Jump to content


Photo

Zene na Svetoj Gori?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
100 replies to this topic

#61 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 13 August 2003 - 18:55

Немају жене шта тамо да траже.  B)

tacno!
isto kao i u gay klubu!

#62 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 13 August 2003 - 19:14

Зато што је то време када изумире потенцијални живот у њој.

ko ju je, zaboga, tako kaznio?
:lol: :lol:

#63 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 13 August 2003 - 21:10

Nisam se mislio ukljucivati u ovu raspravu. Samo citam i gledam kako je profil odredjenih tipova na forumu ... vrlo jednostavan. Prosto ... smijesno jednostavan. :lol: Na osnovu jednog posta mozes zakljuciti i na koji nacin razmislja u vezi maltene bilo koje teme.
I kao sto rekoh ... nisam se mislio ukljucivati ... dok nisam procitao ovo:

Harambasa:

Зашто мушкарци имају Адамову јабучицу и један пар ребарца више?

Zasto muskarci imaju Adamovu jabucicu i jedan par rebarca vise? ... (prijevod za Elle, znam da je imala problema sa cirilicom na kompu).


Nije problem u ... razmisljanju. Problem je u ... needuciranosti.
I stvarno ... kolika je zatucanost "akademika i historicara"?!
7+3+2=12 ... dakle ... 12 parova rebara imaju i muski i zene. Ne postoji razlika u broju rebara.

Uopce ... "grande pitanja" Harambase s kojima objasnjava zasto zene za nesto nisu, a muski jesu ... vise spadaju u srednjevjekovno ludilo i mrak ... ili eventualno u dramatizaciju romana "Ime ruze".

Nadisimo se bolje svi zajedno(i muski i zenske) malo ... zraka. :lol:

Posted Image

Posted Image

:lol:

Edited by Vjekoslav, 13 August 2003 - 21:14.


#64 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 15 August 2003 - 04:15

Ne mogu da verujem, malo sam se iskljucio iz rasprave, kad ono - reforma anatomije! (koju, inace, trenutno (skrgut) ucim)
Da, da, i zene imaju 12 pari rebara! Da ne poverujes, Harambasa! Mada, npr. Demi Mur je operativno odstranila poslednji par radi linije.
Njoj svakako zabraniti pristup Svetoj Gori, posto se slaze sa Harambasinim opisom.
A u raspravu necu da se mesam, odlicno vam ide. Moj favorit je MaranAta. :lol: :lol: :lol:

#65 HellaBad

HellaBad
  • Sleepers
  • 646 posts

Posted 15 August 2003 - 08:10

Немају жене шта тамо да траже.  B)

Možda neki monah zastrani.
Svidi mu se i suprotni pol.

#66 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 15 August 2003 - 10:11

Možda neki monah zastrani.
Svidi mu se i suprotni pol.

Ma nije to. Da je to tako, onda bi zenama bio zabranjen pristup medju bludne prosvetare. :lol:

#67 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 15 August 2003 - 10:26

Monasi se braka odricu ali ga ne preziru, jer je brak sveta zajednica muskarca i zene koju je Bog blagoslovio od pocetka, a Bog Sin Hristos potvrdio zelju Oca jos na sam pocetku svoje propovedi prisustvom na svadbi u Kani Galilejskoj.

Monastvo je pokusaj da se jos na zemlji uspostavi Carstvo Nebesko i o tome najbolje svedoce stihovi pesnika da su oni (monasi):

"Zemaljski angeli, Nebeski celovjeci"

Kao sto je poznato u pravoslavlju se nezenstvo proteze samo na monastvo dok mirski svestenici moraju biti ozenjeni da bi se uopste mogli rukopoloziti. Prezviter se ne moze zeniti, ako ostone udov. Nekada se episkop takodje zenio, ali je to davno ukinuto.

Naravno imate monahe devstvenike, ali mnogi monasi su ostavili citave familije, decu, unucad. Primer oca Sv. Save, Sv. Simeona Mirotocivog koji je napustio presto da bi se zamonasio idr. Patrijarh German je recimo imao dva sina i dr.

