Jump to content


Photo
- - - - -

Srebrenicki genocid - 20 godina poslije


  • Please log in to reply
1756 replies to this topic

#1576 mudrac na klonji

mudrac na klonji
  • Banned
  • 810 posts

Posted 09 June 2017 - 15:33

Bosniak, preterujes. Ne znam sta ocekujes: da medjunarodna zajednica nekim dekretom ukine RS?!
Ono sto Zoran zeli istaci je da vi ocekujete od drugih da vam resavaju probleme! Otud kritike upucene M.Z.

 

Pošto ti nije prvi put da napraviš grešku u koracima pri pokušaju donošenja nekakvog suda, zamisli da si po ustavu Srbije ti lišen mogućnosti bavljenja politikom i da se pri zapošljavanju moraš opredijeliti onako kako ne želiš da bi uopće ušao u protokol za dobijanje posla. Da li je to tebi normalno?

 

Jer upravo to je instalirala MZ i fura do danas.

A Genocidnu naravno da treba ukinuti dekretom. Ne bi bila ni prva ni posljednja zločinačka tvorevina ukinuta dekretom. Oni koji su je priznali takvu genocidnu, neka je i ukinu. Kod njih su svi ustavni aparati.


  • 0

#1577 Matija76

Matija76
  • Members
  • 4,032 posts

Posted 09 June 2017 - 18:56

Ja sam shvatio da je kljuc problema u MZ i da istog momenta kada bi ta ista MZ dekretom ukinula Republiku Srpsku, da bi istog casa u BiH poteklo med i mleko u neogranicenim kolicinama...

 

S druge strane, Amerikanac tvrdi da je sve u rukama domorodaca...

 

Naravno, kao i uvek, nista nije crno i belo, uvek ima nesto izmedju, kao sto je i slucaj sa BiH i naravno da je mnogo veca odgovornost na domacim plemenima, nego na MZ.

 

Jednostavno, u pitanju je mentalitet ovih naroda, koji jednostavno ne dozvoljava bilo kakvo racionalno ponasanje drustva.

 

Ova konverzacija koja se trenutno odvija ne ovoj temi je upravo rezultat toga...sigran sam da je i MZ to znala, a da je htela konacni mir i trajno resenje problema, naravno da bi skrojila granice koje bi se sastojale od TRI novonastale nezavisne drzavice.

 

Kome to nije jasno, dzaba sve vreme ovog sveta...


  • 1

#1578 mudrac na klonji

mudrac na klonji
  • Banned
  • 810 posts

Posted 09 June 2017 - 20:07

Bila je neka budalcina americka pa je pjenio kako BiH treba rasparcati izmedju Hrvatske i Srbije, pored ostalog. Pa ako hoce permanentan terorizam, Pojas Gaze usred Evrope i stanje apsolutne mobilizacije, slobodno.

A ovo banaliziranje i neki pokusaj diskvalificiranja ideje o ukidanju Genocidne je pateticno.

Uostalom, postaju svjesniji i u MZ da im Genocidna postaje kamencic u cipeli. A iz godine u godinu, pored cijelog negiranja pa i ruganja i provociranja i udruzene propagande i ratnohuskackog RTRS-a, Miletovog obecanja da se nikad u RS nece zciti o genocidu, opsadi Sarajeva i ostalim dostignucima srpske superiorne prekodrinske civilizacije, najavama o referendumima pa i nedavno izrecenoj fatvi u reziji Mileta da se govori o drzavi RS, pitanje je trenutka kad ce im Genocidna postati nezgodna za hendlovanje.

Kome nije jasno zasto postojanje te morbidne tvorevine ne moze niti ce donijeti ista dobro i koliko to gusi i najmanji promil progresivne politike medju bosanskim Srbima, nek se lisi interneta for good.

Ovakav ustav i diskriminacija su djelo MZ. Na ostalom im veliko hvala.
  • 1

#1579 Bosniak

Bosniak
  • Members
  • 1,786 posts

Posted 09 June 2017 - 23:56

I srbija i hrvatska moraju da priznaju agresiju na bih pa tek onda konstitucije,nacije... i ostala udruzenja mogu da sednu i da se dogovore sta i kako dalje.

 

Hrvatska nije napravila agresiju na BiH, jer je Alija potpisao ''dozvolu'' HV da udje na teritoriju BiH.
 

 

Bosniak, preterujes. Ne znam sta ocekujes: da medjunarodna zajednica nekim dekretom ukine RS?!
Ono sto Zoran zeli istaci je da vi ocekujete od drugih da vam resavaju probleme! Otud kritike upucene M.Z.

