Jump to content


Photo

KK Partizan 2013/14


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
34542 replies to this topic

#16 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 17 June 2013 - 14:30

3223.jpg

 

Nemam sta da pozelim jer znam da cemo opet sve osvojiti... -_-  Otrescemo sve u Srbiji i okruzenju a u EL cemo protiv vecih i bogatijih biti ravnopravan rival, kao i uvek...

 

Spoiler

 

Ocekujem jos veci napredak kod svih igraca,posebno Lea a pridoslice da se brzo uklope u sistemTM...

 

Spoiler

 

partizan.gif



#17 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 17 June 2013 - 14:31

jedina zelja je da berta sto pre oporavi. ostalo ce doci svojim tokom.



#18 101

101
  • Members
  • 1,461 posts

Posted 17 June 2013 - 14:40

U 5. ste sesiru?



#19 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 17 June 2013 - 14:54

kk-partizan-final-four-winner.jpg

 

Ako ne moze sad, neka bude drugi put :heart:



#20 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 17 June 2013 - 15:03

Kako je osvojena 12. uzastopna titula Partizana: Vladavina duga čak 12 godina (4)

Bogdanović: Nadam se da ćemo ostati na okupu i sledeće godine, jer smo dobro igrali

 
sp-bogdan_620x0.jpg

Bogdan Bogdanović i Petar Božić

 

SA evroligaškom ulaznicom, kristalnim peharom i šampionskim prstenovima ABA lige, Partizan je otresao sa leđa najteži teret u sezoni, pa je ostala još samo prepreka u srpskoj Superligi.

 

Dok su ostali klubovi hodali po granici koja razdvaja Srbiju i Jadran, crno-beli su sa lakoćom uzleteli do pol-pozicije za plej-of.

 

Od mladog, neiskusnog tima, koji je nesigurno koračao kroz prvi deo ABA lige, i skupo plaćao školarinu u Evroligi, Partizan se uveliko transformisao u regionalnu velesilu. Dva šuterska treninga u ligaškom delu, protiv Vojvodine, jasno su ukazivala da će Partizan u polufinalu protiv presrećnih Novosađana zbog izborene šanse na terenu da opet zaplove Jadranom, dvokorakom do 13. uzastopnog nacionalnog finala, u kome ih je opet čekala Crvena zvezda.

 

Rezultat u ovosezonskim finalima bio je 1-1. Ali sada je psihološka prednost bila na strani crno-belih. Bili su prvi u regularnom delu, bili su u daleko boljoj formi od velikog rivala, a mladost, ista ona koja je na početku sezone bila „kočnica“, u finalnoj seriji je predstavljala zamajac.

Partizan se nije obazirao ni na statistiku, koja je ispisivala da domaći teren ove godine nije bio preterani garant uspeha, niti na činjenicu da je u peharu šampiona Srbije bila „samo“ nacionalni prestiž.

 

- Obe ekipe u finale ulaze sa po jednim trofejom, ali to ne umanjuje naše motive, jer kad vidimo koliko je protivniku stalo, onda i mi sa više želje ulazimo u meč - najavio je trener Duško Vujošević da njegovi školarci, koji su „diplomirali“ u Laktašima, imaju jasne ambicije da nastave zlatnu nisku započetu 2002. godine, što su potkrepili ubedljivom pobedom u prvoj epizodi finala.

 

Druga je bila daleko teža, i fizički i psihološki. Ali i na njenoj odjavnoj špici su se Milosavljević, Bogdanović i društvo pobednički potpisali. Sa tri meč lopte u džepu, bilo je samo pitanje koju će iskoristiti. Prvu, pred svojom publikom, nisu, ali jesu drugu, „smečom“, koji je ustoličio crno-bele na srpskom tronu 12. godinu zaredom, što je druga najduža vladavina u istoriji evropske košarke, posle one čuvene Makabijeve, iz sedme, osme i devete decenije prošlog veka.

