci iz tamnog vilajeta - da im oni i "pomognu", pa nek se rokaju dok se ne urazume. Ne treba se meshati jer ce dobiti samo pljuvanje umesto zahvalnosti.

Kao shto vidish, nije bila shala.

Edited by Denis Jasharevic, 05 July 2017 - 20:41.

  • 2

#1609 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 05 July 2017 - 20:35

Neukusna sala, najblaze receno


Na koga se odnosi ovo "osto ziv" pa si reagovao?
  • 0

#1610 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 06 July 2017 - 13:10

Neukusna sala, najblaze receno

Zbog cega? Poznato je da u totalitarnim sistemima i ideologijama kao sto su komunizam ili etnonacionalizam postoji taj mracni kult samozrtvovanja za "visi cilj". Srbovskim etnonacionalistima npr. nikako nije jasno kako je major Gavrilovic, nakon onakvog hiper-patriotskog govora u WW1 imao "drskosti" da prezivi ne samo odbranu Beograda, nego i citav rat. Jedna anketa koju sam svojevremeno video sugerisala je da 3/4 srpskih ucenika koji uce o WW1 misle da je on poginuo, a u stvarnosti on preziveo cak i WW2. 

 

I to se ne odnosi samo na ratove. Kada je svojevremeno doslo do velike eksplozije na kosmodromu Bajkonur gde je poginulo par stotina ljudi, Breznjev je besno pitao glavnog konstruktora rakete "Kako se usudjujete da se pojavite zivi?"

 

Sa samozrtvovanjem za etnicke ili ideoloske razloge se treba sprdati. Sve je to posledica nedostatka individualizma i postovanja prema licnoj slobodi. Kao sto su ovde rezimski idioti opet nedavno slavili onog kretena Milana Tepica. 


  • 3

#1611 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 06 July 2017 - 13:42

Zbog cega? Poznato je da u totalitarnim sistemima i ideologijama kao sto su komunizam ili etnonacionalizam postoji taj mracni kult samozrtvovanja za "visi cilj". Srbovskim etnonacionalistima npr. nikako nije jasno kako je major Gavrilovic, nakon onakvog hiper-patriotskog govora u WW1 imao "drskosti" da prezivi ne samo odbranu Beograda, nego i citav rat. Jedna anketa koju sam svojevremeno video sugerisala je da 3/4 srpskih ucenika koji uce o WW1 misle da je on poginuo, a u stvarnosti on preziveo cak i WW2. 

 

I to se ne odnosi samo na ratove. Kada je svojevremeno doslo do velike eksplozije na kosmodromu Bajkonur gde je poginulo par stotina ljudi, Breznjev je besno pitao glavnog konstruktora rakete "Kako se usudjujete da se pojavite zivi?"

 

Sa samozrtvovanjem za etnicke ili ideoloske razloge se treba sprdati. Sve je to posledica nedostatka individualizma i postovanja prema licnoj slobodi. Kao sto su ovde rezimski idioti opet nedavno slavili onog kretena Milana Tepica. 

koliko vidimo iz pisanja on je holandski vojnik(oficir), predpostavka i njihov drzavljanin, kako si zakljucio da je srbov???

 

pritom pravdas "krivo mu sto je ostao ziv" sta je trebalo da radi po tebi?


Edited by Quad, 06 July 2017 - 13:46.

  • 0

#1612 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 06 July 2017 - 16:05

koliko vidimo iz pisanja on je holandski vojnik(oficir), predpostavka i njihov drzavljanin, kako si zakljucio da je srbov???

