Jump to content


Photo
- - - - -

Verenicki prstenovi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
131 replies to this topic

#61 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 10 January 2013 - 21:41

Joj, ma brak je mrak. Svadba je totalno bacanje para. Verenicki prsten, ako dami ne znaci nista, ne treba ni kupovati. 

Kad ljudi startuju zivot, vise im znaci tepih u dnevnoj sobi, od bezvrednog prstena. Vise im znaci sator, ako vole da kampuju od prstena. Da ne ulazim sada u potpisivanje papira, posto u drzavi u kojoj ja zivim on nema znacenje. Ako par zivi zajedno 6 meseci, onda je to isto ko u mraku.

 

ljudi trose pare na ono sto im znaci. neko ce potrositi na nekretninu, neko na auto, neko ce ziveti kao podstanar jer radije trosi novac na putovanja nego na mortgage... koliko je tek bacanje para izaci na veceru, otici na masazu i sl - posto sve to spada u uzivanje, a ne u nesto konkretno.

 

ali i uzivanje je sasvim legitiman nacin da se potrosi novac (koji nije ukraden).

 

da, mi u to vreme nismo imali nista i sigurno nam je trebalo svasta (najvise su nam trebali koferi koje smo i dobili - sto od drustva, sto od kumova :) jedan je bas bio kvalitetan, koristimo ga i dan danas). ali to je jedna lepa uspomena, priustili smo sebi zadovoljstvo, bilo nam je lepo, zadnjih godina za godisnjicu volimo da pogledamo disk i podsetimo se - podstaknemo redovno protok serotonina... :) cak je uspomena bila toliko lepa da smo pozeleli da ponovimo - sto je takodje kostalo, mogli smo te pare u vegasu i da prokockamo, i jedno i drugo je sasvim legitiman oblik placanja za sopstveno zadovoljstvo.

 

u zivotu treba i uzivati, ne treba bas sve da bude racionalno


Edited by kiti, 10 January 2013 - 21:44.


#62 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 10 January 2013 - 23:32

.

 

   .....   u zivotu treba i uzivati, ne treba bas sve da bude racionalno


:+1:

 

....  Rekao zenin cale da nije u redu 'nako, treba da se zenimo.

 

Ajde, da ne bude nesloge, zenicemo se (istina, bilo je jos razloga, papiroloskih...).

 

No mi hipiji bi se zenili u farmerkama, a stari posandrca i kaze da mora da budemo pristojno obuceni.

 

Oces pristojno? Zena i ja u crnu kozu - ja moje motociklisticke pantalone, a njoj kupimo koznu suknju. Pa nek' si stari misli...  :lol+:

 

zenidba.jpg



#63 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 11 January 2013 - 00:22

Vencanje jedne moje kolegice u Vegasu proslog leta :D

Spoiler



#64 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 11 January 2013 - 00:30

Je l' mladoženja Dude? :D



#65 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 11 January 2013 - 00:50

Je l' mladoženja Dude? :D

 

a da mu samo vidis japanke na nogama :lol+:

 

meni je mnogo simpaticno..oboma je to drugi brak....prisutni su njegova cerka i brat, njeno troje dece i dva unuceta i prijatelji...


Edited by ControlFreak, 11 January 2013 - 00:55.


#66 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 11 January 2013 - 01:19

divne slike (sve) :)

 

u vezi stylinga za vencanje - ja volim da vidim kad ljudi ostanu svoji na taj dan, iz aviona se primeti kad je neko u tudjoj kozi i uncomfortable, a poseban fenomen su zene koje se ocesljaju/nasminkaju na skroz neprepoznatljiv nacin, kako ni u jednoj drugoj prilici ne bi uradile. cak i ako neko resi da bude u svecanijoj, a ne bas svakodnevnoj varijanti, to opet moze biti izvedeno u licnom stilu. za nekoga su licni stil japanke, za nekoga je full odelo.



#67 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 January 2013 - 15:31

.

:+1:
 
....  Rekao zenin cale da nije u redu 'nako, treba da se zenimo.
 
Ajde, da ne bude nesloge, zenicemo se (istina, bilo je jos razloga, papiroloskih...).
 
No mi hipiji bi se zenili u farmerkama, a stari posandrca i kaze da mora da budemo pristojno obuceni.
 
Oces pristojno? Zena i ja u crnu kozu - ja moje motociklisticke pantalone, a njoj kupimo koznu suknju. Pa nek' si stari misli...  :lol+:
 
[img]http://i123.photobucket.com/albums/o303/hzoran/zenidba.jpg[/img]


Kake su vam ono sijalice na glavama?

#68 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 11 January 2013 - 15:51

Da nas neko ne prepozna kad navratimo...  Bojim se batina. ;)



#69 visnja

visnja
  • Members
  • 2,145 posts

Posted 11 January 2013 - 19:11

Kake su vam ono sijalice na glavama?

