Jump to content


Photo
- - - - -

Ulica Srdjana Aleksica


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
41 replies to this topic

#1 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 15 October 2013 - 12:40

Svakom onom ko je citao sto vec godinama pisem na ovom forumu, jasno je kakvo ja misljenje mogu da imam o Srdjanu Aleksicu; upravo zato, licno sam vrlo zadovoljan I srecan da je jedna ulica u Beogradu dobila njegovo ime. Pravda bi bila da njegovo ime dobije glavna ulica u Trebinju.

Medjutim, to se desilo kad apsolutnu vlast drze presvuceni radikali. Dok je DS bila na vlasti, to se nije desilo.

Ti isti, presvuceni radikali, vode nas, zajedno sa socijalistima, u EU, sto Tadic takodje nije uradio.

Ovo samo pokazuje koliko je Vesna Pesic bila u pravu sa svojom tezom da je kljucni problem Srbije u nekom trenutku bio oterati Tadica I njegovu kliku.

Uostalom, I Hrvatsku su u EU uveli Sanader I Kosor, a ne Racanovi naslednici.


Edited by vladan, 15 October 2013 - 12:41.


#2 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 15 October 2013 - 12:41

Nazalost, potpuno si u pravu.



#3 letri

letri
  • Banned
  • 1,212 posts

Posted 15 October 2013 - 12:54

Naravno nema veze sto je VP u medjuvremenu okrenula plocu pa sad o ovima koji nas uvode u Evropu pise sve najgore.



#4 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 15 October 2013 - 13:02

Svakom onom ko je citao sto vec godinama pisem na ovom forumu, jasno je kakvo ja misljenje mogu da imam o Srdjanu Aleksicu; upravo zato, licno sam vrlo zadovoljan I srecan da je jedna ulica u Beogradu dobila njegovo ime. Pravda bi bila da njegovo ime dobije glavna ulica u Trebinju.

Medjutim, to se desilo kad apsolutnu vlast drze presvuceni radikali. Dok je DS bila na vlasti, to se nije desilo.

Ti isti, presvuceni radikali, vode nas, zajedno sa socijalistima, u EU, sto Tadic takodje nije uradio.

Ovo samo pokazuje koliko je Vesna Pesic bila u pravu sa svojom tezom da je kljucni problem Srbije u nekom trenutku bio oterati Tadica I njegovu kliku.

Uostalom, I Hrvatsku su u EU uveli Sanader I Kosor, a ne Racanovi naslednici.

Vladane, procedura da jedna ulica dobije ime po Srdjanu Aleksiću je trajala dugo. Iskreno nisam siguran koliko, ali je započeta za vreme vladavine DS-a u Beogradu.

O ovome se trebalo raspravljati na istoj onoj sednici na kojoj je smenjen Đilas, ali su naprednjaci imali druge planove.



#5 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 15 October 2013 - 14:21

Naravno nema veze sto je VP u medjuvremenu okrenula plocu pa sad o ovima koji nas uvode u Evropu pise sve najgore.

Vesna Pesic nije okrenula plocu; I danas, kao I tada, ona tvrdi da je Tadica trebalo najuriti. Nije V.P. neko ko je zaljubljen u Nikolica, Vucica ili Dacica - jedino sto je ukazivala da je Tadicu davno proslo vreme, kad je trebalo da ode.

Gore nego s Tadicevom DS nije moglo biti.



#6 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 15 October 2013 - 14:52

Vesna Pesic nije okrenula plocu; I danas, kao I tada, ona tvrdi da je Tadica trebalo najuriti. Nije V.P. neko ko je zaljubljen u Nikolica, Vucica ili Dacica - jedino sto je ukazivala da je Tadicu davno proslo vreme, kad je trebalo da ode.

Gore nego s Tadicevom DS nije moglo biti.

 

Može biti gore, itekako, ali zašto uvek birati između dva zla?

Da li se Tadić obračunao sa ubicama Đinđića, istom onom bagrom koja nije bila počišćena posle 5.10.? Nije. Ništa, čekaće se neki 6.10.

 

Ja se samo bojim da ništa nije naučeno od mladića čije ime nosi ova tema. Čim zagrebeš te (većinu) što mu se, kao, dive izdžiklja iz njih goli nacoš.



#7 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 15 October 2013 - 14:53

Vladane, promaseno je sve to.

