Jump to content


Photo
- - - - -

Srebrenicki genocid - 20 godina poslije


  • Please log in to reply
1756 replies to this topic

#1621 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 06 July 2017 - 18:39

Je li ovo moguce?

 

Takmicenje u ciji je deda hrabriji i dobio vise ordenja?

 

HAHAHAHAHAHAHA


  • 0

#1622 mudrac na klonji

mudrac na klonji
  • Banned
  • 810 posts

Posted 06 July 2017 - 18:41

Koga boli kurac gdje su vam pretci bili?

 

edit @Honey Al vidi Klinika što je emancipiran hahahahah


Edited by mudrac na klonji, 06 July 2017 - 18:42.

  • 0

#1623 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 06 July 2017 - 18:43

Koga boli kurac gdje su vam pretci bili?

 

 

Preci. Pise se preci. Izgubi se t.


Edited by Honey Badger, 06 July 2017 - 18:43.

  • 0

#1624 mudrac na klonji

mudrac na klonji
  • Banned
  • 810 posts

Posted 06 July 2017 - 18:45

Preci. Pise se preci. Izgubi se t.

 

Vrati se malo pa će ti biti jasno.


  • 0

#1625 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 06 July 2017 - 18:46

...

 

... je li ovo moguce? ...

... takmicenje u ciji je deda hrabriji i dobio vise ordenja? ... 

 

 

Ma hteo sam samo budalasu reci da posedovanje nekog ordena ne znaci u svim slucajevima nuzno glupilo.

Moze se posedovati, i razmisljati drugacije.

 

Secas se one sale profesora Zeca koji se u vojsci iznenadio da mnogi nisu imali zivog dedu, pa ni sliku od dede!

:lol+:

 

...


  • 0

#1626 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 06 July 2017 - 20:41

Dzaba babe i didovi. Ja sam najveci cetnik od svih od 45 pa na ovamo. Sluzio sam kruni direktno, a ne nekoj mitoloskoj orlusini.
  • 1

#1627 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 06 July 2017 - 21:20

Retko ovde svracam ali je topik bio prvi na listi, pa vidim da je bilo neke zabune ....... kada sam napisao - svi mu krivi shto je ostao ziv - mislio sam na forumasha ...... Stjepana Sultana ...... kako god da se zove.

 

Poenta je laka za dobronamerne razumeti ....... mislim da bi Boshnjaci trebali biti zahvalni MZ, jer slutim da bi ionako katastrofalan odnos ubijenih bio daleko tragichniji s obzirom na veliku oruzanu premoc agresora JNA i Srbije.


Edited by Denis Jasharevic, 06 July 2017 - 21:20.

  • 1

#1628 fff

fff
  • Members
  • 55 posts

Posted 08 July 2017 - 00:04

Retko ovde svracam ali je topik bio prvi na listi, pa vidim da je bilo neke zabune ....... kada sam napisao - svi mu krivi shto je ostao ziv - mislio sam na forumasha ...... Stjepana Sultana ...... kako god da se zove.

 

Poenta je laka za dobronamerne razumeti ....... mislim da bi Boshnjaci trebali biti zahvalni MZ, jer slutim da bi ionako katastrofalan odnos ubijenih bio daleko tragichniji s obzirom na veliku oruzanu premoc agresora JNA i Srbije.

 

Da si to odmah dodao bilo bi jasnije, ovako....hmmmm naknadna pamet podmece poentu prilicno kasno, Tako da i dalje ostaje neukusna sala


  • 0

#1629 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 08 July 2017 - 01:37

Da si to odmah dodao bilo bi jasnije, ovako....hmmmm naknadna pamet podmece poentu prilicno kasno, Tako da i dalje ostaje neukusna sala

 

Kakva naknadna pamet? Koliko sam shvatio Doorn i Sulejman su imali dugu raspravu o krivici holandskih vojnika. Nisam ulazio u detalje, ali me nervira kad se Holandjanima podmece nekakv srBizam, poshto je to po meni suludo. Podigao 3 prsta ....... e do qrca, krunski dokaz. Il je bio ciroza ili na nekim droZama. Rekao sam pusti baksuza vidish ...........

 

Uopshte nemam ideju shta je to shto si ti ufurao da sam mislio.


Edited by Denis Jasharevic, 08 July 2017 - 01:38.