 

Ocekivao sam da ukine fasizam, rasizam i segregaciju, bilo u jednom ili drugom entitetu. (kako su ukinuli imena gradova, kako su ukinuli zastavu, kako su ukinuli himnu, vojsku, kako su ukinuli druge zakone, itd. e isto tako mogu ukinuti i ono sto su sami stvorili).

Zoran jedino sto zeli istaci (a to mu nije prvi put, nego vec par puta prosipa tu pricu) je izjednaciti krivicu na ''balkance'', a u situaciju u BiH je upucen koliko i u politiku Zimbabvea. Sto je najgore lik se bas umislio da je Amer. Kada smo sami pokusali ukinuti svu tu MZ-zajebanciju, jedini ko to NE ZELI je srpska politicka elita. Tacka.

 

Ne mozemo MI rijesiti problem, jer ga MI ni ne pravimo. Problem je fasisticki ustav kojeg je skrojila MZ koji nacionalistima, rasistima i fasistima daje moc. On okrivljuje nacionalizam, a brani MZ, a ista da MZ je dala sva prava nacionalizmu i fasizmu u BiH. Postoje neki izvjestaji i te iste MZ/OHR(koju on kao brani, a onda u drugom postu govori da ona gleda samo svoj interes) koja jasno pokazuje KO JE KRIVAC i ko koci napredak drzave, a to nisu ''balkanci'', nego politickari iz entiteta 'rs', jasno i glasno. I naravno da ima i pozitivnih stvari koje je MZ uradila i to niko ne spori, ali ono sto ne valja, ne valja.

 

Ja sa ovim nigdje ne branim bosnjacku politiku, korupciju, lopovluk i sve ostalo sto je prati i to sam milion puta naglasavao u topicu o BiH i sigurno najvise i kritikovao, ali ne mozes kritikovati nacionalizam u BiH, a braniti MZ koja je USTAVOM dala sva prava tom nacionalizmu i fasizmu.


  • 0

#1580 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 10 June 2017 - 00:48

Hrvatska nije napravila agresiju na BiH, jer je Alija potpisao ''dozvolu'' HV da udje na teritoriju BiH.


Ocekivao sam da ukine fasizam, rasizam i segregaciju, bilo u jednom ili drugom entitetu. (kako su ukinuli imena gradova, kako su ukinuli zastavu, kako su ukinuli himnu, vojsku, kako su ukinuli druge zakone, itd. e isto tako mogu ukinuti i ono sto su sami stvorili).
Zoran jedino sto zeli istaci (a to mu nije prvi put, nego vec par puta prosipa tu pricu) je izjednaciti krivicu na ''balkance'', a u situaciju u BiH je upucen koliko i u politiku Zimbabvea. Sto je najgore lik se bas umislio da je Amer. Kada smo sami pokusali ukinuti svu tu MZ-zajebanciju, jedini ko to NE ZELI je srpska politicka elita. Tacka.

Ne mozemo MI rijesiti problem, jer ga MI ni ne pravimo. Problem je fasisticki ustav kojeg je skrojila MZ koji nacionalistima, rasistima i fasistima daje moc. On okrivljuje nacionalizam, a brani MZ, a ista da MZ je dala sva prava nacionalizmu i fasizmu u BiH. Postoje neki izvjestaji i te iste MZ/OHR(koju on kao brani, a onda u drugom postu govori da ona gleda samo svoj interes) koja jasno pokazuje KO JE KRIVAC i ko koci napredak drzave, a to nisu ''balkanci'', nego politickari iz entiteta 'rs', jasno i glasno. I naravno da ima i pozitivnih stvari koje je MZ uradila i to niko ne spori, ali ono sto ne valja, ne valja.

Ja sa ovim nigdje ne branim bosnjacku politiku, korupciju, lopovluk i sve ostalo sto je prati i to sam milion puta naglasavao u topicu o BiH i sigurno najvise i kritikovao, ali ne mozes kritikovati nacionalizam u BiH, a braniti MZ koja je USTAVOM dala sva prava tom nacionalizmu i fasizmu.

Eto! Vi umesto da radite na integraciji Stba u BiH - vi ih nazivate fasistima i rasistima i kako onda ocekivati da se oni uklope?
  • 0

#1581 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 10 June 2017 - 00:48

..................................
Kome nije jasno zasto postojanje te morbidne tvorevine ne moze niti ce donijeti ista dobro i koliko to gusi i najmanji promil progresivne politike medju bosanskim Srbima, nek se lisi interneta for good.
Ovakav ustav i diskriminacija su djelo MZ. Na ostalom im veliko hvala.