Hebote, umes li ti da citas? Jasno kazem da su u pitanju ideologije, cak ti navedem i primer iz komunizma, a ti opet o etnickoj pripadnosti...  :ajme:


  • 1

#1613 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 06 July 2017 - 16:24

Hebote, umes li ti da citas? Jasno kazem da su u pitanju ideologije, cak ti navedem i primer iz komunizma, a ti opet o etnickoj pripadnosti...  :ajme:

 Dakle -> " Baksuz,Svi mu krivi shto je ost'o ziv" ->"Neukusna sala, najblaze receno" == ti objasnjavas sta? da nije neukusna sala nego etnonacionalizam,kult samozrtvovanja za "visi cilj", srbovi... itd

 

posao za moderaciju necu  ti odgovarati na gluposti vise


Edited by Quad, 06 July 2017 - 16:36.

  • 0

#1614 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 06 July 2017 - 16:38

Zbog cega? Poznato je da u totalitarnim sistemima i ideologijama kao sto su komunizam ili etnonacionalizam postoji taj mracni kult samozrtvovanja za "visi cilj". Srbovskim etnonacionalistima npr. nikako nije jasno kako je major Gavrilovic, nakon onakvog hiper-patriotskog govora u WW1 imao "drskosti" da prezivi ne samo odbranu Beograda, nego i citav rat. Jedna anketa koju sam svojevremeno video sugerisala je da 3/4 srpskih ucenika koji uce o WW1 misle da je on poginuo, a u stvarnosti on preziveo cak i WW2. 

 

I to se ne odnosi samo na ratove. Kada je svojevremeno doslo do velike eksplozije na kosmodromu Bajkonur gde je poginulo par stotina ljudi, Breznjev je besno pitao glavnog konstruktora rakete "Kako se usudjujete da se pojavite zivi?"

 

Sa samozrtvovanjem za etnicke ili ideoloske razloge se treba sprdati. Sve je to posledica nedostatka individualizma i postovanja prema licnoj slobodi. Kao sto su ovde rezimski idioti opet nedavno slavili onog kretena Milana Tepica. 

Zaboravio si Dejvi Kroketa, Kastera i ine?

Razlika je samo da li je neko "dostojan" da govori o moralnim kvalitetima istih.  ;)


  • 0

#1615 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 06 July 2017 - 16:57

Zaboravio si Dejvi Kroketa, Kastera i ine?

Razlika je samo da li je neko "dostojan" da govori o moralnim kvalitetima istih.  ;)

Dzizus koliko ti imas rupa u obrazovanju... Pa Dejvi Kroketa jos hajde de, ali kakve megaparsecima daleke veze moze Kaster da ima sa temom??? On niti se spremao da gine, niti ga iko sem rasista i luzera vise slavi. 

 

I naravno da je pitanje dostojnosti itekako bitno. Ali je neophodan uslov (nauci logiku, pa ces znati, mozda, sta je razlika izmedju neophodnih i dovoljnih uslova) da se zna nesto o tome o cemu se polemise. 


  • 0

#1616 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 06 July 2017 - 17:20

Dzizus koliko ti imas rupa u obrazovanju... Pa Dejvi Kroketa jos hajde de, ali kakve megaparsecima daleke veze moze Kaster da ima sa temom??? On niti se spremao da gine, niti ga iko sem rasista i luzera vise slavi. 

 

I naravno da je pitanje dostojnosti itekako bitno. Ali je neophodan uslov (nauci logiku, pa ces znati, mozda, sta je razlika izmedju neophodnih i dovoljnih uslova) da se zna nesto o tome o cemu se polemise. 

Zapitaj sebe: Koliko si dostojan da pricas o bilo kome u srpskoj vojsci iz tog vremena?

Na zalost, nisi.


  • 0

#1617 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 06 July 2017 - 17:34

...

 

... zapitaj sebe: koliko si dostojan da pricas o bilo kome u srpskoj vojsci iz tog vremena? ... 

 

 

Evo ja cu da ti kazem: zivo mi se hebe za tu militaristricku seljacko-opancarsku zgadiju.

'Posto potekli, to i stekli'.

 

Hteli da se kurobecaju - 'izlaz na more / zapadni sVrBski krajevi / sveto kocobo'?

Gde je sve to?

