Jump to content


Photo

Zene na Svetoj Gori?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
100 replies to this topic

#76 Sveti Peder

Sveti Peder
  • Members
  • 193 posts

Posted 18 August 2003 - 17:04

Svestenice u hriscanskoj crkvi ukinute su tek u V veku, vise od jednog veka posto je Nishlija Konstantin dozvolio (313), pa i nametnuo tu religiju Rimskom Carstvu.

A bio je to covek autoritarne svesti kao i sugradjanin mu Zotja Zhivkovich.

#77 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 26 August 2003 - 05:47

brane i harambaso, objasnjenja su vam anahrona, primitivna i pogresna. dajte se apdejtovati i emancipovati. ili pronadjite neke savremene nedogmatske tumace biblije.
iritirate me vise od neukih i zlonamernih napadaca na pravoslavlje i sve u vezi s'njim.   

ja-gost
:lol:

Анахрона јесу због тога што је ваљда вера настала пре 2000 година, дакле не могу бити апдејтовани

Примитивизам је сасвим релативни принцип, у стварности то је реч која се у задње време страшно много злоупотребљава, примитивно је веровати у Бога, примитивно је целивати мошти, примитивно је ићи у цркву, примитивно је славити славу, примитивно је постити итд.

Не браним другима да бирају шта ће и коме ће веровати али не видим сврху овом посве психолошко насилничком натуцавању где неки постављају питања да би после нашли одговоре који одговарају њиховим предрасудама. Ако вам је циљ да држите монолог лепо напишите у наслову да је приступ неистомишљеницима забрањен и да ће свака реч која не иде у прилог вашим унапред спремљеним закључцима бити игнорисана.

#78 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 26 August 2003 - 06:17

9. Божија заповест, није опозорење колико благо подсећање :lol:

#79 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 27 August 2003 - 10:15

Svestenice u hriscanskoj crkvi ukinute su tek u V veku

Kao prvo, sveštenice u hrišćanskoj crkvi postoje i dan-danas, thank you very much. Puna ih je protestantska crkva, mnoge od njih zauzimaju izuzetno visoka mesta u crkvenoj hijerarhiji. Imaju muževe, decu, ujutru drže službu božju, popodne kuvaju ručak.

Tako stoje stvari u društvima u kojima ne vlada kolektivna psihoza. Samim tim, nikako ne bi valjalo puštati žene na Svetu goru. Zašto terati jednu autističnu & atavističnu organizaciju da se odrekne mizoginije koja stoji u korenu pravoslavlja? Oni su dosledni svojim verovanjima. Jedino mi je žao jadinca koje pate što ne mogu na Hilandar. Gde vam je samopoštovanje?

Opšti komentar za forum Religija:

Well God, it's like this
It may be arrogance
Or just appalling taste
But I'd rather use my pain than let it all go to waste
On some old god who tells me what I want to hear
As if I cannot tell obedience from fear
I want to take my pleasures where and how I will,
Be they disgraceful or distasteful or distilled
And to be frank I find that life has more appeal
Without a driver who's asleep behind the wheel!!


#80 Sveti Peder

Sveti Peder
  • Members
  • 193 posts

Posted 29 August 2003 - 21:38

Kao prvo, sveštenice u hrišćanskoj crkvi postoje i dan-danas, thank you very much. Puna ih je protestantska crkva, mnoge od njih zauzimaju izuzetno visoka mesta u crkvenoj hijerarhiji. Imaju muževe, decu, ujutru drže službu božju, popodne kuvaju ručak.

Naravno, svestenice postoje "i danas" u nekim -- ali svakako ne svim! -- protestantskim crkvama. Ali od V veka do 1972. NISU postojale ni u jednoj jedinoj denominaciji hriscanstva.

Uzgred, naravno, posto -- za razliku od pravoslavnih crkava koje imaju sve istu dogmu, ali su u grehu ETNOFILETIZMA, tj. ptroglasavanja nacionalnog za dominantno u odnosu na samu dogmu -- protestantske crkve nemaju ni priblizno istu dogmu, te se o jednoj "protestantskoj crkvi" ne moze apsolutno ni u kom slucaju govoriti.