 

Prvo, da rascistimo: ja sam protivnik ovakvog ustava, ovakve podjele i postojanja RS.

 

Samo, to nije "djelo MZ" nego popratni efekt pravog djela MZ - a to je bilo zaustavljanje rata.

 

Nigdje ne pise da je ustav nepromjenjiv i da ovo stanje treba ostati vjecno.

Ali ustav trebate promijeniti vi drzavljani BiH i nekako se medjusobno dogovoriti sami. Ne mozete ocekivati da OHR salje ljude da pojedinacno svakog glasaca vuku za usi i objasnjavaju mu gdje grijesi. I sad, ako su 75% biraca nacionalisticke budale (lupio sam % odokativno, nemam pojma koliki je stvarno), MZ to ne moze promijeniti.

 

Imas primjere iz susjedstva, gdje je MZ nesto pokusala. Galbraightov plan Z4 za Hrvatsku ili Ahtisarijev plan za Kosovo itd. Svi ti planovi su odbaceni od ljudi "na terenu" - oni su se naprosto htjeli mlatiti.

Teoretski, kad bi bilo moguce, da OHR suspendira ustav i ukine RS - opet bi imali rat. A primarni interes MZ je da rata ne bude. Koliko cete se vi medjusobno nacionalisticki zajebavati i prepucavati i diskriminirati - to je sekundarno. Gledano izvana.


  • 0

#1582 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 10 June 2017 - 00:51

Eto! Vi umesto da radite na integraciji Stba u BiH - vi ih nazivate fasistima i rasistima i kako onda ocekivati da se oni uklope?

 Ne mozes integrirati nekoga tko to nece.

Vecinski dio Srba u BiH je nacionalisticki orijentiran. Da se ispravim - vecinski dio srpskog birackog tijela u BiH. To pokazuju rezultati izbora. A, bogami, i rezultati rata.

Kako bi ih ti "integrirao"?


  • 0

#1583 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 10 June 2017 - 01:18

Ne mozes integrirati nekoga tko to nece.
Vecinski dio Srba u BiH je nacionalisticki orijentiran. Da se ispravim - vecinski dio srpskog birackog tijela u BiH. To pokazuju rezultati izbora. A, bogami, i rezultati rata.
Kako bi ih ti "integrirao"?

Slazem se da nije lak posao ali treba raditi na tome. Medjutim, politika nekog inacenja izaziva kontra efekat. Federacija treba da postane zemlja privlacna za sve-a ne da ide na putu da postane islamska dzamahirija.

Edited by darth bane, 10 June 2017 - 06:49.

  • 0

#1584 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 10 June 2017 - 06:44

Da, najveci je problem sto je u redu da smo mi nacionalisti, a nije u redu da su oni. Uz to, covek moze biti nacionalista, a da je tolerantan, dakle, bez sovinizma i fasizma, mada, mora se priznati, to najcesce nije slucaj, pa je patriotizam i nacionalizam samo paravan za sovinizam najgore vrste. Ali ipak mislim da cak ni to ne moze da se zabrani, bas kao sto u USA ima idiota koji propagiraju cisti fasizam, ima ih i u Nemackoj, mada otvoreno ne masu svastikama.


  • 0

#1585 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 10 June 2017 - 06:51

Pazi , pa ja prvi ne bih ziveo u islamskoj dzamahiriji ... ili bilo kojoj drugoj verskoj drzavi! Pa pobegao bih glavom bez obzira!

Edited by darth bane, 10 June 2017 - 06:52.

  • 0

#1586 mudrac na klonji

mudrac na klonji
  • Banned
  • 810 posts

Posted 10 June 2017 - 14:09

Prvo, da rascistimo: ja sam protivnik ovakvog ustava, ovakve podjele i postojanja RS.

 

 

Ole!

 

MZ je poluge moći imala na svojoj strani kada je malo bombala položaje Karadžićevih i Mladićevih odreda i apsolutno je satrala srpsku nadmoć na terenu i sa prednošću otišla za okrugli sto, a opet su im dali pola države sve sa nazivom, zastavom, institucijama i kompletnom ikonografijom koja danas iz dana u dan sve više bukti.

