Jump to content


Photo
- - - - -

Ulica Srdjana Aleksica


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
41 replies to this topic

#16 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 16 October 2013 - 17:38

I ja tu cinjenicu gutam kao zivu zabu, ali to ipak ostaje cinjenica.



#17 into the deep

into the deep
  • Members
  • 486 posts

Posted 16 October 2013 - 19:58

Gresi samo utoliko ukoliko je alternativa jos jedna vladavina dorcolskog klerofashiste i mackara kostunice i njegovih analnih koalicionih partnera iz Zveri. U svim ostalim slucajevima uopste ne gresi.

 

Zavisi od očekivanja koja su ljudi imali. Moja nisu bila velika, pa sam možda zato i relativno zadovoljan.

 

Razumem da su mnogi  imali veća očekivanja, otud mogu i da razumem njihov stav.

 

Jedno nisu, i to ono (po meni) najbitnije - obračun i odmazda prema vladarima iz senke. Prema udbaško-klerofašističkom šljam i ološu, koji je za kratko pao nakon 2000-te u hibernaciju, da bi svoje odurne pipke ponov pružio u svoj njihovoj veličini i gadosti.

 

Pri tom mislim i na izvesnog ljubitelja ruske hrane za mačke, a i na nacoše iz Zveri, Obreza, Njihovih, i ostalih crkvenoudbaških borbenih jedinica, i na ostalu znanu i neznanu bratiju koja direktno iliindirektno upravlja našim životima. Bilo da su sada na vlasti (a jesu) ili u "opoziciji".

 

A pozdraviću svaku priliku za to ako i kad mi se bude pružila.



#18 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 17 October 2013 - 00:07

Zavisi od očekivanja koja su ljudi imali. Moja nisu bila velika, pa sam možda zato i relativno zadovoljan.

 

Razumem da su mnogi  imali veća očekivanja, otud mogu i da razumem njihov stav.

 

Jedno nisu, i to ono (po meni) najbitnije - obračun i odmazda prema vladarima iz senke. Prema udbaško-klerofašističkom šljam i ološu, koji je za kratko pao nakon 2000-te u hibernaciju, da bi svoje odurne pipke ponov pružio u svoj njihovoj veličini i gadosti.

 

Pri tom mislim i na izvesnog ljubitelja ruske hrane za mačke, a i na nacoše iz Zveri, Obreza, Njihovih, i ostalih crkvenoudbaških borbenih jedinica, i na ostalu znanu i neznanu bratiju koja direktno iliindirektno upravlja našim životima. Bilo da su sada na vlasti (a jesu) ili u "opoziciji".

 

A pozdraviću svaku priliku za to ako i kad mi se bude pružila.

 

Zavisi od očekivanja koja su ljudi imali. Moja nisu bila velika, pa sam možda zato i relativno zadovoljan.

 

Razumem da su mnogi  imali veća očekivanja, otud mogu i da razumem njihov stav.

 

Jedno nisu, i to ono (po meni) najbitnije - obračun i odmazda prema vladarima iz senke. Prema udbaško-klerofašističkom šljam i ološu, koji je za kratko pao nakon 2000-te u hibernaciju, da bi svoje odurne pipke ponov pružio u svoj njihovoj veličini i gadosti.

 

Pri tom mislim i na izvesnog ljubitelja ruske hrane za mačke, a i na nacoše iz Zveri, Obreza, Njihovih, i ostalih crkvenoudbaških borbenih jedinica, i na ostalu znanu i neznanu bratiju koja direktno iliindirektno upravlja našim životima. Bilo da su sada na vlasti (a jesu) ili u "opoziciji".

 

A pozdraviću svaku priliku za to ako i kad mi se bude pružila.

 

Sve si rekao, svaka cast. Ovaj post treba ponavljati sto vise puta, mozda nekom i dodje iz dupeta u glavu. Pod uslovom da mu glava vec nije u KGB/FSB/SPC/Jugorosgas analnom otvoru.



#19 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 17 October 2013 - 01:26

Znam da znaš na šta on aludira ali ne sme se zaboraviti da je planirao da počisti zločinačku mašineriju dan- dva nakon što će biti ubijen (već toliko puta spominjana sednica Vlade Srbije gde je trebalo krenuti na Zemunski klan).

 

Planirao,ali svi znamo zbog cega,nazalost nije.Problem je sto posle tog famoznog 5.10 nije donesen zakon o lustraciji,nije rasformiran DB i otovreni tajni dosijei(mada znam da tadasnji DOS to nikada ne bi uradio).

 

A ta ista DB je iznedrila taj zemunski klan.A 



#20 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 17 October 2013 - 02:22

Ova tema (kao i mnoge druge) ima potencijal da ode u nevidjeni trol, tj. da nema veze sa naslovom.

 

Ja bih, onako sa strane, primetio da naziv neke ulice ne znaci nista.

Srdjana Aleksica treba pamtiti i pominjati kao pozitivan primer. Naziv ulice ne znaci nista. Nismo li pre nekoliko godina bili svedoci kako su neki lepili plakate sa natpisom "Bulevar Ratka Mladica?" Ma, nije problem u nazivu ulice nego je u glavama.

