Jump to content


Photo
- - - - -

Srpska nacionalna katarza?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1103 replies to this topic

#46 dinozzo

dinozzo
  • Banned
  • 2,555 posts

Posted 04 March 2013 - 12:50

Nije bilo sranja samo na Kosovu nego je krenulo od Slovenije, preko Hrvatske i Bosne (u kojoj se desio užas neviđenih razmera) pa sve do Kosova. I, vid' slučajnosti, Srbija učestvovala u svakom ratu, iz Srbije se za svaki rat pokretalo ljudstvo i mašinerija u "odbranu nejači" koje smo videli kako se organizovalo u periodima dok su vladali (odmah proglašena neka SAO, etnički se počiste nesrbi kako bi se stvorila veštačka većina "koja je takva bila vekovima, sa vekovnim težnjama Krajina i Dr. Karadžića za srpskom upravom", sa sve simbolima Srbije i zahtevima za priključenjem Srbiji). Uostalom, treba videti kojim principima se vodi danas ova nakazna tvorevina, Republika Genocidna, pa isto to prekopirati na Kosovo pod vlašću srpske manjine ili na tzv. RSK.

 

Radikalima nije potrebna katarza, njima je potrebna detoksikacija.

Vazno je da je milosevic bio kljucni faktor mira na balkanu 95'... i da nije jeo govna kao sto je jeo bio bi americki covek br 1 a taj uzas kolateralna steta, kao sto su danas zlocini nad srbima "blaga kazna". 



#47 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 04 March 2013 - 12:51

Vazno je da je milosevic bio kljucni faktor mira na balkanu 95'... i da nije jeo govna kao sto je jeo bio bi americki covek br 1 a taj uzas kolateralna steta, kao sto su danas zlocini nad srbima "blaga kazna". 

 

Kako američki čovek kada mu je milion Srba klicalo na Gazimestanu i ginulo na ratištima širom Jugoslavije pod njegovom komandom?



#48 donbatan

donbatan
  • Members
  • 1,985 posts

Posted 04 March 2013 - 12:52

Svuda ima nacionalizma, recimo Francuzi su veliki nacionalisti, misle da je njihova nacija otac modernog sveta, a najvise ih iritira engleski jezik kao dominantan, iako ga skoro svi znaju, ako im se obratis na engleskom u Parizu odgovorice ti samo stranac, Francuz nema sanse.

 

Mali problemcic sa nasim nacionalizmom je to sto smo vodili ratove u susednim drzavama jako skoro (ili, ako ti se vise svidja, da ne ulazimo u diskusiju oko raspada SFRJ, vrsili represiju na svojoj teritoriji), Srebrenica je jedini sudskom presudom potvrdjen genocid na tlu Evrope posle WWII.

 

A mene iskreno boli dupe sto su Albanci ili Hrvati ili Francuzi ili Ameri nacionalisti. Nek se oni bakcu sa svojim problemima, meni smeta nas primitivizam, nas sovinizam, nas mentalitet koji nas unazadjuje. I UVEK nam je neko drugi kriv. A ako samo podjes od sebe, u ma kakvom cabru da si, i ako nisi sam u njega usao, uvek svojim sposobnostima mozes iz njega da se izvuces. Dok onaj koji kuka, place i pokazuje prstom na druge vrlo brzo ostaje sam na ulici bez prihoda i bez perspektive. Sto nas ceka vrlo brzo.

 

Али проблем је у томе што се они не баве својим проблемима, већ се баве "српским национализмом" као да национализам постоји само и искључиво у Србији и међу Србима. Очигледан пример су ти и постављач теме коме си, држећи се овога што си написао ( "Nek se oni bakcu sa svojim problemima,.."), могао ово да напишеш одмах испод уводног поста, као и сви остали који не живе у Србији или Републици Српској.

Ово је још једна тема којој је једини циљ пљување по Србима. И то од оних људи који не виде исте проблеме у својим земљама и у народима којима припадају.