#68 HellaBad

HellaBad
  • Sleepers
  • 646 posts

Posted 15 August 2003 - 10:34

Sad ti mene opasulji:

Da li je seks pre braka = robija od, recimo, 100 godina u paklu?
Da li je to nešto grešno, nemoralno i nenormalno?
Da li moja nevenčana žena i ja smemo da se hopacupamo po krevetu ili smo s tim završili kad smo napravili dvoje dece?
Da li je prirodno i normalno da se muškarci i žene suzdržavaju od seksualnih odnosa?
Tu mislim na celibat.

#69 Double Trouble

Double Trouble
  • Members
  • 241 posts

Posted 15 August 2003 - 18:21

neko ko  mi je  u  gostima  hoce  da  te  vidi  /    a  meni  ne  radi slanje pp  ???  -  ali  ga  primam

ko ? tvoj veterinar ? bolesna od proslonedeljnih vrucina ? pa hoces da se ispovedis, za svaki slucaj ?
Detikkeder enorme varetvarly nnedslag, ĺrsagen strřm dettilsvigt/ovo bolje da ne prevodim na srpski/

meni ne radi ni slanje ni primanje, u nekim slucajevima
javi se eventualno sa onog sveta
duck off
:lol: & :lol:


stvoreno musko/zensko ... tako nesto ... moja omiljena tema : kada ce prvi muskarac postati majka, sta kazu naucnici ?


[ homecice, predgradje, turisti : oznake za ovde ispoljena stanja duha, a ne uvid u vase pozicije izvan ovog foruma koje me automatski ne interesuju ]

koliko vas placaju za zagovaranje procesa diznifikacije gore atos ? mozda je najbolje da se sveta gora reorganizuje u gayDisneyParc + omogucen pristup zenama opremljenim ob-duckom sa krilcima, samo i iskljucivo u danima dok su neciste i obavezno da budu kostimirane kao sifrazetkinje s 'pocetka proslog veka ... i tako nekoliko narednih vekova ? dok se ne isprave biblijsko/istorijske nepravde !

:lol: & :lol:

i kada poslednji monah bude bio korumpiran, anarhopateticno ostajem zagovornik prvobitne odluke svetogorskih monaha o zabrani pristupa zenama na njihovu teritoriju B) & :lol:

#70 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 15 August 2003 - 18:26

Sad ti mene opasulji:

Da li je seks pre braka = robija od, recimo, 100 godina u paklu?
Da li je to nešto grešno, nemoralno i nenormalno?
Da li moja nevenčana žena i ja smemo da se hopacupamo po krevetu ili smo s tim završili kad smo napravili dvoje dece?
Da li je prirodno i normalno da se muškarci i žene suzdržavaju od seksualnih odnosa?
Tu mislim na celibat.

Nezenstvo nema za cilj odricanje od zene, zene u seksualnom smislu, vec ima za cilj potpuno rasterecenje coveka od svetovnih, telesnih zadovoljstava da bi se covek mogao posvetiti dubokoj molitivi. (Slicno rade i studenti koji se pred tezak ispit povlace i duboko koncentrisu na problem)

Nije samo zena ono cega se monasi odricu. Spada tu i hrana i mnoga druga sitna zadovoljstva i tsl. Opet kazem: to je zarad duhovnog napretka, a ne zato sto je zena ontoloski losa i dr. slicne gluposti.

Monastvo je put, opredeljenje jednog coveka. Mnogi pravoslavci pogresno smatraju monahe za neku vrstu verske elite i tsl. Po recima jednog iskusnog duhovnika monahov podvig je stvar vrednoce i vredan otac, pozrtvovan suprug i radnik isto bi tako bio i dobar monah. I obrnuto.

I samo nesto jos da napomenem. Monah se ne postaje odjedared. Duga je i komplikovana procedura odlaska u manastir i kad tamo stignete vi ste tek iskusenik. Taj staz traje oko 3 godine.

#71 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 17 August 2003 - 04:34

da,da,da,da,da: ovde smo mogle da procitamo gluposti kol'ko volis, pocev od najvece - harambasino objasnjenje zasto je zena u vreme menstruacije jelte necista.
sta ces, coveku niko nije rekao da je sve sto je prirodno apsolutno kao takvo cisto, iliti da ne postoji nista sto je prirodno a da je necisto, a drugo, pitam se koliko puta mesecno/nedeljno ili dnevno se on oslobadja "potencijalnog zivota" :lol:  :lol:  :lol: ?
i to sve iza imena nekakvog gospoda..c,c,c, sacuvaj me boze :lol:  :lol:

drugo, harambasa
nije u Svetu Goru zabranjen ulaz samo zenama nego i mesu,
e brate, sad si me stvarno utesio, to je bio odgovor koji sam duuugo trazila, beskrajno se zahvaljujem :lol:


i niko mi ne nabroja jedan zenski manastir u kojem je ZABRANJENO muskarcima da ulaze, svi mi nesto pametuju, ni jedan stvarni odgovor ovde ne cuh.