 

Neka googlaju oni koji ne znaju o cemu se radi - no, bilo je premalo Aleksica a previse Erdemovica.



#21 tornjak

tornjak
  • Members
  • 4,038 posts

Posted 17 October 2013 - 09:02

Djindjicu su bile I ruke I noge svezane, a on se batrgao - zato I jeste ubijen.

Pa sto onda skace u bazen pun krokodila? To ja uopste ne smatram inteligentnim potezom. 

 

Pravo da ti kazem, pocistio je dosta - i to na NAJBUKVALNIJI moguci nacin, posto gledam sa ovog prozora na jednu od glavnih beogradskih ulica i znam da je ozbiljno uklanjanje smeca i postavljanje kontejnera upravo doslo za vreme Djindjiceve vlade. Prethodno sam pesacio jedno kilometar do najblizeg kontejnera. Trivijalna stvar, reci ces, ali upravo sama ideja UPRISTOJAVANJA zivota u Srbiji potice od Djindjica.

Te komunalne stvari su pitanja kojima se gradonacelnik batrga sto je i bio 90-tih. Sta je pocistio kad je postao premijer?

 

Znam da znaš na šta on aludira ali ne sme se zaboraviti da je planirao da počisti zločinačku mašineriju dan- dva nakon što će biti ubijen (već toliko puta spominjana sednica Vlade Srbije gde je trebalo krenuti na Zemunski klan).

 

Sa kim je on dosao na vlast? Sa tom istom zlocinackom masinerijom. Ko su mu bili partneri u skidanju Milosevica s vlasti? I upravo zbog tih njegovih partnera je i Evropa bila "rezervirana" prema Djindjicevoj vladi.

 

 

Ova tema (kao i mnoge druge) ima potencijal da ode u nevidjeni trol, tj. da nema veze sa naslovom.

 

Ja bih, onako sa strane, primetio da naziv neke ulice ne znaci nista.

Srdjana Aleksica treba pamtiti i pominjati kao pozitivan primer. Naziv ulice ne znaci nista. Nismo li pre nekoliko godina bili svedoci kako su neki lepili plakate sa natpisom "Bulevar Ratka Mladica?" Ma, nije problem u nazivu ulice nego je u glavama.

 

Neka googlaju oni koji ne znaju o cemu se radi - no, bilo je premalo Aleksica a previse Erdemovica.

 

Upravo tako. Ulica je nebitna ako ljudi nisu spremni prihvatiti te vrijednosti za koje se doticni zalagao?



#22 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 17 October 2013 - 11:07

Pa sto onda skace u bazen pun krokodila? To ja uopste ne smatram inteligentnim potezom. 

 

.....

 

 

Sa kim je on dosao na vlast? Sa tom istom zlocinackom masinerijom. Ko su mu bili partneri u skidanju Milosevica s vlasti? I upravo zbog tih njegovih partnera je i Evropa bila "rezervirana" prema Djindjicevoj vladi.

 

 

 

Upravo tako. Ulica je nebitna ako ljudi nisu spremni prihvatiti te vrijednosti za koje se doticni zalagao?

Na vlast je dosao s onima s kojima je jedino mogao; radio je onoliko koliko je mogao, ali I to je bilo previse, pa je ubijen.



#23 tornjak

tornjak
  • Members
  • 4,038 posts

Posted 17 October 2013 - 12:17

Na vlast je dosao s onima s kojima je jedino mogao; radio je onoliko koliko je mogao, ali I to je bilo previse, pa je ubijen.

 

Pa to mu ga dodje isto ko ona stara narodna.: "Ko sa dzavolom tikve sadi...."



#24 gloryfox

gloryfox
  • Banned
  • 101 posts

Posted 17 October 2013 - 14:59

Svakom onom ko je citao sto vec godinama pisem na ovom forumu, jasno je kakvo ja misljenje mogu da imam o Srdjanu Aleksicu; upravo zato, licno sam vrlo zadovoljan I srecan da je jedna ulica u Beogradu dobila njegovo ime. Pravda bi bila da njegovo ime dobije glavna ulica u Trebinju.

Medjutim, to se desilo kad apsolutnu vlast drze presvuceni radikali. Dok je DS bila na vlasti, to se nije desilo.

Ti isti, presvuceni radikali, vode nas, zajedno sa socijalistima, u EU, sto Tadic takodje nije uradio.

Ovo samo pokazuje koliko je Vesna Pesic bila u pravu sa svojom tezom da je kljucni problem Srbije u nekom trenutku bio oterati Tadica I njegovu kliku.

Uostalom, I Hrvatsku su u EU uveli Sanader I Kosor, a ne Racanovi naslednici.

 

Ko god je procitao nekoliko tvojih postova zna i sta mislis o Republici Srpskoj i o Vojsci Republike Srpske.

Kad je ono Srdjo nastradao? 27.01.1993.