#49 bokki

bokki
  • Banned
  • 477 posts

Posted 04 March 2013 - 12:54

Vazno je da je milosevic bio kljucni faktor mira na balkanu 95'...

 

Perišić : Rekao sam Miloševiću u Hagu, 

Šefe, da si me slušao ni ti ni ja ne bismo bili ovde.



#50 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 04 March 2013 - 12:55

Ako neko napiše da Srbi nisu adekvatno kažnjeni, ja to jedino mogu da shvatim kao pozivanje na dodatno kažnjavanje Srba, bar na onim prostorima gde su prepušteni sami sebi.

Takođe se može razumeti kao opravdanje za zločine koji su činjeni, i koji se još uvek čine, u periodu nakon završetka oružanih sukoba.

 

Onome ko živi u sigurnom okruženju to može zvučati kao nacionalisticka patetika.

Međutim,  gorepomenuti stavovi  ugrožavaju živote nezaštićenog stanovništva.

 

Ja nigde nisam pisao o adekvatnom kaznjavanju, pisao sam o kaznjavanju porazenih u ratu koje se desavalo i u 20. veku. A Srbija jeste porazena u ratu.

 

@Dinozzo, da se nama srozao standard kao njima, gde bi nam bio kraj. A drugo, zasto bi ti smetala autonomija Albancima? Oni su je imali, pa su je izgubili, sto je i bio okidac za razna sranja. Meni licno ne smeta nista, ako me ti spoljni faktori ne sprecavaju da ispunim svoj potencijal i zivim zivot kakav zasluzujem.



#51 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 04 March 2013 - 12:59

A sto se tice uzasa rata, kada se prica o njemu ne bi smelo da bude podele na mi i vi i oni, jer i mi i vi i oni su ljudi, a ljudske tragedije nemaju mernu jedinicu.

 

Takodje, kad smo se vec dotakli te teme, gde su oni koji su profitirali na uzasima rata? Koliko ih ima po Srbiji? Da nisu ti ljudi od kojih mnogi vuku jako bitne konce u Srbiji glavni razlog zbog cega mi zivimo kako zivimo? To vam nikad nije palo na pamet?



#52 bokki

bokki
  • Banned
  • 477 posts

Posted 04 March 2013 - 13:00

 Oni su je imali, pa su je izgubili, sto je i bio okidac za razna sranja

 

Srbi su imali statis konstitutivnog naroda u Hrvatskoj, kao jednu vrstu satisfakcije za genocid koji ja nad njima izvršila Nezavisna Država Hrvatska.

1990. godine, HDZ je promenio Ustav, oduzeo Srbima status konstitutivnog naroda, počelo je veličanje NDH, što je bilo okidač za razna sranja.


Edited by bokki, 04 March 2013 - 13:01.


#53 dinozzo

dinozzo
  • Banned
  • 2,555 posts

Posted 04 March 2013 - 13:01

Ja nigde nisam pisao o adekvatnom kaznjavanju, pisao sam o kaznjavanju porazenih u ratu koje se desavalo i u 20. veku. A Srbija jeste porazena u ratu.

 

@Dinozzo, da se nama srozao standard kao njima, gde bi nam bio kraj. A drugo, zasto bi ti smetala autonomija Albancima? Oni su je imali, pa su je izgubili, sto je i bio okidac za razna sranja. Meni licno ne smeta nista, ako me ti spoljni faktori ne sprecavaju da ispunim svoj potencijal i zivim zivot kakav zasluzujem.

Ne smeta meni, nego njima, okidac ili ne njihova teznja za nezavisnoscu stara je decenijama, u zabludi si ako mislis da bi oni zeliveli mirno u toj autonomiji...

 

@melancolic  Kakve to veze ima, rekao sam da nije jeo govna i da je na vreme dao sta su trazili.

 

@Mcl naravno da ih ima, i to ne samo u Srbiji. Dovoljno je i da vidis sta na kosovu ima Haradinaj a sta je imao pre 20 godina...  Isto tako kako ima ratnig profitera, tako ima i ovih posleratnih, koji pojedose te bespovratne kredite koje si pominjao i ne samo to.