 

Bitni su ljudi, a ne ulice. Ja pamtim ulice i zgrade gde su zivele neke devojke, a ne secam se kako su se ulice zvale. Neke heroje, pisce, umetnike, naucnike itd. pamtim zato sto sta sam bio zainteresovan za materiju. Za druge, po kojima se neka ulica zove, niti znam niti me interesuje.

 

Ovo je specijalitet balkanskog mentaliteta - skoro svaka generacija misli da ce njihovo biti "sveto i vecno." A sledeca generacija rusi spomenike prethodne i gradi nove. Uz to, preimenuje ulice. Gubljenje vremena...

Zivim vec dugo "vani" ali provodim veliki deo vremena u domovini i, ponekad, tesko se snalazim jer je svasta preimenovano. A ljudi koje posecujem su isti.

 

Aleksic je izuzetan primer dobrote u ljudima. Sve sto sam procitao o njemu (srecom, nisam licno doziveo) mi sluzi da se preispitam, da mislim o samom sebi, da li sam i kakav covek, koliko sam spreman da zrtvujem nesto za nesto u sto verujem itd.

Ulica, tj. naziv iste, nije bitno.



#8 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 15 October 2013 - 17:02

Naziv ulice ima simbolican znacaj.



#9 into the deep

into the deep
  • Members
  • 486 posts

Posted 15 October 2013 - 19:30

Gore nego s Tadicevom DS nije moglo biti.

Strašno grešiš.



#10 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 16 October 2013 - 02:17

Strašno grešiš.

Gresi samo utoliko ukoliko je alternativa jos jedna vladavina dorcolskog klerofashiste i mackara kostunice i njegovih analnih koalicionih partnera iz Zveri. U svim ostalim slucajevima uopste ne gresi.



#11 tornjak

tornjak
  • Members
  • 4,038 posts

Posted 16 October 2013 - 10:16

Može biti gore, itekako, ali zašto uvek birati između dva zla?

Da li se Tadić obračunao sa ubicama Đinđića, istom onom bagrom koja nije bila počišćena posle 5.10.? Nije. Ništa, čekaće se neki 6.10.

 

Ja se samo bojim da ništa nije naučeno od mladića čije ime nosi ova tema. Čim zagrebeš te (većinu) što mu se, kao, dive izdžiklja iz njih goli nacoš.

 

A jel se Đinđić obracunao sa "svojim" ubicama? Sta je to Đinđićpocistio kada je dosao na vlast?



#12 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 16 October 2013 - 12:48

Djindjicu su bile I ruke I noge svezane, a on se batrgao - zato I jeste ubijen.



#13 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 16 October 2013 - 12:52

 Sta je to Đinđićpocistio kada je dosao na vlast?

Pravo da ti kazem, pocistio je dosta - i to na NAJBUKVALNIJI moguci nacin, posto gledam sa ovog prozora na jednu od glavnih beogradskih ulica i znam da je ozbiljno uklanjanje smeca i postavljanje kontejnera upravo doslo za vreme Djindjiceve vlade. Prethodno sam pesacio jedno kilometar do najblizeg kontejnera. Trivijalna stvar, reci ces, ali upravo sama ideja UPRISTOJAVANJA zivota u Srbiji potice od Djindjica.



#14 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 16 October 2013 - 12:55

Pravo da ti kazem, pocistio je dosta - i to na NAJBUKVALNIJI moguci nacin, posto gledam sa ovog prozora na jednu od glavnih beogradskih ulica i znam da je ozbiljno uklanjanje smeca i postavljanje kontejnera upravo doslo za vreme Djindjiceve vlade. Prethodno sam pesacio jedno kilometar do najblizeg kontejnera. Trivijalna stvar, reci ces, ali upravo sama ideja UPRISTOJAVANJA zivota u Srbiji potice od Djindjica.

 

Znam da znaš na šta on aludira ali ne sme se zaboraviti da je planirao da počisti zločinačku mašineriju dan- dva nakon što će biti ubijen (već toliko puta spominjana sednica Vlade Srbije gde je trebalo krenuti na Zemunski klan).



#15 jasamja32

jasamja32
  • Banned
  • 676 posts

Posted 16 October 2013 - 16:24

 

Ti isti, presvuceni radikali, vode nas, zajedno sa socijalistima, u EU, sto Tadic takodje nije uradio.

 

meni je dugo trebalo da to prihvatim (mada sam izlazio da glasam protiv tadica), ali ako je to jos jedna cena koju moramo platiti, so be it...