Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Kuda ide USA


  • Please log in to reply
20155 replies to this topic

#3046 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 09 February 2016 - 01:30

...

Ako si ti bila normalnija, sa sve skupa jos izvesnim (ne malim) brojem komunista, funkcionera i njihovih clanova porodica, onda govori u svoje ime, a ne u ime nekog apstraktnog "mi". Ja komunisticke autokrate nikada necu velicati, sve i da su mi obezbedili sindikalne polutke i letovanja od kredita.

A kad smo vec na ovoj temi, ja i jesam anglofil i amerikanofil bas zato sto su se oni izborili protiv tog planetarnog zla komunjizma (isto kao sto su se ranije skupa sa Rusima izborili protiv planetarnog zla fashizma) i zato sto to tamo nikada nije uspevalo, Bogu/Sili/Prirodi hvala.

Bilo bi zgodno da se preselimo na neku drugu temu.

Smesno je (a istovremeno i tuzno)  da skoro da nema teme na ovom pdf-u koje ne skrene (barem delom) u raspad SFRJ i "ko nas bre zavadi."

 

A sve proizlazi iz crno-belog mi-vi (ili, ne znam kako da opisem) pogleda na svet, Jeste, komunizam je bio zlo na milion nacina, u tretmanu intelektualaca ili privatnog vlasnistva itd. - ali i te "sindikalne polutke" su se sa uzitkom pojele, a i na sindikalnim letovanjima su se neki dobro proveli.

Nije svet bas tako crno-beli kao sto ponekad izgleda.

 

Donekle u vezi teme, ovde postoji doskocica "under Republicans, the rich become richer, the poor become poorer. Under Democrats, everybody becomes poorer!"

Zgodna i smesna doskocica, ali realno - drustvo ide napred. Oscilacije su normalna pojava, svugde, ali je putanja i dalje uzlazna.

 

Mi popizdimo jer se stvari ne menjaju dovoljno brzo i na stranu koju mi zelimo - a to je zato sto smo obrazovani i imamo neuporedivo vise informacija (hvala, internet!) nego bilo ko pre nas.

Utoliko smo nerealni.


Edited by zoran59, 09 February 2016 - 03:14.

  • 1

#3047 drvoprvo

drvoprvo
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 09 February 2016 - 04:57

Menja se paradigma i ko to ne vidi običan je slepac.


  • 0

#3048 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 09 February 2016 - 11:09

Ko zna zasto je to dobro... Bice bolje, komsija... Lep dan danas...


  • 1

#3049 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 09 February 2016 - 16:11

Sanders koristi slogan "A future to believe in" na plavoj pozadini. Hehe.


  • 0

#3050 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 09 February 2016 - 19:15

Šešelj je podržao Trampa. To će biti ključno. Posle Vildersa i Salvinija fali samo Le Pen pa da cela ekipa bude na okupu.
  • 0

#3051 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 09 February 2016 - 19:19

Šešelj je podržao Trampa. To će biti ključno. Posle Vildersa i Salvinija fali samo Le Pen pa da cela ekipa bude na okupu.

 

I Putler se pozitivno izjasnio o Trampu.


  • 0

#3052 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 09 February 2016 - 19:48

...

 

... a sve proizlazi iz crno-belog mi-vi (ili, ne znam kako da opisem) pogleda na svet... jeste, komunizam je bio zlo na milion nacina, u tretmanu intelektualaca ili privatnog vlasnistva itd. - ali i te "sindikalne polutke" su se sa uzitkom pojele, a i na sindikalnim letovanjima su se neki dobro proveli.

... nije svet bas tako crno-beli kao sto ponekad izgleda.

... utoliko smo nerealni ...

:lol+:

 

Nasmejah se.

 

Ti, koliko rece obitavas u Corpus Christiju i isto tako rece da protiv jare ukljucis 'air-condition'.

Reklo bi se da si (klimatski) na vecitom letovanju.