 

- Izborili smo se da nastavimo tu tradiciju, tu istoriju. Baš kao 2007. i 2009, kada je bilo 2-1, a onda smo uzeli titulu na gostujućem terenu. Velika pobeda za nas, veliki uspeh. Nadam se da ćemo ostati na okupu i sledeće godine, to bi nam mnogo značilo. Vidite da igramo veoma dobro - sumirao je Bogdan Bogdanović celu sezonu, nadajući se da će najmlađa šampionska ekipa u istoriji srpske i jugoslovenske košarke, ili bar njen veći deo, imati šanse da nastavi zajedničko školovanje u crno-belom dresu.

 

CRNO NA BELO


TOKOM Superlige put do krune krčili su: Žofri Lovernj (godina rođenja 1991), Nikola Milutinov (1994), Leo Vesterman (1992), Nemanja Gordić (1988), Vladimir Lučić (1989), Dragan Milosavljević (1989), Bogdan Bogdanović (1992), Đorđe Gagić (1991), Dejan Musli (1991), Marko Čakarević (1988), Branislav Đekić (1991), Davis Bertans (1992), Mihajlo Andrić (1994) i Mladen Đorđević (1994).

 

KRAJ



#21 vetboy

vetboy
  • Members
  • 1,538 posts

Posted 17 June 2013 - 15:46

Moja zelja je sto duzi boravak u EL, a mogla bi da nas pojacaju i dva iskusnija igraca. Bravo Arsenije, napisao si ono sto svi mi osecamo.



#22 midnight rambler

midnight rambler
  • Members
  • 2,358 posts

Posted 17 June 2013 - 17:16

Arsenije pravo u srce. 



#23 Bajro(n)Zupic

Bajro(n)Zupic
  • Members
  • 881 posts

Posted 17 June 2013 - 17:25

Da nastavimo gde smo stali. Da se vratimo gde pripadamo.



#24 Yuga88

Yuga88
  • Members
  • 520 posts

Posted 17 June 2013 - 17:38

Kao i svake godine: da nam bude uspesnija nego prethodna  :thumbs:



#25 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 17 June 2013 - 17:42



#26 Trokorak

Trokorak
  • Members
  • 12,127 posts

Posted 17 June 2013 - 17:51

Očekujem da gledamo većinu ovih klinaca i sledeće sezone. Očekujem da PSD u pauzi grebe kako zna i ume da ih zadrži. Očekujem da iz meseca u mesec dobijamo sve lepše vesti oko Bertinog povratka. Da počnemo i mi da pravimo The Return postere. Da pobeđujemo, da učimo iz poraza. Da se nerviramo, da slavimo. Da Dule iskulira malo (više). Da nastavimo da budemo ponosni što navijamo za Partizan.

 

Da nam svaka utakmica bude "ako treba da bude krvi, biće je do kolena".

 

Samo toliko tražim.



#27 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 17 June 2013 - 19:13

Pratim postove vec neko vrijeme-nadam se da ne smetam.

Puno srece svima nama u sljedecoj sezoni...kao sto neko vec rece,da nam Berta ozdravi,za ostalo cemo se pobrinuti sami!

Sto se ekipe tice,nista ja tu ne bi dir'o ;) osim naravno Cakara,mislim da nam centri mogu napredovati-nekako ne mogu da vjerujem da se Dule na toj poziciji moze zahebati.



#28 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 17 June 2013 - 19:27

Bravo za prenadahnuto otvaranje novog svetog topika!

 

Definitivno bez starca nema udarca!



#29 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 17 June 2013 - 19:33

Pratim postove vec neko vrijeme-nadam se da ne smetam.

Puno srece svima nama u sljedecoj sezoni...kao sto neko vec rece,da nam Berta ozdravi,za ostalo cemo se pobrinuti sami!

Sto se ekipe tice,nista ja tu ne bi dir'o ;) osim naravno Cakara,mislim da nam centri mogu napredovati-nekako ne mogu da vjerujem da se Dule na toj poziciji moze zahebati.

 

Ne može to tek tako. Moraš prvo da polažeš test poznavanja forumskih prilika  -_-. Sačekaj da dođe profesor Herr Plik da te propita. 

 

:D


Edited by Rumpelstiltskin, 17 June 2013 - 19:34.


#30 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 17 June 2013 - 20:17

Padam iz prve :blush: