Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Kuda ide USA


  • Please log in to reply
20155 replies to this topic

#3061 EU_Sava

EU_Sava
  • Banned
  • 84 posts

Posted 10 February 2016 - 14:40

Trump razbio u New Hampshire. Zabrinjavajuće gde ide američka politika sa ovakvim liderom.

Mada, jasno je da je to sve posledica Obamine i politike demokrata.

 

Zasto je to zapanjujuce. Trump je covek koji stiti americke interese, on shvata da je igranje globalnog policajca stetno za Ameriku. Zavodjenje demokratije po svetskim vukojebinama nije u interesu hrabrog americkog naroda.

 

Trump se koncentrise na samu Ameriku, vraca je sebi.

On shvata da balavljenje evropskih vazala nije potrebno Americi da bi bila velika.

Zeli da uspostavi dobre odnose sa Kinom i Rusijom....


  • 0

#3062 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 10 February 2016 - 14:51

melancholic, koga zabole kakve traume Mr. Obama indukuje u

krhkom mentalnom sklopu republikanskih elektorata i kakvi im se

filmovi vrte u glavi ?

Mozda zato sto kad su prosli put imali Obamu v0.7, koji se odazivao na inicijale LBJ, posle njega su dobili Nixona. Pa onda kad su imali Obamu v0.8 koji je gajio kikiriki na jugu, onda su dobili Regana. Pa onda kad su imali Obamu v0.9 kome je razno zenskinje radilo nevaljale stvari, onda su dobili George W. Busha. Primecujes kanda neku pravilnost ili je pitanje suvise tesko, pa zahteva "pomoc prijatelja"?


  • 3

#3063 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 10 February 2016 - 14:53

Zasto je to zapanjujuce. Trump je covek koji stiti americke interese, on shvata da je igranje globalnog policajca stetno za Ameriku. Zavodjenje demokratije po svetskim vukojebinama nije u interesu hrabrog americkog naroda.

 

Trump se koncentrise na samu Ameriku, vraca je sebi.

On shvata da balavljenje evropskih vazala nije potrebno Americi da bi bila velika.

Zeli da uspostavi dobre odnose sa Kinom i Rusijom....

A sta su do sad predsednici radili nego stitili americke interese, s tim da ih Trump ne stiti jer jos uvek nije predsednik?

 

Sto bi znacilo da odnosi sa Rusijom i Kinom nisu dobri zahvaljujuci dosadasnjoj losoj americkoj politici?


  • 0

#3064 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 10 February 2016 - 14:54

Neka bude ono sto biti mora.

Sta je trebalo da radi Obama ? Postane Majkl Dzekson ?

Da cita pre spavanja biblijske bajke malim republikancima ? 


  • 0

#3065 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 10 February 2016 - 14:54

Zeli da uspostavi dobre odnose sa Kinom i Rusijom....

Znaci nesto kao Nixon? 


  • 0

#3066 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 10 February 2016 - 14:58

Neka bude ono sto biti mora.

Sta je trebalo da radi Obama ? Postane Majkl Dzekson ?

Da cita pre spavanja biblijske bajke malim republikancima ? 

Pa mozda da malo oladi sa tim executive orders - koje je, uzgred budi receno, video part and parcel od W.-a (njih dvojica su zajedno izdali vise exec. ordersa nego svi prezidenti od 1776. zajedno)? A mozda i da se malo potrudi da objasni prosecnom glasacu neke poteze (npr. TPP je ostao velika misterija za gradjane, sto dovodi do toga da gradjani ne kapiraju koliko je idiotski sto su dva vodeca mentola u sadasnjoj kampanji, Vojislav Cruz i Bernie Krkobabic glasali emfaticno protiv TPP-a u Senatu).


  • 0

#3067 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 10 February 2016 - 14:59

OMG, Tramp nije u naletu zato sto 'respektuje' Putka.

Oni koji glasaju za njega samo misle da ce ga Tramp zayebati nekako sveCki

ali jos ne znadu kako.


  • 0

#3068 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 10 February 2016 - 15:02

Obama je vec objasnio . prosecnom glasacu. Dva mandata,

a da nema mrskog ustava & zakona, pao bi I jedan treci mandat.

 

Republikanski elektorati imaju zbrku u vugli, a ne prosecan USA glasac.