Zamisli sledecu situaciju.24.01.1993.Rano nedjeljno jutro ustajes pijes kaficu i dok prebacujes kanale na televiziji na drugom RTS emisija Dozvolite da se obratimo.U jednom trenutku voditelj najavi kako idemo sada u Republiku Srpsku,reporter na braniku otadzbine vodi nas prvom linijom fronta zapadnih srpskih zemalja.Reporter: Evo nas na krajnjem jugu srpske otadzbine medju hrabrim vojnicima koji odoljevaju ne samo Ustasama i Turcima vec i burama i olujama.Da porazgovaramo malo sa njima. Vojnice kako se ti zoves? Srdjan Aleksic,odgovara vojnik.Iz koje si ti jedinice? Iz interventnog voda trebinjske brigade Vojske Republike Srpske.Provociraju li ovi sa druge strane? Provociraju,provociraju ali onda im mi odgovorimo pa prestanu.Koliko dugo si u ovoj jedinici? Od pocetka rata.Mogu li ustaske i turske snage ugroziti srpsku Hercegovinu? Ma nemaju sanse sa nama.Hvala idemo dalje da porazgovaramo sa jos nekim od vojnika...

I tako gledas ti to na televiziji i pomislis sta? Bi li i pomislio nekome ovakome dati ulicu?



#25 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 17 October 2013 - 22:02

Pa to mu ga dodje isto ko ona stara narodna.: "Ko sa dzavolom tikve sadi...."

Te naknadne mudrosti su besmislica; ono je bilo takvo vreme da Djindjic nije imao izbor. 
 

Bi li i pomislio nekome ovakome dati ulicu?


Sta ja mislim o genocidnoj sumskoj odlicno znaju svi koji prate forum.
Medjutim, Srdjan Aleksic je ubijen upravo zato sto se nije uklapao u tu matricu genocidne sumske. Zato mislim da jednu ulicu u Beogradu (kad vec ne I u Trebinju) treba nazvati po njemu.

#26 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 18 October 2013 - 04:14

  ...  Sta ja mislim o genocidnoj sumskoj odlicno znaju svi koji prate forum.
Medjutim, Srdjan Aleksic je ubijen upravo zato sto se nije uklapao u tu matricu genocidne sumske. Zato mislim da jednu ulicu u Beogradu (kad vec ne I u Trebinju) treba nazvati po njemu.

 

Vladane, gresis (mada se slazem s tobom, u principu).

 

Ulica (tj. naziv iste) nece nikome nista znaciti.

 

Aleksic treba da se nadje u udzbenicima, treba deci objasniti zasto je on velicanstven primer ljudskosti i dobrote. Mozda bi tako nesto necemu sluzilo i postiglo.

 

No, naziv ulice nicemu ne sluzi ako su na asfaltu rupcage a ulicom hodaju pripadnici Dveri i Obraza...



#27 gloryfox

gloryfox
  • Banned
  • 101 posts

Posted 18 October 2013 - 08:51


 
Sta ja mislim o genocidnoj sumskoj odlicno znaju svi koji prate forum.
Medjutim, Srdjan Aleksic je ubijen upravo zato sto se nije uklapao u tu matricu genocidne sumske. Zato mislim da jednu ulicu u Beogradu (kad vec ne I u Trebinju) treba nazvati po njemu.

 

Kako se zove covjek koji sa uniformom na sebi i puskom u ruci sluzi vlastima genocidne sumske i ratuje pod komandom Ratka Mladica?



#28 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 October 2013 - 08:56

Kako se zove covjek koji sa uniformom na sebi i puskom u ruci sluzi vlastima genocidne sumske i ratuje pod komandom Ratka Mladica?

 

Njega je upravo ubila ta vojska kada je skinuo tu uniformu zločinaca.



#29 gloryfox

gloryfox
  • Banned
  • 101 posts

Posted 18 October 2013 - 11:22

Njega je upravo ubila ta vojska kada je skinuo tu uniformu zločinaca.

 

Hajde da se ne pravimo naivni.Svako je za vrijeme rata skidao uniformu,nema onoga ko nije.U ratu postoji nesto sto se zove smjena,budes jedno vrijeme na frontu pa dodjes na smjenu kuci da se okupas i odmoris par dana pa opet nazad.Tako da ti ta opaska kako je on skinuo uniformu zlocinaca ne stoji bas jer to je isto radio i Mladic kad je isao na pregovore u Zenevu ili Arkan dok se zenio sa Cecom i njegovi iz SDG dok su bili na odmoru u Srbiji.Nije valjda da i o njima imas dva misljenja jedno dok su u uniformi a drugo dok su u civilu? Ali hajde,ako je za tebe uniforma VRS uniforma zlocinaca a Republika Srpska genocidna sumska,sta je za tebe Srdjan Aleksic dok nosi uniformu zlocinaca i dok ratuje za ciljeve genocidne sumske?



#30 logoff

logoff
  • Members
  • 253 posts

Posted 18 October 2013 - 11:26

Nažalost, ovaj nesrećni momak je samo još jedna žrtva više sistema nego vremena i u školama bi trebalo izučavati ovaj primjer objašnjavajući suštinu sistema a ne herojstva. Ali, onda bi se škola okrenula protiv same sebe, zar ne...