Лавиниа Амалди, тражила си одговоре, добила си их? Бунила си се како су од тебе побегли браниоци Цркве и сада ти бежиш пред аргументима...

Иначе, не постоји ниједан једини женски манастир у коме је забрањен улаз мушарцима али зато ниједан мушкарац не сме да види женску монахињу без њене одоре где прекривена од главе до пете и само јој се лице види...

Елла, хоћеш да кажеш да менструација уме трајати дуже, да се понекад чак и не примети, буде само мала тачкица крви, при почетку или крају? Не разумем шта је поента линка, ваљда је тема о Светој Гори а претворило у свеопшти напад на Цркву и све што се може замерити се замерава, а нигде ми нисте конкретно објаснили по чему то Црква врши дискриминацију на основу пола?

Јеби га, шта да кажем, преварих се, мислио сам да је разлика у лебдећим ребарцима, једна омаска не одузима од чињенице да сам исписао цела параграфска објашњења на која не можете одговорити па се хватате за омаску о ребрима и менструацији. Ваљда вам се не допада ток дискусије па бисте сада да пређете на друге теме како бисте избегли чињеницу да немате шта паметно написати? :lol:

#72 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 17 August 2003 - 04:53

ko ju je, zaboga, tako kaznio?
:lol:  :lol:

није никаква казна у питању, ниси кажњен ако се не причестиш када не требаш да се причестиш, зар није тако? :lol:

#73 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 17 August 2003 - 04:56

Sad ti mene opasulji:

Da li je seks pre braka = robija od, recimo, 100 godina u paklu?
Da li je to nešto grešno, nemoralno i nenormalno?
Da li moja nevenčana žena i ja smemo da se hopacupamo po krevetu ili smo s tim završili kad smo napravili dvoje dece?
Da li je prirodno i normalno da se muškarci i žene suzdržavaju od seksualnih odnosa?
Tu mislim na celibat.

Иако видим да ти је делимично Бране одговорио ја ћу бити прецизан.

Није толико грешно имати секс пре брака колико је имати секс чисто ради уживања без намере да се створи живот (дакле много више принцип контрацепције у било каквој форми од старинских метода B) па до најмодернији). Брак је исто тако важан али када дође до рођења детета и његовог крштења.

Што се тиче пакла, не постоји казна од 100 година, или идеш у Пакао или у Рај, нема "чистилишта" као код католика када негде одседаваш. Дужност сваког верника је да почини што мање грехова (а подразумева се да ће их починити много) и да гледа како себе може усавршити. Дакле, да буде свестан да је починио грех, да осећа покајање и да себе усаврши како би чинио мање грехова.

Није природно/нормално да се жене и мушкарци уздржавају од сексуалних односа, зато је иначе женама и забрањено присуство на целој Светој Гори. Људи који то одреде постају монаси/монахиње и себе одстрањују од свих могућих извора искушења: се, мрсно јело, приватна својина. То исто рецимо имаш и код будистичких монаха али ето пошто је то страно то је за наше бунтовнике и "љубитеље окултног" кул, када виде монахе у Камбоџи онда им не смета то што се женама објашњава да се требају држати по страну или да се морају обући на одређени начин када улазе у храм, а неки вичу "дискриминација" када им се слична правила објасне за Свету Гору!

#74 Double Trouble

Double Trouble
  • Members
  • 241 posts

Posted 17 August 2003 - 17:59

brane i harambaso, objasnjenja su vam anahrona, primitivna i pogresna. dajte se apdejtovati i emancipovati. ili pronadjite neke savremene nedogmatske tumace biblije.
iritirate me vise od neukih i zlonamernih napadaca na pravoslavlje i sve u vezi s'njim.

ja-gost
:lol:

#75 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 17 August 2003 - 22:59

Gluposti, kakav je to argument ?