  • 2

#3069 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 10 February 2016 - 15:23

....

Zeli da uspostavi dobre odnose sa Kinom i Rusijom...

Znaci nesto kao Nixon? 

 

:rotflmao:

 

Zao mi je, moram malo da trolujem.

 

Moj otac se nasao u Kini (bez politike, bavio se medicinom) '70-ih, bas u vreme normalizacije americko-kineskih odnosa i Kissingera itd.

Onda, bilo je malo "zapadnjaka" u Kini, svi su se poznavali i druzili, pa je tako i cale zapao u neke diplomatske krugove - mada nije imao veze sa diplomatijom. Tako je i cale cuo pricu.

 

Kruzila je anegdota. Dodje Nixon, sastanu se on i Mao (ili je vec bio Hua Kuo Feng, ne secam se) i Nixon kaze da je jedna od prepreka normalizaciji odnosa stanje ljudskih prava u Kini.

Kineski partner kaze da mu nije jasno, sta su "ljudska prava" a Nixon odgovori, na primer, pravo da ljudi imaju pasose i putuju.

Kinez mu lukavo odgovori: "koliko ljudi hoces vec sutra? 50 miliona? 280 miliona?"

Drugim recima, sta me *ebes da mi ne pustamo ljude van ako ih ti ne pustas unutra?

 

Nije to bas tako jednostavno... ;)

 

troll off.


  • 1

#3070 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 10 February 2016 - 17:46

Obama je vec objasnio . prosecnom glasacu. Dva mandata,

a da nema mrskog ustava & zakona, pao bi I jedan treci mandat.

 

Republikanski elektorati imaju zbrku u vugli, a ne prosecan USA glasac.

Obama je jedva izvukao i drugi mandat, nego US glasac onako siroko rekao aj da zavrsimo ovo dzentlmenski.

Recimo Obamacare je progurao sa objasnjenjem da je to za solidarnost sa onima koji nemaju - ogromna greska. USA rado daje u ime solidarnosti, zemlja sa najvise dobrotvornih davanja, ali ce te zato juriti bejzbolkom ako im uzmes u ime solidarnosti.

Mislim da je Shrodi vec objasnio kako raspolozenje glasaca funkcionise.


  • 0

#3071 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 10 February 2016 - 18:04

Jedva je kad Bush pobedjuje sa manje od 60 M glasova (50.5 %) ili 50 M (48 % 2000)

a razlika od 6 M glasova (Obama poslednji izbori) u tom kontekstu nije jedva.

U principu, preko 51 % glasova je uglavnom ubedljiva pobeda.

 

Druga stvar je sto u USA postoji ogromna republikanska masinerija i sto je biracko telo

polarizovano, kao i sto ga na licnom nivou mrze ameri sa dna kace, pa se preliva na zblanute.


  • 1

#3072 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 10 February 2016 - 23:11

Rezultati u Nju Hempsiru potpuno ocekivani, bez ikakvih iznenadjenja.