 

Hahahaha, taman htedoh da pitam kakvi su vam ovo lusteri umesto glava?  Uze mi rec iz usta. :lol+:

 

Da nas neko ne prepozna kad navratimo...  Bojim se batina. ;)

 

U medjuvremenu ste se promenili, ne bi vas poznali iz cuga, taman toliko vremena da zbrisete :lala:



#70 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 12 January 2013 - 01:33

u zivotu treba i uzivati, ne treba bas sve da bude racionalno

 

slazem se, ali nikada necu razmeti dvoje ljudi koji spucaju desetine hiljada evra na los performans, umesto da te pare potrose na primer na putovanja, uredjenje zivotnog prostora, kupovinu dobrih kola za road trip i sl.

naravno da nismo svi isti i da ljudi imaju razlicite prioritete, slazem se i da treba uzivati u zivotu, samo kazem da je za mene ceremonija vencanja odaz loseg ukusa i nesposobnosti da se iskoraci iz drustveno nametnutih okvira.



#71 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 12 January 2013 - 01:46

slazem se, ali nikada necu razmeti dvoje ljudi koji spucaju desetine hiljada evra na los performans, umesto da te pare potrose na primer na putovanja, uredjenje zivotnog prostora, kupovinu dobrih kola za road trip i sl.

naravno da nismo svi isti i da ljudi imaju razlicite prioritete, slazem se i da treba uzivati u zivotu, samo kazem da je za mene ceremonija vencanja odaz loseg ukusa i nesposobnosti da se iskoraci iz drustveno nametnutih okvira.

 

Uglavnom te pare spucaju roditelji, a dvoje mladih ljudi dobije gomilu poklona, para, tako da ni ne ispadne loše za njih :D



#72 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 January 2013 - 02:16

...

 

Nije tacno.

Uloze 10.000E - dobiju 10.000E (to obicno biva tako).

 

I na kraju - sta je bilo?

Ostala samo kafana i pozorisna predstava mladih marioneta za rodbinu i matorce i pistanje u usima od odvratne muzike?

 

Tek su seoske svadbe pozoriste besmisla.

Pa mladenci mnoge godine ne mogu da raskrcme pokucstvo - koje su dobili u 5-6 primeraka.

Secam se jednih - dve sobe u 'novoj kuci' su im bile pretrpane 'jogi' dusecima, 'ambasador' cebadima, posteljinom, posudjem, usisivacima, mikserima i gomilom nepotrebnih stvari.

 

...


Edited by Kinik, 12 January 2013 - 02:17.


#73 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 12 January 2013 - 02:40

ja sam primer dva za "uzivala sam na sopstvenom vencanju/svadbi i ponovila bih potpuno isto".  kao i kiti udala sam se dva puta za istog muza, istina sa samo cirka 8 meseci razlike, i sa istom pocetnom emocijom 'meni to nista ne znaci,i onako su samo papiri u pitanju, pa zivimo vec godinama zajedno".

 

burme birali mi ,i verenicki prsten, i ne znace mi mnogo ali ih ne skidam sa ruke.navika valjda. definitivno vencanica za koju sam se odlucila cirka pola dana pre drugog vencanja(jer zaboga, daj necu praviti sad big deal od toga, moze i neka haljina),osecala sam se  savrseno kada sam je obukla u  hotelskoj sobi, sama, bez pompe oko mene,ali ni pomoci da neko zakopca 50 najsitnijih bisernih dugmica duzinom celih ledja . samo onaj pogled koji je imao muz kada sam ga pozvala da dodje i pomogne mi i kada me prvi put   video u njoj, jer ni on nije znao da sam na put  u koferu neplanirano ponela i vencanicu, i moj osecaj zadovoljstva sobom,definitivno bila sam svoja i zadovoljna i sretna. ..... savrsen, poseban dan u mom/nasem zivotu a da nismo ni pomislili da ce nam toliko znaciti. sve je bilo zamisljeno hajde da obavimo to kad naidjemo na nekoga ko moze da nas venca.   vencanje i svadba i bela haljina i sunce i more i restoran i mala torta ,premala, na kojoj pise sredni mladenci,i gosti potpuno slucajni poznanici u tom periodu naseg zivota i ruski pop koji je na plus 50 stepeni pevao 45 minuta jer je valjda poslednji put vencavao ko zna kad pa se pozeleo,sta li.... savrsen dan ,i prepricavamo ga klincima, kao i dan kada su se oni rodili....

 

eto kad najmanje planiras i najmanje ocekujes ispadne savrseno.



#74 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 12 January 2013 - 03:00

...

 

Nije tacno.

Uloze 10.000E - dobiju 10.000E (to obicno biva tako).

 

I na kraju - sta je bilo?

Ostala samo kafana i pozorisna predstava mladih marioneta za rodbinu i matorce i pistanje u usima od odvratne muzike?

 

Tek su seoske svadbe pozoriste besmisla.

Pa mladenci mnoge godine ne mogu da raskrcme pokucstvo - koje su dobili u 5-6 primeraka.

Secam se jednih - dve sobe u 'novoj kuci' su im bile pretrpane 'jogi' dusecima, 'ambasador' cebadima, posteljinom, posudjem, usisivacima, mikserima i gomilom nepotrebnih stvari.

 

...

sa dortjola? :D  



#75 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 January 2013 - 03:27

...

 

Opet si se 'uradio'?

 

Idi, bRe, spavaj, budalasu.

 

...