Pa neprirodno je da nagradiš stranu koja je najviše zločina počinila a onda od njih tražiš neko odricanje prošlosti, a imaju na tacni pola države i prvi korak je odrađem. Naredna faza je forsiranje secesije i na tome se sistematski radi već dugo. A koliko je MZ pojela govno sa tim potezom, najbolje osjećaju sada kada je snažan ruski uticaj instaliran upravo preko Genocidne.

Vidjećemo dokad će teći sve ovo.

 

A ustav se ne može promijeniti bez odobrenja visokog predstavnika i MZ. Čak i da se, ponavljam opet, pojavi progresivna politička opcija iz srpskog spektra, pa ona je osuđena na propast od samog starta jer svaki datum Genocidne je zločin i kamen oko vrata toj progresivnoj srpskoj opciji. A ako se odreknu te ikonografije, nestaće istog trena sa spolitičke scene jer je jednostavno nasljeđe Genocidne toliko kancerogeno. O tome je sjajno pisao odlični Srđan Šušnica, ako kasnije uhvatim vremena i nađem kolumnu, okačiću. A i zašto bi bili za progresivnu reformu ustava kad su glavešine razvalile pola države i uz sve presude još imaju pola te iste države pod kontrolom?

 

A ako bi išao svaki put među "narod" i pratio "volju naroda", pa iznenadio bi se koliki broj, recimo, Srba (ali ne samo njih, naravno) potpuno odbacuje i prezire ideju vakcinacije baš kao što preziru sve što nosi pridjev bosanski. Ili koliki procenat njiih drži ikone Ratka Mladića i Raleta. Pa šta?

Ko ih jebe. Nek upišu Raleta i Radovana kao velikomučenike u kalendar SPC, njihova privatna stvar, ali institucije i ostavština zločinačke ideologije se moraju čistiti.


  • 1

#1587 Oknar

Oknar
  • Banned
  • 13 posts

Posted 10 June 2017 - 21:43

Moje viđenje nespjeha BiH jeste u  nespremnosti Bošnjaka da prihvate ravnopravnost sa druga dva naroda.Ne mislim naravno na obične ljude nego na političku elitu.Treba pogledati primjer Federacije BiH gdje Srbi nemaju nikavu značajnu ulogu /ima ih manje od 1 %) gdje Bošnjaci hrvatski zahtjev za ravnopravpravnošću doživljavaju kao uvredu i to uopšte ne kriju.Normalno da je pri takvom bošnjačkom stavu odgovor bude separatizam.


Edited by Oknar, 10 June 2017 - 21:56.

  • 0

#1588 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 10 June 2017 - 22:33

Moje viđenje nespjeha BiH jeste u  nespremnosti Bošnjaka da prihvate ravnopravnost sa druga dva naroda.Ne mislim naravno na obične ljude nego na političku elitu.Treba pogledati primjer Federacije BiH gdje Srbi nemaju nikavu značajnu ulogu /ima ih manje od 1 %) gdje Bošnjaci hrvatski zahtjev za ravnopravpravnošću doživljavaju kao uvredu i to uopšte ne kriju.Normalno da je pri takvom bošnjačkom stavu odgovor bude separatizam.

Tvoje vidjenje...

(nemoj ovo dozivjeti kao uvredu, nisi jedini, takva je vecina stanovnika)

... je qrtz.

 

Vasa (vas, drzavljana BiH) greska je sto se dozivljavate kao pripadnici nacionalne grupe.

Umjesto da budete drzavljani i gradjani.

 

Ako podjemo od primitivnog i bioloskog instinkta, da je ono sto je dobro za zajednicu istovremeno dobro za sve pripadnike zajednice - onda cete bolje proci kao drzavljani. Tj. bolje nego kao pripadnici manje etnicke grupe koja se antagonisticki postavlja prema drugim etnickim grupicama unutar iste drzavljanske grupe.

 

Moji sugradjani (zivim daleko) i ja biramo politicke kandidate prema njihovom odnosu prema porezu, budzetu, programu razvoja infrastrukture i slicnih zajednickih potreba.

Vi ih birate po nacionalnosti i krvnim grupama i biografiji pradjedova.

 

Jbiga, sta ces - svadjajte se i dalje. A ja cu se valjati od smijeha kad procitam da je za vase nevolje kriva tzv. "Medjunarodna zajednica".


  • 0

#1589 Bosniak

Bosniak
  • Members
  • 1,786 posts

Posted 10 June 2017 - 23:02

Eto! Vi umesto da radite na integraciji Stba u BiH - vi ih nazivate fasistima i rasistima i kako onda ocekivati da se oni uklope?

