Jump to content


Photo
- - - - -

Globalisam v.s Antiglobalizam


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
529 replies to this topic

#31 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 16 May 2014 - 22:25

Dakle, ne umeš da artikulišeš šta bi globalizam bio, ali su hulje i paščad svi koji su protiv? Zanimljivo. Ne menjaj avatar.

Mogu li ja da probram, ali da mi i ti kazes sta bi bio?

Globalizam -> 1h rada = 1$, mesec dana rada 200$.



#32 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 16 May 2014 - 22:35

...

 

>> ... ne moze nas niko toliko malo da plati, koliko malo mi radimo' ... <<

 

>> ... jesi se zaposlio?

Jesam.

I kakav ti je posao?

Sjajan, - od 12 do podne! ... <<

 

...


Edited by Kinik, 16 May 2014 - 22:37.


#33 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 16 May 2014 - 22:43

...

 

>> ... ne moze nas niko toliko malo da plati, koliko malo mi radimo' ... <<

 

>> ... jesi se zaposlio?

Jesam.

I kakav ti je posao?

Sjajan, - od 12 do podne! ... <<

 

...

Ima naravno i toga, ili ono

jesi se zaposlio?

Jesam.

I kakav ti je posao?

Odlican, nista ne radim...



#34 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 17 May 2014 - 01:52

Pa to je navika totalitarnih umova da sve sagledavaju kroz prizmu nekakve (obicno zle, tj. njima suprotstavljene) ideologije. Nema "globalizma", nema "homoseksualizma" - i jedno i drugo su izmisljotine Obrazovaca, Dverjana, turboSPC i ostalih marginalnih fashistickih grupa (u koje valja ubrojiti i paravojne i paradrzavne stranke poput dSS-a i srs-a), te njima srodnih kvaziintelektualaca gde treba pomenuti Milica od Macve, Dragosa Kalajica, debila Pajkica i jos debilniju mu zenu, Emira Neopranog Vlasnika Planine i slicnih kreatura koje su slozno, po zapovesti, izmilele ispod kamenja na zapovest DB-a nakon 8. sednice i gazimestankog orgijanja 1989. godine. Sto su sad svi kanda, shatro zaboravili. 

 

I ocigledno su svoj cilj postigli. Zato je Srbija, kako je jedan ugledni forumas svojevremeno drzao u potpisu, upravo MEMENTO. 

 

Slazem se sa gore navedenim postom. Ubedjen sam da ne postoji globalizam kao ideologija , vec globalizacija kao pojava. Takodje sam ubedjen da postoji vise aspekata globalizacije: ekonomski, drustveni,, socijalni, naucni , sportski ( grubo receno , mozda ne bas napreciznija definicija , ali pretpostavljam da vecina zna o cemu se radi ...).

Recimo, po meni, UEFA League Championship bi bio neki vid globalizacije u sportu, kao i npr. Grand Slam-ovi u koijma "nas " Nole " zari i pali " itd.


Edited by darth bane, 17 May 2014 - 10:15.


#35 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 17 May 2014 - 09:07

Mogu li ja da probram, ali da mi i ti kazes sta bi bio?

Globalizam -> 1h rada = 1$, mesec dana rada 200$.

Pogledaj, već sam rekao (sa posthladnoratovskog aspekta). Još šire od toga: globalizam je pokušaj globalista da ubede kako država ne treba nikome... osim njima. U srži globalizma je običan stari rasizam i podela na takozvane "državotvorne" i "nedržavotvorne" narode. Ti "nedržavotvorni" naravno treba da rade za maksimum tih 200$, a njihova prirodna bogatstva treba da pripadnu onima koji će ih bolje upotrebiti. U ime progresa, naravno. Idiotizacija, centrifuga mozga je značajna komponenta globalizma jer ove treba ubediti da i sami tome oduševljeno kliču. Nema čuda, kao što vidiš, to povratnom spregom deluje i opravdava početak ove petlje.


Edited by Hill Bill, 17 May 2014 - 09:10.


#36 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 17 May 2014 - 09:13

U ime progresa, naravno. Idiotizacija, centrifuga mozga je značajna komponenta globalizma jer ove treba ubediti da i sami tome oduševljeno kliču.

 

Nauciti robove da hvale svoje okove ( by Indy).



#37 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 17 May 2014 - 09:16

Nauciti robove da hvale svoje okove ( by Indy).