A najbolje bi bilo uopste ne govoriti ni o jednoj organizaciji hriscanstva, islama, judaizma, budizma, krishnaizma, brahmanizma i ostalih patrijarhalnih religija.

Slava Majci Boginji Koja Razdire koprenu iluzija.

#81 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 29 August 2003 - 21:51

Mislila sam na Luteransku crkvu koja je u zemlji u kojoj živim sinonimna sa protestantizmom; no, poenta onog što sam želela da kažem ne leži ni u kakvim istorijskim podacima, nego u sadašnjosti. Dakle, u sadašnjosti je u drugoj po veličini crkvenoj organizaciji, u okviru najmnogoljudnije zapadnoevropske nacije, ženama dozvoljeno da se bave svešteničkim pozivom. To je kod nas nezamislivo --> daleko smo od evropske sadašnjosti, a još uvek ni pedalj dalje od balkanskog srednjeg veka.

I smanji malo taj font, nemoj da se dereš, izgleda primitivno... :lol:

#82 Sveti Peder

Sveti Peder
  • Members
  • 193 posts

Posted 29 August 2003 - 22:19

I smanji malo taj font, nemoj da se dereš, izgleda primitivno...  :lol:

Nemoj da se ponasas jeftino preuzimajuci odvratnu patrijarhalnu ulogu toboznjeg "autoriteta" po pitanjima pravila ponasanjadajuci neumesne toboznje "savete" (koje niko od tebe nije trazio).

-- Ono sto tebi izgleda kao da se neko "dere", drugima je estetsko zadovoljstvo razlicitih boja i velicina teksta.

===================================

P.S. Sto se tice protestantizma, ono sto kazes da si mislila nije bilo ono sto si rekla.

#83 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 29 August 2003 - 22:22

Imam tri reči za tebe:

Get. A. Life. :lol:

#84 Sveti Peder

Sveti Peder
  • Members
  • 193 posts

Posted 29 August 2003 - 22:28

Imam tri reči za tebe:

Get. A. Life.  :lol:

Do not come here parrotting what people are saying to you, malavida.

#85 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 29 August 2003 - 22:31

Čekaj da preformulišem. DVE reči:

Anger management.

#86 Sveti Peder

Sveti Peder
  • Members
  • 193 posts

Posted 29 August 2003 - 22:35

Čekaj da preformulišem. DVE reči:

Anger management.

Anger???!!!

Kak'i bolan "anger"??
Pa ja se cerekam sve vreme, komicna si k'o nemi filmovi... :lol: :lol:

#87 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 29 August 2003 - 22:50

Jedna reč.

Pathetic.

#88 Sveti Peder

Sveti Peder
  • Members
  • 193 posts

Posted 29 August 2003 - 23:35

Jedna reč.

Pathetic.

Having exhausted her efforts

at honest self-description

for the day,

malavida shut it

and went to sleep?
B)

#89 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 29 August 2003 - 23:48

I tu ti ja pogleda postavljenu temu i osta u potpunom rebusu.

#90 AntiMaterija

AntiMaterija
  • Members
  • 299 posts

Posted 30 August 2003 - 00:15

Nemoj da se ponasas jeftino preuzimajuci odvratnu patrijarhalnu ulogu toboznjeg "autoriteta" po pitanjima pravila ponasanja dajuci neumesne toboznje "savete" (koje niko od tebe nije trazio).
Ono sto tebi izgleda kao da se neko "dere", drugima je estetsko zadovoljstvo razlicitih boja i velicina teksta.

Kad se nekome obraćaš i pritom izrazito glasno govoriš to se zove dranje a ne raznolikost glasnoće govora.
Kultura ponašanja na forumu podrazumeva da se velika slova ili font koriste samo ako je neophodno da se neki deo teksta naročito istakne, ili kad hoćeš da pokažeš bes.
Ako stalno koristiš velika slova ili font, to znači da se stalno dereš, iz čega se može izvući zaključak o tvom psihičkom stanju.
Zato, chill out, ili odjebi.

Edited by AntiMaterija, 30 August 2003 - 01:02.