Pogledao sam neke cene za svinjetinu / polutke / meso kod tebe i moram da kazem da je izbor ogroman, a cene pristupacne.

 

Pa nije valjda da ti uz sve to obilje nedostaju samoupravno 'paradajz-letovanje & sindikalne polutke'?

;)

 

Problem tog 'samoupravnog sistema' je bio u tome, sto je realnu energiju i zelje ogromnog broja stanovnika visedecenijski sputavao, korumpirao plebs i akumulirao iza ideoloske brane razoraznim zabranama & ogranicenjima.

 

Kada je brana popustila i pukla - umesto energije unaokolo se razlio rusilacki bes.

Ostalo je istorija.

 

Nema se za cime zaliti.

 

A da ce USofA biti zemlja 'samoupravljaca & sindikalaca', pa deliti jeftine polutke - to treba zaboraviti.

Tim pre nese osiromasene 'rvacka & sVrbija.

 

U tim USofA svako treba da zaradi sam sebi svoju srecu.

Ili kako vec, u sta ne bih preterano da ulazim.

 

Ima stari ruski witz, kad se posle visegodisnje robije, na ulici sretnu carski zandarm i bivsi ulicni prodavac 'piroški' koji ih i dalje prodaje - mora se preziveti, iako je 'perestrojka'.

Pa se prodavac zali kako je zivot nepravedan - citavog zivota radis, strpaju te na robiju kao 'narodnog neprijatelja' zbog slobodne trgovine, a pod starost opet moras da radis.

 

Na sta ga bivsi zandarm pita - zar ti car-bacuska branio da slobodno prodajes piroške? I zar je zato trebalo dizati revoluciju?

:D

 

...


  • 0

#3053 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 09 February 2016 - 21:01

I Putler se pozitivno izjasnio o Trampu.

Pa on je prvi i najvazniji u koaliciji. Doduse, jos nismo dobili misljenje Kim Dzong Una, to se ocekuje ovih dana, nakon Nju Hempsajra :lol+:  


  • 1

#3054 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 09 February 2016 - 21:45

Nasmejah se. .... Pa nije valjda da ti uz sve to obilje nedostaju samoupravno 'paradajz-letovanje & sindikalne polutke'? ....

Nasmejao si se jer nisi razumeo. To ne govori nista protiv tebe, ja sam cesto nedorecen i moje pricanje u RL, kao i pisanje na forumu je lako pogresno shvatiti ili ne shvatiti uopste. Nisam glorifikovao sindikalne polutke i samoupravljanje. Pokusao sam (ocito, neuspesno) da kazem da sve treba staviti u kontekst. I vremenski i geografski. Nista nema samo i iskljucivo jedno znacenje.

 

Moj deda je bio komunista. Procitavsi tu recenicu, neko ce pomisliti da je deda obozavao Staljina i bio strazar u nekom konc-logoru u Sibiru. Eh, malo je drugacije.

 

Njegov otac je poginuo u WW1, a majka umrla od tuberkuloze. Ostao je siroce sa 8 godina i brinuo i za 4 godine mladjeg brata. Nadnicio je po selima da prezivi, krao je voce sa stabala. Uspeo je da zavrsi prvi zanat tako sto je danju segrtovao kod majstora, a ostatak vremena bio sluga u majstorovoj kuci. On i brat mu su spavali na senu, iznad gazdine stale. Bio je pametan i ambiciozan. O tome svedoci podatak da je u Kraljevini Jugoslaviji imao cetiri zanata i polozenih majstorskih ispita - svojim radom. Bio je, tim redosledom, kovac, varioc, masin-bravar i strojovodja na zeleznici. Svejedno, jedva je prezivljavao, a i njegova zena - moja baka - se razbolela od tuberkuloze. Moj otac je ponekad komentirao da ga citavog zivota privlace zene sa velikim sisama najverovatnije zato sto kao dete sisu nije sisao. Othranile su ga zene u selu a baka je jedva prezivela u sanatorijumu. Za opisanog dedu, koji nikada nije citao Marxa - nije nista citao - komunizam je bio nacin da prezivi, a ostvarenje snova "sindikalne polutke i letovanja."