Kod demokrata je Sanders u svom komsiluku ubedljivo pobedio. Radi se o jedinoj drzavi koju je imao sigurno upisanu pored njegovog Vermonta. Na izborima u Juznoj Karolini i Nevadi ce se zapravo videti koliko je on zaista ozbiljan kandidat. Nju Hempsir je od ranije bio njegov, granici se sa njegovim Vermontom, a struktura stanovnistva je skoro preslikana. Politicka struktura stanovnistva mu je u Nju Hempsiru takodje potpuno odgovarala, slicna je kao u Vermontu, samo malo pomerena u desno u odnosu na Vermont. Ajova u kojoj su bili prvi izbori je takodje drzava koja Sandersu odgovara, mada njegov skoro izjednacen rezultat tamo jeste iznenadjenje. Radi se o drzavi u kojoj belci cine preko 90% stanovnistva, postotak manjina je jednocifren. Nema velikih gradova, slicno kao i u Vermontu. Obe drzave su tzv sving stejt, ali znatno blize demokratama. U takvim drzavama se nalazi biracko telo koje je idealno za Sandersa.
Kasnije cu detaljno analizirati demokratske kandidate ako za to bude bilo potrebe. Za Sandersa dolaze veliki izazovi. Po svim procenama on nema podrsku manjina, a veliki deo birackog tela demokratama u drzavama koje dolaze cine upravo manjine.
Kod republikanaca Tramp je ocekivano ubedljivo pobedio. Radi se o jednoj od najliberalnijih drzava u USA, tako da Kruzov rezultat uopste nije los. Los Rubiov rezultat je posledica ocajne debate koju je imao, ako nesto drasticno ne promeni u narednom periodu mogao bi da pocne da razmislja da odustane i pokusa da bude neciji potpredsednicki kandidat. Mislim da je medju republikancima idealan za tu funkciju. Steta, bio je moj favorit, ali covek je stvatno sam sebi pucao u nogu kada se cinilo da ce istisnuti ostale mejn strim kandidate iz igre i postati prvi favorit trke, na jedan stvatno neverovatan nacin. Kasic ocekivano dobar, imao je jaku infrastrukturu u NH. Bus solidan, ali mislim da bi i on polako trebalo da razmislja o odustanku. Kristi je posle odlicne debate dobio nesto glasaca, ali to je nedovoljno, cujem da je odustao, ali nisam proveravao informaciju, bilo bi dobro da jeste. Florina opet losa i ocekivano je odustala, ona je kandidat o kom ne znam nista. Karson, los, ali u NH nema mesta za dva ultra konzervativca, mislim da nema mesta za dva ni u daljoj trci, Kruz se profilisao medju takvim biracima, i dalji Karsonov ostanak u igri je samo oduzimanje glasova Kruzu, nista vise od toga. Ocekujem da odustane do super utorka, mozda i ranije, videcemo, u JK moze da ima solidnu podrsku, da li ce imati jos koji ocajnicki pokusaj povratka u igru ili ne saznacemo vrlo brzo. Kandidat iz Virdzinije, stvarno ne znam sto vec nije odustao. Mozda ce sad, a mozda ce sacekati prvu juznjacku drzavu pa posle toga. Posle Juzne Karoline sigurno nece biti u igri.
NH je pored Vermonta najateistickija drzava u USA. Republikanski biraci su vecinom libertarijanci ili umereni konzervativci. Svakako repiblikanski izbori u NH nisu inzresantni bez Pola, trebalo je da odustane pOsle NH.
  • 1

#3073 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 11 February 2016 - 02:47

Rezultati u Nju Hempsiru potpuno ocekivani, bez ikakvih iznenadjenja.

Kod demokrata je Sanders u svom komsiluku ubedljivo pobedio. Radi se o jedinoj drzavi koju je imao sigurno upisanu pored njegovog Vermonta. Na izborima u Juznoj Karolini i Nevadi ce se zapravo videti koliko je on zaista ozbiljan kandidat. Nju Hempsir je od ranije bio njegov, granici se sa njegovim Vermontom, a struktura stanovnistva je skoro preslikana. Politicka struktura stanovnistva mu je u Nju Hempsiru takodje potpuno odgovarala, slicna je kao u Vermontu, samo malo pomerena u desno u odnosu na Vermont. Ajova u kojoj su bili prvi izbori je takodje drzava koja Sandersu odgovara, mada njegov skoro izjednacen rezultat tamo jeste iznenadjenje. Radi se o drzavi u kojoj belci cine preko 90% stanovnistva, postotak manjina je jednocifren. Nema velikih gradova, slicno kao i u Vermontu. Obe drzave su tzv sving stejt, ali znatno blize demokratama. U takvim drzavama se nalazi biracko telo koje je idealno za Sandersa.
Kasnije cu detaljno analizirati demokratske kandidate ako za to bude bilo potrebe. Za Sandersa dolaze veliki izazovi. Po svim procenama on nema podrsku manjina, a veliki deo birackog tela demokratama u drzavama koje dolaze cine upravo manjine.
Kod republikanaca Tramp je ocekivano ubedljivo pobedio. Radi se o jednoj od najliberalnijih drzava u USA, tako da Kruzov rezultat uopste nije los. Los Rubiov rezultat je posledica ocajne debate koju je imao, ako nesto drasticno ne promeni u narednom periodu mogao bi da pocne da razmislja da odustane i pokusa da bude neciji potpredsednicki kandidat. Mislim da je medju republikancima idealan za tu funkciju. Steta, bio je moj favorit, ali covek je stvatno sam sebi pucao u nogu kada se cinilo da ce istisnuti ostale mejn strim kandidate iz igre i postati prvi favorit trke, na jedan stvatno neverovatan nacin. Kasic ocekivano dobar, imao je jaku infrastrukturu u NH. Bus solidan, ali mislim da bi i on polako trebalo da razmislja o odustanku. Kristi je posle odlicne debate dobio nesto glasaca, ali to je nedovoljno, cujem da je odustao, ali nisam proveravao informaciju, bilo bi dobro da jeste. Florina opet losa i ocekivano je odustala, ona je kandidat o kom ne znam nista. Karson, los, ali u NH nema mesta za dva ultra konzervativca, mislim da nema mesta za dva ni u daljoj trci, Kruz se profilisao medju takvim biracima, i dalji Karsonov ostanak u igri je samo oduzimanje glasova Kruzu, nista vise od toga. Ocekujem da odustane do super utorka, mozda i ranije, videcemo, u JK moze da ima solidnu podrsku, da li ce imati jos koji ocajnicki pokusaj povratka u igru ili ne saznacemo vrlo brzo. Kandidat iz Virdzinije, stvarno ne znam sto vec nije odustao. Mozda ce sad, a mozda ce sacekati prvu juznjacku drzavu pa posle toga. Posle Juzne Karoline sigurno nece biti u igri.
NH je pored Vermonta najateistickija drzava u USA. Republikanski biraci su vecinom libertarijanci ili umereni konzervativci. Svakako repiblikanski izbori u NH nisu inzresantni bez Pola, trebalo je da odustane pOsle NH.

