Jump to content


Photo
- - - - -

Zacinsko bilje


  • Please log in to reply
1777 replies to this topic

#1351 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 05 February 2018 - 23:40

:D

 

Drpio sam image sa GoogleEarth. Selim 'vamo (ova kuca sa crvenim krovom, priblizno u sredini):

 

fIz16hT.jpg

 

 

Na zalost, GoogleEarth nema "street view" za tu lokaciju. Bice fotki kad preselim jer, po svemu sudeci, ima podosta mjesta za pristojan vrt.

Selim za par tjedana, tocan datum nemam, ali svakako prije kraja mjeseca.

Iron, pisati cu o tome na onoj drugoj gradjevinskoj temi jer je fora - kuca je od BETONA! Necu ovdje gnjaviti s tim.

 

Vec me unaprijed i preventivno bole ledja samo kad pomislim - biti ce kopanja... :D

 

Zorane, meni ovo izgleda prestrasno. Ovo je najdublja redneck teritorija gdje zive oni kojima ozeniti sestru i udati se za oca ne predstavlja nikakav problem. Mogu samo zamisliti kako je kad zadje sunce i kad padne mrak, meni neka jeza niz ledja, vec cujem urlike prokletih.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:lol+:


Edited by Honey Badger, 05 February 2018 - 23:41.

  • 0

#1352 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 05 February 2018 - 23:56

Zayebali te Zorane, uvalili ti neki bunker.
U Americi je beton samo že temeljima. :-)

 

Navlacis me na greh. Napisah da necu da trolujem temu, da cu o tome na onoj gradjevinskoj, pa ipak...

 

Bio sam tamo, znam - jeste sve od betona.

Kuca je pravljena '80-ih. Onda je medju ostarelim hipijima ili late-bloom baby-boomerima bila moda da se prave "underground" ili "earth-sheltered" kuce.

Nesto kao ovo (ova na slici je fancy i velika, ali taj stil...):

 

7208587_orig.jpg

 

 

Tako je i prvi vlasnik napravio kucu od betona, pa je pokrio vestackim bregom.

Drugom vlasniku se to nije dopalo, ali neke druge stvari jesu, pa je kupio kucu i pre 20-ak godina ostrugao zemlju u travu i probio par prozora tamo gde ih ranije nije bilo.

 

Ja bezim od obale (sada sam 100-tinjak metara od mora), ova adresa je dovoljno duboko u unutrasnjosti da me vise nikakav hurricane nece uzbuditi.

S druge strane, tamo se ponekad pojavi nekakav tornado - ali u betonskoj kuci sa vanjskim zidovima 33cm (one foot) debelim, ni za to se necu sekirati... :P


  • 0

#1353 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 06 February 2018 - 00:11

Zorane, meni ovo izgleda prestrasno. Ovo je najdublja redneck teritorija gdje zive oni kojima ozeniti sestru i udati se za oca ne predstavlja nikakav problem. Mogu samo zamisliti kako je kad zadje sunce i kad padne mrak, meni neka jeza niz ledja, vec cujem urlike prokletih

:lol+:

 

Svi stereotipi o ruralnoj Alabami su - ispravni! :D

 

Ali ovo je samo licni izbor. Kad bih morao odgajati malo dijete i slati je u skolu, ne bih ovo odabrao ni u ludilu. Ali kcer je na fakultetu, tko zna gdje ce zavrsiti i s kim, a ja ni ne izlazim puno po mraku. Ako idem, idem autom do osvijetljenog mjesta i nadjem se s ljudima za koje znam da su OK. ;)

 

Sad mi je znacajnije zacinsko bilje (nije li tema o tome?), a ovdje ima puno mjesta da se zajebavam s tim. Kako ce susjedi birati bracne drugove, ne zanima me bas.

 

Gnjaviti cu vas jos na ovom dijelu foruma. Osim bilja, zelim i susiti meso. Pogledao sam vec stotine sajtova i YT videosa, skupljam ideje... Nisam pametan, nemam iskustva, zelim nauciti. Jos je rano, nisam nista odlucio, zato sam otvoren za sve i bilo kakve savjete..