Sta je on znao? Bio je oko 50 godina star kad je prvi put video more. Zar je cudno da je bio komunista?

Zato ti kazem da stvari treba smestiti u kontekst.

 

Jeste, moje dete se pre punoletnosti kupalo u vise okeana a ja sam iz ciste obesti vozio utrke. Imam audio-opremu (volim muziku) koja vredi vise nego citava dedina rodna kuca. Nisam (i normalno je da nisam) komunista. Ali, sav moj (relativno lagodan) zivot mi je - indirektno - omogucio dedin komunizam i socijalisticko skolovanje. I sad treba da popljujem sve to zbog Staljinovih gulaga? Ako sledimo (po tebi, cenjenog) Reagana i trickle-down ekonomsku teoriju, Srbiji je danas nesto bolje (naravno, na mikro-nivou) jer sam nakon poplava poslao neke pare, pomoc. A ti ces to obezvrediti jer sam kao omladinac sudelovao na socijalistickim radnim akcijama? Zato kazem, nije sve crno-belo i ne smemo stvari gledati iskljucivo ideoloski.

 

edit: raspisao sam se, ne verujem da ce neko procitati citav post. *ebes budalu


Edited by zoran59, 09 February 2016 - 21:51.

  • 6

#3055 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 10 February 2016 - 04:27

Tramp, New Hampshire

 

The message from New Hampshire was clear: Voters fed up with Democrats and Republicans alike desire a politically incorrect outsider, one not beholden to special interests or rich donors, one who can actually break the perpetual gridlock in Washington.

...

Before long, Trump was dominating news cycles using a media strategy he described decades before his presidential run, in his 1987 book The Art of the Deal. The candidate essentially sucked the air out of rival campaigns by regularly dishing out controversy -- lobbing attacks against war heroes, racial groups, women, news anchors and entire religions. With each new crude display, the press gave Trump more and more exposure, making it ever more difficult for his rivals to make their own platforms known.

 

 

http://www.huffingto...7dab13b?dl07ldi


Edited by Kido from Junkovac, 10 February 2016 - 04:31.

  • 0

#3056 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 10 February 2016 - 06:21

Sta smo ono bese pricali o saveznom sudu i saveznim sudijama? A da, rekli smo da su potrebne - ne potrebne, neophodne -  jos 4 godine demokratske vlasti da bi se obezbedila smena konzervativnih sudija liberalnim sudijama. A evo zasto je to potrebno:

 

 

Washington (CNN)The Supreme Court on Tuesday dealt President Barack Obama a blow by moving to temporarily block his administration's rules to limit greenhouse gas emissions from power plants.

 

Reacting to a lawsuit from 29 states, as well as the energy industry, justices blocked the Environmental Protection Agency's Clean Power Plan from going forward while the rule is challenged in court.

 

The decision means that Obama now has two major legacy actions -- immigration and climate change -- stuck in the court system with the specter of a Republican taking over the White House in January.

 

"This is an exceedingly uncommon situation for the court to step in, and it jeopardizes the plan all together from going into affect while President Obama remains in office," said Bruce Huber, professor of law at Notre Dame Law school. "The Supreme Court's order signals serious misgivings among some of the justices about the legality of the plan."

 

The four liberal justices on the court -- Ruth Bader Ginsburg, Stephen Breyer, Sonia Sotomayor and Elana Kagan -- dissented from the order.

 

http://www.cnn.com/2...ange/index.html


  • 0

#3057 Saveta

Saveta
  • Members
  • 41 posts

Posted 10 February 2016 - 11:43

Nasmejao si se jer nisi razumeo. To ne govori nista protiv tebe, ja sam cesto nedorecen i moje pricanje u RL, kao i pisanje na forumu je lako pogresno shvatiti ili ne shvatiti uopste. Nisam glorifikovao sindikalne polutke i samoupravljanje. Pokusao sam (ocito, neuspesno) da kazem da sve treba staviti u kontekst. I vremenski i geografski. Nista nema samo i iskljucivo jedno znacenje.