Cekaj bre, Kesić (nazovimo ga od mila tako) jeste imao dobru strukturu, ali ne bas ovoliko dobru. Pogledaj samo kvote koje su mu se davale da bude u prva tri, a kamoli drugi. Ipak je to iznenadjenje, realno. 

 

U pravu si za Rubija, mislim da bi on mogao uz jos koje drugo/trece mesto da bude solidan VP. Licno mislim da Karson nece odustati jos neko vreme, prevashodno zato sto se radi o egocentriku i psihopati jos veceg kalibra od Trumpa. A Bush nema sanse da odustane pre 15. marta ;)

 

Inace, evo Christie malocas odustao, samo sto jos nikog nije endorsovao. To ce biti mozda najbolji znak u kom pravcu vetar duva, to je covek koji radi sve by the book. Ako uskoro podrzi Kesića ili Rubija ili Busha, onda znaci da se establishment definitivno opredelio. Ako pak ne bude ni govorio ni romorio, cini mi se da to znaci da su zakljucili da je Trumpov momentum isuvise veliki...

 

Naravno, sve se vise govorka da bi Bloomberg mogao da se kandiduje kao independent (ili demokrata, mada je to manje verovatno), sto bi tek bilo loodilo. :lol+:


  • 0

#3074 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 11 February 2016 - 02:54

Sta smo ono bese pricali o saveznom sudu i saveznim sudijama? A da, rekli smo da su potrebne - ne potrebne, neophodne -  jos 4 godine demokratske vlasti da bi se obezbedila smena konzervativnih sudija liberalnim sudijama. A evo zasto je to potrebno:

 

 

 

http://www.cnn.com/2...ange/index.html

Idi, to je sad kljucan razlog da se neko opredeljuje na izborima... ponavljam, kad je bila odluka o gej brakovima, o Obamacare-u, o zatvorenicima iz gvantanama, o abortusima, tu ti sudija Kennedy nije smetao. Sad kad donese neku odluku koja tebi ideoloski nije bliska, sad opet frka oko sudija, oni su neophodni, blabla? Pa ne mora da se gleda sve kroz ideologiju, oni su pravnici, for Force's sake. I to je samo privremena mera zabrane izvrsenja, nije nikakva zabrana, nije uvodjenje prohibicije, nije vracanje ropstva, nema potrebe dizati frku. Ne budimo toliko ideoloske dogmate... 


  • 0

#3075 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 11 February 2016 - 03:15

Nisam imao pojma da ovako jaka recenica moze da pocne sa: Mr Gingrich

" Mr. Gingrich’s victory here (S. Carolina 2012) reflected the state’s drift in recent years
away from conventional Republican candidates and toward a more populist
and at times purer brand of conservatism."

http://www.nytimes.c...amble.html?_r=0

Edited by Kido from Junkovac, 11 February 2016 - 03:16.

  • 0