 

Tako da jeb'o kucu, o tome drugdje, a ovdje - bilje i hrana!


  • 0

#1354 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 06 February 2018 - 00:54

Zelim ti mnogo srece u uzgoju bilja i susenju mesa i svega sto ti padne napamet. Imas tu dovoljno prostora za sve to, mozes da napravis i cold/hot smoker, rockery za zacine, a i drugo povrce i voce. Chili papricice, a?

Nabavi si obavezno neku pusku da tamanis srnetinu i drugu divljac ili da se branis od kuguara i grizlija. :D
  • 1

#1355 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 06 February 2018 - 01:35

Zelim ti mnogo srece u uzgoju bilja i susenju mesa i svega sto ti padne napamet. Imas tu dovoljno prostora za sve to, mozes da napravis i cold/hot smoker, rockery za zacine, a i drugo povrce i voce. Chili papricice, a?
Nabavi si obavezno neku pusku da tamanis srnetinu i drugu divljac ili da se branis od kuguara i grizlija. :D

 

Hvala ti na lijepim zeljama.

Ne znam sto ce ove godine ispasti. Frisko sam "permanentno nezaposlen" (reklo bi se, peMzija). Hocu probati svasta, a uz to spremam se u domaju na dva-tri-cetiri mjeseca, najvise vremena "u komadu" vec decenijama, pa ce se ovo ovdje zapustiti. Sav sam zbunjen i sjeban.

 

Nego, ova posljednja recenica tvog posta vec ima veze. Necu pusku, los sam ubojica. Istovremeno, hipokrit sam jer necu ubiti ali cu jesti kad netko drugi ubije. Tu sam vec pustio neke "pipke". Trazim ljude u tamosnjem lovackom drustvu koji love trofeje (rogove), a da meni (pro)daju meso. Nesto se sjecam iz djetinjstva i od familije, ima toga i na netu, a htio bih nauciti kako se rade kobasice od divljaci.

 

Papricice, obavezno. Bar 5 ili 6 vrsta. Za sosove, kiseljenje ili friske.

Ubiti ce me "anxiety". Istovremeno, peMzija je divna stvar...


  • 0

#1356 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 06 February 2018 - 01:58

Hvala ti na lijepim zeljama.
Ne znam sto ce ove godine ispasti. Frisko sam "permanentno nezaposlen" (reklo bi se, peMzija). Hocu probati svasta, a uz to spremam se u domaju na dva-tri-cetiri mjeseca, najvise vremena "u komadu" vec decenijama, pa ce se ovo ovdje zapustiti. Sav sam zbunjen i sjeban.
 
Nego, ova posljednja recenica tvog posta vec ima veze. Necu pusku, los sam ubojica. Istovremeno, hipokrit sam jer necu ubiti ali cu jesti kad netko drugi ubije. Tu sam vec pustio neke "pipke". Trazim ljude u tamosnjem lovackom drustvu koji love trofeje (rogove), a da meni (pro)daju meso. Nesto se sjecam iz djetinjstva i od familije, ima toga i na netu, a htio bih nauciti kako se rade kobasice od divljaci.
 
Papricice, obavezno. Bar 5 ili 6 vrsta. Za sosove, kiseljenje ili friske.
Ubiti ce me "anxiety". Istovremeno, peMzija je divna stvar...

 

 

 

e58b6de3-8a2b-4de6-8795-f2639749e517_tex

 

 

edit:

Nemoj pusku. Ovo sto se danas prodaje, nisu puske, sve neka automatika. Ovo je za nas!

 

Isabel-Your-Highness.jpg


Edited by mrd, 06 February 2018 - 02:03.

  • 0

#1357 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 06 February 2018 - 06:41

...
Ovo je za nas!
...


 
Isabel-Your-Highness.jpg

 
Da, samo ne znam šta će joj luk i strela.

Edited by Div, 06 February 2018 - 06:43.

  • 1

#1358 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 06 February 2018 - 10:28

Hvala ti na lijepim zeljama.