  • 0

#1630 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 08 July 2017 - 05:57

Kakva naknadna pamet? Koliko sam shvatio Doorn i Sulejman su imali dugu raspravu o krivici holandskih vojnika. Nisam ulazio u detalje, ali me nervira kad se Holandjanima podmece nekakv srBizam, poshto je to po meni suludo. Podigao 3 prsta ....... e do qrca, krunski dokaz. Il je bio ciroza ili na nekim droZama. Rekao sam pusti baksuza vidish ...........

 

Uopshte nemam ideju shta je to shto si ti ufurao da sam mislio.

 

 

Doorn i Bosniak...


  • 0

#1631 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 08 July 2017 - 06:25

Retko ovde svracam ali je topik bio prvi na listi, pa vidim da je bilo neke zabune ....... kada sam napisao - svi mu krivi shto je ostao ziv - mislio sam na forumasha ...... Stjepana Sultana ...... kako god da se zove.

Poenta je laka za dobronamerne razumeti ....... mislim da bi Boshnjaci trebali biti zahvalni MZ, jer slutim da bi ionako katastrofalan odnos ubijenih bio daleko tragichniji s obzirom na veliku oruzanu premoc agresora JNA i Srbije.

Ja sam to odmah tako i razumeo .... poruka je bila vrlo jasna.
  • 0

#1632 Bosniak

Bosniak
  • Members
  • 1,786 posts

Posted 08 July 2017 - 08:54

Aj evo opet. Jeste zuta stampa i rekla kazala c/p drljavina. Uostalom ja to i ne komentarisem, nego samo osporavam ono sto mislis da znas o DB.  Takodje samo pokusavam objasniti da pogresno tumacis tu presudu. Ja je ne vidim kao ti. Kad sam to napisao ti si zapjenio jer samo ono kako ti vidis i tumacis tako mora biti. 

 

Karremans je ljudina i pravi oficir naspram tebe obicnog balkanskog opanka.

 

Ne seri ljiljanovac kad moram ovako da se izjasnim. Sta ja to krijem? Ja sam barem rekao odakle moja informacija o DB stize, cak sam ti i sliku okacio da vidis da sam oficir. A sta si ti dokazao osim malo slova i c/p sa interneta. Ostala ti pitanja nisu relevantna

 

Tuzili su je zato sto su poslani na ne mogucu misiju i to nakon sto je prosla ministarka odbrane sama priznala da je to bila ne moguca misija. 

 

Normalno da tvog bjesnila nebi bilo da su se samoubili. Hoces reci da nije tako? 

 

Uf zamisli digao tri prsta. Sta sad? Da nije bilo genocida u Srebrenici niko o tome nebi pricao. Ovako ispada podosta glupo, pogresno i uradjeno u afektu bez razmisljanja.

Znam veterane bajkere u NL koji imaju prisivene ABiH znake. Zabole me za vase balkanske nacional znacke, tri prsta i ostala glupiranja. Totalno ne bitno, ali ti se hvatas i takvih stvari kako bi dodao snage u svojim trt mrt izjavama. 

 

Ah da, samo ljiljanovac ima pravo ovdje da piskara. Jaka mooda!

Ako smo mi ukaljali uniformu zato sto smo pristali da idemo u zabit na balkanu da smirimo budale, sta treba za vas da se kaze? Toliko zivota se unistili da se nikad oprati necete. Svi. I jedni i drugi i treci. Sve zajedno da vas je sramota sta ste napravili. Ali zato puna usta UNa i NATOa. 

 

I normalno je da cu ja za DB da advokatisem. I zasto nebi? Ja sam na njih ponosan i stojim iza njihovog rada koliko god to tebi ne odgovaralo. Isto tako sam ponosan sto sam njihov oficir, a ne dio ludog balkanskog orgijanja. 

 

Izjave svjedoka, izjave samih holandskih vojnika ti nisu dovoljne, samo pokazuju da veze nemas ni sta se desavalo u Srebrenici, niti si ikad pricao sa njima. Slusao jednom pravdanje ovog misa Karemansa i mislis da bolje znas od nekoga sa lica mjesta. Sto se presude tice, jedini ko je ovdje zapjenio si ti, ja sam prenio vijest i sudsku presudu, a ti je osporavas i pobijas, sto dovoljno govori o tebi koliko ti je stalo do istine. Zasto ih toliko branis i zasto ti nije stalo do istine to je pitanje...

 

Karremans je kar... i jedan mis koji se divi Mladicu, a ponekad i popiju po koju

110804032.jpg

 

A koliko veze nemas, pokazuje i to da je i on licno priznao svoje greske.

A sta je uradio dovoljno govori da ga je R.Karadzic zvao za svjedoka odbrane.

Imao je UN jos neke casne oficire koji su bili u slicnim misijama, pa nisu postupili kukavicki kao ovaj mis.