 

Ko ih naziva?

Nigdje nisam rekao da je Ustav pogodan samo za srpske nacionaliste i fasiste, nego na sve strane.
 

 

Samo, to nije "djelo MZ" nego popratni efekt pravog djela MZ - a to je bilo zaustavljanje rata.

 

Naravno da jeste djelo MZ. Rat se mogao zaustaviti i bez nagradjivanja agresora. Rat se mogao zaustaviti i nakon 2 mjeseca rata. Rat se mogao zaustaviti i prije pada Srebrenice. Rat se zaustavio kada su agresorske snage bile pred padom, a ne kada je trebalo spriejciti masovni pokolj, jer masovni pokolj NIJE sprijecen, on se desio.

 

Nigdje ne pise da je ustav nepromjenjiv

Ali ustav trebate promijeniti vi drzavljani BiH i nekako se medjusobno dogovoriti sami.

MZ to ne moze promijeniti.

 

Nemoguce ga je promijeniti, jer je napravljan tako da stiti nacionaliste i fasiste.

Gradjani BiH NISU napravili ovaj Ustav oni su imali svoj Ustav RBiH koji je prekrsio agresor, a MZ nagradila agresora.

MZ i mogla je i moze to promijeniti kad hoce, kao sto je mijenjala sve ostalo sto sam vec nabrojao.

 

Teoretski, kad bi bilo moguce, da OHR suspendira ustav i ukine RS - opet bi imali rat. A primarni interes MZ je da rata ne bude.

 

Zasto bi imali rat? Klasicna srpskonacionalisticka prica.

Naravno da NE BI imali rat. Ko se ne slaze sa tim, ima zakon i za takve, kao u svakoj drzavi na svijetu.

 

Moje viđenje nespjeha BiH jeste u  nespremnosti Bošnjaka da prihvate ravnopravnost sa druga dva naroda.Treba pogledati primjer Federacije BiH gdje Srbi nemaju nikavu značajnu ulogu /ima ih manje od 1 %) gdje Bošnjaci hrvatski zahtjev za ravnopravpravnošću doživljavaju kao uvredu i to uopšte ne kriju.Normalno da je pri takvom bošnjačkom stavu odgovor bude separatizam.

 

Kakvu ravnopravnost?

Svi gradjani treba da su ravnopravni pred zakonom i kraj price, . To sto ti pricas nije ravnopravnost, nego vise pravo zbog imena, dakle klasicni primjer fasizma i rasizma.

 

Vi ih birate po nacionalnosti i krvnim grupama i biografiji pradjedova.

 

Jel moguce da ovaj covjek ne shvata da ja kao Bosnjak NE MOGU birati srpskog kandidata za predsjednika, jer mi je MZ to zabranila?! Jel moguce da ne shvata da je u entitetu ''rs'' srpski poslanik bitniji sa manje glasova od bosnjackog, i u 'fbih' obratno jer nam je MZ to nametnula? Covjece idi prvo prouci Dejtonski sporazum koji je MZ napisala i stvorila nam ovakvu nakaradnu drzavu, pa se javi na ovu temu.

 

 

Ovo je vrlo dobar primjer zasto treba ponavljati cinjenice iz rata, a to su 4 godine rata, jedna od najduzih opsada jednog grada u historiji covjecanstva(a prica mi o sprijecavanju pokolja), preko 100.000 mrtvih, na stotine logora, na hiljade silovanih zena, na hiljade ubijene djece(prica mi o sprijecavanju pokolja), na stotine masovnih grobnica, na genocid, etnicko ciscenje i najgore ratne zlocine koji se ne zamisltiti ne mogu, embargo na oruzje zrtvi da se brani od strane MZ, odgovornost i necinjenje po zakonu onoga sto su morali ''zasticenim UN zonama'', necinjenje nicega spram agresorskih poteza poput branjenja i skrivanja ratnih zlocinaca, zaustavljanje rata kada je agresor bio pred slomom, silom i prijetnjom, a ne pred sprijecavanje pokolja i na kraju svega nagradjivanje agresora teritorijom koju j osvojio agresijom, etnickim ciscenjem, genocidom i NAMETANJE takvog zakona i Ustava koji ce stititi tu teritoriju i stiti sve one koji misle isto kao i oni koju su napravili tu teritoriju.

Doduse, hvala im za lanc pakete.


  • 0

#1590 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 11 June 2017 - 08:29

zasto je u bih ovako "dobra"situacija najbolji primer su bosniak i mudrac
  • 0