Ne znam sto ce ove godine ispasti. Frisko sam "permanentno nezaposlen" (reklo bi se, peMzija). Hocu probati svasta, a uz to spremam se u domaju na dva-tri-cetiri mjeseca, najvise vremena "u komadu" vec decenijama, pa ce se ovo ovdje zapustiti. Sav sam zbunjen i sjeban.

 

Nego, ova posljednja recenica tvog posta vec ima veze. Necu pusku, los sam ubojica. Istovremeno, hipokrit sam jer necu ubiti ali cu jesti kad netko drugi ubije. Tu sam vec pustio neke "pipke". Trazim ljude u tamosnjem lovackom drustvu koji love trofeje (rogove), a da meni (pro)daju meso. Nesto se sjecam iz djetinjstva i od familije, ima toga i na netu, a htio bih nauciti kako se rade kobasice od divljaci.

 

Papricice, obavezno. Bar 5 ili 6 vrsta. Za sosove, kiseljenje ili friske.

Ubiti ce me "anxiety". Istovremeno, peMzija je divna stvar...

 

Nemoj se glavom saliti da nemas vatreno oruzje u kuci. Jedno je kad zivis u gradu, a sasvim drugo kad zivis u najdubljoj redneck vukojebini. Osim toga, srndaci i slicne zvjerke ce ti tamaniti sve sto zasijes i moraces to dobro stititi i zastititi. Citam na jednom chili forumu (uglavnom chili-heads from USA) kako im srne obrste svo lisce sa paprika i totalno ogole i uniste biljku. Cesto te stetocine zavrse u kobasicama, kako i spada. Ptice su takodje problem jer im capsaicin iz paprika ne smeta, pa onda moras pokrivati mrezama ili drzati biljke u kojekakvim kavezima. 

 

Opet ti zelim mnogo srece, bice ti stvarno potrebna. Jedino sad sto mogu da te posavjetujem je - ne radi nista ako te nece biti 3/4 mjeseca, sve sto sad napravis, propasce ti.


  • 0

#1359 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 06 February 2018 - 14:22

Na zalost, GoogleEarth nema "street view" za tu lokaciju. 

 

Gump-Boarding-House.jpg

 

Forrest-Gump-movie-house-Alabama-19.jpg

 

Forrest-Jenny-and-Forrest-Junior-walk-do

 

 

samo ne znam šta će joj luk

 

greenBOW ALABAMA!  :angry:

 


  • 0

#1360 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 06 February 2018 - 15:08

Od onolike US of A, covek dobrovoljno (dragovoljno) ode u Alabamu?!?

Bogstobom, Zorane! Hajd, uzivaj u uzgoju bilja :)
  • 0

#1361 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 06 February 2018 - 16:33

...

 

A zasto da ne u Alabamu?

Zar i tamo ne zive ljudi?

;)

 

...


  • 2

#1362 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 06 February 2018 - 16:56

...
 
A zasto da ne u Alabamu?
Zar i tamo ne zive ljudi?
;)
 
...


Ih, pa zive ljudi i u/na Sibiru, sto ne bi u Alabami? Al' to mi se uvek cinilo kao jedna od onih drzava u kojoj zivis tu, jer si se rodio tu, nije od onih u koju se doseljavaju.
Hajde da ne baksuziramo coveku, mozda mu bude lepse nego u CC :)
  • 0

#1363 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 06 February 2018 - 17:11

Zorane, jesi li gledao Deliverance?

 

Odlican film, prilicno dobro oslikava tvoj novi komsiluk. 

 

 

;)


  • 0

#1364 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 06 February 2018 - 17:19

...

 

Ovo gore je fikcija, a ovo dole je stvarnost.

 

Kako kod tebe, u 'mirnom' komsiluku?

 

 

 

Sve neki fini, 'mirni' ljudi, a u sustini primitivni debili da ih kupujes na tone!

:wicked:

 

...


Edited by Kinik, 06 February 2018 - 17:22.

  • 0

#1365 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 06 February 2018 - 17:26

...
 
A zasto da ne u Alabamu?
Zar i tamo ne zive ljudi?
;)
 
...


Kad retoricko pitanje na sve odgovori. ;) 


  • 0