 

Ne znam ja sta ti to krijes, ali ako si imao/imas kontakt sa holandskim vojnicima, mogao si/mozes prenijeti iz prve ruke neke njihove utiske. Naravno ti ih ocigledno i ne znas. A da je jedan Srbin imao bilo kakvog uticaja na Karremansa bila bi jako vazna i zanimljiva informacija. Jaka ti uniforma, samo me zanima gdje si to cinove zaradio. :lol+:

 

Nemoguca misija kazes? Znaci dolazimo do zakljucka da ima tu greske UN/MZ/Holandije? Dobro.

 

Ko je spominjao ikakva samoubistva, meni je te djece u neku ruku i zao, jbg sanjaju da budu vojnici i cinove zaradjuju cuvajuci djecu u vrticu, pa misle rat je kompjuterska igrica i zajebancija, ali nisam im ja kriv za to. Vojnik treba da zna ili ako ne zna da mu starjesine objasne sta je rat i sta znaci biti vojnik. Vojnik ima neke svoje duznosti i obaveze. Obaveze DB3 je bila zastititi Srebrenicu. Tacka. Da li je njih bilo malo, da li ih je UN ostavio, da li su se bojali ispucati koji metak, da ih je izdala Holandija, ne znam, ali necije greske tu ima. Sud je presudio cije su greske, neke nazalost sud ne moze ni da sudi zbog takvih zakona. Na kraju krajeva pa da su makar probali ista uraditi, makar metak koji ispaliti, dati pusku bosanskim vojnicima ako nista nek se sami brane, nego bas nista, ustvari ne nista, istjerali su ljude iz baze u smrt.

 

Tri prsta, antibosnjacki grafiti, nepruzanje otpora spram agresora, isporucivanje ljudi agresoru, tjeranje iz UN baze, malo previse za afekt. Uostalom sud je presudio odgovornost holandskih vojnika, prema tome nema tu nikavog afekta. I nisu to nikakve NASE balkanske, nego i tvoje. Sta ti mislis da si presao granicu i postao Holandjanin. :lol+:

 

Niko to nije rekao, jedini ti si se svezao presude, i izmisljao nekakva tumacenja samo tebi jasna i znana. Nemas ti sta da pristanes i ides, jer se ti i ne pitas. Ti si vojnik i slusas naredjenja i ides i ici ces gdje ti se kaze. I to nema nikakve veze sa blacenjem uniforme,nemoj pravdati svoj neuspjeh, jer rat je rat, nije igra. Nisi postao vojnik da cuvas djecu u obdanistu. Nisu i jedni i drugi i treci, nego agresor tj JNA/JA i srpskim paravojskama na celu, kada su napali 2 nezavisne i medjunarodno priznate drzave.

 

Pa valjda zato sto si covjek i sto bi trebalo da ti je stalo do istine? Da li bi sakrio ratni zlocin svog vojnika?

 

Pusti ga bolan, vidish da je baksuz. Svi mu krivi shto je ost'o ziv.

 

Strasno... :krsta:


Edited by Bosniak, 08 July 2017 - 09:03.

  • 0

#1633 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 08 July 2017 - 09:02

Bosniak- preterujes. Holandske snage su , brojcano bile u daleko slabijem polozajy. Jedimo sto su drugo mogli da urade je da se suprotstave srpskim snagama i da svi "slavno izginu" - sto uopste ne spada u agendu medjunarodnih mirovnih snaga.
  • 1

#1634 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 08 July 2017 - 14:19

Doorn i Bosniak...

 

E da, nije Sulejman nego Bosniak ........ ionako me ne interesuje tema pa se iskljuchujem ........ evo stavio i sliku kako piju rakijicu ....... josh jedan u nizu "dokaza"  ........A chovek samo doshao u evropsku Ruandu i gleda kako da isposhtuje plemenske obichaje i sachuva svoje vojnike od podivljalih plemena.


  • 1

#1635 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 08 July 2017 - 14:24

Bosniak- preterujes. Holandske snage su , brojcano bile u daleko slabijem polozajy. Jedimo sto su drugo mogli da urade je da se suprotstave srpskim snagama i da svi "slavno izginu" - sto uopste ne spada u agendu medjunarodnih mirovnih snaga.

 

Pio je sigurno kahvu i ratluk sa nekima iz armije BiH ....... eto zgodne prilike da se neki srBski fashov prikljuchi sa "dokazom" o holandskoj umeshanosti u anti-srBsku, sveCku zaveru.


  • 1