Srećni robovi. By me.  :)

 

Umalo napisah "buy me" što bi bilo još adekvatnije.  :lol:



#38 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 17 May 2014 - 09:18

Nauciti robove da hvale svoje okove ( by Indy).

 

Zanimljivo.

Okovani nisu skidali okove u Severnoj Koreji i Kini nego po australijama i švedskama.



#39 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 17 May 2014 - 09:58

Zanimljivo.

Okovani nisu skidali okove u Severnoj Koreji i Kini nego po australijama i švedskama.

 

Sta si hteo da kazes? Da ja ne valjam, kao sto nije valjao ni s foruma odavno odsutni forumas, cije sam reci citirala? Pa reci to otvoreno, a s navedenim mozes da se slozis ili ne. Ne treba da mesas te dve stvari.

Ovako svojim izlivima osecanja kocis diskusiju. Nije u redu prema temi i drugim forumasima :) .

Pokusaj nesto da kazes o globalizaciji.



#40 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 17 May 2014 - 10:11

Sta si hteo da kazes? Da ja ne valjam, kao sto nije valjao ni s foruma odavno odsutni forumas, cije sam reci citirala? Pa reci to otvoreno, a s navedenim mozes da se slozis ili ne. Ne treba da mesas te dve stvari.

Ovako svojim izlivima osecanja kocis diskusiju. Nije u redu prema temi i drugim forumasima :) .

Pokusaj nesto da kazes o globalizaciji.

 

O globalizaciji najviše govore upravo oni koji je kritikuju (recimo, najveći kritizeri globalizacije su oni koji guzicu ne bi mrdnuli sa trulog Zapada ali zato da dele lekcije ovim naivčinama u domaji, za to su eksperti).

Retko se viđa takva galerija likova.

Otvoreno govorim o tome da nije globalizacije mnoge nacije bi bile uskraćene za informaciju koliko su im društva zaostala. Mada se neki grčevito bore da ostanu u mraku neznanja sve to nazivajući "sopstvenim putem", po ugledu na Severnu Koreju.



#41 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 17 May 2014 - 10:18

Zanimljivo.

Okovani nisu skidali okove u Severnoj Koreji i Kini nego po australijama i švedskama.

 

Zapravo, tek zivot i rad u tim drzavama ti otvara neke vidike i poglede na svet. Ako ceo zivot provedes u Srbiji ne znas zaista sta se desava tj. "what's going on".



#42 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 17 May 2014 - 10:20

Zapravo, tek zivot i rad u tim drzavama ti otvara neke vidike i poglede na svet. Ako ceo zivot provedes u Srbiji ne znas zaista sta se desava tj. "what's going on".

 

Ako im se otvaraju oči, zašto se ne vrate tamo gde se ne osećaju kao robovi?

Zanimljivo mi je to "dobrovoljno ropstvo" u kojem svojoj deci i sebi obezbeđuju sve ono o čemu bi mogli samo da sanjaju da su ostali u domaji. 



#43 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 17 May 2014 - 10:25

Ako im se otvaraju oči, zašto se ne vrate tamo gde se ne osećaju kao robovi?

Zanimljivo mi je to "dobrovoljno ropstvo" u kojem svojoj deci i sebi obezbeđuju sve ono o čemu bi mogli samo da sanjaju da su ostali u domaji. 

 

Ovako... ja im licno ne bih preporucio da se vrate u Srbiju bez najmanje oko 100k evra gotovine. To bi bio neki minimum ( po meni ) da se napravi dobar set up i da se nakon toga moze normalno ziveti u Srbiji.



#44 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 17 May 2014 - 10:50

Ovako... ja im licno ne bih preporucio da se vrate u Srbiju bez najmanje oko 100k evra gotovine. To bi bio neki minimum ( po meni ) da se napravi dobar set up i da se nakon toga moze normalno ziveti u Srbiji.

 

Još jedan zanimljiv detalj: sloboda koja se meri kilo gotovinom.

Nije ni čudo što su nezadovoljni svim i svačim u tim zemljama kada im je primaran motiv odlaska bio ekonomski interes.



#45 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 17 May 2014 - 11:08

Inače, da se vratimo temi, željno iščekujem da čujem od antiglobalista kako oni to zamišljaju da treba da funkcionišu nacionalne ekonomije?

Najviše se kamenja baca na multinacionalne kompanije a onda vidimo na šta liči ekonomija zasnovana na lokalnim tajkunima i bizMis- političarima, zaštitnicima nacionalnih ekonomija.