Edited by dinozzo, 04 March 2013 - 13:02.


#54 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 04 March 2013 - 13:07

Али проблем је у томе што се они не баве својим проблемима, већ се баве "српским национализмом" као да национализам постоји само и искључиво у Србији и међу Србима. Очигледан пример су ти и постављач теме коме си, држећи се овога што си написао ( "Nek se oni bakcu sa svojim problemima,.."), могао ово да напишеш одмах испод уводног поста, као и сви остали који не живе у Србији или Републици Српској.

Ово је још једна тема којој је једини циљ пљување по Србима. И то од оних људи који не виде исте проблеме у својим земљама и у народима којима припадају.

Pa to tako ide,umesto svoje dvoriste prvo da pociste vide samo komsijino.

Vec vidjeno milion puta ovde.



#55 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 04 March 2013 - 13:08

Pazi, meni ni iz dzepa ni u dzep. Kosovo u Srbiji, Kosovo nezavisna drzava. Meni licno, posto sam uvek voleo geografiju, je uvek bilo smesno kad vidim na karti ono sto je ostalo od SFRJ, sad sa Kosovom i ako racunamo i RS deluje jos gore, ali na stranu to, potpuno mi je irelevantno kako se zove drzava u kojoj zivim, niti da li je dusmani cepaju i dele. Je l' ce u Srbiji bolje da se zivi ako Kosovo bude Srbija (krajnje nemoguc i hipoteticki slucaj, ali ajde da se igramo). Imao bi jos 2 miliona gladnih usta, slabo skolovan i nestrucan kadar, nikakve prirodne resurse da punis budzet, znaci samo trosak. U situaciji kakvoj smo mi, svako cepanje drzave je maltene benefit i poklon, jer nam se rashodi smanjuju. Za prihode smo nesposobni.



#56 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 04 March 2013 - 13:08

dinozzo

About Me

Онамо, 'намо... да виђу Призрен! 

Та то је моје - дома ћу доћ'!
Старина мила тамо ме зове,
ту морам једном оружан поћ'.



#57 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 04 March 2013 - 13:08

@melancolic  Kakve to veze ima, rekao sam da nije jeo govna i da je na vreme dao sta su trazili.

 

Kako nema veze? Zar nisu radikali i njima slični ideolozi srpskog nacizma podržavali te osvajačke ratove? Druga stvar je što se nekima nije sviđala Slobina komunistička retorika ali, kao što vidimo, ista politika opstaje i nakon uvođenja nacionalističke uprave u Srbiji.



#58 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 04 March 2013 - 13:10

A sto se tice uzasa rata, kada se prica o njemu ne bi smelo da bude podele na mi i vi i oni, jer i mi i vi i oni su ljudi, a ljudske tragedije nemaju mernu jedinicu.

 

Takodje, kad smo se vec dotakli te teme, gde su oni koji su profitirali na uzasima rata? Koliko ih ima po Srbiji? Da nisu ti ljudi od kojih mnogi vuku jako bitne konce u Srbiji glavni razlog zbog cega mi zivimo kako zivimo? To vam nikad nije palo na pamet?

Oni koji jos uvek profitiraju na uzasima rata su po raznim ljuckim organizacijama za kojekakva prava koji zrtve dele po nacionalnosti i veri i itekako vuku konce.



#59 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 04 March 2013 - 13:11

Oni koji jos uvek profitiraju na uzasima rata su po raznim ljuckim organizacijama za kojekakva prava koji zrtve dele po nacionalnosti i veri i itekako vuku konce.

 

Recimo Naši, Obraz, Zveri, Nova srpska fašistička misao...



#60 bokki

bokki
  • Banned
  • 477 posts

Posted 04 March 2013 - 13:12

svako cepanje drzave je maltene benefit i poklon, jer nam se rashodi smanjuju. Za prihode smo nesposobni.

 

Uz stotine hiljada unesrećenih ljudi kao posledicu cepanja.