:lol+:

Trebao je citav svet da ih boNbarduje, pa ni onda nisu dosli pameti, nego nastavljaju junacki da serendaju.

Kako su se ponasali na okupiranim teritorijama, sprovodili teror u makedoniji, cg, hrvatskoj i i bosni, tako su se ponasali i u poslednjim ratovima.

Gde su ih svi dobro natamburali, golje opancarske!

:wicked:

Kakva te, bRe, 'sVrBska vojska' spopala?

Ne samo ona - nego bilo koja!

:yucky:

Pitaj bilo koga u komsiluku sta misli o 'junackoj sVrBskoj vojsci'!

:-1:

 

...


Edited by Kinik, 06 July 2017 - 17:36.

  • 1

#1618 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 06 July 2017 - 17:52

...

 

 

 

Evo ja cu da ti kazem: zivo mi se hebe za tu militaristricku seljacko-opancarsku zgadiju.

'Posto potekli, to i stekli'.

 

Hteli da se kurobecaju - 'izlaz na more / zapadni sVrBski krajevi / sveto kocobo'?

Gde je sve to?

:lol+:

Trebao je citav svet da ih boNbarduje, pa ni onda nisu dosli pameti, nego nastavljaju junacki da serendaju.

Kako su se ponasali na okupiranim teritorijama, sprovodili teror u makedoniji, cg, hrvatskoj i i bosni, tako su se ponasali i u poslednjim ratovima.

Gde su ih svi dobro natamburali, golje opancarske!

:wicked:

Kakva te, bRe, 'sVrBska vojska' spopala?

Ne samo ona - nego bilo koja!

:yucky:

Pitaj bilo koga u komsiluku sta misli o 'junackoj sVrBskoj vojsci'!

:-1:

 

...

LM, Dvojica "pradjedova" mi su odlikovani Karadjordjevom Zvezdom, kao pripadnici "Gvozdenog Puka" iz Toplice.

Tvoji behu - gde?

Ja se svojim pretcima ponosim i znam ko su - ne menjam ih za sitnis. ;)


  • 0

#1619 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 06 July 2017 - 18:12

...

 

I moj pokojni deda je imao i Zvezdu i Medalju, i nesto od francuza, i bio je jedan od 1300 kaplara, a i komunjara, i umro 37.

A mogao je da pozivi jos 50 godina.

 

Nista ja nemam od toga da se ponosim necime sto je drugi uradio, a glede sVrBske vojske imao je vrlo antiprotivan stav, posto se svega nagledao. Pricao je o tome.

 

A danas potezati to ordenje, je kao potezati neko odrenje iz Rajha, ili eseseserije, pa i domace.

Djubre koje je istorija odbacila.

 

Eno ti na Kupindu 'ordeni rada', manje od 2.000 din. komat.

A i te 'zveze' kostaju ko polovan auto.

;)

 

...


  • 0

#1620 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 06 July 2017 - 18:35

...

 

I moj pokojni deda je imao i Zvezdu i Medalju, i nesto od francuza, i bio je jedan od 1300 kaplara, a i komunjara, i umro 37.

A mogao je da pozivi jos 50 godina.

 

Nista ja nemam od toga da se ponosim necime sto je drugi uradio, a glede sVrBske vojske imao je vrlo antiprotivan stav, posto se svega nagledao. Pricao je o tome.

 

A danas potezati to ordenje, je kao potezati neko odrenje iz Rajha, ili eseseserije, pa i domace.

Djubre koje je istorija odbacila.

 

Eno ti na Kupindu 'ordeni rada', manje od 2.000 din. komat.

A i te 'zveze' kostaju ko polovan auto.

;)

 

...

Nudim ti 50 ojra po ordenu Karadjordjeve Zvezde , naravno uz pripadajuce papire, a za Orden Legije Casti, potpisan od D`Eparea dobijes 500 ojra- samo moras da dokazes da ti je predak bio u Gvozdenom puku.. ;)


  • 0