Moj deda je bio komunista. Procitavsi tu recenicu, neko ce pomisliti da je deda obozavao Staljina i bio strazar u nekom konc-logoru u Sibiru. Eh, malo je drugacije.

Njegov otac je poginuo u WW1, a majka umrla od tuberkuloze. Ostao je siroce sa 8 godina i brinuo i za 4 godine mladjeg brata. Nadnicio je po selima da prezivi, krao je voce sa stabala. Uspeo je da zavrsi prvi zanat tako sto je danju segrtovao kod majstora, a ostatak vremena bio sluga u majstorovoj kuci. On i brat mu su spavali na senu, iznad gazdine stale. Bio je pametan i ambiciozan. O tome svedoci podatak da je u Kraljevini Jugoslaviji imao cetiri zanata i polozenih majstorskih ispita - svojim radom. Bio je, tim redosledom, kovac, varioc, masin-bravar i strojovodja na zeleznici. Svejedno, jedva je prezivljavao, a i njegova zena - moja baka - se razbolela od tuberkuloze. Moj otac je ponekad komentirao da ga citavog zivota privlace zene sa velikim sisama najverovatnije zato sto kao dete sisu nije sisao. Othranile su ga zene u selu a baka je jedva prezivela u sanatorijumu. Za opisanog dedu, koji nikada nije citao Marxa - nije nista citao - komunizam je bio nacin da prezivi, a ostvarenje snova "sindikalne polutke i letovanja."
Sta je on znao? Bio je oko 50 godina star kad je prvi put video more. Zar je cudno da je bio komunista?
Zato ti kazem da stvari treba smestiti u kontekst.

Jeste, moje dete se pre punoletnosti kupalo u vise okeana a ja sam iz ciste obesti vozio utrke. Imam audio-opremu (volim muziku) koja vredi vise nego citava dedina rodna kuca. Nisam (i normalno je da nisam) komunista. Ali, sav moj (relativno lagodan) zivot mi je - indirektno - omogucio dedin komunizam i socijalisticko skolovanje. I sad treba da popljujem sve to zbog Staljinovih gulaga? Ako sledimo (po tebi, cenjenog) Reagana i trickle-down ekonomsku teoriju, Srbiji je danas nesto bolje (naravno, na mikro-nivou) jer sam nakon poplava poslao neke pare, pomoc. A ti ces to obezvrediti jer sam kao omladinac sudelovao na socijalistickim radnim akcijama? Zato kazem, nije sve crno-belo i ne smemo stvari gledati iskljucivo ideoloski.

edit: raspisao sam se, ne verujem da ce neko procitati citav post. *ebes budalu


Procitala citav :)
  • 0

#3058 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 10 February 2016 - 13:29

Trump razbio u New Hampshire. Zabrinjavajuće gde ide američka politika sa ovakvim liderom.

Mada, jasno je da je to sve posledica Obamine i politike demokrata.


  • 0

#3059 heathen

heathen
  • Members
  • 1,442 posts

Posted 10 February 2016 - 13:57

GOP Candidates Compete Over Who Will Commit Most War Crimes Once Elected

Murtaza Hussain, Dan Froomkin
Feb. 9 2016, 3:47 p.m.

...
 
The Republican candidates have seemingly been competing with one another over who would commit the gravest war crimes if elected. In recent months, one candidate or another has promised to waterboard, do a “helluva lot worse than waterboarding,” repopulate Guantánamo, engage in wars of aggression, kill families of suspected terrorists, and “carpet bomb” Middle Eastern countries until we find out if “sand can glow in the dark.”
 
...
  • 0

#3060 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 10 February 2016 - 14:36

melancholic, koga zabole kakve traume Mr. Obama indukuje u

krhkom mentalnom sklopu republikanskih elektorata i kakvi im se

filmovi vrte u glavi ?


  • 0